Romantika při západu slunce

Pro nás Evropany jsou sytě zelená políčka, protkaná nízkými hrázemi a prašnými cestami, nasvícené zapadajícím sluncem, romantickou podívanou. Když máte navíc mezi políčky rozházené stúpy a pagody a vezete se na korbě starého dvoukoláku, taženého párem volů a řízeného starým Barmáncem, nemá to chybu.

Najmout si dvoukolák můžete na mnoha místech, ale nejlepší je to určitě v Baganu. Desítky pagod, rozházených po rozsáhlém prostoru, políčka přímo v chrámovém areálu a možnost najít místo, kde nebude moc dalších turistů, tím vás Bagan volá k vašemu výletu na volském povozu.

Barma

Barma

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Barma

Barma

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Kam nemůže traktor

Vůl je pracovní zvíře, které má v Asii staletou tradici. Jeho schopnost pohybovat se v hlubokém bahně, obrovská síla v tahu a nenáročnost chovu předurčila vola jako hvězdu zvířecího osazenstva chudých vesnic po celé Jihovýchodní Asii. V Barmě se ale vůl stal opravdovým symbolem drobné zemědělské výroby.

Barma

Barma

FOTO: archiv autora

Barma

Barma

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Nemusíš mít strach, je to jenom vůl

Před mnoha lety jsem projížděl Barmou a měl jsem ambici nafotit rýžová pole a všechno, co je s nimi spojené. Zastavoval jsem v mnoha malých vesnicích a působil v nich jako zjevení, protože jsem byl zaručeně první turista, kterého místní viděli.

Barma

Barma

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Byli velmi přátelští, a když jsem požádal o „zacvičení“ sázení a sklizně rýže, bez problémů se toho ujali. Všude se ale pohybovala ta velká zvířata s těmi nebezpečnými rohy a dívala se na mne jako na vetřelce. Velké oči si mne zkoumavě prohlížely a velké hlavy pokyvovaly, jako by si jen potvrzovaly, že je se mnou třeba něco udělat. Asi byl na mně vidět respekt, který jsem z volů měl, protože se všichni okolo smáli a nutili mne, abych se s voly blíže přátelil.

Průvodce mi překládal: nemusíš mít strach, je to jenom vůl! Já ale nevěděl, jestli to říkají mně, nebo tomu zvířeti. Pro jistotu jsem položil svou konejšivou dlaň na hlavu zvířete a laskavým hlasem podotkl: Ty můj vole, mám tě rád.

Barma

Barma

FOTO: archiv CK Marco Polo

Skvělé věno, lepší než nemovitost

Když jste chudý barmský zemědělec, vaše nároky na bydlení nejsou příliš vysoké. Nemovitost tedy nemá takovou hodnotu jako u nás. Hodnotu má právě vůl, který vám umožňuje dobře obhospodařovat vaši půdu. Proto je vůl skvělým věnem při svatbách. A s voly se často obchoduje na specializovaných trzích. Platí ale, že zemědělec prodává vola, jen když potřebuje hotovost, jinak si ho nechává a raději si pronajme více pozemků.

Barma

Barma

FOTO: archiv autora

Barma

Barma

FOTO: archiv CK Marco Polo


Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 
Bagan, Myanmar (Barma)

Bagan, Myanmar (Barma)

FOTO: archiv CK Marco PoloTermín: 15. 3. 2017

Cena: 99 990 za 10 nocí


Poptávkový formulář

MAGICKÁ BARMA

s česky mluvícím průvodcem

Máte rádi Asii a současně se chcete vyhnout komerčním místům a davům turistů? Barma (nebo-li Myanmar) je neopakovatelný mix památek, přírody, kontrastů a rozmanitostí. V Barmě máte pocit, že jste se stali herci v historickém velkofilmu a kolem vás jsou dokonale postavené kulisy a herci v kostýmech. Neuvěříte, že je to skutečný svět.

 

 

Tarangire v Tanzanii. Sloni v mokřadech.

Tarangire v Tanzanii. Sloni v mokřadech.

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo


Termín odjezdu: 15. 10. a pak každých 14 dnů

Cena: 49 500  Kč

Více informací o zájezdu zde 

Cena neobsahuje letenky na trase Praha–Nairobi.

EXPEDIČNÍ CESTA VÝCHODNÍ AFRIKA

Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, ale přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

Navštívíte jezera Velké příkopové propadliny Elementaita a Naivasha, rezervaci Masai Mara, Viktoriino jezero, nekonečné pláně Serengeti, kráter Ngorongoro, masajskou vesnici i „hlavní město" safari v Tanzanii Arushu.
  
Coral Cove Chalet

Coral Cove Chalet

FOTO: coral cove chalet

 Prohlédněte si hotelový web v češtině

 NEVÍTE SI RADY S PRODLOUŽENÍM LÉTA?

 Bojíte se severní Afriky a Turecka?

Pak je pro vás dobrou alternativou Thajsko – ostrov Samui a hotel Coral Cove Chalet. Na Samui je v létě nejlepší počasí z celého roku.:

1150 Kč na osobu a noc se snídaní! 

  
Koh Hai (Ngai), Thajsko

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací o ostrově Koh Hai, o ubytování, cenách atd. zde 

PANENSKÝ OSTROV V THAJSKU

MÁ SVÉ ZASTOUPENÍ V ČESKU

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Vraceli jsme se tehdy nadšeni a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

OSTROV KOH HAI JE ŘEŠENÍM !

 
 

 

Teakový nábytek

Teakový nábytek

FOTO: archiv autora

 Specializovaný web na teakový nábytek – zde

 NÁDHERNÝ TEAKOVÝ NÁBYTEK PRO VAŠI TERASU NEBO ZIMNÍ ZAHRADU

Pak si vylepšete svůj milovaný prostor novým teakovým nábytkem. Skvělý design, výborná kvalita zpracování, slušná cena.

 
Kadai

Kadai

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ PŘENOSNÉ OHNIŠTĚ NA TRHU

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.