Tady má každý host jméno

Dá to hodně úsilí, zvlášť v Africe, vyškolit personál na takovou úroveň, kde se před vašima očima změní zaměstnanec v usměvavého přítele, který vás hostí. Najednou máte pocit, že svou romantickou dovolenou trávíte mezi přáteli, že lidé kolem vás dokonale cítí a respektují vaši povznesenou náladu.

Zdá se to být jen hra se slovíčky, ale v realitě je to obrovský rozdíl, který každá romantická duše pozná a ocení. V Ngala má každý host jméno a jméno mají i lidé, kteří se tu o vás starají.

Příjemné posezení láká k lenošení.

Příjemné posezení láká k lenošení.

FOTO: archiv autora


Jen tak si posedět

Jste na dovolené, tak proč někam chvátat. Všude kolem jsou „narafičená“ místečka, kde si chcete jen tak posedět. Otevřít knížku a chvíli si číst. Povídat si ruku v ruce nebo jen tak mlčet a poslouchat zpěv ptáků. Pohodlné sezení, polštáře, duchny jako od babičky. Čas se trochu zpomalí, hlava odpočívá a duše pookřeje. Zvlášť čas mezi snídaní a obědem a čas po obědě se dá tak krásně prolenošit. Navíc přirozená pohostinnost lidí kolem vám lenošení dokáže ještě vylepšit. Tady se opravdu odpočívá dobře.

Ngala Safari Lodge

Ngala Safari Lodge

FOTO: archiv CK Marco Polo

I u npajedla se dá posedět ležérně a se sklenkou v ruce.

I u napajedla se dá posedět ležérně a se sklenkou v ruce.

FOTO: andBeyond


Pohoda na rozdávání

Dlouho mi trvalo, než jsem dokázal pojmenovat ten zvláštní pocit, který vyzařuje z kuchařů, pokojských, komorníků a dalších lidí ze servisu v Ngala, a nejen v Ngala, ve všech projektech &Beyond, které jsem navštívil. Ta jejich nenucenost, vstřícnost, absolutní absence rutiny, laskavost a pohoda. A pak jsem jednou seděl a pozoroval kuchaře, jak na pánvi připravuje obyčejnou omeletu k snídani. Nevěděl, že ho sleduji, měl pocit, že je sám a nikdo se na něj nedívá. Začal si podupávat a pohvizdovat a kroutil se u pánve jako páv při námluvách. A mně došlo, že to, co ze všech těch lidí vyzařuje,  je vášeň. Vášeň pro každodenní pohodový život. Žiji teď a teď jsem v pohodě, tak si to užiju. A protože být zaměstnán v Ngala je pro lidi z lokální komunity neuvěřitelný posun v kvalitě života, jsou všichni v naprosté pohodě a užívají si to tak, že ta pohoda a vášeň zasahují i vás. Nic ale není samo sebou. Běloši ve vedení musí být velcí profíci, aby ten koncert nenápadně, ale důrazně dirigovali.

Ve vyschlém říčním korytu se dá připravit romantické posezení.

Ve vyschlém říčním korytu se dá připravit romantické posezení.

FOTO: andBeyond

Přečtěte si další zajímavé články o stylu safari.

Každý pokoj je originál

Interiér všech 20 bungalovů je tak trochu originál. Detaily, drobná výzdoba, obrazy a další dekorace mění každý pokoj v individuální svět. Nábytek z masívu, kování, styl lamp a závěsů a rámečky obrázků navozují vzpomínky na staré dobré časy cestovatelů z koloniální doby. Afrika není jen venku za okny, je i v každém detailu interiéru.

Rodinný pokoj má výborně vybavený obývák.

Rodinný pokoj má výborně vybavenou obývací část.

FOTO: andBeyond

Pokoje jsou zařízeny v koloniálním stylu.

Pokoje jsou zařízeny v koloniálním stylu.

FOTO: archiv autora


Když vás lenošení přestane bavit

Obklopuje vás Krugerův národní park, divoká příroda, a na to by se nemělo úplně zapomínat. Ačkoliv jste uvnitř národního parku, jste zároveň na soukromé půdě. Díky tomu můžete dělat věci, které „obyčejní” návštěvníci národního parku dělat nemohou. Můžete třeba vyrazit na pěší safari. Stopaři a rangeři připraví trasu podle vašich zkušeností a náročnosti, kterou snesete. Ale i při safari vás čekají příjemná překvapení. Posezení u napajedla, stoleček s občerstvením v otevřené  savaně, vychlazená sklenka bílého vína při západu slunce. Pokud se vydáte na safari v terénním voze, jsou stopaři a rangeři připraveni vysvětlit o divoké africké přírodě každý detail.

Romantická večeře je samozřejmostí.

Romantická večeře je samozřejmostí.

