Jedna perla ze Seychel

Jedním z takových míst je nádherný ostrov North Island na Seychelách. Čechů, Moravanů a Slezanů, kteří North Island navštívili, by se dalo napočítat na prstech dvou rukou.

North Island, Seychely, nádherně modrá průzračná voda láká ke šnorchlování.

North Island, Seychely, nádherně modrá průzračná voda láká ke šnorchlování.

FOTO: Wilderness Safari

Vrátili krysí království přírodě

Společnost Wilderness koupila ostrov v roce 1997 za pět miliónů amerických dolarů. Ostrov byl v moci krys, koček a krav. Přivezené rostliny válcovaly původní vegetaci a situace se klidně dala brát jako ekologická katastrofa. Krávy a kočky byly odchytány a odvezeny. Nejhorší byly krysy. Vybíraly hnízda želv a ptáků a devastovaly okolí. I s použitím pesticidů trvalo skoro tři roky, než se ostrov krys zbavil. Původní vegetace a fauna se mohly začít vracet. Sen výkonného ředitele společnosti Wilderness Andyho Paynea se stal realitou. „Chci tenhle krásný ostrov vyléčit. Vrátit mu zdravý dech a život. Je to mimořádné místo a zaslouží si to,“ prohlásil tehdy Andy Payne.

North Island, Seychelské ostrovy, panenská příroda.

North Island, Seychelské ostrovy, panenská příroda.

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

North Island, Seychelské ostrovy, symbol ostrova – želvy.

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Ostrovní ráj

„Jsme útočiště pro ty, kteří hledají vzácnou, nedotčenou tropickou přírodu. Jsme přírodní svatyně, kde i unavená a ohrožená příroda Seychel nachází možnost regenerace,“ vysvětluje Wayne Milgate, generální ředitel North Islandu. Na mou poznámku o tom, že je trochu divné, když mluví o přírodě, a ne o klientech, pro které byl resort na North Islandu postavený, dodává: „Naši hosté sem jezdí právě proto, že jsme jeden z nejambicióznějších projektů, které kdy soukromá společnost v přírodě vybudovala. Přes všechny naše zkušenosti v Namibii, Botswaně a Jihoafrické republice se nám ještě nikdy nenaskytla příležitost tak výrazně pozitivně ovlivnit lokalitu. Jsme vynikajícím příkladem využití přírodního bohatství. Vybudovali jsme ostrovní ráj.“

North Island, Seychely, dlouhá bílá pláž jen pro 20 návštěvníků.

North Island, Seychely, dlouhá bílá pláž jen pro 20 návštěvníků.

FOTO: Wilderness Safari

North Island, Seychelské ostrovy, i pro děti je tu zábava.

FOTO: archiv CK Marco Polo


Ideální mix mezi hipíkem a Robinsonem Crusoe

Tady se můžete naprosto uvolnit. Můžete přijmout idealizovanou podobu existence Robinsona Crusoe a vcítit se do naprosté svobody hipíků, pro které nic nebylo problém. Tohle ale není Hollywood. Stočlenný diskrétní štáb je připravený udělat všechno pro to, abyste se na ostrově cítili dobře. Můžete se úplně zbavit svých starostí a dobíjet energii, protože tady cítíte na každém kroku, že jsou ještě místa, kam se dá uniknout. Když přilétáte a vaše helikoptéra zakrouží nad ostrovem, pocítíte výjimečnost a exkluzivitu. Nečekají vás však zlaté vodovodní kohoutky, mramorová schodiště a načančané parádičky, ale neuvěřitelné místo, které je otevřené jen pro pár vyvolených.

North Island, Seychelské ostrovy,skvělé jídlo.

North Island, Seychelské ostrovy, skvělé jídlo.

FOTO: archiv CK Marco Polo

North Island, Seychelské ostrovy, na kole ve vnitrozemí.

FOTO: archiv autora


Kouzlo je v detailu

„Než jsme začali navrhovat jednotlivé vily, udělali jsme velmi důkladnou analýzu toho, co v dnešním přelidněném světě lidé hledají na své dovolené. Jednoznačně nám vycházelo, že hledají soukromí a prostor. A soukromí a prostor se staly základními stavebními kameny při projektování vil. Každá vila má okolo 450 m2. Zdá se, že je to dostatek místa, aby si každý mohl vychutnat pocit jedinečnosti, exkluzivity a soukromí. Ostrovní styl uvolní mysl a osvěží duši, zdánlivá jednoduchost je dokonale promyšlena, včetně výhledů na pláž a zvuku vln narážejících na pobřeží.“ Wayne Milgate je evidentně hrdý na místo, kterému šéfuje. Je cítit, že to nejsou jen nacvičená prohlášení, ale že se tvůrci resortu opravdu zabývali vším, co může ovlivnit pocit klienta.

North Island, Seychelské ostrovy,v souladu s okolní přírodou.

