Zahoďte předsudky a přestaňte ohrnovat nos. Pattaya je žena mnoha tváří a v tom je její kouzlo.

Znám hodně lidí, kteří nad ní ohrnují nos a mají mnoho předsudků. Když se jich zeptám, kdy byli na Pattaye naposledy, řeknou, že před 15 lety. Jenže 15 let je v Thajsku jako století. Dnešní Pattaya určitě není stejná jako před 15 lety. Večerní a noční život tu pulzuje jako dřív. Proslulá Walking street ubrala na své divokosti, ale pořád je tu kam vyrazit za zábavou. Jenže bary, diskotéky a kluby už dávno nejsou tou hlavní zábavou a „osamělí“ muži už dávno nejsou hlavní klientelou, na kterou se Pattaya zaměřuje. Klidně se sem mohou vydat lidé za odpočinkem, rodiny s dětmi i milovníci golfu.

Sea Sand Sun Resort

Sea Sand Sun Resort

FOTO: Sea Sand Sun Resort

Tahle pláž neurazí nikoho

Mýtus: Pattaya má hrozné pláže. Skutečnost je ale jiná. Hlavní městská pláž určitě nepatří k nejkrásnějším, ale i ona se za poslední roky výrazně zlepšila. Stačí ale popojet trochu na jih a ocitnete se na pláži Jomtien a její jižní cíp už je úplně o něčem jiném. Tahle pláž neurazí nikoho. Dlouhá a široká písečná pláž, pozvolna se svažující do moře. Ideální pro děti, ideální na procházky a běhání.

Underwater World

Underwater World

FOTO: Underwater World

Podmořský svět v Underwater World a další atrakce

Pronajměte si auto s řidičem a vyrazte na výlet. Na 6 hodin vás auto s řidičem vyjde na cca 2000,- pro až 4 osoby. Řidič vás doveze, kam potřebujete, počká na vás a máte pro svůj výlet zázemí. Jednou ze zastávek může být Underwater World, krásné akvárium. Je koncipováno tak, že vás provede z mořské pláže stále hlouběji pod mořskou hladinu. Na konci prohlídky vás čeká 100 metrů dlouhý podmořský tunel plný korálů, predátorů a s ukázkou mnoha živočichů z moře v oblasti Thajského zálivu.  S většími dětmi se vydejte na čtyřkolky a na závěr si zajeďte zařádit do světa bazénů, tobogánů a skluzavek Siam City Centre.

Underwater World

Underwater World

FOTO: Underwater World

Khao Khew

Khao Khew

FOTO: archiv autora

Obdivuhodná otevřená zoologická zahrada Khao Khew

Je málo míst na světě, kde můžete navštívit zoologickou zahradu, která má k dispozici prostor o velikosti 1,5násobku rozlohy Prahy. Zahrada byla založena v roce 1973 za podpory královské rodiny a dodnes je hlavním patronem zahrady princezna  Její Výsost Maha Chakri Sirindhorn. Zahrada se postupně rozrostla z 80 ha až na dnešních téměř 500 ha. Díky prostoru a velmi kvalitnímu odbornému vedení zahrady patří Khao Khew k nejlepším a nejkrásnějším zahradám v Asii. Určitě stojí za návštěvu a celodenní výlet. V rámci zahrady je i golfové hřiště Khao Khew Country Club (nádherných 18 jamek). Skvělá je procházka v korunách stromů - Flight of the gibon.

Khao Khew

Khao Khew

FOTO: archiv autora

Flight of the Gibon

Flight of the Gibon

FOTO: Flight of the Gibon

Trocha adrenalinu nikoho nezabije

Když vás unaví odpočinek na pláži a budete si chtít trochu zařádit, je na Pattaye dost možností. Od střelnice, kde si můžete vyzkoušet střelbu ze skutečných zbraní různých generací, včetně válečných zbraní z vietnamské války, přes čtyřkolky v různě náročném terénu až po džíp safari. Bungee jumping z 62 metrů, pěší trek tropickým lesem a různé mořské radovánky. O Flight of the Gibon v zoo Khao Khew už jsem psal. Nuda rozhodně není v plánu.

Flight of the Gibon

Flight of the Gibon

FOTO: Flight of the Gibon

Woodlands Resort, bazén

Woodlands Resort, bazén

FOTO: woodlands resort

Jak si vybrat správný hotel?

