Simien Mountains v Etiopii

Když se nějaké území dostane na seznam přírodních památek UNESCO, není to nikdy samo sebou.  A pohoří Simien si být na seznamu UNESCO rozhodně zaslouží. Potkat během treku unikátní druh paviána gelada nebo přímorožce či etiopského vlka je výborné zpestření. Ale podstatou jsou samy hory.  Touláte se ve výšce kolem 3500 m n. m. a celá vaše cesta je lemována neuvěřitelně nádhernými výhledy.

Doporučujeme pro delší treky využít služby horských vůdců.

Doporučujeme pro delší treky využít služeb horských vůdců.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Často se vám bude tajit dech a budete si připadat jako horští orli, kteří z veliké výšky sledují ta maličká stvoření tam někde hluboko dole. Když dojdete až ke hraně, ze které padá vodopád Jinbar, můžete pohlédnout do propasti hluboké téměř 700 m. Nedaleko se bude vypínat k nebi pahorek Buahit sahající až do výšky 4430 m n. m. Všechny treky se dají individualizovat, trasa se může přizpůsobit vašim touhám a možnostem. Tady nemusíte za každou cenu zdolávat nějaký vrchol. Tady si můžete užívat hor podle svého tempa a rytmu.

Vydejte se na alespoň 10 km trek. Výhledy stojí za to.

Vydejte se na alespoň 10 km trek. Výhledy stojí za to.

FOTO: Archiv autora

Přečtěte si další zajímavé články o Etiopii.

Dračí hory v Jihoafrické republice

Při putování Dračími horami máte zaručeno, že kdykoliv zvednete pohled ze své stezky, uvidíte něco zajímavého. Stolové hory, skalní útesy, výhledy do nížiny v kraji Kwa-Zulu Natal. Zabalte krosnu a vydejte se na několikadenní túru přes park Ukhahlamba. Překonáte horské potůčky, mokřady a v noci si můžete prohlížet to nejhlubší noční nebe, jaké jste kdy viděli. Rezervace je na hranici mezi Jihoafrickou republikou a královstvím Lesotho. Zuluové pokládali tuto oblast za hranici mezi reálným světem a světem duchů a horských bohů. Občas se musíte zastavit a nadechnout se, něco na pradávných legendách Zuluů bude.

Panenská příroda Dračích hor.

Panenská příroda Dračích hor.

FOTO: Archiv autora

Dračí hory nejsou jediný trek. Je tu několik tras, které vás přitáhnou jako magnet, a budete se chtít vrátit a projít si i ty, které jste zatím nepoznali. Amphitheatre, Cathedral Peak, Sentinel Peak, Thabana, Mafadi.

Dračí hory jsou rájem pro milovníky hor.

Dračí hory jsou rájem pro milovníky hor.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Přečtěte si víc článků o Dračích horách.

Mount Meru v Tanzanii

Mount Meru rozhodně neztrácí čas nějakou předehrou, hned na vás vlétne strmým stoupáním. Žádné jemné vlnky, které by vás ukolébaly k sebeuspokojení. Stezka jde ihned vzhůru a dokáže pěkně klouzat. Vaše snaha je pravidelně odměňována pohledem na Národní park Arusha a na posvátnou horu Kilimandžáro. Na cestu na Mt. Meru nepotřebujete specializovaného horského vůdce, ale podle místních předpisů musíte být doprovázeni ozbrojeným strážcem parku. Musíte se zaregistrovat a můžete vyrazit. Pokud vám cestu připraví cestovní kancelář, máte klidnější a pohodlnější zázemí, ale není to nezbytnost.

Mt. Meru. Tanzanie

Mt. Meru. Tanzanie

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Je třeba počítat se 4–5 dny na celou cestu. První den se během nějakých pěti hodin dostanete až do výšky 2500 m n. m., k Miriakamba Hut. Prošli jste velmi malebnou krajinou a máte šanci si odpočinout a vyspat se. Druhý den už dává zabrat. Další převýšení je přes 1000 metrů. Procházíte tropickým mlžným pralesem a sil začíná ubývat. Když se dostanete do Saddle Hut, toužíte se natáhnout a odpočívat. A to vás čeká třetí nejtěžší den. Osobně doporučuji nejít na krev a tenhle den si rozdělit na dny dva. Musíte zaplatit strážce, ale nebudete šlapat 14 hodin v jednom dnu. Ze Saddle Hut na nejvyšší bod vašeho výstupu je to nějakých 4–5 hodin. Dostanete se až do výšky 4562 m n. m. a i když tím zdoláte vrcholek s podivným názvem Socialist Peak, budete neskonale šťastní. Nechtějte chvátat dolů a vraťte se jen do Saddle Hut a dolů sejděte až následující den.

Mt. Meru. Tanzanie

Mt. Meru. Tanzanie

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Přečtěte si víc článků o horách ve východní Africe.

