Simulátory nejsou to pravé ořechové

Když hrajete golf, nevydržíte bez hraní tři nebo dokonce čtyři měsíce. Jistě, je tu hra na simulátorech, ale to je tak trochu jako randit s gumovou pannou. Nic nenahradí ranní rosu na čerstvě posekané trávě, slunce vycházející nad greenem a míček na „týčku“ na odpališti. Hodně hráčů zamíří do Turecka, Thajska, Dubaje nebo na Kanárské ostrovy. Dubaj začíná být drahá a nepohodlná a Turecko je nejasné díky politické situaci. Proč se tedy nevydat do Jihoafrické republiky a proč ne rovnou tam, kde je to úplně nejlepší?

Jen málokdo se vydá ale do opravdového ráje, do Fancourtu.

Fancourt, Links.

Fancourt, Links

FOTO: Fancourt

Prastará historie

Zakladatel Fancourtu by se asi divil, kdyby viděl, jak dnes vypadá území, na kterém postavil v polovině 19. století přístřešek pro své dělníky, kteří budovali silnici a horský průsmyk v Outenigua Mountains.

Fancourt Manor House

Fancourt Manor House

FOTO: Fancourt

Henry Fancourt White budoval průsmyk Montagu v letech 1844 až 1848 a pomohl významně expanzi kolonistů do dalších částí afrického jihu.

Přístřešek se postupem času proměnil v dům s mnoha pokoji a po smrti Henryho byl prodán v dražbě. Několikrát změnil majitele, až jej v roce 1903 syn zakladatele Ernest Montagu White koupil zpět a pojmenoval ho na počest otce Fancourt Manor House.

Fancourt Manor House je srdcem golfové Mekky

Fancourt Manor House je dnes nejen národní památkou, ale i luxusním hotelem s 18 pokoji a nádhernou ukázkou toho, jak se dá rekonstruovat stará budova s respektem k minulosti při splnění těch nejnáročnějších požadavků současné luxusní klientely.

Fancourt Manor House

Fancourt Manor House

FOTO: Fancourt

Naši památkáři by se měli do Jihoafrické republiky vydat, aby viděli, že komerční využití starých budov nemusí znamenat jejich konec, ale naopak záchranu.


Hlavní město golfu v Jihoafrické republice

Jihoafrická republika je pro každého golfistu rájem. Skvělých hřišť je tu celá řada. Ale hlavním městem golfu v zemi je jednoznačně Fancourt. Dvě stě třináct hektarů pozemků okolo původního domu bylo přebudováno v golfový resort, který uspokojí i hodně náročné hráče.

Ernie Els

Ernie Els

FOTO: www.golfove-zajezdy.cz

Fancourt je spojován se dvěma ikonami jihoafrického golfu, s Garym Playerem a Erniem Elsem. Gary Player je autorem designu všech tří místních hřišť. Sám tvrdí, že The Links je jeho nejkrásnějším hřištěm. Všechna tři hřiště patří mezi 20 nejlepších v Jihoafrické republice a často jsou vyhlašována jako vůbec nejlepší.

Fancourt, Links.

Fancourt, Links

FOTO: Fancourt

The Links

Pro české hráče je The Links opravdovou zkouškou odvahy. Při jeho projektování vycházel Gary Player ze zkušeností ze skotských a irských hřišť. Hřiště co nejvíce otevřel větru a jamky modeloval tak, aby největší překážky byly postaveny právě ve vzdálenostech vašich maximálních ran.

Tohle hřiště vás donutí používat hlavu, ranaři tu budou nešťastní a zásoba míčků jim bude stačit sotva na první devítku. Rozhodně tímhle hřištěm svůj pobyt ve Fancourtu nezačínejte, protože byste se hodně natrápili. Hřiště je ale krásné a vždy perfektně udržované, a kdo ho projde s dobrým číslem, odnese si domů skvělou vzpomínku.

Fancourt, Montagu.

Fancourt, Montagu

FOTO: Fancourt

 

Montagu

Montagu je lahůdka. Při projektování využil Gary Player původní park s vysokými stromy, potoky a rybníky. Kdo má rád hřiště s parkovou úpravou, přijde si na Montagu na své.

Každá jamka je naprosto odlišná od ostatních a sama o sobě je zahradou plnou květin, stromů, velkých balvanů a nádherných zákoutí. Přitom jsou tu široké ferveje a rozměrné greeny.

Fancourt, Montagu.

Fancourt, Montagu

FOTO: Fancourt

Montagu bylo několikrát vyhlášeno nejlepším hřištěm Jihoafrické republiky. Pokud jedete na golf v páru, máte naprostou jistotu, že na Montagu bude vaše partnerka nadšená a bude často sahat  pro fotoaparát. Není to ale rozhodně lehké hřiště, které by neumělo potrápit. Je tu hodně vody a jamky jsou dlouhé.

Fancourt, Outeniqua.

Fancourt, Outeniqua.

FOTO: Fancourt

Outeniqua

Asi nejlehčí z trojice hřišť je ve Fancourtu. Je pojmenováno po pohoří, které vytváří nádherné panorama okolo celého areálu.

