Největším tahákem je „velká migrace“

Je to jeden ze „sedmi nových divů světa“!  Pro mnoho pravidelných návštěvníků Afriky je velká migrace naprostým vrcholem safari.  Když v Severní Americe a Kanadě vrcholí velká migrace lososů, je to pro všechny velká událost. Vrcholí indiánské léto a jako vosy na med se slétávají turisté z celého světa.  Podobné je to s velkou migrací pakoňů a zeber v národních parcích Serengeti a Masai Mara. Ale strach z přelidněnosti rozhodně mít nemusíte. Kapacita ubytování je omezená a prostor, na kterém migrace probíhá, je tak rozsáhlý, že se vyznavači safari snadno rozptýlí. V pohybu je více než 1,5 miliónu kusů pakoňů, 350 tisíc gazel Thomsonových, 200 tisíc zeber a 12 tisíc antilop losích (eland), tedy dost pro každého návštěvníka.

Nechtějte ulovit během jedné cesty co nejvíce parků. Opravdu skvělé zážitky se musejí dost často vyčekat. Safari chce svůj čas.

Nechtějte ulovit během jedné cesty co nejvíce parků. Opravdu skvělé zážitky se musejí dost často vyčekat. Safari chce svůj čas.

FOTO: CK Marco Polo International

Pakoně jsou symbolem velké migrace.

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

Největší migrace suchozemských zvířat na světě

Vidět velkou migraci je zážitek, ať ji sledujete jakkoliv. Ale to nej nej je být alespoň na jednu dvě noci součástí tohoto dramatu, být uvnitř, být na dosah ruky.

Více informací zde

Pokud byste se vydali na velkou migraci už na konci srpna, je tak trochu jedno, ze kterého břehu řeky Mara se na ni budete dívat, zda z tanzanské v národním parku Serengeti, nebo z keňské v národním parku Masai Mara. Nabízí se vám tak hodně možností kombinací vašeho pobytu na velké migraci s dalšími národními parky nebo s pobytem u moře. Na keňské straně můžete navštívit Amboseli, Lake Nakuru, Samburu nebo Mt. Kenya – na tanzánské Ngorongoro, Lake Manyara či Zanzibar.

Serengeti v Tanzanii. Velká stáda pakoňů.

Serengeti v Tanzanii. Velká stáda pakoňů.

FOTO: archiv autora

 Rozkvetlá polopoušť, velryby, víno a Stolová hora.

Kdo chce vidět rozkvetlou jižní Afriku, měl by vyrazit na cestu v září. Jarní prosluněné Kapské Město je ještě po ránu a večer chladné, ale během dne je skvělé počasí na výlety. Samotné Kapské Město je výborným místem na pobyt – Stolová hora, botanická zahrada Kirstenbosch, vinařský kraj, skvělé restaurace a večerní zábava.

Stolová hora za noční bouře.

FOTO: Glenn Käsner

Kapské Město je „Paříží Afriky”

Na návštěvu Kapského Města si určitě nechejte alespoň čtyři dny, jinak budete mít pocit, že jste rozhodně nestihli vidět všechno, co se tu vidět dá. 

Více o Kapském Městě zde

V červnu připlouvají k pobřeží Jižní Afriky velryby a zůstávají tu až do listopadu.

V červnu připlouvají k pobřeží jižní Afriky velryby a zůstávají tu až do listopadu.

FOTO: andBeyond, archiv CK Marco Polo

U pobřeží se povalují velryby, které sem připluly koncem června, a užívají si zdejší vody až do listopadu. Při cestě z Kapského Města na mys Dobré naděje projíždíte pobřežními serpentinami a na mnoha odpočívadlech bude v této době tlačenice, protože z nich je krásný výhled na zálivy, ve kterých se velryby „usídlily“. Je to úchvatná podívaná. A komu by nestačil pohled z výšky, může si za slušné peníze koupit místo v lodi a vyrazit za velrybami přímo na vodu.

Jacarandy nejsou v Kapském městě tak rozšířené jako v Pretorii, ale i tady kvetou úchvatně.

Jacarandy nejsou v Kapském Městě tak rozšířené jako v Pretorii, ale i tady kvetou úchvatně.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

V jarních měsících (říjen-leden) rozkvete i Protea královská.

V jarních měsících (říjen–leden) rozkvete i Protea královská.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

V září kvetou protey v okolí mysu Dobré naděje, a tak si dejte na návštěvu víc času, protože si celý areál budete chtít prohlédnout. Ideální k tomu je kolo, dá se půjčit. Pohodlné a dobře udržované cesty vedou křížem krážem poloostrovem a zavedou vás ke krásným opuštěným zálivům se smaragdovou vodou, obklopeným divokým pobřežím. Málokde ztroskotalo na útesech tolik lodí jako právě u mysu Dobré naděje.

Pěší treky v Namaqualandu umožní nejen pohodlné fotografování květin a krajiny, ale poskytují i možnost setkání s drobnou faunou.

Pěší treky v Namaqualandu umožní nejen pohodlné fotografování květin a krajiny, ale poskytují i možnost setkání s drobnou faunou.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Vyšetřete si dva tři dny na návštěvu Namaqualandu, unikátního místa, které v září přitahuje pozornost stále většího počtu milovníků přírody. Polopouštní oblast mezi řekami Olifants a Orange se na několik týdnů mění z nehostinné vyprahlé země na rozkvetlou rajskou zahradu. A pak že zázraky neexistují!

