Erawan, Kanchanaburi

Nádherná soustava sedmi vodopádů rozložených mezi lesnatým porostem národního parku Erawan National Park v oblasti Kanchanaburi. Díky vápencovému podloží jsou některé dopadové bazénky za slunečných dnů zbarvené do nádherné tyrkysové barvy. Procházka kolem kaskády Erarwan je příjemná a zvládne ji téměř každý.

Erawan, Kanchanaburi

Erawan, Kanchanaburi

FOTO: archiv autora

Národní park Erawan, ve kterém jsou stejnojmenné vodopády, nemá mnoho tras pro návštěvníky, ale ty, které jsou k dispozici, jsou docela zajímavé. Nečekejte žádné velké množství zvěře, ale krásný mlžný les. Když máte trochu štěstí, potkáte makaky a některé další druhy malých opic. Ráno a odpoledne se lesem ozývá zpěv ptáků a můžete několik zajímavých druhů i zahlédnout. I když je park otevřený celý rok, raději se do něj vydejte ve všední den, kdy budete v parku téměř sami. Období dešťů je v parku v říjnu a v listopadu.

Erawan, Kanchanaburi

Erawan, Kanchanaburi

FOTO: archiv autora

Thi Lo Su, Tak

Thi Lo Su, Tak

FOTO: archiv CK Marco Polo


Thi Lo Su, Tak

Pravděpodobně nejvyšší thajský vodopád. Slovo „pravděpodobně“ je tu správně, protože velmi záleží na tom, jak se rozhodnete výšku posuzovat. Započtete do ní jen nejdelší proud přímo padající vody? Nebo se rozhodnete zahrnout do měřené výšky i kaskády, které na hlavní proud navazují? Nebo jen část kaskády? Podle toho, jakou metodu zvolíte, můžete Thi Lo Su prohlásit za vodopád vysoký 200, 300, nebo dokonce 400 metrů. Ať se rozhodnete jakkoliv, určitě patří Thi Lo Su k nejzajímavějším vodopádům v Thajsku.

Vodopád se nachází v nádherném prostředí chráněné oblasti Umphang, která se táhne až k hranici s Barmou. Je tu několik velmi zajímavých trekových tras a milovníci divoké přírody si tu přijdou na své. Dlouhou dobu byla tahle oblast pro turisty uzavřena a doposud není zasažena masovou turistikou.

Mae Ya, Chian Mai

Mae Ya, Chian Mai

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Mae Ya, Chian Mai

Když se budete ptát Thajců, jak velký je vodopád Mae Ya, často uslyšíte, že je vysoký 260 metrů a široký kolem 100 metrů. Viděl jsem ho několikrát a byl vždy mnohem skromnější. Široký asi  40 metrů a výška hlavního proudu byla tak 60 metrů. Je ale pravdou, že jsem u něj nikdy nebyl v období dešťů. Skaliska okolo vodopádu určitě dovolují, aby se voda rozlila do šíře a aby kolem hlavního toku vznikaly další drobné vodopády. Určitě se ale k vodopádu vydejte, když vás program vaší návštěvy Thajska přivede na sever.

Mae Ya, Chian Mai

Mae Ya, Chian Mai

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Pokud chcete vodopád fotografovat, doporučuji navštívit ho až odpoledne, spalující slunce se dostane níž k horizontu, začne si hrát s barvami skalisek a obraz dostane hloubku.

Další krasavci

Huya Mae Kamin

Huya Mae Kamin

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Khlong Lan

Khlong Lan

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Okamžik, na který čeká většina Japonců. Květy třešní začínají opadávat.

FOTO: archiv autora

Termín:5. 4. 2017

Cena: 104 990 Kč za 11 nocí


Více podrobností

Prohlédněte si i náš zajímavý web specializovaný na Japonsko – zde

JAPONSKO

ZA SVÁTKEM JARA

s českým průvodcem

Poznávací zájezd do sakurami rozkvetlého Japonska. Čeká nás Tokio s malebnými zákoutími starého Eda, ale i jeho moderní tvář, Kanazawa a jeho samurajská zahrada a čtvrť gejš, Ósaka s typickým japonským hradem, na hoře Koya přespíme v buddhistickém klášteře a v Hirošimě si připomeneme jeho pohnutou válečnou historii, cestu zakončíme v historickém Kyotu se skvostnými zahradami, buddhistickými chrámy a šintoistickými svatyněmi. Čeká nás toho ale mnohem více – pří výletech se podíváme např. do Nikko, na ostrov Miyajima, hrad Himeji atd.