Tři nádherné trekové lokality, které mnoho Čechů a Moravanů zatím nenavštívilo, protože nejsou tak vyhlášené jako Kilimandžáro nebo Mt. Kenya. Přesto si je nesmírně užijete a věřte, že vaše vnitřní pocity jsou mnohem mnohem důležitější než to, že se o vás bude šuškat, že jste zdolali Kilimandžáro.


Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

FOTO: archív autora

Termín odjezdu: 3. 7. a 25. 9. 2016

Cena: 83 990 Kč NA 17 DNŮ!

Více informací o zájezdu zde 

GARANTOVANÝ ODJEZD!!!!

Navštivte náš Facebook

EXPEDIČNÍ CESTA NA TŘI TÝDNY

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, pláže a Kapské Město

s českým průvodcem

Během tohoto zájezdu navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, dovolenkové i divoké pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

V KAPSKU BUDOU VELRYBY ! 

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.

 

 

Řeka je plná krokodýlů. Je jen otázkou času, kdy si najdou svou kořist.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín odjezdu: 9.7. a 6.8. 2016

Cena:43.625,--

Více informací o zájezdu zde 

Cena neobsahuje letenky na trase Praha - Nairobi,

EXPEDIČNÍ CESTA ZA VELKOU MIGRACÍ

Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, ale přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

Navštívíte jezera Velké příkopové propadliny Elementaita a Naivasha, rezervaci Masai Mara, Viktoriino jezero, nekonečné pláně Serengeti , kráter Ngorongoro, masajskou vesnici i "hlavní město" safari v Tanzanii Arushu
  

Coral Cove Chalet

FOTO: coral cove chalet

 Prohlédněte si hotelový web v češtině

 NEVÍTE SI RADY S LETNÍ DOVOLENOU?

 Bojíte se severní Afriky a Turecka? Středomoří se Vám zdá předražené?

Pak je pro Vás dobrou alternativou Thajsko - ostrov Samui a hotel Coral Cove Chalet. Na Samui je v létě nejlepší počasí z celého rok.

Červenec a srpen:

1.150,-- na osobu a noc se snídaní ! 

  

 

FOTO: archiv CK Marco Polo


 Termín: 22. 11. 2016

Cena: 96 690 Kč za 7 nocí

Více informací o nabídce zde 

DIVOKÁ PŘÍRODA ARGENTINSKÉ A CHILSKÉ PATAGONIE

s českým průvodcem

Zájezd s českým průvodcem do Buenos Aires, patagonské Ushuaii a El Calafate, s možností navštívit Národní parky Torres del Paine (Chile) a Iguazu (Argentina, Brazílie).

  

 

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací o ostrově Koh Hai, o ubytování, cenách atd.  zde 

PANENSKÝ OSTROV V THAJSKU

MÁ SVÉ ZASTOUPENÍ V ČESKU

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Vraceli jsme se tehdy nadšeni a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

OSTROV KOH HAI JE ŘEŠENÍM !

 

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 5. 8. 2016

Cena: 28 900 Kč za 7 nocí

Více informací zde

KOUZELNÁ MADEIRA

ČESKÝ PRŮVODCE

Hledáte ráj na Zemi? Potom určitě zkuste navštívit nádherný ostrov Madeiru. Madeira je často přezdívaná „květinový ostrov", protože ve zdejším subtropickém klimatu se daří i exotické květeně, která sem byla v hojné míře dovážena z celého světa. Madeira má i neobyčejně nádhernou přírodu. Pobřeží lemují vysoké rozeklané útesy, uvnitř ostrova se vypínají vysoké hory sopečného původu. Díky subtropické poloze a vlivu Atlantského oceánu je na ostrově dostatek vláhy i tepla a Madeira získala i přívlastek „ostrov věčného jara".

 
 

Teakový nábytek

FOTO: archiv autora

 Specializovaný web na teakový nábytek - zde

 NECHYSTÁTE SE V LÉTĚ NA DOVOLENOU?

HODLÁTE ZŮSTAT DOMA, NA CHATĚ, NA CHALUPĚ?

Pak si vylepšete svůj milovaný prostor novým teakovým nábytkem. Skvělý design, výborná kvalita zpracování, slušná cena.

 

Kadai

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

 Cena od : 8.175.-

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ PŘENOSNÉ OHNIŠTĚ NA TRHU

Nadčasový design, stará dobrá kovářská práce, hodně vychytávek, které vás příjemně překvapí, různé velikosti a výšky stojanů. Ohniště Kadai se stane obdivovanou dominantou, která vám bude dělat radost po celý rok. Je to skvělý dárek pro muže.

Pokud si ohniště Kadai objednáte a uvedete v objednávce heslo "Facebook", dostanete dopravu zboží ZDARMA.