Na prvním místě tu bylo zlato

Zlata se tu vytěžilo poměrně hodně. Ale Tom Bourke, který soutok řek Blyde a Treur objevil, si ke své smůle vykolíkoval svůj pozemek tak nešťastně, že téměř žádné zlato nenašel. Proto je jisté, že nazvat tohle krásné místo jako Bourke’s Luck (Bourkeho štěstí) musel někdo, kdo Toma Bourkeho neměl moc rád.

V některých místech Bourke´s Luck tvoří řeky kaskády nízkých vodopádů.

V některých místech Bourke’s Luck tvoří řeky kaskády nízkých vodopádů.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Dorazte do Bourke’s Luck co nejdříve ráno

Když dorazíte do Bourke’s Luck brzo ráno, bude možná ještě všude kolem vás ležet mlha. Nenechte se ale od návštěvy odradit. Kolem půl desáté se mlha roztrhá a bude nádherně. Samozřejmě pokud sem dorazíte v období od března do konce října.

Můžete se pak toulat areálem a užívat si samoty, protože hlavní vlna návštěvníků sem dorazí až kolem poledne. Budete mít klid na prohlídku pitoreskních tvarů skalisek a určitě vám na mysl přijde i otázka: Jak to asi vypadalo, když se to tu hemžilo zlatokopy?

Skaliska často připomínají části koster dinosaurů.

Skaliska často připomínají části koster dinosaurů.

FOTO: Archiv autora

Dopřejte si při návštěvě alespoň dvě hodiny

Nemusíte být geolog, abyste ocenili krásu Bourkeho štěstí. Matka příroda svedla řeku Blyde (Radostná) k souboji s řekou Treur (Smutná) do skalnaté prolákliny. Obě řeky se do sebe zakusují v prudkých vírech a po staletí vymílají hlubší a hlubší otvory ve skalnatých březích.

Je to úžasné dílo. Na některých místech připomínají skaliska obrovskou kostru dinosaura, na jiných místech vytvářejí kaskádu malých vodopádů a jinde obří hrnce naplněné vodou, drobnými kamínky a pískem.

V těch hrncích musí být zlato i dnes. Určitě dojděte až k nejvzdálenějšímu místu (cca 700 metrů) a chvilku poseďte na břehu řeky.

V některých místech Bourke´s Luck tvoří řeky kaskády nízkých vodopádů.

V některých místech Bourke’s Luck tvoří řeky kaskády nízkých vodopádů.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Na dohled od jednoho z největších kaňonů na světě

Ještě před pár lety jste se mohli vydat z Bourke’s Luck pěšky až do kaňonu Blyde River Canyon. Byl to nádherný trek a je škoda, že je trasa uzavřená a nepřístupná. Vydat se na procházku podél řeky Treur je možné i dnes, ale to nejhezčí z dech beroucí krajiny nezažijete.

Přesto určitě doporučuji vydat se alespoň na chvíli do volné krajiny. Pochopíte mnohem lépe pocity tuláků, zlatokopů, lovců a pastevců, kteří v téhle krásné krajině žili v minulosti a museli s ní být v mnohem větším souladu, než jsme dnes my.

Bourke´s Luck leží na soutoku řek Blyde a Treur.

Bourke’s Luck leží na soutoku řek Blyde a Treur.

FOTO: Archiv autora

Blyde River Canyon

Blyde River Canyon je přírodní památka první velikosti. Se svou hloubkou téměř 700 metrů a výhledy na zajímavé skalnaté výběžky porostlé zelenými křovinami a květinami je bezesporu jedním z nejzajímavějších míst v oblasti Krugerova národního parku. Nenavštívit Blyde River Canyon při návštěvě parku by byla velká škoda.

Třetí největší kaňon na světě - Blyde River Canyon - je od Bourke´s Luck vzdálený jen 5 km.

Třetí největší kaňon na světě – Blyde River Canyon – je od Bourke’s Luck vzdálený jen 5 km.

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

Přečtěte si další podrobnosti o třetím největším kaňonu na světě:

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

FOTO: archív autora

Termín odjezdu: 3. 7. a 25. 9. 2016

Cena: 83 990 Kč NA 17 DNŮ!

Více informací o zájezdu zde 

GARANTOVANÝ ODJEZD!!!!

Navštivte náš Facebook

EXPEDIČNÍ CESTA NA TŘI TÝDNY

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, pláže a Kapské Město

s českým průvodcem

Během tohoto zájezdu navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, dovolenkové i divoké pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.

  

 

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více informací o ostrově Koh Hai, o ubytování, cenách atd.  zde 

PANENSKÝ OSTROV V THAJSKU

MÁ SVÉ ZASTOUPENÍ V ČESKU

Možná patříte mezi ty z nás, kteří objevovali Thajsko před patnácti či dvaceti lety. Byli jsme se tehdy nadšení a věřili jsme, že jsme našli místo, kam se budeme neustále vracet a kde nám bude skvěle, ať se v Evropě děje, co se děje. Čas ale ukázal, že ani Thajsko není imunní vůči tlaku komerce a masové turistiky, a naše sny se začaly pomalu rozpouštět. Proto hledáme to staré dobré Thajsko stále dál od tradičních míst a stále na menších a menších ostrovech.

OSTROV KOH HAI JE ŘEŠENÍM !

  

 

Terénní vůz vám umožní dostat se do míst, kam se běžný turista z autokarového zájezdu nedostane.

FOTO: Archiv CK Marco Polo


Prohlédněte si specializovaný web na expedice v Africe - zde

Navštivte náš Facebook

EXPEDIČNÍ CESTY DO AFRIKY

některé i s českým průvodcem

Chystáte se do Afriky? Pak se nechte zlákat na některou naši expedici. Váháte, zda jsou expediční cesty i pro vás? Podívejte se na náš nový specializovaný web a nechte se inspirovat.

Pro dobrodružné duše a milovníky Afriky jsme nově vytvořili sérii expedičních cest do Jihoafrické republiky, Mozambiku, Namibie, Botswany, Ugandy, Keni a Tanzanie. 

 

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 5. 8. 2016

Cena: 28 900 Kč za 7 nocí

Více informací zde

KOUZELNÁ MADEIRA

ČESKÝ PRŮVODCE

Hledáte ráj na Zemi? Potom určitě zkuste navštívit nádherný ostrov Madeiru. Madeira je často přezdívaná „květinový ostrov", protože ve zdejším subtropickém klimatu se daří i exotické květeně, která sem byla v hojné míře dovážena z celého světa. Madeira má i neobyčejně nádhernou přírodu. Pobřeží lemují vysoké rozeklané útesy, uvnitř ostrova se vypínají vysoké hory sopečného původu. Díky subtropické poloze a vlivu Atlantského oceánu je na ostrově dostatek vláhy i tepla a Madeira získala i přívlastek „ostrov věčného jara".

 

Teakový nábytek

FOTO: archiv autora

 Specializovaný web na teakový nábytek – zde

 NECHYSTÁTE SE V LÉTĚ NA DOVOLENOU?

HODLÁTE ZŮSTAT DOMA, NA CHATĚ, NA CHALUPĚ?

Pak si vylepšete svůj milovaný prostor novým teakovým nábytkem. Skvělý design, výborná kvalita zpracování, slušná cena.