Vyvzdorovaný sen

Jen málokdo si dovede představit, že se dva lidé, kteří neumějí příliš dobře anglicky a nemají ani příliš zkušeností s hoteliérstvím a stavebnictvím, rozhodnou postavit hotel na ostrově v Indickém oceánu, a to téměř vlastníma rukama.

Zanzibar, Tulia Resort, bazén

Zanzibar, Tulia Resort, bazén

FOTO: Tulia Resort

Jakými úskalími si museli projít jen při výběru místa a získání povolení ke stavbě... Bez projektové dokumentace, jen s vizí ve svých hlavách, touhou a až zoufalou urputností a vytrvalostí. Téměř tři roky dohadování s úřady a místními lidmi. Naděje a zklamání a nové naděje. A to byla jen předehra.

Zanzibar, Tulia Resort, zahrada

Zanzibar, Tulia Resort, zahrada

FOTO: archiv autora

Zlaté africké ručičky

Ta pravá řehole začala s prvním kopnutím do země. Naše představy o tom, jak mají pracovat dělníci na stavbě, se velmi liší od představ afrických dělníků. Neflákají se, ale vše dělají po svém a vysvětlit jim některé věci prostě nejde.

V jednu chvíli se jich na staveništi pohybovalo téměř 200. Zorganizovat jejich činnost dávalo dvěma Čechům hodně zabrat. Navíc sám plán hotelu se vyvíjel v čase, a tak se často bouralo, co se před pár dny postavilo, a stavělo se něco jiného.

Tulia Zanzibar, Unique Beach Resort

Tulia Zanzibar, Unique Beach Resort

FOTO: Petr Nevečeřal

Platila se daň z nezkušenosti, daň „bělocha v Africe“, daň z rozporu mezi představou a skutečností. Naprostou dominantou hotelového areálu je využití přírodních materiálů. Kámen a dřevo. Nádherný kámen z pevninské části Tanzanie je využitý nejen na zdi bungalovů, na obvodové zdi, ale i na chodníky a některé prvky v interiéru.

Díky velké náročnosti Čechů se časem dovednost afrických kameníků vylepšila natolik, že se klidně dá mluvit o zlatých afrických ručičkách. Ale stálo to nesmírné úsilí.

Zanzibar, Tulia Resort, Deluxe Garden Bungalow

Zanzibar, Tulia Resort, Deluxe Garden Bungalow

FOTO: Tulia Resort

Zanzibar, Tulia Resort, Deluxe Garden Bungalow

Zanzibar, Tulia Resort, Deluxe Garden Bungalow

FOTO: Tulia Resort


Totální změna koncepce

Když se po více než dvou letech stavební činnosti dostala hrubá stavba zhruba do poloviny, došlo majitelům, že náklady stavby a kvalita prostoru, který vytvořili, neodpovídají původní koncepci a touze postavit 3* hotel pro nenáročnou klientelu.

Proinvestované peníze by se nikdy nevrátily zpět a nádherně vybudovaný areál by vůbec neodpovídal klientele, která by do něj jezdila.

Dochází k radikální změně. Nebude to 3* hotel, ale malý luxusní resort, konkurující nejlepším hotelům na ostrově. Dokonalá 5*.

Mění se koncepce pokojů a vznikají takové, které nadchnou i tu nejnáročnější klientelu. Do hry poprvé vstupuje profesionální architekt, Ing. arch. Barbora Mluvková. Spolu s majiteli a s lidmi z cestovního ruchu vytváří konečnou představu a koncepci.

Dodavatelem nábytku a dalšího zařízení se stává česká společnost La Casa Nova, spol. s r. o., další dodávky jsou zadávány dalším českým firmám. Česká stopa na Zanzibaru tak dostává další rozměr.

Zanzibar, Tulia Resort, Seafront LUxury Villa

Zanzibar, Tulia Resort, Seafront LUxury Villa

FOTO: Tulia Resort

Zanzibar, Tulia Resort, Seafront LUxury Villa

Zanzibar, Tulia Resort, Seafront LUxury Villa

FOTO: Tulia Resort


Běloch obklopený domorodci

Když jste běloch řídící stavbu v Africe a nemáte kolem sebe tým bělochů, dostanete se dříve nebo později do zvláštního stavu. Čas začne ztrácet dimenzi.

Ráno vstanete, odjedete na stavbu, postavíte se před předáky svých 100 až 200 dělníků, rozdělíte úkoly a pak 10–12 hodin rotujete v prostoru, abyste dosáhli toho, že alespoň 75 % vašich úkolů bude večer splněno, a to v takové kvalitě, kterou si přejete.

Pak se začne stmívat a vás čeká příprava na druhý den. Kolem půlnoci se dostanete do postele a ráno zase vstanete a odjedete na stavbu.

Den po dni, týden po týdnu, měsíc po měsíci, rok po roce. Mezitím sháníte materiál, peníze, povolení, chlácholíte svou rodinu atd. Navíc jste hrozně sami, dva tři běloši obklopení Afrikou.

