Dobrá zpráva především pro rodiny s dětmi

Známe to všichni. Hvízdavý bzukot komára nedaleko našich uší, nedaleko naší tváře. Napjatě očekáváte, kam sedne, abyste sami sebe inzultovali v touze rozdrtit malého vetřelce. Většinou se to nepodaří a rozhodnete se nakonec vstát a rozsvítit. Jenže v tu chvíli komár mizí do nějaké další dimenze, aby z ní zaútočil, jakmile opět zhasnete. Je to vyčerpávající a frustrující. A teď si k tomu všemu přidejte obavu z toho, že právě tenhle komár je nositelem malárie a jeho štípnutí vás může nakazit. Dobrá zpráva je, že v Africe jsou místa, kde to neplatí. Můžete vyrazit na safari a nemusíte se bát rizika malárie.

Při rodinném safari jsou partnerem dětí velmi zkušení průvodci.

Při rodinném safari jsou partnerem dětí velmi zkušení průvodci.

FOTO: Archiv CK Marco Polo


Jihoafrické chytré hlavy

Apartheid. Období, které přineslo Jihoafrické republice mezinárodní izolaci. Období, na které se většina lidí mimo Jihoafrickou republika dívá tak trochu mezi prsty. Jenže ne všechno z toho období bylo špatné. Jihoafričané začali mnohem více cestovat po své vlastní zemi. Začali objevovat její přírodní krásy a zjistili, že mají právo být na svou zemi pyšní a hrdí, protože je opravdu nádherná. Politika byla jedna věc, ale každodenní život věc druhá. Svou dovolenou a volný čas chce prožít hezky a zajímavě každý. Došlo k nebývale velkému rozvoji turistické infrastruktury, především té napojené na přírodu a pobyt v ní. Jenže tu byl strašák malárie. Nejprve se rozvíjela celá škála prevence od dokonalých repelentů až po moskytiéry apod. Chytré hlavy se zároveň začaly soustřeďovat na hledání míst, kde malárie nehrozí.  A dnes můžete na safari do tzv. „Malaria Free Zone“, bez obav z největšího afrického zabijáka.

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo


Proč si vybrat safari v území bez malárie?

Taková otázka může na první pohled vypadat trochu hloupě. Jenže pojem safari je strašně široký pojem. Safari na velkých otevřených pláních východní Afriky (Masai Mara v Keni, Serengeti v Tanzanii) je úplně jiné safari než safari v mokřadech Botswany (Delta Okavango) nebo v poušti Kalahari. A úplně jiné je v soukromých parcích v Krugerově národním parku. Některé zážitky prostě nemůžete v lokalitách bez malárie očekávat. Proto je dobré vědět, proč si vybrat safari v území bez malárie.

3 500 ha pozemku funguje i jako safari park.

FOTO: archiv autora


Pokud cestujete s dětmi, pokud by vám mohla uškodit antimalarika nebo jste těhotné, je právě území bez nebezpečí malárie skvělou alternativou. Tady se nemusíte bát při pohledu na každého komára.


Užitečné rady pro ty, kteří se chystají s cestovní kanceláří do Afriky (a nejen pro ně)

Díky turistice se vrátila zvířata

V mnoha oblastech bez malárie vznikly soukromé rezervace, které umožnily návrat zvěře i do míst, kde už původní zvěř dávno nežila. Nejedná se o žádnou živelnou amatérskou záležitost. Není to žádná milionářská zábava v soukromé oboře. Soukromé rezervace musí splňovat velmi přísná kritéria, především z hlediska velikosti, členění terénu, vodního režimu, vyřešení vztahu s místními komunitami, ochrany proti pytlákům apod. Teprve pak mohou získat licenci k provozování a je jim umožněn nákup zvěře za podmínek vnitřního trhu se zvěří. Vnitřní trh se zvěří má úplně jiná pravidla a úplně jiné ceny než trh se zvěří určenou pro lov. U zvěře pro rezervace jde o zdraví zvířat, genofond, zachování přirozeného potravinového řetězce, požadavky na velikost teritorií a migračních zvyklostí zvířat apod. Když pak navštívíte soukromou rezervaci, nejedete do zoo, ale do opravdové divočiny.

Dětské safari je nejlepší školou o světě divokých zvířat.

Dětské safari je nejlepší školou o světě divokých zvířat.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Top 5 „Malaria Free“ míst v Jihoafrické republice

1.       Národní park Pilanesberg

Nádherný kus nedotčené přírody je čtvrtým největším jihoafrickým parkem. Divoká buš je domovem pestré rodiny zvěře a ptactva. Díky vizionářskému vedení parku jsou v parku k dispozici všechny typy safari včetně pěšího. Trochu ke škodě může být množství návštěvníků. Díky blízkosti světoznámého Sun City jsou dny, kdy je návštěvníků v parku opravdu hodně. Přesto vás Pilanesberg nikdy nezklame.

2.       Shamwari Game Reserve

Rezervace navazuje na proslavenou Zahradní cestu (Garden Route). Zajímavá je především tím, že v rámci jednoho jediného parku můžete poznat pět naprosto odlišných unikátních ekosystémů. Rezervace je po většinu roku opravdu plná zvěře a ptactva. Kromě safari bez rizika malárie si můžete v Shamwari užívat lázní a odpočinku.

