Brandberg Mountain – téměř neznámé hory

Západ slunce má své kouzlo téměř všude. Když zapadá slunce, probouzí se v nás zvláštní nostalgie, jako bychom se loučili s dnešním dnem. Netýká se to pouze nás. Najednou utichnou ptáci, vítr se promění ve vánek a vlny ve vlnky.

Při západu slunce si uvědomíte, že původní název Fire Mountain (Hořící hora) byl velmi trefný. V nejvyšším bodě (Königstein) je hora vysoká až 2606 m n. m. (někdy se uvádí 2753 m n. m., ale kdo ví, jaká je pravda, když to nevíme přesně ani u Sněžky). Ať tak, či onak,  je jí pro nás Čechy docela slušná porce. Navíc se tyčí docela strmě z táhlé plošiny, takže je vidět hodně zdaleka.

Brandberg se tyší nad planinou až do výšky 2 606 m n.m.

Brandberg se tyčí nad planinou až do výšky 2606 m n. m.

FOTO: archiv autora

Trek na Brandberg

Zdolat dva kilometry převýšení od úpatí na vrchol hory zvládnete za tři dny. Musíte počítat s tím, že půjdete denně 7–8 hodin a musíte vzít v potaz i složitější úseky. Raději se vydejte na výstup v chladnějším období od dubna do října a je lepší se vypravit s horským vůdcem a solidním logistickým zajištěním.

Můžete se oblastí toulat svobdoně, ale přesto doporučujeme využít doporučených tras.

Můžete se oblastí toulat svobodně, ale přesto doporučujeme využít doporučených tras.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Nevídané skalní útvary – Spitzkoppe

Ani oblast Spitzkoppe není chválabohu zatím v programech masové turistiky. Máte tedy šanci si návštěvu Spitzkoppe užít, aniž byste zakopávali na každém kroku o nějakého dalšího fotografa. Když chcete divoké skalní útvary nafotit, chce si to najít to správné místo a počkat na správné světlo.

Az se jednou začne kutálet, to bude mela.

Až se jednou začne kutálet, to bude mela.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Přečtěte si další podrobnosti o této nádherné lokalitě.

Diamant ve zlaté čelence – poušť Sossusvlei

Tady se asi turistům nevyhnete. Je to jedna z nejslavnějších namibijských lokalit. Každý, kdo se vydá do Namibie a má trochu času, míří sem. Přesto se dá návštěva Sossusvlei vychytat tak, aby se nenarušilo kouzlo místa. Západ slunce je tu úchvatný a určitě se pokuste zůstat alespoň jednu noc někde nedaleko, abyste večer nikam nechvátali a měli ráno šanci se sem vrátit a uvidět Sossusvlei v úplně jiném světle. Chvílemi budete mít pocit, že jste na dvou různých místech.

Big Mama, největší duna v oblasti Sossusvlei při západu slunce. Pokud se na ní chystáte vystoupit, je lepší to udělat brzy ráno.

Big Mama, největší duna v oblasti Sossusvlei při západu slunce. Pokud se na ni chystáte vystoupit, je lepší to udělat brzy ráno.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Přečtěte si víc o Sossusvlei a také několik rad, které vám pomohou při návštěvě

Vydat se na 5-7 denní výšlap do kaňonu Fish River Canyon nelze bez předchozí rezervace. Počet osob, které mohou do kaňonu vstoupit je limitovaný.

Vydat se na 5–7denní výšlap do kaňonu Fish River Canyon nelze bez předchozí rezervace. Počet osob, které mohou do kaňonu vstoupit, je limitovaný.

FOTO: CK Marco Polo International

Trek v kaňonu Fish River Canyon

85 km dlouhý trek, při kterém není k dispozici žádné ubytovací zařízení a musíte spát všechny noci venku, trvá 5–7 dnů podle toho, jak jste zkušení, jak je zkušená vaše skupina a jak se dohodnete s horským vůdcem. Počet osob, které mohou do kaňonu vstoupit a vyrazit na trek, je úředně omezen, aby byl zachován klid pro obyvatele kaňonu.

Na první pohled vypadá nehostinně a opuštěně, ale žijí v něm zebry, kuduové a další druhy antilop. Můžete tu docela snadno potkat leoparda a skupiny paviánů. Při troše štěstí tu potkáte, docela překvapivě, i divoké koně. Rezervaci pro trek je třeba udělat předem a poradit se s cestovní kanceláří, jaké formality musíte splnit.

Fish River Canyon je druhý největší kaňon na světě.

Fish River Canyon je druhý největší kaňon na světě.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Namibie je zemí západů slunce. U nás ještě není tak slavná jako Keňa, Tanzanie nebo Jihoafrická republika, ale pokud si svou cestu do Namibie připravíte pečlivě, nemůžete být zklamáni a budete se chtít vracet. To platí určitě pro celou Afriku. Komu jednou vleze pod kůži, je tažen zpět jako magnetem.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 
Langkawi. Malajsie.

FOTO: archiv CK Marco Polo

 OSTROV LANGKAWI - HOLIDAY VILLA BEACH RESORT

Termín: 1. 11. a pak každých 10 dnů, nebo individuální program

Cena: 37 500 Kč za 7 nocí (možnost prodloužení)

Více informací

Pokud hledáte kvalitní hotel u hezké pláže za rozumné peníze, je Holiday Villa Beach Resort na ostrově Langkawi pro vás to správné řešení.

Hotel je u velmi hezké pláže a je výborným výchozím místem k výletům po ostrově i na moře.

Rádi připravíme i pro vás cestu na klíč.

  
 
Hroší kůže trpí především vysoušením a neustálými souboji.

FOTO: andBeyond, archiv CK Marco Polo

 EXPEDIČNÍ CESTA VÝCHODNÍ AFRIKOU


Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, ale přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

 

Termín odjezdu: 29. 10. a pak každých 14 dnů

Cena: 49 500  Kč

Více informací o zájezdu zde 

Cena neobsahuje letenky na trase Praha–Nairobi.

  
 
Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

PANENSKÝ OSTROV V THAJSKU MÁ SVÉ ZASTOUPENÍ V ČESKU

 

Při pobytu alespoň na 7 nocí získáte: transfer lodí ZDARMA, jednu večeři ZDARMA, 10% slevy na jídlo v hotelové restauraci!
Ceny jsou v naší kanceláři stejné jako na webu hotelu nebo na booking, takže se určitě vyplatí rezervovat u nás!

Více informací o ostrově Koh Hai, o ubytování, cenách atd. zde 

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Vraceli jsme se tehdy nadšeni a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

  
 
Pomníky minulých časů. Namibie.

FOTO: archiv CK Marco Polo

NAMIBIE – ZEMĚ NEKONEČNÝCH OBZORŮ

Namibie, země nepolevujícího slunce, kde půda čeká netrpělivě na déšť. Před vámi jsou stovky kilometrů nepřerušené krajiny. Pouště, kde vás nepřestane překvapovat množství a rozmanitost tvorů i rostlin, kteří dokážou přežívat i v těchto nehostinných podmínkách.

 

Termín odjezdu: 13. 11. a pak každé tři týdny

Cena: 49 900  Kč

Více informací o zájezdu zde 

Cena neobsahuje mezinárodní letenku do Namibie – cca 20 000 Kč