Trou de Fer

Musíte mít v sobě velkou dávku odvahy, navíc namíchanou s šílenstvím, když se rozhodnete slaňovat do kaňonu, do kterého padá vodopád Trou de Fer. Je to v podstatě zoufalý skutek. A možná právě proto se do Železné díry, jak zní překlad názvu, spouští rok od roku více lidí. Je nesmírně těžké psát o tomhle zvláštním místě bez emocí. Každý si to tu prožívá po svém. Díváte se do tajemné díry, hluboké téměř kilometr, naplněné vodní tříští a mlhou. Vůbec by vás nepřekvapilo, kdyby se proti vám z ničeho nic vynořil nějaký drak. Jeho tři hlavy by se řítily vzhůru. Křídla by se otírala o stěny a srážela by drobné kusy skal porostlé pokroucenými keři. Ocas by se ztrácel v mlhovině. Padli byste na záda a drak by vás minul opravdu jen o vlásek. Nad vámi by se pak rozplynul v neuvěřitelně modrém nebi.

Z dálky vypadá třetí nejvyšší vodopád v Africe Trou de Fer mírumilovně. Reunion.

Z dálky vypadá třetí nejvyšší vodopád v Africe Trou de Fer mírumilovně. Reunion.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Přečtěte si zajímavý článek o nejvyšších vodopádech v Africe.

Pohled dolů opravdu bere dech. Slovenský dobrodruh a filmař Pavol Barabáš natočil o prožitku z Trou de Fer krásný dokument, který doporučujeme zhlédnout. Trou de Fer je nejvyšším vodopádem na ostrově Réunion a výškou 725 metrů je třetím nejvyšším vodopádem Afriky.

Vodopád na řece Langevin. Reunion.

Vodopád na řece Langevin. Reunion.

FOTO: archiv autora


Příjemná řeka Riviere Langevin

Malá říčka Riviere Langevin se prodírá z hor téměř souběžně s nedalekou řekou Riviere de Remparts. Při pohledu na mapu vypadá Langevin jako tenká nit vedle tlustého lana sousední řeky. Jako by si toho byla vědoma, snaží se Langevin upoutat pozornost několika krásnými vodopády. Za obcí Langevin (jedni tvrdí, že obec dala název řece, druzí, že řeka dala název obci) vás malá silnice vedoucí do Grand Galetu přivede asi po šesti kilometrech k prvním kaskádám. Musíte se k nim dostat lesní cestou, ale těch deset minut chůze určitě stojí za to. Kaskády du Trou Noir nasvícené sluncem vypadají moc hezky.

Réunion láká i milovníky hor.

Réunion láká i milovníky hor.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Jenže to není jediná perlička na říčce Riviere Langevin. Cascade de la Grand Ravine jsou tou druhou. Dostat se k nim ale není tak jednoduché. Silnice se nenápadně zúží v uličku, která by v Evropě musela být jednosměrná, a navíc se začne klikatit do serpentin. Na takovou jízdu musíte mít nervy. Plná soustředěnost je určitě naprosto na místě. Častokrát si položíte otázku, zda to za to stojí a zda by nebylo lepší se sem vůbec nevydávat. Trubte na poplach! Trubte na poplach hodně často! Otevřete okénka, ať slyšíte, když troubí ti, co se hrnou proti vám. A modlete se, ať jich není mnoho. Vyhnout se na téhle silnici je zážitek. Kaskády de la Grand Ravine budete mít po pravé straně.

Jedna z nejaktivnějších sopek v Africe. Piton de la Fournaise. Reunion.

Jedna z nejaktivnějších sopek v Africe. Piton de la Fournaise. Reunion.

FOTO: archiv autora


Pekelný vodopád

Piton de la Fournaise, jedna z nejaktivnějších sopek v Africe s více než 100 erupcemi v posledních 300 letech. Proud lávy připomíná vodopád, ale pekelný.

Piton de la Fournaise. Reunion.

Piton de la Fournaise. Reunion.

FOTO: archiv autora

Sopečná oblast Piton de la Fournaise je rájem vysokohorských turistů. Správci národních parků připravili v téhle pekelné oblasti téměř dvacet různých tras, na které se můžete vydat. Musíte počítat s tím, že se budete pohybovat v místech s extrémním počasím. Může pálit slunce, ale i prudce pršet, může foukat ostrý vítr nebo být úplně pohodové počasí. Je třeba být připravený na všechno. O nejvhodnější trase právě pro vás se musíte poradit. Počítejte ale, že budete potřebovat nejméně pět hodin času a energie na pět hodin chůze.

Přečtěte si zajímavé články o sousedním ostrově Mauritius, který se často s Réunionem spojuje do jedné cesty.

Nádherná krajina bere dech. Reunion.