V oblasti letoviska Pattaya je oficiálně registrovaných 896 hotelů. Jak si vybrat z takové nabídky a nenapálit se? Určitě je třeba ujasnit si předem, co je cílem návštěvy letoviska. Letíte si odpočinout? Nebo za zábavou, za golfem, s dětmi? Podle toho i pak vyberte polohu ve vztahu k centru letoviska. Když víte, že chcete každý večer vyrážet za zábavou do barů a restaurací, je třeba být někde tzv. „na docházku“, abyste nebyli závislí na dopravě. Chcete si ale přes den skvěle odpočinout? Vyberte hotel blízko centra, s dobrou zahradou, bazénem a hezkými pokoji. Náš typ – Woodlands Resort

Woodlands Resort, pokoj deluxe s terasou

Woodlands Resort, pokoj deluxe s terasou

FOTO: woodlands resort

Sea Sand Sun Resort, pokoj sea front villa

FOTO: Sea Sand Sun Resort

Chcete výbornou pláž a klid? Kvalitní pokoje a hezkou zahradu? Elegantní a příjemné vybavení. Malý a příjemný hotel? Vyberte si jižní část pláže Jomtien. Náš typ – Sea Sand Sun Resort.

Sea Sand Sun Resort, pokoj sea fron villa

Sea Sand Sun Resort, pokoj garden

FOTO: Sea Sand Sun Resort

Sea Sand Sun Resort, pokoj sea front villa

Sea Sand Sun Resort, pokoj sea front villa

FOTO: Sea Sand Sun Resort

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Woodlands Resort, bazén

FOTO: Woodlands resort

Cena platí pro období 14.1. - 31.3. 2017

Cena: 7600,-- Kč za 7 nocí


Více podrobností


PATTAYA - SPECIÁLNÍ NABÍDKA

WOODLANDS RESORT

7600,-- Kč za 7 nocí

Skvělý resort situovaný v centru letoviska Pattaya, nedaleko obchodní ulice a nočního centra zábavy. Nedaleko pláže. Vyhlášený svou zahradou a velmi příjemným servisem.

Nedávno rekonstruované pokoje jsou velmi pohodlné a poskytují dobré zázemí pro váš pobyt na Pattaye.

Cena obsahuje ubytování se snídaní.

 

Srí Lanka

FOTO: archiv autora

Termín: 12. 4. 2017

Cena: 56 990 za 7 nocí

Více informací zde

SRÍ LANKA

BÁJEČNÉ VELIKONOCE

 s českým průvodcem

Využijte volných dnů velikonočního času a splňte si sen návštěvou perly Indického oceánu – ostrova Srí Lanka. Nechybí zásadní přírodní a památkové lokality, stejně jako nejhezčí pláže západního i východního pobřeží. Malá skupinka, český doprovod, osvědčené konkrétní hotely!

Na základě dlouholetých zkušeností se zájezdy na Srí Lanku jsme pro Vás připravili zajímavý program, který ideálním způsobem kombinuje poznávání i relax.

 

  Tanzanie.

FOTO: archiv autora


Termín odjezdu: 3. 3. 2017

Cena: 87 490 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu zde 

EXPEDIČNÍ CESTA VÝCHODNÍ AFRIKA

s českým průvodcem

Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, ale přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

Navštívíte jezera Velké příkopové propadliny Elementaita a Naivasha, rezervaci Masai Mara, Viktoriino jezero, nekonečné pláně Serengeti, kráter Ngorongoro, masajskou vesnici i „hlavní město" safari v Tanzanii Arushu.
  

Sea Sand Sun Resort

FOTO: Sea Sand Sun Resort

Cena platí pro období 7.1. - 31.3. 2017

Cena:  9.900,-- za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

PATTAYA - SPECIÁLNÍ NABÍDKA

SEA SAND SUN RESORT

9.900,-- za 7 nocí se snídaní

 Jeden z nejkvalitnějších hotelů na pláži Jomtien. Malý resort s nádhernou zahradou, přímo na pláži. Nejmenší pokoj (Garden Boutique) má 55 m2.

V ceně je ubytování se snídaní.   

  

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací o ostrově Koh Hai, o ubytování, cenách atd. zde 

PANENSKÝ OSTROV V THAJSKU

MÁ SVÉ ZASTOUPENÍ V ČESKU

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Vraceli jsme se tehdy nadšeni a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

OSTROV KOH HAI JE ŘEŠENÍM !

 
 

Masivní bambusová podlaha

FOTO: archiv La Casa Nova

Více info zde


Končíme s prodejem BAMBUSOVÝCH PODLAH a vyprodáváme sklad. Počet kusů je omezen skladovými zásobami, tak si pospěšte. SLEVA 45%

Bambus je jedna z nejúžasnějších rostlin na světě a v Asii patří bezesporu i k rostlinám historicky nejužitečnějším. Bambus má v asijských kulturách respektované postavení. Stále častěji nachází své postavení i v moderní společnosti, a to nejen jako živá rostlina v interiéru, či zahradách, ale i jako materiál pro výrobu dekorací, nábytku, tkanin, tapet a dalších výrobků. Díky tomu, že na rozdíl od stromů se jedná o rychle obnovitelný zdroj, je bambus vnímán stále více i jako velmi ekologicky ohleduplný materiál.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOČNÍ DÁREK PRO CHLAPA

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.