 

Panama

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 22. 3. 2017

Cena: 65 900 Kč za 7 nocí

Více informací zde

POHODOVÁ PANAMA

 s českým průvodcem

V tomto zájezdu poznáte to nejvýznamnější z Panamy. Ostrovy Bocas del Toro, nejkrásnější mořský národní park v celé zemi. Panenská příroda, bělostné pláže lemované kokosovými palmami. Milovníci zajímavostí určitě ocení návštěvu Panamského průplavu, který stále patří k nejvýznamnějším stavbám Ameriky. Pro milovníky přírody je připraven 10km výlet džunglí s pozorováním ptactva, např. vzácného Quetzala, či návštěva indiánské komunity Embera.

 

 

Cestovat na safari náklaďákem může být skvělý zážitek. Jen je třeba si vybrat ten správný náklaďák.

FOTO: Archiv CK Marco Polo


Termín odjezdu: 3. 3. 2017

Cena: 87 490 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu zde 

EXPEDIČNÍ CESTA VÝCHODNÍ AFRIKA

s českým průvodcem

Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, ale přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

Navštívíte jezera Velké příkopové propadliny Elementaita a Naivasha, rezervaci Masai Mara, Viktoriino jezero, nekonečné pláně Serengeti, kráter Ngorongoro, masajskou vesnici i „hlavní město" safari v Tanzanii Arushu.
  

Kolumbie

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 12. 3. 2017

Cena:  75 900 Kč za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

 KOLUMBIE - POZNÁVACÍ ZÁJEZD

s českým průvodcem

 Jen málokterá země světa nabízí na svém území kombinaci tolika ekosystémů. Příroda se zde opravdu vyřádila – bujný a nepropustný tropický deštný prales, nádherné štíty, vrcholy a průsmyky rozeklaných vysokohorských And i příjemné oceánské pobřeží. K některým státům Jižní Ameriky byla příroda také více než štědrá, ale Kolumbie jako jediná země tohoto kontinentu nabízí kromě studenějšího Tichého oceánu i luxus teplého Karibiku a s ním pro turisty spojené šnorchlování i potápění.

  

Coral Cove Chalet

FOTO: coral cove chalet

 Prohlédněte si hotelový web v češtině

 NEVÍTE SI RADY S PRODLOUŽENÍM LÉTA?

 Bojíte se severní Afriky a Turecka?

Pak je pro vás dobrou alternativou Thajsko – ostrov Samui a hotel Coral Cove Chalet. Na Samui je v létě nejlepší počasí z celého roku.

1150 Kč na osobu a noc se snídaní! 

  

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací o ostrově Koh Hai, o ubytování, cenách atd. zde 

PANENSKÝ OSTROV V THAJSKU

MÁ SVÉ ZASTOUPENÍ V ČESKU

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Vraceli jsme se tehdy nadšení a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

OSTROV KOH HAI JE ŘEŠENÍM !

 
 

Masivní bambusová podlaha

FOTO: archiv La Casa Nova

Více info zde


Končíme s prodejem BAMBUSOVÝCH PODLAH a vyprodáváme sklad. Počet kusů je omezen skladovými zásobami, tak si pospěšte. SLEVA 45 %

Bambus je jedna z nejúžasnějších rostlin na světě a v Asii patří bezesporu i k rostlinám historicky nejužitečnějším. Bambus má v asijských kulturách respektované postavení. Stále častěji nachází své postavení i v moderní společnosti, a to nejen jako živá rostlina v interiéru či zahradách, ale i jako materiál pro výrobu dekorací, nábytku, tkanin, tapet a dalších výrobků. Díky tomu, že na rozdíl od stromů se jedná o rychle obnovitelný zdroj, je bambus vnímán stále více i jako  ekologicky velmi ohleduplný materiál.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOČNÍ DÁREK PRO CHLAPA

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.