V čem je to kouzlo?

V harmonii. Určitě najdete lepší moře, lepší pláže, lepší a divočejší vnitrozemí. Jenže tady funguje všechno dohromady. Ladí to a ladí to ve vysokých tónech, v kvalitě, o které se mnoha destinacím jenom zdá. Kdo si potřebuje odpočinout a chce mít jistotu, že za své peníze dostane odpovídající kvalitu, nachází na Mauriciu většinu toho, o čem sní. Když letíte na Seychely, víte, že platíte o trochu víc, než dostanete. Když letíte na Maledivy, víte, že i ten největší ostrov je příliš malý na to, abyste tu vydrželi dlouho. Když letíte do Mosambiku, víte, že cesta tam a zpět je tak složitá, že je to trochu trápení.

Dovolte si občas odpočinek na bílé pláži s výhledem na modrý oceán.

Dovolte si občas odpočinek na bílé pláži s výhledem na modrý oceán.

FOTO: CK Marco Polo International


Tady batůžkářům pšenka nekvete, zatím

Kvalita služeb na Mauriciu není žádná náhoda, ale velmi dobře promyšlená a chytře organizovaná věc. Když na ostrov začala pronikat turistika, lidé, kteří vytvářeli státní turistickou vizi, věděli přesně, čeho chtějí dosáhnout. Věděli, co musí umožnit a co nesmějí dovolit. Cíl byl jasně formulovaný: nastavit vše tak, aby se daly aplikovat vysoké ceny za vysokou kvalitu, a zamezit narušení rovnováhy mezi nabídkou a poptávkou. A jsme znovu u harmonie. Na Mauriciu udělali jasné praktické kroky k tomu, aby svou koncepci prosadili. Dlouhou dobu nemohl vstoupit do země turista, který by dopředu neměl zajištěný nocleh. Tím se odboural svět batůžkářů.

Dinarobin Hotel Golf and Spa

Dinarobin Hotel Golf and Spa

FOTO: Beachcomber, archiv ck Marco Polo

Trvá poměrně silná regulace leteckých spojení, aby kapacita přilétajících turistů odpovídala přibližně počtu lůžek. Funguje silná ochrana domácí letecké společnosti. Licence na prodej alkoholu se vydávají složitě a omezeně. Tím je regulován počet malých nezávislých restaurací, které by konkurovaly hotelovým restauracím. Vypadá to na první pohled nedemokraticky, ale hotely díky tomu udrží kvalitní personál ve svých restauracích a kuchyních. Určitě se najde hodně kritiků, ale podstatné je, že to funguje. Jsou jiné destinace, které jsou pro batůžkáře dokonalé.


Přečtěte si o dalších zajímavých ostrovech v Indickém oceánu
Tady prostě nemůžete jinak, než v pohodě odpočívat.

Tady prostě nemůžete jinak než v pohodě odpočívat.

FOTO: archiv autora


Frustrace. Co to je?

Na Mauriciu nebylo žádné původní obyvatelstvo, žádný národ, žádný kmen. Nikdo, komu by byl ostrov ukraden, nikdo, kdo by dnes trpěl frustrací ze ztráty svého domova. Neobydlený ostrov objevovali postupně mořeplavci. Arabové v 9. století (před nimi možná Féničané, ale není o tom pádný důkaz), na konci 15. a na začátku 16. století Portugalci, Holanďané, Britové, Francouzi. Jednoduše – kdo chtěl obchodovat s Indií a Asií po moři, dříve nebo později na Mauricius narazil. Díky tomu se sem úplně přirozeně dostali Indové a Malajci a příslušníci několika afrických etnik. Všichni se tu ocitli dílem náhody a osudu a ostrov se stal jejich domovem. Multikulturní společnost, vychovaná historií ke vzájemné toleranci, „odsouzená“ ke spolužití na ostrově v Indickém oceánu. Občas to v soukolí zavrže, ale kéž by celá Afrika fungovala tak tolerantně a pohodově. Díky tomu se můžete na Mauriciu cítit velmi bezpečně.

La Victoria, Mauritius

La Victoria, Mauricius

FOTO: Beachcomber, archiv ck Marco Polo


Koktejl vůní a chutí

Pohodovou dovolenou si nedovedeme představit bez dobrého jídla a pití. Kdo tvrdí, že je mu jedno, jak na dovolené jí, buď lže, nebo šidí sám sebe. Jen málokde najdete kuchyni, která by byla ovlivněna tolika výraznými národními styly. Rafinované chutě a vůně místní kuchyně vám dají nahlédnout do mnoha částí Indie, Malajsie a přímořské kreolské kuchyně. Většina šéfkuchařů je z Evropy, a přinášejí tedy i své národní kuchyně. Na Mauriciu se jí hodně a dobře. Vždyť není kam spěchat. Jste na dovolené a můžete posedět a vychutnat si, na co máte chuť.

Shandrani Resort and Spa

Shandrani Resort and Spa

FOTO: Beachcomber, archiv ck Marco Polo


A co děti a Mauricius?

