Největší park v Keni

Národní park Tsavo je vlastně největším parkem v Keni a patří mezi největší parky na světě. Má rozlohu asi okolo 21 tisíc km čtverečních, protože hranice národního parku jsou vždy tak trochu pohyblivé. Právě řeka Galana a pohoří Taita Hills dělí Tsavo na dvě části. Východní a západní Tsavo.

Tsawo West

Tsawo West

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

O Tsavo East se toho dočtete všude spoustu, protože je rozlehlé (12 500 km čtverečních) a plné zvěře, a turisty je proto velmi často navštěvované. Druhá část Tsava, Tsavo West je mnohem menší (cca 8500 km čtverečních), je hornaté a má kopcovité savany, které nejsou až tak přehledné a turisté je moc nenavštěvují.

Predátoři jsou aktviní hlavně v noci. Během dne hlavně tehdy, když učí lovit mláďata.

Predátoři jsou aktivní hlavně v noci. Během dne hlavně tehdy, když učí lovit mláďata.

FOTO: Archiv CK Marco Polo


Velká pětka

Ale to je právě tak trochu škoda, protože Tsavo West je jednou z mála rezervací, kde v Keni můžete pohromadě spatřit „Velkou pětku“ – slona, buvola, leoparda, nosorožce a lva, a to za nimi nemusíte až tak moc cestovat.

Pohoří Taita Hills se táhne skrz celý tento národní park a tvoří domov pro krásné a majestátní leopardy. Žijí zde v kopcích, na stromech a v keřích, kde nerušeně odpočívají po úspěšném lovu. Lidé si je často pletou s gepardem, ale ten je menší a spíše ho uvidíte na otevřené pláni Tsava East.

Dokonce i lodže na Tsavu West pořídily pro své hosty pozorovatelny, aby hosté mohli tyto roztomilé a smrtelně krásné kočky nerušeně sledovat.

Národní park Tsavo East je nazýván Parkem červených slonů. Sloni milují bahenní lázeň a červeným blátem si pokrývají celé tělo.

Národní park Tsavo East je nazýván Parkem červených slonů. Sloni milují bahenní lázeň a červeným blátem si pokrývají celé tělo.

FOTO: archiv autora

Nížiny Tsava West jsou domovem buvolů, slonů, žiraf, gazel i antilop. Jednou z gazel hodně se vyskytujících v této části Tsava, je dik dik gazela – nejmenší z gazel o velikosti středního pejska. Nemá v kohoutku více než 35 cm a žije v křoví, kde se úspěšně ztrácí z dohledu všem predátorům. Je to rozkošné a plaché zvíře s malými růžky, které nám připomíná kreslenou postavičku z filmu o čertících.

V Tsavo je více než 1 000 buvolů.

V Tsavo je více než 1000 buvolů.

FOTO: Archiv CK Marco Polo


Nosorožci jen v oboře

Ale to nejdůležitější, co Tsavo West svým návštěvníkům nabízí, je obora s nosorožci. Nosorožec černý je v přírodě vzácným druhem, a i když je zde přísně chráněný, je stále velkým lákadlem pro pytláky. V oboře je stálý dozor strážců, kteří se zde starají nejen o bezpečí těchto krásných kolosů, ale zabezpečují i údržbu několika napajedel. Tato napajedla můžete v podvečer od 16. do 18. hodiny navštívit a v klidu, nerušeně, máte-li štěstí, si můžete prohlédnout nosorožce černého zblízka. Nosorožec černý je ve volné přírodě velmi plachý a nepřiblížíte se k němu nikdy tak, abyste pořídili hodně dobrou fotografii. Ale v této oboře si setkání s tímto úžasným zvířetem můžete dovolit.

Tsawo West

Tsawo West

FOTO: archiv autora


Nikdy tu nechybí voda

Tsavo West je i přesto, že je menší, krásné a plné zvěře a nabízí i něco víc. Prameny Mzima Springs, které jsou zásobárnou pitné vody pro Mombasu a produkují skoro 200 mil. litrů pitné vody denně, jsou domovem pro hrochy, krokodýly a spoustu vodního ptactva. Všude okolo těchto pramenů, vyvěrajících mezi lávovou horninou, je množství krásné zeleně, stromů, keřů a kolem jezírek, která se zde tvoří, je všude rákos a šáchor (papyrus). Je zde i pozorovatelna hrochů pod vodou.

Nejvznešenější zvíře v buši.

Nejvznešenější zvíře v buši.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Okamžik, na který čeká většina Japonců. Květy třešní začínají opadávat.

