Lampang, Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Jeden z nejkrásnějších thajských chrámů

Legenda vypráví o návštěvě Buddhy v místní vesnici. Buddha během návštěvy daroval mnichům svoje kadeře a ty jsou nyní uloženy v největší chrámové pagodě. Wat Phra That Lampang Luang je opravdová krása. I sama stavba hlavního chrámu je opředena řadou legend. Odborníci se přiklánějí k názoru, že chrám založila princezna Chama Devi v 11. století. Potvrzuje to využití stavebních prvků říše Lanna, které se velmi liší od kmérských nebo barmánských prvků používaných v jiných obdobích. Především chrámová shromaždiště (Vihány) mají hodně vyřezávaných zdobných prvků a jsou pro toto období velmi specifická.

Lampang, Thajsko

Lampang, Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Výcvikové středisko slonů

Sloni neodmyslitelně patří k Thajsku a setkání se slony je pro většinu návštěvníků Thajska zajímavým zážitkem. Nedaleko Lampangu můžete najít jedno z nejlepších výcvikových středisek pro slony v celé zemi. Mají tu přes stovku slonů, z toho vždy 12 nováčků. Základní výcvik trvá cca 5 let a sloni se naučí nejen společenským, ale i pracovním návykům. Mnoho z nich nekončí ve službách pro turisty, ale vrací se zpět do lesa a na farmy, kde jsou zapojeni do běžné práce.

Lampang, Thajsko

Lampang, Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Tržiště v džungli

Tržiště Thung Kwiang nevzniklo pro turisty. Je to jedno z nejstarších obchodních míst v regionu a sloužilo odjakživa k výměně zboží místních kmenů, které se zabývaly pěstováním různých plodin, výrobou různých užitných předmětů a sem tam potřebovaly i něco z daleka. Tržiště bylo záměrně mimo města, aby se mohlo tvářit neutrálně, a mimo běžné spory kmenů, vesnic a městeček.

I dnes je to ještě velmi autentické místo. A najdete tu v mnohém napojení na džungli – smažený hmyz, bylinky z lesa apod. Vedle toho tu objevíte pochoutky z vepřového masa, včetně klobásek. Jako všude v Thajsku si samozřejmě všechno můžete rovnou ochutnat u mnoha stánků, pouličních restaurací a kaváren.

Z Lampangu je to k tržišti necelých 30 km, takže určitě stojí za to, sem na pár hodin zajet. Navíc je to na půl cesty do národního parku Doi Khun Tan.

Lampang, Thajsko

Lampang, Thajsko

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Zelená střecha Thajska

Národní park Doi Inthanon je často nazýván „Střecha Thajska“. Někteří odborníci tvrdí, že je hornatý park podhůřím Himálaje. Nejvyšší vrchol pohoří Doi Tnthanon se vyšplhal až do výšky 2565 m n. m. Dělá to z něj nejvyšší horu Thajska! Počítejte s vysokou vzdušnou vlhkostí a nízkou teplotou (v noci klidně i pod 10 °C).  Největší atrakcí parku jsou treky k vodopádům. Je jich tu několik a díky dostatku vody mají dobrý průtok po celý rok (nejlepší od května do listopadu). V lednu a v únoru na mnoha místech parku vykvetou divoké sakury a park se promění v nádherně rozkvetlý sad.

Lampang, Thajsko

Lampang, Thajsko

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Park je jen o něco větší než Praha. Přesto tu můžete potkat až 362 druhů ptáků. Kdysi tu žili sloni i tygři, ale byli vyhubeni. Ale můžete potkat různé jeleny, divoká prasata a opice.

Lampang, Thajsko

Lampang, Thajsko

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Lampang, Thajsko

Lampang, Thajsko

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Perla Lampangu – Wat Chalemprakiat

Tenhle horský div vlastně není žádnou památkou, i když na první pohled tak vypadá. S jeho výstavbou začal opat kláštera v Phayao s několika desítkami věřících z oblasti Chae Hom v roce 2004 a stavbu dokončil v roce 2015 na počest 200. výročí nástupu vládnoucí dynastie Rattanakosin na trůn.

