Bůh hračička

Říká se, že když měl Bůh tvořivou náladu, pohrál si s Namibií a vytvořil tu tolik krásných míst, že je celá země jednou velkou galerií monumentálních artefaktů.  Tvrzení určitě nepřehání. Když Bůh sochařil, tak v jižním Damaralandu, v oblasti hory Spitzkoppe. A dílo se bezesporu povedlo.

Všechny místa na kempování mají své kouzlo a velmi privátní charakter.

Všechna místa na kempování mají své kouzlo a velmi privátní charakter.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Pokud někomu jméno hory Spitzkoppe zní poněkud německy, neplete se. Bůh zřejmě chtěl, aby v jeho galerii byl pořádek, a tak do téhle oblasti jako galeristy nadělil pořádkumilovné Němce. Německou kolonií bylo území dnešní Namibie od roku 1884 do roku 1947, kdy území ilegálně převzala Jihoafrická republika.

Spitzkoppe je hora vysoká 1784 m n.m.

Spitzkoppe je hora vysoká 1784 m n. m.

FOTO: Archiv autora

Němci si samozřejmě pojmenovali všechno, co se dalo, po svém. Spitzkoppe – Špičatý dóm je žulová skála tyčící se do výšky 1754 m n. m. a více než 700 metrů nad okolním pouštním terénem.

namibie

Namibie

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Kámen a písek

V téhle oblasti musíte zapomenout na zpěv ptáků v korunách stromů, na zelené africké pahorky, na buš a napajedla obklopená zvěří. Tady najdete jen písek a kámen. Tady je ráj pro lezce, fotografy, milovníky balvanů, geology a pozorovatele nebe a hvězd.

Kdo se vydá do oblasti Spitzkoppe za úplňku má o noční program postaráno.

Kdo se vydá do oblasti Spitzkoppe za úplňku, má o noční program postaráno.

FOTO: Archiv CK Marco Polo


37 nádherných objektů

Kromě hlavního skalního útvaru je v oblasti celkem 37 dalších kamenných útvarů, které jsou fascinující svým tvarem, polohou a velikostí. Západ slunce tu bere dech a fotografové nevědí, kam dřív skočit, kam si lehnout a jak vše stihnout v tom ideálním světle, ve kterém se žulové skály rozhoří do ruda.

Az se jednou začne kutálet, to bude mela.

Až se jednou začne kutálet, to bude mela.

FOTO: Archiv autora

Můžete samozřejmě bloudit malým pohořím, jak je vám libo, ale přesto bych doporučil využít doporučené trasy: Pontok a Bushman Circle, které zvládne každý trochu zdatný člověk. Trasa Matterhorn je už pro zkušené horské turisty nebo lezce. Pro horolezce je tu samozřejmě mnohem víc tras a vyberete si podle svých schopností a požadované náročnosti.


Spěte venku!

Noční obloha je tu tak hluboká, že jsou chvíle, kdy nevěříte, že vám nad hlavou někdo nepromítá animovaný film. Když si naplánujete návštěvu jižního Damaralandu v době úplňku, bude tu sice trochu víc lidí než běžně, ale objevíte úplně nový rozměr světa kolem vás. Za ten vykloubený krk a ranní ospalost to určitě stojí.

Můžete se oblastí toulat svobdoně, ale přesto doporučujeme využít doporučených tras.

Můžete se oblastí toulat svobodně, ale přesto doporučujeme využít doporučených tras.

FOTO: Archiv autora

V oblasti jižního Damaralandu nečekejte žádné ubytování v hotelech nebo lodžích, tady se kempuje nebo využívá camperů (obytných vozů). O to větší je to zážitek. Tady by se mohli učit někteří provozovatelé našich kempů, jak nebrat kemp jenom jako noclehárnu, ale jak i z kempu udělat zážitek. Žádné kempovací místo nesmí být obsazeno více než osmi osobami.

Všechna kempovací místa jsou vybrána tak, aby měl každý pocit, že blízká hora je jenom jeho. Takových míst je celkem 31 a všechna jsou vybavena suchým záchodem. Pro expediční vozidla s více turisty jsou určena tři kempovací místa umístěná tak, aby skupina nerušila nikoho dalšího.

namibie

Namibie

FOTO: Archiv autora

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Nosorožci jsou v neustálém ohrožení.

