Zapomeňte na Kilimandžáro, zapomeňte na Mt. Kenya.

Ti z vás, kteří si nepotřebují nic dokazovat, ale chtějí se prostě jen toulat po nádherných horách, budou nadšeni a budou se chtít vrátit a projít si ještě další trasy, na které se při první návštěvě nedostalo.

Doporučujeme pro delší treky využít služby horských vůdců.

Doporučujeme pro delší treky využít služby horských vůdců.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Simien Mountains v Etiopii

Když se nějaké území dostane na seznam přírodních památek UNESCO, není to nikdy samo sebou.  A pohoří Simien si být na seznamu UNESCO rozhodně zaslouží. Potkat během treku unikátní druh paviána gelada nebo přímorožce či etiopského vlka je výborné zpestření. Ale podstatou jsou samy hory.  Touláte se ve výšce kolem 3500 m n. m. a celá vaše cesta je lemována neuvěřitelně nádhernými výhledy.

Simien, Etiopie.

Simien, Etiopie.

FOTO: Hana Pšeničná, CK Marco Polo

Často se vám bude tajit dech a budete si připadat jako horští orli, kteří z veliké výšky sledují maličká stvoření někde hluboko dole. Když dojdete až ke hraně, ze které padá vodopád Jinbar, můžete pohlédnout do propasti hluboké téměř 700 m. Nedaleko se bude vypínat k nebi pahorek Buahit, sahající až do výšky 4430 m n. m. Všechny treky se dají individualizovat, trasa se může přizpůsobit vašim touhám a možnostem. Tady nemusíte za každou cenu zdolávat nějaký vrchol. Tady si můžete užívat hor podle svého tempa a rytmu.

Cathedral Peak

Cathedral Peak

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Dračí hory v Jihoafrické republice

Při putování Dračími horami máte zaručeno, že kdykoli zvednete pohled ze své stezky, uvidíte něco zajímavého. Stolové hory, skalní útesy, výhledy do nížiny v kraji Kwa-Zulu Natal. Zabalte krosnu a vydejte se na několikadenní túru přes park Ukhahlamba. Překonáte horské potůčky, mokřady a v noci si můžete prohlížet to nejhlubší noční nebe, jaké jste kdy viděli. Rezervace je na hranici mezi Jihoafrickou republikou a královstvím Lesotho. Zuluové pokládali tuto oblast za hranici mezi reálným světem a světem duchů a horských bohů. Občas se musíte zastavit a nadechnout se, něco na pradávných legendách Zuluů bude.

Cesta podél řeky Tugely je v pohodě i pro nezkušené turisty.

Cesta podél řeky Tugely je v pohodě i pro nezkušené turisty.

FOTO: archiv autora

Dračí hory nejsou jediný trek. Je tu několik tras, které vás přitáhnou jako magnet, a budete se chtít vrátit a projít si i ty, které jste zatím nepoznali. Amphitheatre, Cathedral Peak, Sentinel Peak, Thabana, Mafadi.

Tugela, KwaZulu-Natal

Tugela, Kwa-Zulu Natal

FOTO: archiv autora

Mount Meru v Tanzanii

Mount Meru rozhodně neztrácí čas nějakou předehrou, hned na vás vlétne strmým stoupáním. Žádné jemné vlnky, které by vás ukolébaly k sebeuspokojení. Stezka jde ihned vzhůru a dokáže pěkně klouzat. Vaše snaha je pravidelně odměňována pohledem na Národní park Arusha a na posvátnou horu Kilimandžáro. Na cestu na Mt. Meru nepotřebujete specializovaného horského vůdce, ale podle místních předpisů musíte být doprovázeni ozbrojeným strážcem parku. Musíte se zaregistrovat a můžete vyrazit. Pokud vám cestu připraví cestovní kancelář, máte klidnější a pohodlnější zázemí, ale není to nezbytnost.

