Muž z oceli realizuje svou vizi

Je to muž z oceli. Nemyslím tím filmového Iron Mana, ale Freda Wörnera, majitele a tvůrce prvního 7* hotelu na jihu Afriky. Na oceli zbohatl. Jeho společnost vyrábí speciální ocelové nápravy a vyváží je do celého světa. A peníze z oceli pomohly a pomáhají Fredu Wörnerovi uskutečnit jeho vizi v oblasti turistických služeb. Se svými penězi by si mohl koupit vlastní ostrov v Mosambiku nebo na Maledivách, mohl by postavit resort na Seychelách nebo Mauritiu nebo se vydat na druhý konec světa a angažovat se v Karibiku. Ale to by nebyl Fred Wörner. Fred od malička miluje divokou jihoafrickou krajinu a je velkým jihoafrickým patriotem. Je pro něj samozřejmostí, že investuje své peníze do něčeho neobvyklého, krásného a prestižního, a navíc doma. Kéž by některý z našich miliardářů jednal podobně.

16 vil je vybavených velmi vkusně, s důrazem na pohodlí a odpočinek.

16 vil je vybavených velmi vkusně, s důrazem na pohodlí a odpočinek.

FOTO: archiv CK Marco Polo


Čas tady není vaším pánem – vy jste pánem času

Jakmile se ubytujete v zařízení Karkloof, můžete zavřít své hodinky do sejfu, protože je nebudete vůbec potřebovat. I to je součást vize Freda Wörnera. Neexistuje čas na snídani, čas na večeři, čas na výlet, čas na masáž, existuje pouze vaše chuť na snídani, večeři, výlet a masáž. Vše je poskytováno tehdy, kdy na to máte chuť! Chcete večeři v devět hodin ráno? Budiž, kuchaři jsou připraveni. Chcete se projet na kole při svítání? Budiž, stane se. Veškeré služby jsou poskytovány tehdy, kdy si to přejete. To samozřejmě vyžaduje nesmírně vyškolený, připravený a ochotný personál. A nejen to, musí tomu odpovídat i technické zázemí. Fred pokládá takový servis za jeden ze základních kamenů svého projektu a je v tom velmi nekompromisní.

Vodopád Karkloof patří k nejvyšším vodopádům v Jihoafrické republice.

Vodopád Karkloof patří k nejvyšším vodopádům v Jihoafrické republice.

FOTO: archiv autora


Nesmějí se opakovat chyby druhých

Za svými obchody procestoval celý svět. V posledních letech létal hlavně první třídou nejlepších leteckých společností a přespával v nejlepších hotelech světových velkoměst. Poznal na vlastní kůži všechny klady a zápory této úrovně turistiky. Rozhodl se vytvořit místo, kde by se projevily pouze klady.

Koloniální styl dominuje nejen v hlavní hotelové budově, ale i v restauracích a lázních.

Koloniální styl dominuje nejen v hlavní hotelové budově, ale i v restauracích a lázních.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Kouzlo hledejte v detailech

Tři a půl tisíce hektarů pozemků, navíc v nádherné krajině Dračích hor, dávalo šanci vymyslet koncept, který bude spojovat dokonalý servis lázeňského domu s dokonalým servisem hotelového resortu a zajímavými přírodními aktivitami včetně safari. Puntičkářská povaha Freda Wörnera se projevila v každém detailu – z pozemku začalo pomalu mizet všechno, co není součástí divoké buše, prostor byl krok po kroku osídlován zvěří, hotelové lázně byly dimenzovány tak, aby nikdy nemusely odmítnout zájemce o terapii, atd. atd.


Přečtěte si další zajímavé články o specialitách v ubytování v Africe
 
Keňa, Národní park Samburu. Totální souznění s okolní přírodou a excelentní zázemí umocňuje zážitek z pobytu v kempu Saruni.

Keňa, Národní park Samburu. Totální souznění s okolní přírodou a excelentní zázemí umocňuje zážitek z pobytu v kempu Saruni.

FOTO: kemp Saruni, archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Afrika prchá do korun stromů
 
Ngorongoro Crater Lodge neodděluje od divoké přírody žádná bariéra. Divoká zvěř se čas od času objeví opravdu blízko vás.

Ngorongoro Crater Lodge neodděluje od divoké přírody žádná bariéra. Divoká zvěř se čas od času objeví opravdu blízko vás.

