Posedlost je pozitivní motor

Jihoafričan italského původu je posedlý řemeslem, původními lokálními materiály a Afrikou. A jako šaman a mág umí tohle všechno přetavit do dokonale moderního tvaru, který ctí minulost, ale posouvá hranice do budoucnosti.

Váš komorník je připravený vyhovět vašim přáním.

Váš komorník je připraven vyhovět vašim přáním.

FOTO: andBeyond

Výhled pro bohy

Kráter Ngorongoro ve skutečnosti není kráter, ale kaldera, která vznikla zhroucením vyhaslé sopky. Plášť sopky se zhroutil do vnitřní dutiny a z velké míry ji zaplnil. Hora vysoká přes 4000 m n. m. se v okamžiku snížila na 2286 m n. m. a dno je ještě o dalších 600 metrů níže.

Je to největší neporušená kaldera na světě – 19 km dlouhá a 16 km široká. Jedno z nejkrásnějších míst východní Afriky. A právě na hraně prstence obepínajícího kalderu získal investor pozemek pro budoucí lodge. Celý kráter máte jako na dlani. Výhled pro bohy.

Kráter Ngorongoro je unikátním ekosystémem, který nemá obdobu na celém světě.

Kráter Ngorongoro je unikátním ekosystémem, který nemá obdobu na celém světě.

FOTO: Jan Papež

Dobrodružství architektury

Lokalita znamená samozřejmě strašně moc. Pohled do kráteru Ngorongoro je z místa, kde dnes stojí Ngorongoro Crater Lodge, fascinující. Ale rozhodně to není všechno. Podle mého bylo stejně důležité rozhodnutí pozvat ke spolupráci Silvia Reche a jeho ženu, designérku Lesley Carstensovou. Pro Silvia nic není rutina. Každá jeho práce musí být „dobrodružstvím architektury“.

Je inovativní, ale jakoby vrostlý do tradic lokality a tradičních řemeslných postupů a respektu k lidské práci. Hosté Ngorongoro Crater Lodge si musí připadat, jako by se ocitli v pohádce.

Chris Brown si s interiérem pokojů vyhrál. Vítejte ve světě Pohádek tisíce a jedné noci.

Chris Brown si s interiérem pokojů vyhrál. Vítejte ve světě Pohádek tisíce a jedné noci.

FOTO: andBeyond

Filozofie, která pohladí duši

Silvio si byl velmi dobře vědom toho, že se nachází na území Masajů. Ke standardům jeho činnosti na území lokálních komunit patří vize, že po jeho odchodu z lokality musí místní komunita umět řemesla, která doposud neuměla. Musí si být schopna sama vylepšit své vlastní bydlení, zlepšit své vlastní prostředí. Vždy se uzavírá dohoda s místními náčelníky a předávají se velmi otevřeně dovednosti. Od Silvia a jeho ženy Lesley to není žádná laciná póza, je to nedílná součást jejich práce, jejich filozofie, jejich života.

Obchod se suvenýry evokuje arabské bazary ze staré koloniální doby.

Obchod se suvenýry evokuje arabské bazary ze staré koloniální doby.

FOTO: andBeyond

Hold Masajům a jejich historii

Silvio přijal za své hlavní stavební prvky Masajů – hlínu a dřevo. Zároveň podržel tradiční kruhový půdorys rondovalu. Pak už nechal vše na svém fortelu řemeslníka a kreativitě vizionáře. Bungalovy, které Silvio navrhl, by musel milovat i Jules Verne! Takhle nějak by si určitě představoval zázemí pro své hrdiny objevující úchvatný svět kráteru Ngorongoro.

Masajové jsou jediní, kdo mají právo usazovat se na chráněném území Ngorongoro a mohou pást svá stáda i na části svahů kráteru.

Masajové jsou jediní, kdo mají právo usazovat se na chráněném území Ngorongoro a mohou pást svá stáda i na části svahů kráteru.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Drzost, odvaha a humor

A drzý, svérázný a novátorský nápad Silvia Reche povýšil ještě o stupeň výš mladý talentovaný návrhář interiérů Chris Brown. Ve chvíli, kdy se už skoro rozčilujete nad tou vší okázalostí, nadýchaností a barevností Pohádek tisíce a jedné noci, zjistíte, že ve všem, co vás obklopuje, je spousta ukrytého humoru a vtipu. Jen vydechnete a budete to tu milovat.

Večeře s výhledem do kráteru. Pro pocit romantiky se v Ngorongoro Crater Lodge dělá opravdu hodně.

Večeře s výhledem do kráteru. Pro pocit romantiky se v Ngorongoro Crater Lodge dělá opravdu hodně.

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

Dopřejte si alespoň tři noci

Spěch je nešťastným osudem většiny cestovatelů, kteří vyrazí do Afriky na safari. Dokonce i ti, kteří se do Afriky vracejí poněkolikáté, si málokdy dovolí ten luxus zůstat na jednom místě delší dobu a „zabydlet“ se. Je to velká škoda, protože teprve když se zklidníte a usadíte, můžete opravdu vnímat divočinu jako komplex.

A pokud jste v Ngorongoro Crater Lodge, byla by to škoda dvojnásobná. Pokud totiž zůstanete jen na jednu nebo dvě noci, vůbec nemáte šanci plně využít všechno, co je k dispozici, vychutnat si prostor, který Silvio a Chris připravili, a služby, které &Beyond poskytuje.