3.       Madikwe Game Reserve

Výkladní skříň koncepce safari „Malaria free“. Dokonale promyšlené rozdělení parku mezi jednotlivá ubytovací zařízení, podpora přirozeného vývoje druhů zvěře (velmi podrobně poučeni fungováním kráteru Ngorongoro), pestrá paleta zvěře a ptactva. Vynikající ubytování ve 4* a 5*  kempech (lodge). Možnost výborně kombinovat s Pilanesberg.

4.       Addo Elephant

Ojedinělé místo. Mnoho cestovatelů podceňuje jeho krásu a možnosti, a je to škoda. Addo nabízí nejen safari v buši, ale i safari na moři. Kromě tzv. Velké pětky (lev, leopard, slon, buvol a nosorožec) nabízí navíc ještě možnost pozorovat velryby a velkého bílého žraloka. Je to tedy vlastně park, kde můžete pozorovat Velkou sedmičku. Kdo chce fotografovat slony, najde jen málo lepších míst.

5.       Národní park Marakele

Národní park Marakele mám rád především pro majestátnost krajiny, ve které se nachází. Vysoké travnaté kopce, hluboká údolí, nádherné výhledy. Na každém kroku máte pocit, že opravdu objevujete Afriku.

Nechte své děti vyzkoušet si lovecké metody původních křováků.

Nechte své děti vyzkoušet si lovecké metody původních křováků.

FOTO: andBeyond

Ideální pro jarní prázdniny

Ukažte svým dětem úplně jiný svět. Svět divoké buše a divokých zvířat. Jarní prázdniny na safari jsou zážitkem na celý život a v místech, kde nehrozí malárie, jsou i bez obvyklých obav a rizik. O horách a o moři toho naše děti vědí už hodně, ale o světě divoké zvěře asi ne. Darujte jim tu možnost. Může se zdát, že jarní prázdniny jsou ještě daleko, ale příprava takové cesty vyžaduje čas a nejlevnější letenky se dají sehnat vždy s určitým předstihem.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 
 

Nosorožci

FOTO: CK Marco Polo International

Termín: 6. 11. 2016 a pak každý týden

Cena: 52 990 Kč za 15 nocí


Více podrobností

V ceně není letenka do Botswany.

BOTSWANA

EXPEDICE V NÁKLAĎÁKU

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry.

Téměř čtvrtinu území Botswany tvoří přírodní rezervace a tyto odlehlé oblasti divočiny jsou považovány za jedno z nejlepších safari v Africe.

V průběhu našeho poznávacího zájezdu do Botswany se podíváte na solnou pánev Makgadikgadi a do delty Okavango, navštívíte i Moremi, Savuti, Chobe a proslulé Viktoriiny vodopády.

Pocestujete opravdovým přírodním rájem pro každého cestovatele i fotografa.

 

 

Amboseli

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín odjezdu: 13. 11. a pak každých 14 dnů

Cena: 49 500  Kč

Více informací o zájezdu zde 

Cena neobsahuje letenky na trase Praha–Nairobi.

EXPEDIČNÍ CESTA VÝCHODNÍ AFRIKA

Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, ale přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

Navštívíte jezera Velké příkopové propadliny Elementaita a Naivasha, rezervaci Masai Mara, Viktoriino jezero, nekonečné pláně Serengeti, kráter Ngorongoro, masajskou vesnici i „hlavní město" safari v Tanzanii Arushu.
  

Coral Cove Chalet

FOTO: coral cove chalet

 Prohlédněte si hotelový web v češtině

 NEVÍTE SI RADY S PRODLOUŽENÍM LÉTA?

 Bojíte se severní Afriky a Turecka?

Pak je pro vás dobrou alternativou Thajsko – ostrov Samui a hotel Coral Cove Chalet. Na Samui je v létě nejlepší počasí z celého roku.

1150 Kč na osobu a noc se snídaní! 

  
 
Koh Hai (Ngai)

Koh Hai (Ngai)

FOTO: archiv autora

Více informací o ostrově Koh Hai, o ubytování, cenách atd. zde 

PANENSKÝ OSTROV V THAJSKU

MÁ SVÉ ZASTOUPENÍ V ČESKU

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Vraceli jsme se tehdy nadšeni a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

OSTROV KOH HAI JE ŘEŠENÍM !

 
 

Masivní bambusová podlaha

FOTO: archiv La Casa Nova

Více info zde


Končíme s prodejem BAMBUSOVÝCH PODLAH a vyprodáváme sklad. Počet kusů je omezen skladovými zásobami, tak si pospěšte. SLEVA 45%

Bambus je jedna z nejúžasnějších rostlin na světě a v Asii patří bezesporu i k rostlinám historicky nejužitečnějším. Bambus má v asijských kulturách respektované postavení. Stále častěji nachází své postavení i v moderní společnosti, a to nejen jako živá rostlina v interiéru, či zahradách, ale i jako materiál pro výrobu dekorací, nábytku, tkanin, tapet a dalších výrobků. Díky tomu, že na rozdíl od stromů se jedná o rychle obnovitelný zdroj, je bambus vnímán stále více i jako velmi ekologicky ohleduplný materiál.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ PŘENOSNÉ OHNIŠTĚ NA TRHU

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.