Letecké spojení z Prahy je stále lepší

Každého půlroku se vylepšuje letecké spojení z Prahy do Afriky i do Asie. Přibývají dopravci, zvětšuje se kapacita letadel a přibývá destinací, do kterých se dostanete relativně pohodlně. Velmi dobré spojení je do Thajska, Barmy, Malajsie, Vietnamu, na Srí Lanku, Maledivy, ale i do Jihoafrické republiky, na Mauritius, Seychely, na Zanzibar i jinam.

Spojené arabské emiráty, Emirates

Spojené arabské emiráty, Emirates

FOTO: archiv autora

Pozor na počasí

Mohlo by se zdát, že v podzimních měsících se dá vyrazit za teplem v podstatě kamkoliv. Není to ale tak úplně pravda. Na mnoha místech je počasí velmi nejisté. V Thajsku končí letní monzun na východním pobřeží a začíná zimní monzun na západním pobřeží, a tak není úplně jasné, kam se vlastně vydat. Zda už můžete na Phuket, Krabi a Lantu nebo zda ještě stále můžete na Samui. Můžete snadno udělat chybu. Maledivy jsou na tom podobně nejistě a na Bali pomalu, ale jistě sezóna končí. Nikde není vyloženě špatně, ale riziko špatného počasí tu prostě je a je nutné s tím počítat. Určitě je dobré se poradit a vyrazit na dovolenou až po důkladném zvážení.

Shandrani Resort and Spa

Shandrani Resort and Spa

FOTO: Beachcomber, archiv ck Marco Polo

Mauritius

Konec října, listopad a prosinec na Mauritiu patří k nejlepším měsícům. Místa jsou proto velmi brzy vyprodána a je dobré na to pamatovat už teď. Na Mauritiu vrcholí jaro a začíná léto. Většina keřů a stromů ještě stále kvete a celý ostrov se zelená. Dokonce i východ ostrova, který bude v lednu a v únoru pod náporem větru, je v tomto období ovíván příjemným vánkem.

Golfisté se na Mauricius rádi vracejí. Takový pohled na našich hřištích nezažijí.

Golfisté se na Mauritius rádi vracejí. Takový pohled na našich hřištích nezažijí.

FOTO: CK Marco Polo International

Především golfisté milují konec listopadu a začátek prosince na Mauritiu, protože jejich hra je díky českému létu na vrcholu a dokonalá hřiště jsou nádhernou kulisou k jejich dobré hře.

Navíc když se vrátí golfista domů někdy v polovině prosince, dohlédne na konec zimy a ví, že to do jara nějak přečká. Mauritius je jednou z mála destinací, kde si můžete být jisti, že za své peníze dostanete odpovídající servis a kvalitu.

Rozdělte svou dovolenou na Seychelech mezi ostrovy Praslin a La Dique. Získáte tím možnost užít si dvou krásných plží - Anse Lazio a Anse Source d´Argent.

Rozdělte svou dovolenou na Seychelách mezi ostrovy Praslin a La Dique. Získáte tím možnost užít si dvou krásných pláží – Anse Lazio a Anse Source d´Argent.

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo


Seychely

Na Seychelách pomalu končí pohodové období. S koncem roku přijde zhoršení počasí, ale vás, kteří se na ostrovy vydáte na konci listopadu a na začátku prosince, se týkat nebude.

Coco de Mer

Coco de Mer

FOTO: archiv autora

Je to navíc jedno z mála období, kdy jsou hoteliéři ochotni diskutovat o cenách, a tak si svou vysněnou dovolenou můžete pořídit za nejlepší ceny. Určitě se nebojte také kombinovat více ostrovů v jednom zájezdu. Každý ostrov má trochu jiný charakter a trocha objevování vám osvěží dovolenou.

Pláž Nungwi. Vesničané v pobřežních vodách hledají obživu pro své rodiny.

Pláž Nungwi. Vesničané v pobřežních vodách hledají obživu pro své rodiny.

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo


Zanzibar

Zanzibar roste do krásy. Kvalita hotelů se vylepšuje rok od roku a ostrov začíná bezesporu patřit do trojice nejlepších afrických plážových dovolených. Navíc se dá úplně skvěle kombinovat se safari v Keni nebo v Tanzanii, což je jedinečná věc především pro ty, kteří nevydrží na pláži víc než pár dnů.

Výrazně se zlepšilo i letecké spojení z Prahy. Fly Dubai nabízí spojení přes Dubaj 4x týdně a další možnost přibude s odletem z Vídně s Qatar Airways. Určitě si dejte pozor na tolik propagovaný charter, protože má několik mezipřistání. Nenechte se zmást pojmem „přímý let“, ten totiž vůbec neznamená „let bez mezipřistání“, znamená pouze to, že odlétnete ve stejném letadle, ze kterého v cíli vystoupíte. Kolik mezipřistání ovšem letadlo udělá, tento pojem vůbec neřeší.

Často je tedy rychlejší a pohodlnější přestoupit na pravidelných linkách než letět tzv. přímým letem na charteru. Ať už tam poletíte jakkoliv, Zanzibar vám určitě vrátí vynaložené úsilí. Zvlášť když si dáte pozor při výběru ubytování.

