Sama cesta na ostrov je zajímavá

Už sama cesta na seychellský ostrov Denis představuje velký střih. Zatímco na mezinárodním letišti na ostrově Mahe vystoupíte ze svého obřího boeingu či airbusu, po pár hodinách přesednete do malého dvouvrtuláčku De Havilland pro méně než dvacítku pasažérů, kde posádku tvoří jen dva piloti. Let potrvá půlhodinku, ale jako by vás zanesl celé světelné roky od našeho zběsilého světa. Jestli ve vás hlodala jakákoliv pochybnost, dosednutím na travnatou ranvej musí definitivně zmizet. Ano, tady jste správně, je na čase plnit si sny.

Denis Island

Denis Island

FOTO: archiv autora

 Stres nechte v Evropě, tady ho pokládají za smetí

Nechodí po světě hodně takových lidí, kteří by dokázali v určitém momentě svého života říct: “Dost bylo stresu a shonu!” a přesídlit daleko od civilizace, do lůna matky přírody. Právě v takovém rozpoložení se před několika lety ocitl průmyslník Pierre Burkhard, a tak zakoupil 1,3 krát 1,7 čtverečního kilometru na samém okraji tzv. Seychell Bank, zlomu na mořském dně spadajícím až do hloubky 2000 metrů. A to vše 95 km od Mahe, 55 km od Praslinu a 16 km od “bratříčka” Bird Islandu. Pan Burkhard si zde vybudoval několik bungalovů pro sebe a své přátele: ty se staly základem pro pozdější vznik velmi komfortního hotelu čítajícího 26 vilek.

Denis Island

Denis Island

FOTO: Denis Island

 Na počest toulavého Francouze

Ostrov byl pojmenován po Denisi de Trobriandovi, Francouzi, který zde přistál r. 1773 s lodí “L´Etoile”. Nalezl zde množství ptáků, obrovských želv a v okolních vodách tzv. mořských krav. Tento mořeplavec zde někde zakopal lahev s důležitými listinami, a tento historický poklad stále ještě čeká na svého objevitele. Téměř celý ostrov je obkroužen pláží z bělostného písku a je z východní, jižní a jihozápadní strany chráněn korálovým reefem. Povrch ostrova pokrývá souvislý palmový háj, který zajišťuje dostatek stínu. Jediným otevřeným prostranstvím je travnatá přistávací plocha.

Denis Island

Denis Island

FOTO: Denis Island

Jedna velká dědina

Stálé osídlení čítá zhruba 50 obyvatel, dílem pracujících v hotelu, dílem na kokosové plantáži. Na ostrově je jediná ekumenická kaple v oblasti seychellského archipelu.
Oblíbeným místem návštěvníků ostrova jsou korálové formace na jihozápadě, nazývané caves. Díky nespočtu korálů je pobřeží ideální pro šnorchlování, ale i plavci si najdou svá místa. Opravdovou Mekkou je pak ostrov Denis pro rybáře – denně se vyjíždí lodí za korálový reef na lov trofejí, jako jsou tuňáci, mečouni, baracudy a další velké ryby. Hemingwayové, vydejte se na cestu!

Denis Island

Denis Island

FOTO: archiv autora

Ať počítáte, jak chcete, prostou aritmetikou dojdete k výsledku, že na ostrově se nikdy nevyskytuje více než stovka lidí, místních i hostů. To je opravdu málo, i na ostrůvek o zhruba dvou kilometrech čtverečních. K tomu nádherná příroda, z níž nejfotogeničtější jsou pochopitelně obří suchozemské želvy. Perfektní ubytování jen pár metrů od pláže, jídlo v bio kvalitě připravované především ze surovin místní farmy. Jako alternativa ke dnes tolik populárním a „přelidněným“ Maledivám nemá seychellský Denis prostě chybu. Pan Burkhard už si svůj sen splnil. A co vy..?

Denis Island

Denis Island

FOTO: Denis Island

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

FOTO: archív autora

Termín odjezdu: 3. 7. a 25. 9. 2016

Cena: 83 990 Kč NA 17 DNŮ!

Více informací o zájezdu zde 

GARANTOVANÝ ODJEZD!!!!

Navštivte náš Facebook

EXPEDIČNÍ CESTA NA TŘI TÝDNY

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, pláže a Kapské Město

s českým průvodcem

Během tohoto zájezdu navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, dovolenkové i divoké pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.

  

 

Denis Island

FOTO: archiv autora


 Termín: 21. 5. 2016 nebo individuálně

Více informací o nabídce zde 

OSTROV DENIS - SEYCHELY

Tady sny se mění ve skutečnost

Opravdová delikatesa pro milovníky té nejprivátnější dovolené, s nádherným mořem a dobrým servisem. Skvělá alternativa k "přelidněným" Maledivám...

Nabídku "na míru" (jiný termín, s jinou leteckou společností, pro jiný počet osob, v kombinaci s dalšími ostrovy či stopem v Dubaji atd.) vám rádi připravíme dle vašich konkrétních požadavků.

  

 

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv CK Marco Polo


 Termín: 5. 5. 2016

Cena: 86 500 Kč za 17 nocí

Více o zájezdu

Navštivte náš Facebook

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry. 

 

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 5. 8. 2016

Cena: 28 900 Kč za 7 nocí

Více informací zde

KOUZELNÁ MADEIRA

ČESKÝ PRŮVODCE

Hledáte ráj na Zemi? Potom určitě zkuste navštívit nádherný ostrov Madeiru. Madeira je často přezdívaná „květinovým ostrovem", protože ve zdejším subtropickém klimatu se daří i exotické květeně, která sem byla v hojné míře dovážena z celého světa. Madeira má i neobyčejně nádhernou přírodu. Pobřeží lemují vysoké rozeklané útesy, uvnitř ostrova se vypínají vysoké hory sopečného původu. Díky subtropické poloze a vlivu Atlantského oceánu je na ostrově dostatek vláhy i tepla a Madeira získala i přívlastek „ostrov věčného jara".