Tulia Zanzibar,příchod na pláž

Tulia Zanzibar, příchod na pláž

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Stálo a stojí to za to

Jak snadno se dá v takových chvílích propadnout skepsi a malověrnosti. Musíte mít velkou vnitřní sílu a váš sen musí být tím životním snem, kterého se prostě nemůžete vzdát.

Ale když se pak jednoho dne dokážete zastavit a najít si chvilku někdy po svítání nebo těsně před západem slunce, v den, kdy mají dělníci volno, a rozhlédnete se kolem sebe, víte, že to stálo za to.

Několik měsíců po otevření je Tulia Resort velmi respektovaným hotelem. Přitahuje pozornost svou originalitou, nádhernou zahradou, kvalitou nábytku a dalšího vybavení, koncepcí služeb a atmosférou. Majitelé mohou být právem na své dílo hrdi a odezva klientů jim dává za pravdu, že se nakonec rozhodli jít správnou cestou.

Tulia Zanzibar, Unique Beach Resort

Tulia Zanzibar, Unique Beach Resort

FOTO: Petr Nevečeřal

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Tulia Zanzibar, Unique Beach Resort

FOTO: Petr Nevečeřal

Více podrobností

40 990 za 5 nocí

ZANZIBAR

Tulia Zanzibar Unique Beach Resort

Stáli jsme u zrodu koncepce tohoto unikátního hotelu a působili jsme jako konzultanti majitelů, je tedy logické, že jsme zástupci hotelu pro český a slovenský trh.

Rádi vám připravíme na klíč vaši cestu na Zanzibar, včetně pobytu v Tulii.

Podívejte se na naši mimořádnou nabídku.

 

Srí Lanka

FOTO: archiv autora

Termín: 12. 4. 2017

Cena: 56 990  za 7 nocí

Více informací zde

SRÍ LANKA

BÁJEČNÉ VELIKONOCE

 s českým průvodcem

Využijte volných dnů velikonočního času a splňte si sen návštěvou perly Indického oceánu – ostrova Srí Lanka. Nechybí zásadní přírodní a památkové lokality, stejně jako nejhezčí pláže západního i východního pobřeží. malá skupinka, český doprovod, osvědčené konkrétní hotely!

Na základě dlouholetých zkušeností se zájezdy na Srí Lanku jsme pro Vás připravili zajímavý program, který ideálním způsobem kombinuje poznávání i relax.

 

 

Amboseli

Amboseli

FOTO: archiv autora

Termín odjezdu: 3. 3. 2017

Cena: 87 490 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu zde 

EXPEDIČNÍ CESTA VÝCHODNÍ AFRIKA

s českým průvodcem

Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, ale přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

Navštívíte jezera Velké příkopové propadliny Elementaita a Naivasha, rezervaci Masai Mara, Viktoriino jezero, nekonečné pláně Serengeti, kráter Ngorongoro, masajskou vesnici i „hlavní město" safari v Tanzanii Arushu.
  

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 14.4. 2017

Cena:  25 900 za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

SKVĚLÝ ZÁJEZD NA JARO 2017

MADEIRA

s českým průvodcem

 Madeira vás svou divokou krásou uchvátí od prvního okamžiku. Budou vás přitahovat rozeklané štíty s výzvou stanout na jejich vrcholu a sledovat nezapomenutelný východ slunce. Všude vás bude obklopovat bujná příroda - třetihorní pralesy s kaskádami vodopádů, vulkanickými skalami tvořícími přírodní jezírka, svahy až do nedohledna pokryté vinicemi, na kterých zrají hrozny, z nichž se lisuje vynikající madeirské víno. Kouzelné stezky podél zavlažovacích kanálů - levadas vás přiblíží madeirské přírodě a poté zase vrátí k útulným městečkům a vesničkám.

  

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací o ostrově Koh Hai, o ubytování, cenách atd. zde 

PANENSKÝ OSTROV V THAJSKU

MÁ SVÉ ZASTOUPENÍ V ČESKU

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Vraceli jsme se tehdy nadšeni a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

OSTROV KOH HAI JE ŘEŠENÍM !

 
 

Masivní bambusová podlaha

FOTO: archiv La Casa Nova

Více info zde


Končíme s prodejem BAMBUSOVÝCH PODLAH a vyprodáváme sklad. Počet kusů je omezen skladovými zásobami, tak si pospěšte. SLEVA 45%

Bambus je jedna z nejúžasnějších rostlin na světě a v Asii patří bezesporu i k rostlinám historicky nejužitečnějším. Bambus má v asijských kulturách respektované postavení. Stále častěji nachází své postavení i v moderní společnosti, a to nejen jako živá rostlina v interiéru, či zahradách, ale i jako materiál pro výrobu dekorací, nábytku, tkanin, tapet a dalších výrobků. Díky tomu, že na rozdíl od stromů se jedná o rychle obnovitelný zdroj, je bambus vnímán stále více i jako velmi ekologicky ohleduplný materiál.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOČNÍ DÁREK PRO CHLAPA

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.