FOTO: andBeyond

Kouzelné kempování - glamping

 Nejlepší hotelové lázně v Africe

Při projektování lázní si Fred často připomínal zklamání, která často zažíval i v těch nejlepších hotelech ve světě – chcete si dát masáž právě v ten čas, kdy si ji chce dát mnoho dalších hostů, a slyšíte od personálu: „Bohužel jsme plní, ale můžeme vám udělat rezervaci na zítra.“ Sedmnáct skvěle vybavených masážních místností s nádherným výhledem do krajiny zaručuje, že v Karkloof podobnou větu neuslyšíte. Od rána od 9 do večera do 20 hodin můžete přijít kdykoliv, bez rezervace, a budete vítáni. Lázeňské služby jsou v ceně!

Největší hotelové lázně v Africe získaly významná ocenění za svou kvalitu.

Největší hotelové lázně v Africe získaly významná ocenění za svou kvalitu.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Spolupráce s místními komunitami

Bílí Jihoafričané jsou velmi sveřepí ve své snaze angažovat místní komunity, zapojit je do projektů a umožnit místním lidem, aby měli užitek z projektů na jejich území. Kdo má práci, nezlobí. Kdo má vzdělání, potřebuje práci. Když ji má, je skvělým příkladem pro ostatní. Nesetkáte se tu se snahou nahradit lidskou práci za každou cenu moderní technikou. Fred Wörner zvelebil dvě místní školy a dal mnoha lidem práci. Každý klient platí v ceně rozvoj místních komunit – a je to tak správné. A stejně samozřejmé je využívání místní produkce. Co se dá vypěstovat a vyrobit v okolí, je kupováno v nejbližším okolí. Někdy je to pracnější, někdy možná i trochu dražší, ale pro Freda neexistuje jiná alternativa.

Dračí hory jsou rájem pro milovníky hor.

Dračí hory jsou rájem pro milovníky hor.

FOTO: Archiv autora

 

Nádherná příroda Dračích hor jen pro vás

Tři a půl tisíce hektarů dramatické a divoké krajiny včetně nádherného 160 metrů vysokého vodopádu je zabydleno zvěří včetně nosorožců, hrochů, žiraf, buvolů a mnoha druhů antilop a ptáků. Z predátorů jsou na území Karkloof jen šakalové a divocí psi. Stejně jako u všech ostatních služeb, i na safari si můžete vyrazit podle své chuti. Průvodci a terénní vozy jsou neustále v pohotovosti a čekají jen na váš pokyn. Pěší safari můžete zakončit u vodopádu nebo kombinovat výlet na kolech s pěším safari, vše je otevřená věc a záleží jen na dohodě se správci parku.


Přečtěte si další články o Dračích horách 
 
Túry v kaňonu a jeho okolí nabízejí nádherné výhledy.

Túry v kaňonu a jeho okolí nabízejí nádherné výhledy.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Přírodní atrakce na jihu Afriky: Blyde River Canyon
 
Vodopád Lisabon.

Vodopád Lisabon.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Pět největších vodopádů Afriky

 

Nemyslete na to, co je a co není v ceně

Nejenže jste pánem svého času, ale navíc můžete úplně zahodit starosti o to, co je a co není v ceně. V ceně je všechno (kromě francouzského šampaňského) – jídlo, pití, lázeňské procedury, výlety na safari a další aktivity. A je jen a jen na vás, co a kdy si budete užívat.

Privátní safari v terénním voze – privátní pěší safari – vyjížďky na horských kolech – muškaření na řece – výuka jógy – praní a žehlení prádla – osobní konzultace se šéfkuchařem o skladbě jídelníčku – masáže  a další služby. S ničím si nemusíte v Karkloof dělat starosti.

Na své nosorožce jsou v Karkloof velmi pyšní.

Na své nosorožce jsou v Karkloof velmi pyšní.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 
 

Kouzelné Dračí hory lákají k návštěvě i hosty Karkloof Spa & Safari Lodge.

FOTO: archiv CK Marco Polo

NAVŠTÍVILI BYSTE RÁDI KARKLOOF?

 Není nic jednoduššího. Napište nám poptávkový e-mail nebo zavolejte a my Vám rádi připravíme cestu na klíč.

