Řeka Kwai

FOTO: archiv CK Marco Polo

Jízda v korunách stromů

Zajezdit si na lanech v korunách stromů můžete už i na několika místech v Čechách. Už to dávno není taková vzácnost. Jenže jízda v korunách tropických velikánů je úplně jiné kafe. Třicet lanovek v různých výškách vám nabídne nejen správnou dávku adrenalinu, ale i nádherné výhledy do krajiny. Navíc jsou některé jízdy okořeněné, jako například jízda na kole, skateboardu nebo houpačka Tarzana. Dá se tu vydržet celý den, protože si můžete pronajmout kajak a objevovat malé jezero, můžete vyrazit na krátký trek nebo jen sedět v hospodě a užívat si nádherné přírody kolem.

Řeka Kwai

Jízda v korunách stromů

FOTO: Serenata Hotels

FOTO: archiv autora

 Trek cestou stavitelů

Trek cestou stavitelů železnice

Čtyři kilometry dlouhá trasa kopíruje z velké části trasu, po které putovali vězni při stavbě železnice. Během cesty získáte i hodně informací o historii, a dovedete si tak mnohem lépe představit utrpení zajatců. Trek není nijak náročný, protože jsou cesty upravené. Určitě si vezměte dostatek pitné vody.

Řeka Kwai

Řeka Kwai

FOTO: archiv autora

Řeka Kwai

Řeka Kwai

FOTO: archiv autora

Most přes řeku Kwai

Když David Lean uvedl v roce 1957 svůj film Most přes řeku Kwai, asi netušil, že tím vytváří marketing pro oblast Kanchanaburi na desítky let dopředu. Film se natáčel na Srí Lance, takže ani záběry krajiny v něm nejsou autentické.

Most přes řeku Kwai

Most přes řeku Kwai

FOTO: archiv autora

Japonci se rozhodli v roce 1942 postavit železnici, která by spojovala Thajsko (tehdy Siam) s Barmou. Nutila je k tomu spojenecká blokáda přístavů. Terén v okolí řeky byl ovšem tak složitý a klima tak nepřátelské, že se Japonci rozhodli využít ke stavbě především válečné zajatce z řad spojenců a místní asijské dělníky. Šedesát tisíc zajatců dřelo od svítání do západu slunce za nelidských podmínek. Kdo nestačil, byl nechán osudu.  Mnozí zemřeli na malárii, brutální zacházení, choleru a špatnou výživu. Nakonec byl dřevěný most dostavěný, ale sloužil jen necelý rok, kdy jej nahradil most železný.

Řeka Kwai

FOTO: archiv CK Marco Polo

Dnes je most přes řeku Kwai poutním místem pro veterány a jejich rodiny a pomníkem na brutalitu druhé světové války pro všechny ostatní návštěvníky.

Řeka Kwai

FOTO: archiv CK Marco Polo

Národní park Sai Yok a jeho jeskyně

500 km2 rozlohy parku odpovídá rozloze tzv. Velké Prahy. Za jedno odpoledne si park tudíž rozhodně neprohlédnete. V parku jsou zajímavé vodopády a jeskyně. Obojí za odpoledne stihnete. Vstupné se pohybuje kolem 300 THB. K nejhezčí jeskyni se dostanete lodí po řece a pak krátkým (1,5 km) trekem. Tras je k dispozici více a každý si určitě vybere.

Řeka Kwai

Řeka Kwai

FOTO: Serenata Hotels

Komplex krápníkových jeskyní je v Sai Yok tak rozsáhlý, že jeho velká část ještě ani nebyla zmapována a prozkoumána. Určitě se do některých zajděte podívat.

Lampang, Thajsko

Sloni jsou pro Thajce národním zvířetem.0000000000000000001

FOTO: archiv autora

Jízda na slonech

Slon je pro Thajce národním zvířetem. V oblasti řeky Kwai máte několik míst, kde můžete vyzkoušet jízdu na slonech, koupání slonů a vidět ukázky jejich dovedností. Některá místa jsou hodně komerční, ale jiná si drží velmi příjemný přírodní charakter.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Nosorožci jsou v neustálém ohrožení.

FOTO: CK Marco Polo International

Termín: 6. 11. 2016 a pak každý týden

Cena: 52 990 Kč za 15 nocí


Více podrobností

V ceně není letenka do Botswany.