FOTO: CK Marco Polo International

Termín: 20. 11. 2016 a pak každý týden

Cena: 52 990 Kč za 15 nocí


Více podrobností

V ceně není letenka do Botswany.

BOTSWANA

EXPEDICE V NÁKLAĎÁKU

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry.

Téměř čtvrtinu území Botswany tvoří přírodní rezervace a tyto odlehlé oblasti divočiny jsou považovány za jedno z nejlepších safari v Africe.

V průběhu našeho poznávacího zájezdu do Botswany se podíváte na solnou pánev Makgadikgadi a do delty Okavango, navštívíte i Moremi, Savuti, Chobe a proslulé Viktoriiny vodopády.

Pocestujete opravdovým přírodním rájem pro každého cestovatele i fotografa.

 

Panama

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 22. 3. 2017

Cena: 65 900 za 7 nocí

Více informací zde

POHODOVÁ PANAMA

 s českým průvodcem

V tomto zájezdu poznáte to nejvýznamnější z Panamy. Ostrovy Bocas del Toro, nejkrásnější mořský národní park v celé zemi. Panenská příroda, bělostné pláže lemované kokosovými palmami. Milovníci zajímavostí určitě ocení návštěvu Panamského průplavu, který stále patří k nejvýznamnějším stavbám Ameriky. Pro milovníky přírody je připraven 10 km výlet džunglí s pozorováním ptactva, např. vzácného Quetzala či návštěva indiánské komunity Embera.

 

 

Tanzanie

FOTO: archiv autora


Termín odjezdu: 3. 3. 2017

Cena: 87 490 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu zde 

EXPEDIČNÍ CESTA VÝCHODNÍ AFRIKA

s českým průvodcem

Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, ale přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

Navštívíte jezera Velké příkopové propadliny Elementaita a Naivasha, rezervaci Masai Mara, Viktoriino jezero, nekonečné pláně Serengeti, kráter Ngorongoro, masajskou vesnici i „hlavní město" safari v Tanzanii Arushu.
  

Kolumbie

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 12. 3. 2017

Cena:  75 900 za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

 KOLUMBIE - POZNÁVACÍ ZÁJEZD

s českým průvodcem

 Jen málokterá země světa nabízí na svém území kombinaci tolika ekosystémů. Příroda se zde opravdu vyřádila - bujný a nepropustný tropický deštný prales, nádherné štíty, vrcholy a průsmyky rozeklaných vysokohorských And i příjemné oceánské pobřeží. K některým státům Jižní Ameriky byla příroda také více než štědrá, ale Kolumbie jako jediná země tohoto kontinentu nabízí kromě studenějšího Tichého oceánu i luxus teplého Karibiku a s ním pro turisty spojené šnorchlování i potápění.

  

Coral Cove Chalet

FOTO: coral cove chalet

 Prohlédněte si hotelový web v češtině

 NEVÍTE SI RADY S PRODLOUŽENÍM LÉTA?

 Bojíte se severní Afriky a Turecka?

Pak je pro vás dobrou alternativou Thajsko – ostrov Samui a hotel Coral Cove Chalet. Na Samui je v létě nejlepší počasí z celého roku.

1150 Kč na osobu a noc se snídaní! 

  

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací o ostrově Koh Hai, o ubytování, cenách atd. zde 

PANENSKÝ OSTROV V THAJSKU

MÁ SVÉ ZASTOUPENÍ V ČESKU

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Vraceli jsme se tehdy nadšeni a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

OSTROV KOH HAI JE ŘEŠENÍM !

 
 

Masivní bambusová podlaha

FOTO: archiv La Casa Nova

Více info zde


Končíme s prodejem BAMBUSOVÝCH PODLAH a vyprodáváme sklad. Počet kusů je omezen skladovými zásobami, tak si pospěšte. SLEVA 45%

Bambus je jedna z nejúžasnějších rostlin na světě a v Asii patří bezesporu i k rostlinám historicky nejužitečnějším. Bambus má v asijských kulturách respektované postavení. Stále častěji nachází své postavení i v moderní společnosti, a to nejen jako živá rostlina v interiéru, či zahradách, ale i jako materiál pro výrobu dekorací, nábytku, tkanin, tapet a dalších výrobků. Díky tomu, že na rozdíl od stromů se jedná o rychle obnovitelný zdroj, je bambus vnímán stále více i jako velmi ekologicky ohleduplný materiál.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ PŘENOSNÉ OHNIŠTĚ NA TRHU

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.