Romantici z celého svět: VÍTEJTE!

Divoká africká příroda láká romantiky a dobrodruhy z celého světa. Ti, kteří se na pár dnů zastaví na 14,5 tisíce hektarů soukromého pozemku uvnitř světoznámého Krugerova národního parku, navštíví nejromantičtější místo na jihu Afriky.

Každé zákoutí je připraveno poskytnout příjemné místo k odpočinku.

Každé zákoutí je připraveno poskytnout příjemné místo k odpočinku.

FOTO: CK Marco Polo International

Tady má každý host jméno

Určitě jste to někdy zažili. Ten dojem, že jste anonymní součástí turistického davu, kde nikoho nezajímají vaše pocity, vaše potřeby, vaše chutě. Máte sice dobrý pokoj v dobrém hotelu, všude je čisto a všeho je dost, ale přesto se necítíte dobře. Není vlastně co reklamovat, ale přesto něco chybí. Jste jen číslo pokoje. V takovém místě asi moc romantiky nezažijete.

Klasické safari v terénních vozech. Výhoda soukromého pozemku je, že můžete i mimo cesty.

Klasické safari v terénních vozech. Výhoda soukromého pozemku je, že můžete i mimo cesty.

FOTO: CK Marco Polo International

Když chcete někde strávit romantickou dovolenou, chcete mít pocit, že ji trávíte mezi přáteli, že lidé kolem vás cítí a respektují, jakou máte povznesenou náladu. Potěší vás, když si personál hned pamatuje, jakou kávu máte rádi a že pijete vodu bez bublinek. Vyškolit personál na takovou úroveň stojí úsilí, ale když se to podaří, personál se „ztratí“ a jsou tu usměvaví přátelé, kteří vás hostí. Zdá se to být jen hra se slovíčky, ale v realitě je to obrovský rozdíl, který každá romantická duše pozná a ocení. V Ngala má každý host jméno a jméno mají i lidé, kteří se tu o vás starají.

Příjemné posezení láká k lenošení.

Příjemné posezení láká k lenošení.

FOTO: archiv autora

Jen tak si posedět

Ve velkých hotelech si těžko „utrhnete” klidné místo, kde nebudete na očích desítkám lidí, kde si můžete zavřít oči, zhluboka se nadechnout a cítit příjemnou vůni svého partnera, který sedí vedle vás. Ve velkém hotelu je kolem vás neustále nějaký pohyb, stále někdo někam chvátá.

Jste na dovolené, tak není kam spěchat. V Ngala jsou kolem vás „narafičená“ místečka, kde si můžete jen tak posedět. Otevřít knížku a chvíli si číst. Povídat si ruku v ruce nebo jen tak mlčet a poslouchat zpěv ptáků. Pohodlné sezení, polštáře, duchny jako od babičky. Čas se trochu zpomalí, hlava odpočívá a duše pookřeje. Zvlášť čas mezi snídaní a obědem a čas po obědě se dají tak krásně prolenošit. Navíc přirozená pohostinnost lidí kolem vám lenošení dokáže ještě vylepšit. Tady se opravdu odpočívá dobře.

Ve vyschlém říčním korytu se dá připravit romantické posezení.

Ve vyschlém říčním korytu se dá připravit romantické posezení.

FOTO: andBeyond

Pohoda na rozdávání

Dlouho mi trvalo, než jsem dokázal pojmenovat ten zvláštní pocit, který vyzařuje z kuchařů, pokojských, komorníků a dalších lidí ze servisu v Ngala, a nejen v Ngala, ve všech projektech &Beyond, které jsem navštívil. Ta jejich nenucenost, vstřícnost, absolutní absence rutiny, laskavost a pohoda. A pak jsem jednou seděl a pozoroval kuchaře, jak na pánvi připravuje obyčejnou omeletu k snídani. Nevěděl, že ho sleduji, měl pocit, že je sám a nikdo se na něj nedívá. Začal si podupávat a pohvizdovat a kroutil se u pánve jako páv při námluvách. A mně došlo, že to, co ze všech těch lidí vyzařuje, je vášeň. Vášeň pro každodenní pohodový život. Žiji tady a teď. A teď jsem v pohodě, tak si to užiju. A protože být zaměstnán v Ngala je pro lidi z lokální komunity neuvěřitelný posun v kvalitě života, jsou všichni v naprosté pohodě a užívají si to tak, že ta pohoda a vášeň zasahují i vás. Nic ale není samo sebou. Běloši ve vedení musí být velcí profíci, aby ten koncert nenápadně, ale důrazně dirigovali.