Mt. Meru. Tanzanie

Mt. Meru. Tanzanie

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Je třeba počítat se 4–5 dny na celou cestu. První den se během nějakých pěti hodin dostanete až do výšky 2500 m n. m., k Miriakamba Hut. Prošli jste velmi malebnou krajinou a máte šanci si odpočinout a vyspat se. Druhý den už dává zabrat. Další převýšení je přes 1000 metrů. Procházíte tropickým mlžným pralesem a sil začíná ubývat. Když se dostanete do Saddle Hut, toužíte se natáhnout a odpočívat. A to vás čeká třetí nejtěžší den. Osobně doporučuji nejít na krev a tenhle den si rozdělit na dny dva. Musíte zaplatit strážce, ale nebudete šlapat 14 hodin v jednom dnu. Ze Saddle Hut na nejvyšší bod vašeho výstupu je to nějakých 4–5 hodin. Dostanete se až do výšky 4562 m n. m. a i když tím zdoláte vrcholek s podivným názvem Socialist Peak, budete neskonale šťastní. Nechtějte chvátat dolů a vraťte se jen do Saddle Hut a dolů sejděte až následující den.

Mt. Meru. Tanzanie

Mt. Meru. Tanzanie

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Tři nádherné trekové lokality, které mnoho Čechů a Moravanů zatím nenavštívilo, protože nejsou tak vyhlášené jako Kilimandžáro nebo Mt. Kenya. Přesto si je nesmírně užijete a věřte, že vaše vnitřní pocity jsou mnohem mnohem důležitější než to, že se o vás bude šuškat, že jste zdolali Kilimandžáro.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Hanka Pšeničná

FOTO: Hana Pšeničná


Termín odjezdu: 10.4. a 3.7. 2016

Cena: 83 990 Kč NA 17 DNŮ!

Více informací o zájezdu zde 

GARANTOVANÝ ODJEZD!!!!

Navštivte náš Facebook

EXPEDIČNÍ CESTA NA TŘI TÝDNY

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, pláže a Kapské Město

s českým průvodcem

„POLEŤTE SE MNOU DO JIHOAFRICKÉ REPUBLIKY!

Odlétáme 10. dubna. Za 19 dnů naší cesty si zamilujete Afriku. Safari v Krugerově národním parku, Svazijsko, trek v Dračích horách, vinice, Stolová hora, Kapské město a další krásná místa a zážitky. Dovolte sami sobě zažít tu nejkrásnější poznávačku Jihoafrické republiky,“ vaše průvodkyně Hanka Pšeničná.

  

 

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Navštivte český web hotelu!

Více informací o nabídce zde 

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA

KOH HAI – OBJEVOVÁNÍ PANENSKÉHO JIHU THAJSKA

Od začátku února 2016 má hotel Koh Hai Fantasy resort zastoupení v Praze. Máte tedy jedinečnou možnost rezervovat si pobyt na ostrůvku Koh Hai bez komplikované komunikace s Thajskem. Ceny jsou naprosto stejné, včetně mimořádných nabídek a speciálních cen.

  

 

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv CK Marco Polo


 Termín: 5. 5. 2016

Cena: 86 500 Kč za 17 nocí

Více o zájezdu

Navštivte náš Facebook

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry. 

 

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 5. 8. 2016

Cena: 28 900 Kč za 7 nocí

Více informací zde

KOUZELNÁ MADEIRA

ČESKÝ PRŮVODCE

Hledáte ráj na Zemi? Potom určitě zkuste navštívit nádherný ostrov Madeiru. Madeira je často přezdívaná „květinovým ostrovem", protože ve zdejším subtropickém klimatu se daří i exotické květeně, která sem byla v hojné míře dovážena z celého světa. Madeira má i neobyčejně nádhernou přírodu. Pobřeží lemují vysoké rozeklané útesy, uvnitř ostrova se vypínají vysoké hory sopečného původu. Díky subtropické poloze a vlivu Atlantského oceánu je na ostrově dostatek vláhy i tepla a Madeira získala i přívlastek „ostrov věčného jara".