Hongkong je jen předkrm

Myslel jsem si, že už o stravovacích návycích Číňanů něco vím. Několikrát jsem navštívil Hongkong a posedlost jeho obyvatel čerstvou stravou mi docela imponovala.

Čerstvé dary moře. Hongkong

Čerstvé dary moře. Hongkong

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Moc rád jsem se toulal po tržnicích, kam hospodyně chodí několikrát denně nakupovat, a moc rád jsem končil den v nějaké plovoucí restauraci pro místní. Měl jsem za to, že mě nemůže v Shenzhenu, kam jsem se chystal, nic překvapit. Jel jsem tam vyjednávat poslední detaily obchodu s bambusovou podlahou a majitel továrny mě zval na večeři.

Vlakem do Lo Wu (předměstí Shenzhen) je necelá hodinka a celní a pasové formality zaberou podobný čas. Pak si mne vyzvedl partner a nastalo „krmení divoké zvěře“.

Čína, Schenzhen, pouliční restaurace v Schenzhenu

Čína, Schenzhen, pouliční restaurace v Schenzhenu

FOTO: Archiv autora

Babička z Hongkongu a typická kantonská rodina

„Moje babička se narodila v Hongkongu, můj dědeček se narodil v Hongkongu a můj tatínek se narodil v Hongkongu,“ vyprávěl mi partner, zatímco jsme se prodírali zácpou.

„Před 17 lety se rozhodli vrátit se sem, do míst, kde kdysi moje rodina žila, než utekla před Maem. Jsme typická kantonská rodina,“ usmál se na mě. Dnes už vím, že to byl varovný signál. Dával mi čas na přípravu.

Svačinový balíček. Hongkong

Svačinový balíček. Hongkong

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Dnes už vím, co to znamená, když vás typická kantonská rodina pozve na večeři.  V jednu chvíli odbočil z hlavního proudu a po chvilce zastavil u chodníku. Vystoupili jsme. V autě bylo docela ticho, ale na ulici byl neuvěřitelný hluk. Vlastně ne na ulici.

Hluk se hrnul z oken a dveří mnoha restaurací, které ulici lemovaly. Do jedné jsme vstoupili a já měl pocit, že jsem na hlavním nádraží v největší špičce. Od jednoho stolu na nás začalo mávat několik lidí.

Knedlíčky dim-sum. Hongkong

Knedlíčky dim-sum. Hongkong

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Když jsme se probojovali až k nim, partner mi oznámil: „Moje typická kantonská rodina. Babička, tatínek, maminka…..“  Všichni vstali a vítali mne úklonou. Jedna ze židlí u obrovského kulatého stolu čekala na mne.

Vyberte z nekonečna

Tradice zřejmě velela, abych si vybral, co budeme jíst. Je hrozně obtížné určit, co chcete jíst, když vybíráte z nekonečně široké nabídky, které vůbec nerozumíte. Určitě se všichni skvěle bavili na můj účet, když pozorovali, jak listuji jídelním lístkem.

Měl jsem sto chutí nějakou objednávku udělat, protože jsem si mohl být jistý, že všechno bude skvěle chutnat. Nakonec jsem ale předal jídelníček hostiteli a nechal výběr na něm.

Hostitel předal s úklonou jídelníček babičce. „Ona je královnou objednávání, pokud jde o potraviny. Ona ví, co chce a co nám bude chutnat.“

Čína, Schenzhen, Shad

Čína, Schenzhen, Shad

FOTO: Archiv autora

Jak velká musí být kuchyně

Kolem nás byly desítky, možná stovky hostů. Jejich stoly se většinou už naplnily objednaným jídlem a další a další talířky a misky přistávaly na uvolněná místa po snědených pokrmech. Mezi stoly se proplétali číšníci a ten mumraj a chaos připomínal mraveniště.

Reklama na obžerství, napadlo mě. Jak asi musí být velká kuchyně, aby se všechno tohle jídlo mohlo připravit? Co by tomu říkali někteří čeští kuchaři z restaurací v pořadu „Ano, šéfe“? Přitom se nezdálo, že by někdo měl problémy s čekáním, číšníci stíhali svou práci.