Al Bustan, Oman

Al Bustan, Omán

FOTO: archiv CK Marco Polo

Omán je náš tajný tip

Jen málo Čechů a Moravanů zatím objevilo kouzlo Ománu. Ve stínu Dubaje na něj není tolik vidět. Ale kdo nepodlehl blyštivému vábení Dubaje a popojel ještě kousek dál, byl vždy Ománem nadšený. Přečtěte si o Ománu víc v článku:

Omán, kráska ukrytá ve stínu Dubaje 

Spojené arabské emiráty = Dubaj a okolí

Spojené arabské emiráty byly ještě před pár lety destinací jen pro bohaté. Dnes jsou ale dostupné všem, kteří na dovolenou u moře létají mimo léto. Tři letecké společnosti nabízejí denně několik set míst v letadlech a desítky cestovních kanceláří nabízejí desítky hotelů všech možných kategorií. V tom je ale právě problém. Je veliký rozdíl v kvalitě jednotlivých hotelů (třeba označených stejným počtem hvězdiček!).

Spojené arabské emiráty, Dubai

Spojené arabské emiráty, Dubaj

FOTO: archiv CK Marco Polo

Výběr hotelů je vždy na cestovní kanceláři a její odpovědnost nekončí výběrem, ale i způsobem a kvalitou informací, které o vybraném hotelu poskytne klientům. V tom mají cestovní kanceláře největší slabinu a je na klientech, aby si prověřili, zda vše, co je jim řečeno, je pravda a zda jim některé podstatné věci nejsou zamlčeny.

Spojené arabské emiráty, Dubai

Spojené arabské emiráty, Dubaj

FOTO: archiv autora

Určitě se dá o Dubaji a okolí uvažovat, ale je třeba velmi pozorně vybírat cestovní kancelář a hotel.

Podmořský svět Rudého moře láká ročně stovky českých potápěčů. Pro ně je svět politiky ještě vzdálenější, než pro milovníky pláží.

Podmořský svět Rudého moře láká ročně stovky českých potápěčů. Pro ně je svět politiky ještě vzdálenější než pro milovníky pláží.

FOTO: Hana Pšeničná, CK Marco Polo

Egypt

Jen málokde najdete tak krásné moře, jako je Rudé moře v Egyptě. Egypt je navíc ze všech zmíněných míst nejblíže a nabízí nejširší spektrum ubytování. Je tedy připravený uspokojit nejširší klientelu. Ale v tom často bývá problém. Vyznat se v tak široké nabídce, která navíc nemá přehlednou a jednoznačnou klasifikaci kvality, je složité.

K Rudému moři lákají především krásné pláže a skvělé koupání.

K Rudému moři lákají především krásné pláže a skvělé koupání.

FOTO: Sheraton Soma Bay, archiv autora

Cestovní kanceláře a jejich partnerské cestovní agentury si často nedají příliš práce s vysvětlováním. Popisy hotelů, jejich poloha a služby jsou často velmi obecné a matoucí. Nemusí to být záměr, může to být neznalost nebo pohodlnost. V Egyptě rozhodně platí, že 5* není jako 5*.

Je na vás, abyste si našli cestovní kancelář, která vám poctivě pomůže vybrat, nebo abyste se v celém té barevné škále orientovali sami a vybrali si barvu podle své chuti.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Spojené arabské emiráty, Dubai

Spojené arabské emiráty, Dubaj

FOTO: archiv CK Marco PoloPoptávkový formulář

DUBAJ NA MÍRU

Spojené arabské emiráty jsme na českém trhu začali nabízet jako první už v roce 1992!  Pokud se do Emirátů (nebo Ománu) chystáte, jsme připraveni vám ušít cestu na míru.

Emiráty jsou plné hotelů s různou úrovní služeb, s různou polohou a s různou klientelou. Poraďte se s námi, kam se vydat.

 

 

Terénní vůz vám umožní dostat se do míst, kam se běžný turista z autokarového zájezdu nedostane.

Terénní vůz vám umožní dostat se do míst, kam se běžný turista z autokarového zájezdu nedostane.

FOTO: Archiv CK Marco Polo


Termín odjezdu: 29. 10. a pak každých 14 dnů

Cena: 49 500  Kč

Více informací o zájezdu zde 

Cena neobsahuje letenky na trase Praha–Nairobi.

EXPEDIČNÍ CESTA VÝCHODNÍ AFRIKA

Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, ale přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

Navštívíte jezera Velké příkopové propadliny Elementaita a Naivasha, rezervaci Masai Mara, Viktoriino jezero, nekonečné pláně Serengeti, kráter Ngorongoro, masajskou vesnici i „hlavní město" safari v Tanzanii Arushu.
  
Coral Cove Chalet

Coral Cove Chalet

FOTO: coral cove chalet

 Prohlédněte si hotelový web v češtině

 NEVÍTE SI RADY S PRODLOUŽENÍM LÉTA?

 Bojíte se severní Afriky a Turecka?

Pak je pro vás dobrou alternativou Thajsko – ostrov Samui a hotel Coral Cove Chalet. Na Samui je v létě nejlepší počasí z celého roku.

1150 Kč na osobu a noc se snídaní! 

  
Koh Hai (Ngai)

Koh Hai (Ngai)

FOTO: archiv autora

Více informací o ostrově Koh Hai, o ubytování, cenách atd. zde 

PANENSKÝ OSTROV V THAJSKU

MÁ SVÉ ZASTOUPENÍ V ČESKU

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Vraceli jsme se tehdy nadšeni a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

OSTROV KOH HAI JE ŘEŠENÍM !

 
 
Teakový nábytek

Teakový nábytek

FOTO: archiv autora

 


 Specializovaný web na teakový nábytek – zde

 NÁDHERNÝ TEAKOVÝ NÁBYTEK PRO VAŠI TERASU NEBO ZIMNÍ ZAHRADU

Vylepšete si svůj milovaný prostor novým teakovým nábytkem. Skvělý design, výborná kvalita zpracování, slušná cena.

 
Kadai

Kadai

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ PŘENOSNÉ OHNIŠTĚ NA TRHU

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.