Kdysi to bývala destinace hlavně pro milence, novomanžele a nenapravitelné romantiky. Dnes je Mauricius destinací i pro pohodovou rodinnou dovolenou. Pohoda je u rodinné dovolené asi to nejdůležitější. Od otců bývá rodinná dovolená tak trochu „úlitba bohům“ a pro matky je to šance mít čas pro sebe. Pokud je špatně zvolen cíl cesty a děti nejsou spokojené, rodinná pohoda je tatam a bylo by možná lepší nikam neletět. Mauricius je v tomhle ohledu dobrá volba. Písčité pláže bez nebezpečí, mělké nebo pozvolné moře, výborné sportovní zázemí, zahrady, prostor a personál, který ví, co se sluší a patří, když jsou v dosahu děti. Když se dobře poradíte se svou cestovní kanceláří, nemůžete se na Mauriciu zklamat a rádi se sem budete vracet – a vaše děti také.

Paličova dcera? Kdo ví, jisté je, že průvodkyně palírnou jsou velmi příjemné a profesionálně dokonalé.

Paličova dcera? Kdo ví, jisté je, že průvodkyně palírnou jsou velmi příjemné a profesionálně dokonalé.

FOTO: archiv autora

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Okamžik, na který čeká většina Japonců. Květy třešní začínají opadávat.

FOTO: archiv autora

Termín: 5. 4. 2017

Cena: 104 990 za 11 nocí


Více podrobností

Prohlédněte si i náš zajímavý web specializovaný na Japonsko - zde

JAPONSKO

ZA SVÁTKEM JARA

s českým průvodcem

Poznávací zájezd do sakurami rozkvetlého Japonska. Čeká nás Tokio s malebnými zákoutími starého Eda ale i jeho moderní tvář, Kanazawa a jeho samurajská zahrada a čtvrť gejš, Osaka s typickým japonským hradem, na hoře Koya přespíme v buddhistickém klášteře a v Hiroshimě si připomeneme jeho pohnutou válečnou historii, cestu zakončíme v historickém Kyotu se skvostnými zahradami, buddhistickými chrámy a šintoistickými svatyněmi. Čeká nás toho ale mnohem více - pří výletech se podíváme např. do Nikko, na ostrov Miyajima, hrad Himeji atd.

 

Srí Lanka

FOTO: archiv autora

Termín: 12. 4. 2017

Cena: 56 990 za 7 nocí

Více informací zde

SRÍ LANKA

BÁJEČNÉ VELIKONOCE

 s českým průvodcem

Využijte volných dnů velikonočního času a splňte si sen návštěvou perly Indického oceánu – ostrova Srí Lanka. Nechybí zásadní přírodní a památkové lokality, stejně jako nejhezčí pláže západního i východního pobřeží. malá skupinka, český doprovod, osvědčené konkrétní hotely!

Na základě dlouholetých zkušeností se zájezdy na Srí Lanku jsme pro Vás připravili zajímavý program, který ideálním způsobem kombinuje poznávání i relax.

 

 

Amboseli

FOTO: archiv autora


Termín odjezdu: 3. 3. 2017

Cena: 87 490 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu zde 

EXPEDIČNÍ CESTA VÝCHODNÍ AFRIKA

s českým průvodcem

Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, ale přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

Navštívíte jezera Velké příkopové propadliny Elementaita a Naivasha, rezervaci Masai Mara, Viktoriino jezero, nekonečné pláně Serengeti, kráter Ngorongoro, masajskou vesnici i „hlavní město" safari v Tanzanii Arushu.
  

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 14. 4. 2017

Cena:  25 900 za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

SKVĚLÝ ZÁJEZD NA JARO 2017

MADEIRA

s českým průvodcem

 Madeira vás svou divokou krásou uchvátí od prvního okamžiku. Budou vás přitahovat rozeklané štíty s výzvou stanout na jejich vrcholu a sledovat nezapomenutelný východ slunce. Všude vás bude obklopovat bujná příroda - třetihorní pralesy s kaskádami vodopádů, vulkanickými skalami tvořícími přírodní jezírka, svahy až do nedohledna pokryté vinicemi, na kterých zrají hrozny, z nichž se lisuje vynikající madeirské víno. Kouzelné stezky podél zavlažovacích kanálů - levadas vás přiblíží madeirské přírodě a poté zase vrátí k útulným městečkům a vesničkám.

  

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací o ostrově Koh Hai, o ubytování, cenách atd. zde 

PANENSKÝ OSTROV V THAJSKU

MÁ SVÉ ZASTOUPENÍ V ČESKU

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Vraceli jsme se tehdy nadšeni a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

OSTROV KOH HAI JE ŘEŠENÍM !

 
 

Masivní bambusová podlaha

FOTO: archiv La Casa Nova

Více info zde


Končíme s prodejem BAMBUSOVÝCH PODLAH a vyprodáváme sklad. Počet kusů je omezen skladovými zásobami, tak si pospěšte. SLEVA 45%

Bambus je jedna z nejúžasnějších rostlin na světě a v Asii patří bezesporu i k rostlinám historicky nejužitečnějším. Bambus má v asijských kulturách respektované postavení. Stále častěji nachází své postavení i v moderní společnosti, a to nejen jako živá rostlina v interiéru, či zahradách, ale i jako materiál pro výrobu dekorací, nábytku, tkanin, tapet a dalších výrobků. Díky tomu, že na rozdíl od stromů se jedná o rychle obnovitelný zdroj, je bambus vnímán stále více i jako velmi ekologicky ohleduplný materiál.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOČNÍ DÁREK PRO CHLAPA

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.