North Island, Seychelské ostrovy, v souladu s okolní přírodou.

FOTO: archiv CK Marco Polo

North Island, Seychelské ostrovy, pohodlí a skvělé zázemí.

FOTO: archiv autora


Ráj pro děti a klid pro rodiče

Některé resorty musely zakázat dětské návštěvníky, aby zaručily klid pro své hosty. North Island přistoupil k dětem úplně jinak. Rozhodl se poskytnout jim takovou zábavu a takové aktivity, aby nemusely potřebovat rodiče, a navíc vše činí tak daleko od rodičů, že o svých dětech nemusíte vůbec vědět. Od kurzu vaření přes plážové sporty, vodní sporty, toulky po ostrově až po různé řemeslné dovednosti – to vše je pro děti připravené a nuda je slovo, které na ostrově nikdo nezná.

North Island, Seychelské ostrovy, symbol ostrova - želvy.

North Island, Seychelské ostrovy, symbol ostrova – želvy.

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

North Island, Seychelské ostrovy, dnes vaříme my.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

FOTO: archív autora

Termín odjezdu:  25. 9. 2016

Cena: 83 990 Kč NA 17 DNŮ!

Více informací o zájezdu zde 

GARANTOVANÝ ODJEZD!!!!

EXPEDIČNÍ CESTA NA TŘI TÝDNY

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, pláže a Kapské Město

s českým průvodcem

Během tohoto zájezdu navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, dovolenkové i divoké pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

V KAPSKU BUDOU VELRYBY! 

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.

 

 

Řeka je plná krokodýlů. Je jen otázkou času, kdy si najdou svou kořist.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín odjezdu: 20. 8. a 3. 9.

Cena: 43 625 Kč

Více informací o zájezdu zde 

Cena neobsahuje letenky na trase Praha–Nairobi.

EXPEDIČNÍ CESTA ZA VELKOU MIGRACÍ

Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, ale přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

Navštívíte jezera Velké příkopové propadliny Elementaita a Naivasha, rezervaci Masai Mara, Viktoriino jezero, nekonečné pláně Serengeti, kráter Ngorongoro, masajskou vesnici i „hlavní město" safari v Tanzanii Arushu
  

Coral Cove Chalet.

FOTO: coral cove chalet

 Prohlédněte si hotelový web v češtině

 NEVÍTE SI RADY S LETNÍ DOVOLENOU?

 Bojíte se severní Afriky a Turecka? Středomoří se vám zdá předražené?

Pak je pro vás dobrou alternativou Thajsko – ostrov Samui a hotel Coral Cove Chalet. Na Samui je v létě nejlepší počasí z celého roku.

Červenec a srpen:

1150 Kč na osobu a noc se snídaní! 

  

 

FOTO: archiv CK Marco Polo


 Termín: 22. 11. 2016

Cena: 96 690 Kč za 7 nocí

Více informací o nabídce zde 

DIVOKÁ PŘÍRODA ARGENTINSKÉ A CHILSKÉ PATAGONIE

s českým průvodcem

Zájezd s českým průvodcem do Buenos Aires, patagonské Ushuaii a El Calafate, s možností navštívit národní parky Torres del Paine (Chile) a Iguazu (Argentina, Brazílie).

  

 

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací o ostrově Koh Hai, o ubytování, cenách atd.  zde 

PANENSKÝ OSTROV V THAJSKU

MÁ SVÉ ZASTOUPENÍ V ČESKU

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Vraceli jsme se tehdy nadšeni a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

OSTROV KOH HAI JE ŘEŠENÍM !

 

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 5. 8. 2016

Cena: 28 900 Kč za 7 nocí

Více informací zde

KOUZELNÁ MADEIRA

ČESKÝ PRŮVODCE

Hledáte ráj na Zemi? Potom určitě zkuste navštívit nádherný ostrov Madeiru. Madeira je často přezdívaná „květinový ostrov", protože ve zdejším subtropickém klimatu se daří i exotické květeně, která sem byla v hojné míře dovážena z celého světa. Madeira má i neobyčejně nádhernou přírodu. Pobřeží lemují vysoké rozeklané útesy, uvnitř ostrova se vypínají vysoké hory sopečného původu. Díky subtropické poloze a vlivu Atlantského oceánu je na ostrově dostatek vláhy i tepla a Madeira získala i přívlastek „ostrov věčného jara“.

 
 

Teakový nábytek

FOTO: archiv autora

 Specializovaný web na teakový nábytek – zde

 NECHYSTÁTE SE V LÉTĚ NA DOVOLENOU?

HODLÁTE ZŮSTAT DOMA, NA CHATĚ, NA CHALUPĚ?

Pak si vylepšete svůj milovaný prostor novým teakovým nábytkem. Skvělý design, výborná kvalita zpracování, slušná cena.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ PŘENOSNÉ OHNIŠTĚ NA TRHU

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.