Typická kantonská rodina u mého stolu si mezi sebou štěbetala, neustále po mně pokukovala a smála se pod vousy. Určitě se dohadovala, jak asi zvládnu všechno, co mě dnes večer čeká.

Čína, Schenzhen, šanghajské nudle

Čína, Schenzhen, šanghajské nudle

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Tsunami

A pak to přišlo! Přivalila se vlna tsunami. Talířky a mističky začaly útočit na náš stůl. Jedna věc krásnější než druhá. V tu chvíli jsem pouze vnímal vůně, barvy, tvary. Druhý den jsem poprosil, aby mi sepsali, co všechno na našem stole přistálo.

V prvním kole to bylo několik druhů šanghajských polévek s knedlíčky vařenými v páře, pikantní nudle Dan Dan, plněná šunka, cibulové koláče, čerstvý hrášek smažený se slaninou, drobné krevety, šanghajské nudle, tuřínový obláček. Zdálo se mi, že toho jídla je tolik, že tu budeme muset zůstat alespoň dva dny. Jenže to jsem se spletl.

Čína, Schenzhen, selátko

Čína, Schenzhen, selátko

FOTO: Archiv autora

Typická kantonská rodina se do jídla pustila s takovou vervou, nedbaje svého hosta, že jsem jen zíral na to, jak se talířky vyprazdňují. Pasivní host nemá šanci se najíst. Musel jsem přijmout rázné opatření a postarat se o svůj žaludek. Tvrdě, ale zdvořile.

Druhé kolo

Pak připluly ryby. Slavný Si Yu a „Reeves Shad“ (Placka Reevesova). Shad bývala naprosto běžná ryba ve všech čínských řekách, ale přehrady a znečištění z ní udělaly vzácnou a drahou rybu. Věc došla až tak daleko, že hodně ryb je dováženo z USA, Singapuru nebo Indonésie.

Ryby připravené na sušení. Hongkong

Ryby připravené na sušení. Hongkong

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Reeves byla dušená na rýžovém víně a chutnala opravdu skvěle. Tedy ten malý kousek, který jsem si stačil posunout k sobě na talířek. Přitom se neustále dojídá, co na stole zbývá. Nakláním se k hostiteli a ptám se, zda je to už konec. Jen se usměje a zavrtí hlavou.

Po krátké pauze

Číšníci nás pozorují a asi by rádi dorazili s něčím dalším, ale babička je zastavuje. Je čas na malou pauzu. Část typické kantonské rodiny se zvedá a jde pozdravit jiné typické kantonské rodiny. Ke stolu se začínají trousit známí od jiných stolů.

Čína, Schenzhen, šanghajská polévka

Čína, Schenzhen, šanghajská polévka

FOTO: Archiv autora


Všem jsem řádně představen a všem jsem úplně jedno. Přibylo hluku a pokřikování. Pije se čaj, voda a pivo. Když babička uzná, že pauza uplynula, kývne na číšníky a ti dobíhají do kuchyně. Vracejí se s malým selátkem a čerstvým chlebem. Za selátkem přilétnou na stůl ještě dvě propečená kuřátka. Bitva začíná.

Jídlo v Číně

Jídlo v Číně

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Křupavé škvarky se šťavnatým masem, máčené v soli a bílém pepři. Chléb upečený s jarní cibulkou, potřený máslem. Vůně a chuť vás žene dál a jíte a jíte. Tohle rozhodně není pro slabé povahy. Říkáte si: „Nedej, Bože, ať se nasytím!“

Nikdy neříkej, že už máš dost!

Asi na mně začalo být znát, že jsem nikdy do sebe nedostal tolik jídla. Hostitel se ke mně naklonil a s úsměvem mi radil: „Nikdy neříkej, že jsi už plný, protože to by znamenalo, že nejsi schopný ocenit výběr jídel, který udělala babička. Mohla by to chápat jako stížnost.“

Jídlo v Číně

Jídlo v Číně

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Kouknul jsem na babičku a viděl, jak mě pozoruje. Usmál jsem se a naložil si další kousek, aby viděla, jak mi chutná.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

FOTO: archív autora

Termín odjezdu: 3. 7. a 25. 9. 2016

Cena: 83 990 Kč NA 17 DNŮ!