Namaqualand

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Když rozkvete polopoušť, je to zázrak

 Dramatická horská krajina je zajímavá sama o sobě, a když je navíc „obarvená“ zářivě fialovou, žlutou, oranžovou a růžovou barvou květů letniček, je nesmírně fotogenická.

Více informací zde

Krugerův park je jako archa Noemova

Koncem srpna končí období zimy a nejznámější národní park v Jihoafrické republice je vysušený. Zvířata se stahují k napajedlům nebo ke třem posledním řekám, které ještě mají ve svých korytech vodu – Sabi, Crocodile and Olifants. Řeka Sabi v oblasti mezi kempy Lower Sabie a Skukuza připomíná archu Noemovu, zvířata jsou tu na každém kroku. Některá slepá ramena řeky jsou tak napěchovaná hrochy, že byste snad dokázali přejít z jednoho břehu na druhý suchou nohou. Donuťte sami sebe, svoje spolucestující i řidiče k tomu, abyste na jednom místě u řeky zůstali delší dobu, třeba hodinu dvě. Ta trpělivost se vám určitě vyplatí. Najednou se vám před očima začne odvíjet opravdový živý příběh divoké buše – zjistíte, jak funguje hierarchie mezi jednotlivými druhy zvířat v přístupu k vodě, jak žízeň žene antilopy a zebry až na hranici rizika a dokážou překonávat strach z predátorů, jak vynalézaví jsou predátoři, když čekají na svou kořist… Prostě nahlédnete trochu za oponu.

Hyena díky svým čelistem dokáže rozdrtit i velmi tvrdé kosti a poradí si i s kůží zeber.

Hyena díky svým čelistem dokáže rozdrtit i velmi tvrdé kosti a poradí si i s kůží zeber.

FOTO: Archiv autora

Kdo si to může dovolit, měl by se ubytovat v některé soukromé rezervaci v rámci Krugerova parku. Jsou tam trochu volnější pravidla pro pohyb v buši a velmi kvalitní zázemí pro odpočinek.

Chalkley Treehouse, Lion Sand Game Reserve

FOTO: Lion Sands, archiv CK Marco Polo

Ubytování v korunách stromů

Při své návštěvě Krugerova národního parku si mohou ti nejnáročnější milovníci safari vybrat ubytování i v korunách stromů. Je to neopakovatelný zážitek a jste opravdu velmi velmi blízko divoké přírodě.

Více o ubytování v korunách stromů zde

Viktoriiny vodopády – opravdová nádhera

Zambezi v září nemá tu sílu, kterou oplývá v únoru nebo v březnu. Vody není tolik, ale přesto jsou Viktoriiny vodopády stále impozantním místem, které bere dech. Věnujte jedno odpoledne plavbě na kajacích nad vodopády. Pozorovat život řeky z člunu, který je závislý jen na vaší vlastní síle, to má v sobě jistou dávku adrenalinu, a když k tomu přidáte naprosto kýčovitý západ slunce, stojí to odpoledne určitě za to.

Pohled z helikoptéry je na Viktoriiny vodopády opravdu úchvatný.

Pohled z helikoptéry je na Viktoriiny vodopády opravdu úchvatný.

FOTO: Jan Papež

Vyrazte na procházku s mladými lvy, skočte si jeden z největších bungee v Africe, nebo (pokud to voda dovolí) sedněte do raftu na řece pod vodopády a proplujte strmými soutěskami. Na všechno určitě budete dlouho a rádi vzpomínat.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

FOTO: archív autora

Termín odjezdu: 3. 7. a 25. 9. 2016

Cena: 83 990 Kč NA 17 DNŮ!

Více informací o zájezdu zde 

GARANTOVANÝ ODJEZD!!!!

Navštivte náš Facebook

EXPEDIČNÍ CESTA NA TŘI TÝDNY

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, pláže a Kapské Město

s českým průvodcem

Během tohoto zájezdu navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, dovolenkové i divoké pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.

  

 

Peru

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Termín: 5. 11. 2016

Cena:  98 990 Kč za 10 nocí

Více informací o nabídce zde 

POD KŘÍDLY KONDORA

TO NEJLEPŠÍ Z PERU

s českým průvodcem

Je jen málo zemí na světě s takovým nábojem mystiky a tajemství, jako je Peru. Pradávné peruánské kultury, ve své době nejmodernější na světě, jsou opředené tajemstvím a vše, co si dnes o nich vykládáme, je jen pouhá naše iluze, protože neexistují žádné písemné záznamy o tom, co se v Peru před příchodem Španělů vlastně dělo. Impozantní stavby, postavené v překrásné krajině. Krajině stejně divoké jako dějiny poslední kultury na území Peru, kultury Inků.

  

 

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv CK Marco Polo


 Termín: 5. 5. 2016

Cena: 86 500 Kč za 17 nocí

Více o zájezdu

Navštivte náš Facebook

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry. 

 

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 5. 8. 2016

Cena: 28 900 Kč za 7 nocí

Více informací zde

KOUZELNÁ MADEIRA

ČESKÝ PRŮVODCE

Hledáte ráj na Zemi? Potom určitě zkuste navštívit nádherný ostrov Madeiru. Madeira je často přezdívaná „květinovým ostrovem", protože ve zdejším subtropickém klimatu se daří i exotické květeně, která sem byla v hojné míře dovážena z celého světa. Madeira má i neobyčejně nádhernou přírodu. Pobřeží lemují vysoké rozeklané útesy, uvnitř ostrova se vypínají vysoké hory sopečného původu. Díky subtropické poloze a vlivu Atlantského oceánu je na ostrově dostatek vláhy i tepla a Madeira získala i přívlastek „ostrov věčného jara".