FOTO: archiv autora

Termín:5. 4. 2017

Cena: 104 990 Kč za 11 nocí


Více podrobností

Prohlédněte si i náš zajímavý web specializovaný na Japonsko – zde

JAPONSKO

ZA SVÁTKEM JARA

s českým průvodcem

Poznávací zájezd do sakurami rozkvetlého Japonska. Čeká nás Tokio s malebnými zákoutími starého Eda, ale i jeho moderní tvář, Kanazawa a jeho samurajská zahrada a čtvrť gejš, Osaka s typickým japonským hradem, na hoře Koya přespíme v buddhistickém klášteře a v Hiroshimě si připomeneme jeho pohnutou válečnou historii, cestu zakončíme v historickém Kyotu se skvostnými zahradami, buddhistickými chrámy a šintoistickými svatyněmi. Čeká nás toho ale mnohem více – pří výletech se podíváme např. do Nikko, na ostrov Miyajima, hrad Himeji atd.

 

Panama

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 22. 3. 2017

Cena: 65 900 Kč za 7 nocí

Více informací zde

POHODOVÁ PANAMA

 s českým průvodcem

V tomto zájezdu poznáte to nejvýznamnější z Panamy. Ostrovy Bocas del Toro, nejkrásnější mořský národní park v celé zemi. Panenská příroda, bělostné pláže lemované kokosovými palmami. Milovníci zajímavostí určitě ocení návštěvu Panamského průplavu, který stále patří k nejvýznamnějším stavbám Ameriky. Pro milovníky přírody je připraven 10km výlet džunglí s pozorováním ptactva, např. vzácného Quetzala, či návštěva indiánské komunity Embera.

 

 

Tsawo West

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín odjezdu: 3. 3. 2017

Cena: 87 490 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu zde 

EXPEDIČNÍ CESTA VÝCHODNÍ AFRIKA

s českým průvodcem

Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, ale přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

Navštívíte jezera Velké příkopové propadliny Elementaita a Naivasha, rezervaci Masai Mara, Viktoriino jezero, nekonečné pláně Serengeti, kráter Ngorongoro, masajskou vesnici i „hlavní město" safari v Tanzanii Arushu.
  

Kolumbie.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 12. 3. 2017

Cena:  75 900 Kč za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

 KOLUMBIE - POZNÁVACÍ ZÁJEZD

s českým průvodcem

 Jen málokterá země světa nabízí na svém území kombinaci tolika ekosystémů. Příroda se zde opravdu vyřádila – bujný a nepropustný tropický deštný prales, nádherné štíty, vrcholy a průsmyky rozeklaných vysokohorských And i příjemné oceánské pobřeží. K některým státům Jižní Ameriky byla příroda také více než štědrá, ale Kolumbie jako jediná země tohoto kontinentu nabízí kromě studenějšího Tichého oceánu i luxus teplého Karibiku a s ním pro turisty spojené šnorchlování i potápění.

  

Coral Cove Chalet

FOTO: coral cove chalet

 Prohlédněte si hotelový web v češtině

 NEVÍTE SI RADY S PRODLOUŽENÍM LÉTA?

 Bojíte se severní Afriky a Turecka?

Pak je pro vás dobrou alternativou Thajsko – ostrov Samui a hotel Coral Cove Chalet. Na Samui je v létě nejlepší počasí z celého roku.

1150 Kč na osobu a noc se snídaní! 

  

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací o ostrově Koh Hai, o ubytování, cenách atd. zde 

PANENSKÝ OSTROV V THAJSKU

MÁ SVÉ ZASTOUPENÍ V ČESKU

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Vraceli jsme se tehdy nadšení a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

OSTROV KOH HAI JE ŘEŠENÍM !

 
 

Masivní bambusová podlaha

FOTO: archiv La Casa Nova

Více info zde


Končíme s prodejem BAMBUSOVÝCH PODLAH a vyprodáváme sklad. Počet kusů je omezen skladovými zásobami, tak si pospěšte. SLEVA 45 %

Bambus je jedna z nejúžasnějších rostlin na světě a v Asii patří bezesporu i k rostlinám historicky nejužitečnějším. Bambus má v asijských kulturách respektované postavení. Stále častěji nachází své postavení i v moderní společnosti, a to nejen jako živá rostlina v interiéru či zahradách, ale i jako materiál pro výrobu dekorací, nábytku, tkanin, tapet a dalších výrobků. Díky tomu, že na rozdíl od stromů se jedná o rychle obnovitelný zdroj, je bambus vnímán stále více i jako  ekologicky velmi ohleduplný materiál.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOČNÍ DÁREK PRO CHLAPA

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.