Poptávkový formulář zde

 

Japonsko, Koya

FOTO: archiv autora

Termín:5. 4. 2017

Cena: 104 990 Kč za 11 nocí


Více podrobností

Prohlédněte si i náš zajímavý web specializovaný na Japonsko – zde

JAPONSKO

ZA SVÁTKEM JARA

s českým průvodcem

Poznávací zájezd do sakurami rozkvetlého Japonska. Čeká nás Tokio s malebnými zákoutími starého Eda, ale i jeho moderní tvář, Kanazawa a jeho samurajská zahrada a čtvrť gejš, Ósaka s typickým japonským hradem, na hoře Koya přespíme v buddhistickém klášteře a v Hirošimě si připomeneme jeho pohnutou válečnou historii, cestu zakončíme v historickém Kyotu se skvostnými zahradami, buddhistickými chrámy a šintoistickými svatyněmi. Čeká nás toho ale mnohem více – pří výletech se podíváme např. do Nikko, na ostrov Miyajima, hrad Himeji atd.

 

Panama

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 22. 3. 2017

Cena: 65 900 Kč za 7 nocí

Více informací zde

POHODOVÁ PANAMA

 s českým průvodcem

V tomto zájezdu poznáte to nejvýznamnější z Panamy. Ostrovy Bocas del Toro, nejkrásnější mořský národní park v celé zemi. Panenská příroda, bělostné pláže lemované kokosovými palmami. Milovníci zajímavostí určitě ocení návštěvu Panamského průplavu, který stále patří k nejvýznamnějším stavbám Ameriky. Pro milovníky přírody je připraven 10km výlet džunglí s pozorováním ptactva, např. vzácného Quetzala, či návštěva indiánské komunity Embera.

 

 

Cestovat na safari náklaďákem může být skvělý zážitek. Jen je třeba si vybrat ten správný náklaďák.

FOTO: Archiv CK Marco Polo


Termín odjezdu: 3. 3. 2017

Cena: 87 490 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu zde 

EXPEDIČNÍ CESTA VÝCHODNÍ AFRIKA

s českým průvodcem

Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, ale přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

Navštívíte jezera Velké příkopové propadliny Elementaita a Naivasha, rezervaci Masai Mara, Viktoriino jezero, nekonečné pláně Serengeti, kráter Ngorongoro, masajskou vesnici i „hlavní město" safari v Tanzanii Arushu.
  

Kolumbie

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 12. 3. 2017

Cena:  75 900 Kč za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

 KOLUMBIE - POZNÁVACÍ ZÁJEZD

s českým průvodcem

 Jen málokterá země světa nabízí na svém území kombinaci tolika ekosystémů. Příroda se zde opravdu vyřádila – bujný a nepropustný tropický deštný prales, nádherné štíty, vrcholy a průsmyky rozeklaných vysokohorských And i příjemné oceánské pobřeží. K některým státům Jižní Ameriky byla příroda také více než štědrá, ale Kolumbie jako jediná země tohoto kontinentu nabízí kromě studenějšího Tichého oceánu i luxus teplého Karibiku a s ním pro turisty spojené šnorchlování i potápění.

  

Coral Cove Chalet

FOTO: coral cove chalet

 Prohlédněte si hotelový web v češtině

 NEVÍTE SI RADY S PRODLOUŽENÍM LÉTA?

 Bojíte se severní Afriky a Turecka?

Pak je pro vás dobrou alternativou Thajsko – ostrov Samui a hotel Coral Cove Chalet. Na Samui je v létě nejlepší počasí z celého roku.

1150 Kč na osobu a noc se snídaní! 

  

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací o ostrově Koh Hai, o ubytování, cenách atd. zde 

PANENSKÝ OSTROV V THAJSKU

MÁ SVÉ ZASTOUPENÍ V ČESKU

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Vraceli jsme se tehdy nadšení a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

OSTROV KOH HAI JE ŘEŠENÍM !

 
 

Masivní bambusová podlaha

FOTO: archiv La Casa Nova

Více info zde


Končíme s prodejem BAMBUSOVÝCH PODLAH a vyprodáváme sklad. Počet kusů je omezen skladovými zásobami, tak si pospěšte. SLEVA 45 %

Bambus je jedna z nejúžasnějších rostlin na světě a v Asii patří bezesporu i k rostlinám historicky nejužitečnějším. Bambus má v asijských kulturách respektované postavení. Stále častěji nachází své postavení i v moderní společnosti, a to nejen jako živá rostlina v interiéru či zahradách, ale i jako materiál pro výrobu dekorací, nábytku, tkanin, tapet a dalších výrobků. Díky tomu, že na rozdíl od stromů se jedná o rychle obnovitelný zdroj, je bambus vnímán stále více i jako  ekologicky velmi ohleduplný materiál.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOČNÍ DÁREK PRO CHLAPA

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.