Zůstaňte alespoň na tři noci, vraťte se do starých dobrých koloniálních časů a dopřejte sami sobě to, být objevitelem z časů románů Julesa Verna. Velké krby, obrovské postele z masívu, lustry, vany a sprchy, vynikající jídlo a dobré pití. Váš osobní komorník, připravený splnit vaše přání.

Hyena díky svým čelistem dokáže rozdrtit i velmi tvrdé kosti a poradí si i s kůží zeber.

Hyena díky svým čelistem dokáže rozdrtit i velmi tvrdé kosti a poradí si i s kůží zeber.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Do kráteru musíte ráno

Výhoda ubytování přímo na hraně kráteru se projeví především brzy ráno při ranním safari. Většina návštěvníků je v době, kdy vy vjíždíte do kráteru, stále ještě nejméně dvě hodiny od vás. Jsou ubytováni mimo rezervaci a musí počkat, až se otevře.

A od vstupní brány je čeká ještě poměrně dlouhá cesta na hranu kráteru a pak stejně dlouhá cesta na dno kráteru. Ten čas je váš a několika málo dalších aut. Zkušení rangeři vědí, kam vás ráno odvézt, abyste poznali ten skvělý pocit, že máte divočinu jen pro sebe.

O přestávce ranního safari posnídáte u hrošího bazénu. Váš ranger se postará o spokojenost, bezpečí a soukromí.

O přestávce ranního safari posnídáte u hrošího bazénu. Váš ranger se postará o spokojenost, bezpečí a soukromí.

FOTO: andBeyond

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Několik zeber zjistilo, že je areál Ngorongoro Crater Lodge pro ně mnohem bezpečnější než dno kráteru, a zůstává dlouhodobě.

FOTO: andBeyond


Více informací

NGORONGORO CREATOR LODGE

INDIVIDUÁLNÍ CESTA

Pokud se chystáte do Tanzanie a rádi byste se ubytovali v Ngorongoro Creator Lodge, rádi vám připravíme individuální itinerář v kombinaci se Serengeti, Tarangire nebo dalšími místy v Tanzánii.

Rádi připravíme i pro vás cestu na klíč.

 

 

Řeka je plná krokodýlů. Je jen otázkou času, kdy si najdou svou kořist.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín odjezdu: 3. 9.

Cena: 43 625 Kč

Více informací o zájezdu zde 

Cena neobsahuje letenky na trase Praha–Nairobi.

EXPEDIČNÍ CESTA ZA VELKOU MIGRACÍ

Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, ale přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

Navštívíte jezera Velké příkopové propadliny Elementaita a Naivasha, rezervaci Masai Mara, Viktoriino jezero, nekonečné pláně Serengeti, kráter Ngorongoro, masajskou vesnici i „hlavní město" safari v Tanzanii Arushu.
  

Coral Cove Chalet

FOTO: coral cove chalet

 Prohlédněte si hotelový web v češtině

 NEVÍTE SI RADY S LETNÍ DOVOLENOU?

 Bojíte se severní Afriky a Turecka? Středomoří se vám zdá předražené?

Pak je pro vás dobrou alternativou Thajsko – ostrov Samui a hotel Coral Cove Chalet. Na Samui je v létě nejlepší počasí z celého roku.

Červenec a srpen:

1150 Kč na osobu a noc se snídaní! 

  

 

FOTO: archiv CK Marco Polo


 Termín: 22. 11. 2016

Cena: 96 690 Kč za 7 nocí

Více informací o nabídce zde 

DIVOKÁ PŘÍRODA ARGENTINSKÉ A CHILSKÉ PATAGONIE

s českým průvodcem

Zájezd s českým průvodcem do Buenos Aires, patagonské Ushuaii a El Calafate, s možností navštívit národní parky Torres del Paine (Chile) a Iguazu (Argentina, Brazílie).

  

 

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací o ostrově Koh Hai, o ubytování, cenách atd. zde 

PANENSKÝ OSTROV V THAJSKU

MÁ SVÉ ZASTOUPENÍ V ČESKU

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Vraceli jsme se tehdy nadšeni a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

OSTROV KOH HAI JE ŘEŠENÍM !

 

Mexiko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 25. 1. 2017

Cena: 85 900,- za 9 nocí

Více informací zde

TAJEMNÝ ODKAZ MAYSKÉ CIVILIZACE

s českým průvodcem

Dědictví Mayů je stále zahaleno velkým množstvím tajemství. Záhady a skryté významy jejich staveb, kde byli schopni načerpat své neuvěřitelné znalosti astrologie a matematiky, nebo jaký měli význam tajuplné cenoty?

Nejen archeologické naleziště a staré rozvaliny vládnou atmosféře na Yucatánu. Poloostrov nabízí také několik přírodních rezervací, nádherných šnorchlovacích a potápěčských lokalit okolo Isla Cozumel nebo koloniální architekturu v Méridě či Campeche.

.

 
 

Teakový nábytek

FOTO: archiv autora

 Specializovaný web na teakový nábytek – zde

 NECHYSTÁTE SE V LÉTĚ NA DOVOLENOU?

HODLÁTE ZŮSTAT DOMA, NA CHATĚ, NA CHALUPĚ?

Pak si vylepšete svůj milovaný prostor novým teakovým nábytkem. Skvělý design, výborná kvalita zpracování, slušná cena.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ PŘENOSNÉ OHNIŠTĚ NA TRHU

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.