FOTO: archiv CK Marco Polo


Dovolte si ten přepych

Většina lidí, kteří na to nemají nebo nejsou ochotni takové peníze utratit, ohrnuje nos nad lety helikoptérou nebo malým letadlem. Vykřikují hodně nahlas, že je to snobárna a že to za ty peníze nestojí, že to ničí přírodu apod. U většiny z nich je to však pouhá závist, hrozně rádi by se vznesli nad Viktoriiny vodopády, nad nějaký zajímavý hrad nebo skalní útvar. Na Reunionu to platí dvojnásob. Dovolte si ten přepych a „roztáhněte křídla“!  Vysoké horské štíty, hluboká zelená údolí, vodopády padající do nesmírné hloubky, dramatické pobřeží. To vše vypadá ze vzduchu impozantně.

Reunion.

Reunion.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Navíc piloti milují svou práci a ještě víc milují hrůzu v očích svých klientů. Tu vyvolávají náhlými změnami směru letu, prudkým nakloněním, frontálním útokem na skalnaté masívy a propady do hlubokých kaňonů. Škarohlídi tam dole vám mohou být ukradení. Zážitek z letu nad Reunionem vám už nikdo nevezme – a ať si vás pro tu chvíli klidně pokládají za snoba.

Tropická příroda ukrývá i velmi pestré obyvatele. Reunion.

Tropická příroda ukrývá i velmi pestré obyvatele. Reunion.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Le Nautille Hotel

FOTO: Le Nautille Hotel

Termín: 10. 1. 2017 a pak každý týden

Cena: 58 400  za 10 nocí (možnost prodloužení)

Více informací

OSTROV RÉUNION

LE NAUTILE HOTEL

Tradiční hotel u pláže může být dobrým místem pro relax, ale také základnou k poznávání vulkanického zázraku jménem Reunion.

Hotel je u velmi hezké pláže a je výborným výchozím místem k výletům po ostrově i na moře.

Rádi připravíme i pro vás cestu na klíč.

 

 

Malajsie, Holiday Villa Beach Resort Langkawi

FOTO: archiv autora

Termín: 1. 11. a pak každých 10 dnů, nebo individuální program

Cena : 37 500 za 7 nocí (možnost prodloužení)

Více informací

OSTROV LANGKAWI

HOLIDAY VILLA BEACH RESORT

Pokud hledáte kvalitní hotel u hezké pláže za rozumné peníze, je Holiday Villa Beach Resort na ostrově Langkawi pro vás to správné řešení.

Hotel je u velmi hezké pláže a je výborným výchozím místem k výletům po ostrově i na moře.

Rádi připravíme i pro vás cestu na klíč.

  

Coral Cove Chalet

FOTO: coral cove chalet

 Prohlédněte si hotelový web v češtině

 NEVÍTE SI RADY S PRODLOUŽENÝM LÉTEM?

 Bojíte se severní Afriky a Turecka? Středomoří se vám zdá už chladné?

Pak je pro vás dobrou alternativou Thajsko – ostrov Samui a hotel Coral Cove Chalet. Na Samui je v létě nejlepší počasí z celého roku.

říjen a listopad:

1800 Kč na osobu a noc se snídaní! 

  

 

FOTO: archiv CK Marco Polo


 Termín: 22. 11. 2016

Cena: 96 690 Kč za 7 nocí

Více informací o nabídce zde 

DIVOKÁ PŘÍRODA ARGENTINSKÉ A CHILSKÉ PATAGONIE

s českým průvodcem

Zájezd s českým průvodcem do Buenos Aires, patagonské Ushuaii a El Calafate, s možností navštívit národní parky Torres del Paine (Chile) a Iguazu (Argentina, Brazílie).

  

 

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací o ostrově Koh Hai, o ubytování, cenách atd. zde 

PANENSKÝ OSTROV V THAJSKU

MÁ SVÉ ZASTOUPENÍ V ČESKU

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Vraceli jsme se tehdy nadšeni a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

OSTROV KOH HAI JE ŘEŠENÍM !

 

Mexiko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 25. 1. 2017

Cena: 85 900 za 9 nocí

Více informací zde

TAJEMNÝ ODKAZ MAYSKÉ CIVILIZACE

s českým průvodcem

Dědictví Mayů je stále zahaleno velkým množstvím tajemství. Záhady a skryté významy jejich staveb, kde byli schopni načerpat své neuvěřitelné znalosti astrologie a matematiky nebo jaký význam měly tajuplné cenoty?

Nejen archeologické naleziště a staré rozvaliny vládnou atmosféře na Yucatánu. Poloostrov nabízí také několik přírodních rezervací, nádherných šnorchlovacích a potápěčských lokalit okolo Isla Cozumel nebo koloniální architekturu v Méridě či Campeche.

 
 

Teakový nábytek

FOTO: archiv autora

 Specializovaný web na teakový nábytek – zde

 NECHYSTÁTE SE V LÉTĚ NA DOVOLENOU?

HODLÁTE ZŮSTAT DOMA, NA CHATĚ, NA CHALUPĚ?

Pak si vylepšete svůj milovaný prostor novým teakovým nábytkem. Skvělý design, výborná kvalita zpracování, slušná cena.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ PŘENOSNÉ OHNIŠTĚ NA TRHU

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.