Více informací o zájezdu zde 

GARANTOVANÝ ODJEZD!!!!

Navštivte náš Facebook

EXPEDIČNÍ CESTA NA TŘI TÝDNY

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, pláže a Kapské Město

s českým průvodcem

Během tohoto zájezdu navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, dovolenkové i divoké pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

V KAPSKU BUDOU VELRYBY ! 

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.

 

 

Řeka je plná krokodýlů. Je jen otázkou času, kdy si najdou svou kořist.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín odjezdu: 9. 7. a 6. 8. 2016

Cena:43 625 Kč

Více informací o zájezdu zde 

Cena neobsahuje letenky na trase Praha–Nairobi.

EXPEDIČNÍ CESTA ZA VELKOU MIGRACÍ

Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, ale přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

Navštívíte jezera Velké příkopové propadliny Elementaita a Naivasha, rezervaci Masai Mara, Viktoriino jezero, nekonečné pláně Serengeti, kráter Ngorongoro, masajskou vesnici i "hlavní město" safari v Tanzanii Arushu
  

Coral Cove Chalet

FOTO: coral cove chalet

 Prohlédněte si hotelový web v češtině

 NEVÍTE SI RADY S LETNÍ DOVOLENOU?

 Bojíte se severní Afriky a Turecka? Středomoří se vám zdá předražené?

Pak je pro vás dobrou alternativou Thajsko – ostrov Samui a hotel Coral Cove Chalet. Na Samui je v létě nejlepší počasí z celého roku.

Červenec a srpen:

1150 Kč na osobu a noc se snídaní ! 

  

 

FOTO: archiv CK Marco Polo


 Termín: 22. 11. 2016

Cena: 96 690 Kč za 7 nocí

Více informací o nabídce zde 

DIVOKÁ PŘÍRODA ARGENTINSKÉ A CHILSKÉ PATAGONIE

s českým průvodcem

Zájezd s českým průvodcem do Buenos Aires, patagonské Ushuaii a El Calafate, s možností navštívit Národní parky Torres del Paine (Chile) a Iguazu (Argentina, Brazílie).

  

 

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací o ostrově Koh Hai, o ubytování, cenách atd.  zde 

PANENSKÝ OSTROV V THAJSKU

MÁ SVÉ ZASTOUPENÍ V ČESKU

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Vraceli jsme se tehdy nadšeni a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

OSTROV KOH HAI JE ŘEŠENÍM !

 

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 5. 8. 2016

Cena: 28 900 Kč za 7 nocí

Více informací zde

KOUZELNÁ MADEIRA

ČESKÝ PRŮVODCE

Hledáte ráj na Zemi? Potom určitě zkuste navštívit nádherný ostrov Madeiru. Madeira je často přezdívaná „květinový ostrov", protože ve zdejším subtropickém klimatu se daří i exotické květeně, která sem byla v hojné míře dovážena z celého světa. Madeira má i neobyčejně nádhernou přírodu. Pobřeží lemují vysoké rozeklané útesy, uvnitř ostrova se vypínají vysoké hory sopečného původu. Díky subtropické poloze a vlivu Atlantského oceánu je na ostrově dostatek vláhy i tepla a Madeira získala i přívlastek „ostrov věčného jara“.

 
 

Teakový nábytek

FOTO: archiv autora

 Specializovaný web na teakový nábytek – zde

 NECHYSTÁTE SE V LÉTĚ NA DOVOLENOU?

HODLÁTE ZŮSTAT DOMA, NA CHATĚ, NA CHALUPĚ?

Pak si vylepšete svůj milovaný prostor novým teakovým nábytkem. Skvělý design, výborná kvalita zpracování, slušná cena.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

 Cena od 8175 Kč

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ PŘENOSNÉ OHNIŠTĚ NA TRHU

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo „Facebook“, dostanete dopravu zboží ZDARMA.