BOTSWANA

EXPEDICE V NÁKLAĎÁKU

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry.

Téměř čtvrtinu území Botswany tvoří přírodní rezervace a tyto odlehlé oblasti divočiny jsou považovány za jedno z nejlepších safari v Africe.

V průběhu našeho poznávacího zájezdu do Botswany se podíváte na solnou pánev Makgadikgadi a do delty Okavango, navštívíte i Moremi, Savuti, Chobe a proslulé Viktoriiny vodopády.

Pocestujete opravdovým přírodním rájem pro každého cestovatele i fotografa.

 

Panama

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 22. 3. 2017

Cena: 65 900 za 7 nocí

Více informací zde

POHODOVÁ PANAMA

 s českým průvodcem

V tomto zájezdu poznáte to nejvýznamnější z Panamy. Ostrovy Bocas del Toro, nejkrásnější mořský národní park v celé zemi. Panenská příroda, bělostné pláže lemované kokosovými palmami. Milovníci zajímavostí určitě ocení návštěvu Panamského průplavu, který stále patří k nejvýznamnějším stavbám Ameriky. Pro milovníky přírody je připraven 10 km výlet džunglí s pozorováním ptactva, např. vzácného Quetzala či návštěva indiánské komunity Embera.

 

 

Tanzanie.

FOTO: archiv autora


Termín odjezdu: 3. 3. 2017

Cena: 87 490 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu zde 

EXPEDIČNÍ CESTA VÝCHODNÍ AFRIKA

s českým průvodcem

Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, ale přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

Navštívíte jezera Velké příkopové propadliny Elementaita a Naivasha, rezervaci Masai Mara, Viktoriino jezero, nekonečné pláně Serengeti, kráter Ngorongoro, masajskou vesnici i „hlavní město" safari v Tanzanii Arushu.
  

Kolumbie.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 12. 3. 2017

Cena:  75 900 za 7 nocí

 Více informací o zájezdu zde

 KOLUMBIE - POZNÁVACÍ ZÁJEZD

s českým průvodcem

 Jen málokterá země světa nabízí na svém území kombinaci tolika ekosystémů. Příroda se zde opravdu vyřádila - bujný a nepropustný tropický deštný prales, nádherné štíty, vrcholy a průsmyky rozeklaných vysokohorských And i příjemné oceánské pobřeží. K některým státům Jižní Ameriky byla příroda také více než štědrá, ale Kolumbie jako jediná země tohoto kontinentu nabízí kromě studenějšího Tichého oceánu i luxus teplého Karibiku a s ním pro turisty spojené šnorchlování i potápění.

  

Coral Cove Chalet

FOTO: coral cove chalet

 Prohlédněte si hotelový web v češtině

 NEVÍTE SI RADY S PRODLOUŽENÍM LÉTA?

 Bojíte se severní Afriky a Turecka?

Pak je pro vás dobrou alternativou Thajsko – ostrov Samui a hotel Coral Cove Chalet. Na Samui je v létě nejlepší počasí z celého roku.

1150 Kč na osobu a noc se snídaní! 

  

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací o ostrově Koh Hai, o ubytování, cenách atd. zde 

PANENSKÝ OSTROV V THAJSKU

MÁ SVÉ ZASTOUPENÍ V ČESKU

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Vraceli jsme se tehdy nadšeni a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

OSTROV KOH HAI JE ŘEŠENÍM !

 
 

Masivní bambusová podlaha

FOTO: archiv La Casa Nova

Více info zde


Končíme s prodejem BAMBUSOVÝCH PODLAH a vyprodáváme sklad. Počet kusů je omezen skladovými zásobami, tak si pospěšte. SLEVA 45%

Bambus je jedna z nejúžasnějších rostlin na světě a v Asii patří bezesporu i k rostlinám historicky nejužitečnějším. Bambus má v asijských kulturách respektované postavení. Stále častěji nachází své postavení i v moderní společnosti, a to nejen jako živá rostlina v interiéru, či zahradách, ale i jako materiál pro výrobu dekorací, nábytku, tkanin, tapet a dalších výrobků. Díky tomu, že na rozdíl od stromů se jedná o rychle obnovitelný zdroj, je bambus vnímán stále více i jako velmi ekologicky ohleduplný materiál.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ PŘENOSNÉ OHNIŠTĚ NA TRHU

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.