Dvojčata v Andamánském moři

Ostrůvky Koh Rok, dvojčata narozená ve vodách Andamánského moře, jsou součástí chráněného území Národního parku Mu Koh Lanta. Koh Rok Nai („vnitřní” ostrov = blíže k pevnině) a Koh Rok Nok („vnější ostrov” = dále od pevniny) jsou pokládány za jedno z nejhezčích míst na šnorchlování u západního pobřeží Thajska. Vzájemně jsou ostrůvky vzdáleny jen necelých 250 metrů a úžinu mezi nimi tvoří robustní korálový útes.

Koh Rok, Thajsko

Koh Rok, Thajsko

FOTO: archiv autora


Jen skok z Koh Lanty aneb Šnorchlovací business jede

Díky vzdálenosti necelých 30 km od Koh Lanty, 20 km od Koh Kradanu a 15 km od Koh Hai (Ngai) připlouvá k ostrůvkům každý den řada lodí na jednodenní šnorchlovací výlet. Firmy nabízející tyto výlety nešetří vznosnými slovy a nazývají ostrůvky „Bermuda Ridge” nebo „Seafan Garden”. A vlastně ani moc nelžou. V hlavní sezóně je ve vodách u ostrůvků fenomenální viditelnost a řada korálů jen hýří barvami. Ryby, želvy, murény, ale i menší žraloci jsou svázáni s korálovým útesem. Jen kdyby tu nebylo chvílemi příliš mnoho lidí.

Koh Rok, Thajsko

Koh Rok, Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo


Tlak na ostrovy roste

Před pár lety k ostrovům, jako jsou Koh Rok, dorazila loď s turisty jenom zřídka. Mohli mít právem pocit ztroskotanců a dotýkali se opravdu panenské přírody. Jenže s nárůstem masové turistiky v největších lokalitách (Phuket, Krabi, Phi-Phi) vyrostl i šnorchlovací business a brzy se zaplnily malé ostrovy v okolí letovisek. „Robinsoni” nechtěli sdílet bílé pláže s davem, a tak tlačili na pořadatele, aby objevovali stále vzdálenější ostrovy.

Tlak masové turistiky ještě vzrostl s příchodem turistů z Číny a Koreje a i běžní turisté z Evropy a USA chtějí raději jinam. „Robinsoni” musí tedy ještě dál. Tlak na Koh Rok se zvětšuje, i když je to pořád k vydržení. Thajská vláda ze stejných důvodů zavřela pro turisty některé ostrovy, například Koh Tchai. Je možné, že se v dohledné době stane něco podobného i s Koh Rok.

Koh Rok, Thajsko

Koh Rok, Thajsko

FOTO: archiv autora

Vynikajícím výchozím místem k návštěvě ostrůvků Koh Rok je ostrov Koh Hai (Ngai). Sám o sobě je velmi zajímavý a pobyt na něm uspokojí především milovníky klidu a nádherných pláží. Přečtěte si článek o Koh Hai (Ngai).

Koh Hai (Ngai), Thajsko

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo


Pohodlné šnorchlování

Velká část korálového útesu se skrývá maximálně pět metrů pod hladinou a zkušenější vyznavači šnorchlování si právě takovou hloubku dokážou skvěle užívat. Snadná dostupnost ze břehu dává šanci i pro skupinky, které mají různé zájmy. Nikdo nemusí mít pocit, že se přizpůsobuje někomu dalšímu. Kdo chce šnorchlovat, šnorchluje, kdo se chce opalovat nebo toulat po ostrově, dělá to, co chce.

Koh Rok, Thajsko

Koh Rok, Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo


Džungle a skály

Vnitrozemí ostrovů Koh Rok jsou pokryta svěží džunglí, která se táhne od pláže nahoru po skalách až do výše přes 200 m n. m. Bílé pláže jsou tak lemovány zeleným pásem divoké džungle a to jen podporuje pocit panenského ráje.

Navíc na ostrově žijí obří ještěři (mohou mít i přes jeden metr délky). Nemají na ostrovech přirozené nepřátele, a jsou tedy skutečnými vládci ostrůvků Koh Rok. Traduje se, že jejich velikost je úměrná jejich postavení v potravinovém řetězci. Na ostrově můžete potkat i velké množství ptáků.

Koh Rok, Thajsko

Koh Rok, Thajsko

FOTO: archiv autora

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Okamžik, na který čeká většina Japonců. Květy třešní začínají opadávat.