FOTO: andBeyond


Přejete si večeři pro dva v buši?

Když do buše přichází noc, je to zvláštní čas. Ptáci zpívají mnohem intenzivněji, jako by chtěli dát na vědomí, že tu jsou a že tu určitě budou i ráno, až se noc nenápadně vytratí. Predátoři vyrážejí na lov a strach o život naplňuje všechny temné kouty. Ideální čas na večeři ve dvou v divoké buši.

Pěší safari je nezapomenutelný zážitek.

Pěší safari je nezapomenutelný zážitek.

FOTO: andBeyond


Dopřejte si den navíc

Opakuje se to naprosto pravidelně. Když se váš čas v Ngala naplní, budete si říkat, že jste si měli přidat ještě jeden den navíc. Ideální je zůstat tu alespoň na čtyři noci. Zabydlíte se, zklidníte, zjistíte, že vám nic neuteče, a vychutnáte si tu nádhernou romantickou atmosféru. Všechno chce přece svůj čas.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Skvělé safari v Ngala Safari Lodge

FOTO: andBeyond

Více informací o hotelu

NGALA SAFARI LODGE

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA

Chystáte se na svatební cestu? Připravujete si cestu do Jihoafrické republiky? Chcete vyrazit na safari? Pak si naplánujte zastávku v jedné z nejkrásnějších safari lodge na jihu Afriky,
v Ngala Safari Lodge.

 

Srí Lanka

FOTO: archiv autora

Termín: 12. 4. 2017

Cena: 56 990 za 7 nocí

Více informací zde

SRÍ LANKA

BÁJEČNÉ VELIKONOCE

 s českým průvodcem

Využijte volných dnů velikonočního času a splňte si sen návštěvou perly Indického oceánu – ostrova Srí Lanka. Nechybí zásadní přírodní a památkové lokality, stejně jako nejhezčí pláže západního i východního pobřeží. Malá skupinka, český doprovod, osvědčené konkrétní hotely!

Na základě dlouholetých zkušeností se zájezdy na Srí Lanku jsme pro Vás připravili zajímavý program, který ideálním způsobem kombinuje poznávání i relax.

 

 

Amboseli

FOTO: archiv autora


Termín odjezdu: 3. 3. 2017

Cena: 87 490 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu zde 

EXPEDIČNÍ CESTA VÝCHODNÍ AFRIKA

s českým průvodcem

Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, ale přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

Navštívíte jezera Velké příkopové propadliny Elementaita a Naivasha, rezervaci Masai Mara, Viktoriino jezero, nekonečné pláně Serengeti, kráter Ngorongoro, masajskou vesnici i „hlavní město" safari v Tanzanii Arushu.
  

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 14. 4. 2017

Cena:  25 900 za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

SKVĚLÝ ZÁJEZD NA JARO 2017

MADEIRA

s českým průvodcem

 Madeira vás svou divokou krásou uchvátí od prvního okamžiku. Budou vás přitahovat rozeklané štíty s výzvou stanout na jejich vrcholu a sledovat nezapomenutelný východ slunce. Všude vás bude obklopovat bujná příroda - třetihorní pralesy s kaskádami vodopádů, vulkanickými skalami tvořícími přírodní jezírka, svahy až do nedohledna pokryté vinicemi, na kterých zrají hrozny, z nichž se lisuje vynikající madeirské víno. Kouzelné stezky podél zavlažovacích kanálů - levadas vás přiblíží madeirské přírodě a poté zase vrátí k útulným městečkům a vesničkám.

  
Koh Hai (Ngai), Thajsko

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací o ostrově Koh Hai, o ubytování, cenách atd. zde 

PANENSKÝ OSTROV V THAJSKU

MÁ SVÉ ZASTOUPENÍ V ČESKU

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Vraceli jsme se tehdy nadšeni a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

OSTROV KOH HAI JE ŘEŠENÍM !

 
 

Masivní bambusová podlaha

FOTO: archiv La Casa Nova

Více info zde


Končíme s prodejem BAMBUSOVÝCH PODLAH a vyprodáváme sklad. Počet kusů je omezen skladovými zásobami, tak si pospěšte. SLEVA 45%

Bambus je jedna z nejúžasnějších rostlin na světě a v Asii patří bezesporu i k rostlinám historicky nejužitečnějším. Bambus má v asijských kulturách respektované postavení. Stále častěji nachází své postavení i v moderní společnosti, a to nejen jako živá rostlina v interiéru, či zahradách, ale i jako materiál pro výrobu dekorací, nábytku, tkanin, tapet a dalších výrobků. Díky tomu, že na rozdíl od stromů se jedná o rychle obnovitelný zdroj, je bambus vnímán stále více i jako velmi ekologicky ohleduplný materiál.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOČNÍ DÁREK PRO CHLAPA

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.