Rodinný pokoj má výborně vybavený obývák.

Rodinný pokoj má výborně vybavený obývák.

FOTO: andBeyond

Každý pokoj je originál

Interiér všech 20 bungalovů je tak trochu originál. Detaily, drobná výzdoba, obrazy a další dekorace mění každý pokoj v individuální svět. Nábytek z masívu, kování, styl lamp a závěsů a rámečky obrázků navozují vzpomínky na staré dobré časy cestovatelů z koloniální doby. Afrika není jen venku za okny, je i v každém detailu interiéru.

Pěší safari je nezapomenutelný zážitek.

Pěší safari je nezapomenutelný zážitek.

FOTO: andBeyond

Když vás lenošení přestane bavit

Nedá se samozřejmě úplně zapomenout, že jste uprostřed divoké přírody, že vás obklopuje Krugerův národní park. Díky tomu, že jste na soukromé půdě, můžete vyrazit na pěší safari. Stopaři a rangeři připraví trasu podle vašich zkušeností a náročnosti, kterou snesete. Ale i při safari vás čekají příjemná překvapení.

Je to možná kýč. Ale potěší. Vyjedete ze zatáčky uprostřed buše a u napajedla na vás čeká stoleček s občerstvením a vychlazená sklenka bílého. Před  západem slunce ranger vystoupá autem na kopec, aby se před vámi otevřela africká krajina. Takových drobností je hodně.

Pokud se vydáte na safari v terénním voze, jsou stopaři a rangeři připraveni vysvětlit o divoké africké přírodě každý detail.

Romantická večeře je samozřejmostí.

Romantická večeře je samozřejmostí.

FOTO: andBeyond

Přejete si večeři pro dva v buši?

Když do buše přichází noc, je to zvláštní čas. Ptáci zpívají mnohem intenzivněji, jako by chtěli dát na vědomí, že tu jsou a že tu určitě budou i ráno, až se noc nenápadně vytratí. Predátoři vyrážejí na lov a strach o život naplňuje všechny temné kouty. Ideální čas na večeři ve dvou v divoké buši.

Čas mezi snídaní a obědem je ideální pro odpočinek u bazénu.

Čas mezi snídaní a obědem je ideální pro odpočinek u bazénu.

FOTO: ärchiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Dopřejte si den navíc

Opakuje se to naprosto pravidelně. Když se váš čas v Ngala naplní, budete si říkat, že jste si měli přidat ještě jeden den navíc. Ideální je zůstat tu alespoň na čtyři noci. Zabydlíte se, zklidníte, zjistíte, že vám nic neuteče, a vychutnáte si tu nádhernou romantickou atmosféru. Všechno chce přece svůj čas.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Příjemné posezení láká k lenošení.

FOTO: archiv autora

Více informací o hotelu

NGALA SAFARI LODGE

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA

Chystáte se na svatební cestu? Připravujete si cestu do Jihoafrické republiky? Chcete vyrazit na safari? Pak si naplánujte zastávku v jedné z nejkrásnějších  safari lodge na jihu Afriky, v Ngala Safari Lodge.

  

 

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Navštivte český web hotelu!

Více informací o nabídce zde 

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA

KOH HAI – OBJEVOVÁNÍ PANENSKÉHO JIHU THAJSKA

Od začátku února 2016 má hotel Koh Hai Fantasy resort zastoupení v Praze. Máte tedy jedinečnou možnost rezervovat si pobyt na ostrůvku Koh Hai bez komplikované komunikace s Thajskem. Ceny jsou naprosto stejné, včetně mimořádných nabídek a speciálních cen.

  

 

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv CK Marco Polo


 Termín: 5. 5. 2016

Cena: 86 500 Kč za 17 nocí

Více o zájezdu

Navštivte náš Facebook

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry. 

 

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 5. 8. 2016

Cena: 28 900 Kč za 7 nocí

Více informací zde

KOUZELNÁ MADEIRA

ČESKÝ PRŮVODCE

Hledáte ráj na Zemi? Potom určitě zkuste navštívit nádherný ostrov Madeiru. Madeira je často přezdívaná „květinovým ostrovem", protože ve zdejším subtropickém klimatu se daří i exotické květeně, která sem byla v hojné míře dovážena z celého světa. Madeira má i neobyčejně nádhernou přírodu. Pobřeží lemují vysoké rozeklané útesy, uvnitř ostrova se vypínají vysoké hory sopečného původu. Díky subtropické poloze a vlivu Atlantského oceánu je na ostrově dostatek vláhy i tepla a Madeira získala i přívlastek „ostrov věčného jara".