FOTO: archiv autora

Termín: 5. 4. 2017

Cena: 104 990 za 11 nocí


Více podrobností

Prohlédněte si i náš zajímavý web specializovaný na Japonsko – zde

JAPONSKO

ZA SVÁTKEM JARA

s českým průvodcem

Poznávací zájezd do sakurami rozkvetlého Japonska. Čeká nás Tokio s malebnými zákoutími starého Eda, ale i jeho moderní tvář, Kanazawa a jeho samurajská zahrada a čtvrť gejš, Ósaka s typickým japonským hradem, na hoře Koya přespíme v buddhistickém klášteře a v Hirošimě si připomeneme její pohnutou válečnou historii, cestu zakončíme v historickém Kyotu se skvostnými zahradami, buddhistickými chrámy a šintoistickými svatyněmi. Čeká nás toho ale mnohem více – pří výletech se podíváme např. do Nikko, na ostrov Miyajima, hrad Himeji atd.

 

Srí Lanka

FOTO: archiv autora

Termín: 12. 4. 2017

Cena: 56 990,- za 7 nocí

Více informací zde

SRÍ LANKA

BÁJEČNÉ VELIKONOCE

 s českým průvodcem

Využijte volných dnů velikonočního času a splňte si sen návštěvou perly Indického oceánu – ostrova Srí Lanka. Nechybí zásadní přírodní a památkové lokality, stejně jako nejhezčí pláže západního i východního pobřeží. Malá skupinka, český doprovod, osvědčené konkrétní hotely!

Na základě dlouholetých zkušeností se zájezdy na Srí Lanku jsme pro vás připravili zajímavý program, který ideálním způsobem kombinuje poznávání i relax.

 

 

Amboseli

FOTO: archiv autora


Termín odjezdu: 3. 3. 2017

Cena: 87 490 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu zde 

EXPEDIČNÍ CESTA VÝCHODNÍ AFRIKA

s českým průvodcem

Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, ale přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

Navštívíte jezera Velké příkopové propadliny Elementaita a Naivasha, rezervaci Masai Mara, Viktoriino jezero, nekonečné pláně Serengeti, kráter Ngorongoro, masajskou vesnici i „hlavní město" safari v Tanzanii Arushu.
  

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 14. 4. 2017

Cena:  25 900,- za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

SKVĚLÝ ZÁJEZD NA JARO 2017

MADEIRA

s českým průvodcem

 Madeira vás svou divokou krásou uchvátí od prvního okamžiku. Budou vás přitahovat rozeklané štíty s výzvou stanout na jejich vrcholu a sledovat nezapomenutelný východ slunce. Všude vás bude obklopovat bujná příroda – třetihorní pralesy s kaskádami vodopádů, vulkanickými skalami tvořícími přírodní jezírka, svahy až do nedohledna pokryté vinicemi, na kterých zrají hrozny, z nichž se lisuje vynikající madeirské víno. Kouzelné stezky podél zavlažovacích kanálů – levadas – vás přiblíží madeirské přírodě a poté zase vrátí k útulným městečkům a vesničkám.

  

Coral Cove Chalet

FOTO: coral cove chalet

 Prohlédněte si hotelový web v češtině

 NEVÍTE SI RADY S PRODLOUŽENÍM LÉTA?

 Bojíte se severní Afriky a Turecka?

Pak je pro vás dobrou alternativou Thajsko – ostrov Samui a hotel Coral Cove Chalet. Na Samui je v létě nejlepší počasí z celého roku.

1150 Kč na osobu a noc se snídaní! 

  

Koh Hai (Ngai)

FOTO: archiv autora

Více informací o ostrově Koh Hai, o ubytování, cenách atd. zde 

PANENSKÝ OSTROV V THAJSKU

MÁ SVÉ ZASTOUPENÍ V ČESKU

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Vraceli jsme se tehdy nadšeni a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

OSTROV KOH HAI JE ŘEŠENÍM !

 
 

Masivní bambusová podlaha

FOTO: archiv La Casa Nova

Více info zde


Končíme s prodejem BAMBUSOVÝCH PODLAH a vyprodáváme sklad. Počet kusů je omezen skladovými zásobami, tak si pospěšte. SLEVA 45 %

Bambus je jedna z nejúžasnějších rostlin na světě a v Asii patří bezesporu i k rostlinám historicky nejužitečnějším. Bambus má v asijských kulturách respektované postavení. Stále častěji nachází své postavení i v moderní společnosti, a to nejen jako živá rostlina v interiéru či zahradách, ale i jako materiál pro výrobu dekorací, nábytku, tkanin, tapet a dalších výrobků. Díky tomu, že na rozdíl od stromů se jedná o rychle obnovitelný zdroj, je bambus vnímán stále více i jako velmi ekologicky ohleduplný materiál.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOČNÍ DÁREK PRO CHLAPA

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.