Díky převýšení vás čekají na mnoha jamkách nádherné výhledy a často získáte velmi dobrý pocit, protože vaše rány poletí mnohem dál, než jste obyčejně zvyklí.

Tady nebyl Gary Player škodolibý jako na The Links a nepřipravil žádné záludnosti v dopadových zónách. Začněte svůj pobyt právě tady, abyste si trochu vydechli, nabrali sebevědomí a začali si svůj pobyt na Fancourtu opravdu užívat.

Lvi jsou pro návštěvníky safari jedním z největších lákadel.

Lvi jsou pro návštěvníky safari jedním z největších lákadel.

FOTO: archiv CK Marco Polo


Nejen golfem živ je golfista

Letět do Jihoafrické republiky za golfem a nevidět a nezažít nic jiného by bylo rouhání. Nechte se okouzlit vinařským krajem v okolí Stellenbosche a Franschhoeku. Vydejte se na safari v oblasti Krugerova národního parku. Navštivte „matku měst“ pod Stolovou horou nebo si dopřejte adrenalinový víkend v Knysně.

Mys Dobré naděje.

Mys Dobré naděje

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Extrem 19

FOTO: archiv autoraPoptávkový formulář

INDIVIDUÁLNÍ ZÁJEZDY ZA GOLFEM

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA

Golfové zájezdy do Jihoafrické republiky pořádáme od roku 1996. Sami golf hrajeme, takže rozumíme dobře potřebám golfistů. Umíme připravit cestu pro ty, kdo šetří, i pro ty kdo hledají nejvyšší kvalitu.

Golf se v Jihoafrické republice skvěle kombinuje se safari, s návštěvou vinic, s dalšími aktivitami (kola, treky, raft, čtyřkolky..)

Rádi připravíme i pro vás cestu na klíč.

 

 

Řeka je plná krokodýlů. Je jen otázkou času, kdy si najdou svou kořist.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín odjezdu: 20. 8. a 3. 9.

Cena: 43 625 Kč

Více informací o zájezdu zde 

Cena neobsahuje letenky na trase Praha–Nairobi.

EXPEDIČNÍ CESTA ZA VELKOU MIGRACÍ

Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, ale přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

Navštívíte jezera Velké příkopové propadliny Elementaita a Naivasha, rezervaci Masai Mara, Viktoriino jezero, nekonečné pláně Serengeti, kráter Ngorongoro, masajskou vesnici i „hlavní město" safari v Tanzanii Arushu.
  

Coral Cove Chalet

FOTO: coral cove chalet

 Prohlédněte si hotelový web v češtině

 NEVÍTE SI RADY S LETNÍ DOVOLENOU?

 Bojíte se severní Afriky a Turecka? Středomoří se vám zdá předražené?

Pak je pro vás dobrou alternativou Thajsko – ostrov Samui a hotel Coral Cove Chalet. Na Samui je v létě nejlepší počasí z celého roku.

Červenec a srpen:

1150 Kč na osobu a noc se snídaní! 

  

 

FOTO: archiv CK Marco Polo


 Termín: 22. 11. 2016

Cena: 96 690 Kč za 7 nocí

Více informací o nabídce zde 

DIVOKÁ PŘÍRODA ARGENTINSKÉ A CHILSKÉ PATAGONIE

s českým průvodcem

Zájezd s českým průvodcem do Buenos Aires, patagonské Ushuaii a El Calafate, s možností navštívit národní parky Torres del Paine (Chile) a Iguazu (Argentina, Brazílie).

  

 

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací o ostrově Koh Hai, o ubytování, cenách atd. zde 

PANENSKÝ OSTROV V THAJSKU

MÁ SVÉ ZASTOUPENÍ V ČESKU

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Vraceli jsme se tehdy nadšeni a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

OSTROV KOH HAI JE ŘEŠENÍM !

 

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 12. 8. a pak každý týden

Cena: 24 500 Kč za 7 nocí

Více informací zde

KOUZELNÁ MADEIRA

SELFDRIVE

Madeira, sopečný ostrov v Atlantiku, se proslavil nejen pestrou přírodou, skvělým vínem a přátelskou atmosférou, ale v poslední době zejména ideálními podmínkami pro pěší turistiku podél zavodňovacích kanálů, tzv. levád. Ty se vinou po strmých úbočích, odvážnými mosty překonávají skalní soutěsky a v tunelech přivádějí vodu ze srážkově bohatého severu na slunný zemědělský jih.

 
 

Teakový nábytek

FOTO: archiv autora

 Specializovaný web na teakový nábytek – zde

 NECHYSTÁTE SE V LÉTĚ NA DOVOLENOU?

HODLÁTE ZŮSTAT DOMA, NA CHATĚ, NA CHALUPĚ?

Pak si vylepšete svůj milovaný prostor novým teakovým nábytkem. Skvělý design, výborná kvalita zpracování, slušná cena.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ PŘENOSNÉ OHNIŠTĚ NA TRHU

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.