Lampang, Thajsko

Lampang, Thajsko

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Dostat se ke skalním pagodám je náročná věc. Výstup po strmých železných schodech je ale odměněn nádherným výhledem. I když se nakonec nevydáte na vrcholky, stojí za to dorazit alespoň na úpatí skal. Je to fascinující pohled a teprve na místě si dokážete představit, jak namáhavá práce musela sama výstavba pagod být.

Lampang, Thajsko

Lampang, Thajsko

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Oblast kolem Lampangu nabízí i mnohá další překvapení. Oblast je největším centrem výroby keramiky v Thajsku. V mnoha vesnicích můžete ještě vidět tradiční keramickou výrobu. Díky tomu, že se tu turistická infrastruktura teprve začíná rozvíjet, můžete cítit velmi autentickou atmosféru, zažít tradiční vlídnost Thajců, skvělé ceny za jídlo a pití.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Lampang, Thajsko

FOTO: archiv autora

LAMPANG NA MÍRU

 Chystáte se do Thajska? Třeba i bez cestovní kanceláře? Rádi byste se podívali do oblasti kolem Lampangu? Rádi vám připravíme výlet na míru. Známe místní prostředí, víme o zajímavostech v lokalitě, máme nasmlouvané ubytování v různých kategoriích. Ušetříme vám čas i peníze.

Poptávkový formulář zde

 

 

Malajsie, Holiday Villa Beach Resort Langkawi

FOTO: archiv autora

OSTROV LANGKAWI – HOLIDAY VILLA BEACH RESORT

Termín: 1. 11. a pak každých 10 dnů nebo individuální program

Cena: 37 500 Kč za 7 nocí (možnost prodloužení)

Více informací

Pokud hledáte kvalitní hotel u hezké pláže za rozumné peníze, je Holiday Villa Beach Resort na ostrově Langkawi pro vás to správné řešení.

Hotel je u velmi hezké pláže a je výborným výchozím místem k výletům po ostrově i na moře.

Rádi připravíme i pro vás cestu na klíč.

  
 

FOTO: archiv autora

EXPEDIČNÍ CESTA VÝCHODNÍ AFRIKOU


Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, ale přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

 

Termín odjezdu: 29. 10. a pak každých 14 dnů

Cena: 49 500  Kč

Více informací o zájezdu zde 

Cena neobsahuje letenky na trase Praha–Nairobi.

  
 

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

 

PANENSKÝ OSTROV V THAJSKU MÁ SVÉ ZASTOUPENÍ V ČESKU

Při pobytu alespoň na 7 nocí získáte: transfer lodí ZDARMA, jednu večeři ZDARMA, 10% slevy na jídlo v hotelové restauraci!
Ceny jsou v naší kanceláři stejné jako na webu hotelu nebo na booking, takže se určitě vyplatí rezervovat u nás!

Více informací o ostrově Koh Hai, o ubytování, cenách atd. zde 

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Vraceli jsme se tehdy nadšeni a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

  
 

Nádherná pouštní krajina provokuje vaši fantazii.

FOTO: archiv autora

NAMIBIE – ZEMĚ NEKONEČNÝCH OBZORŮ

Namibie, země nepolevujícího slunce, kde půda čeká netrpělivě na déšť. Před vámi jsou stovky kilometrů nepřerušené krajiny. Pouště, kde vás nepřestane překvapovat množství a rozmanitost tvorů i rostlin, kteří dokážou přežívat i v těchto nehostinných podmínkách.

 

Termín odjezdu: 13. 11. a pak každé tři týdny

Cena: 49 900 Kč

Více informací o zájezdu zde 

Cena neobsahuje mezinárodní letenku do Namibie – cca 20 000 Kč