Šplhat, slaňovat, létat !

Milovníci vodopádů z celého světa na Reunionu slaňují, šplhají a létají v helikoptérách. Vědí, že Réunion je rájem vodopádů v Africe a období od dubna do konce července je nejlepším obdobím k jejich návštěvě. Čím dříve, tím více vody, tím mohutnější proud, tím krásnější obraz a tím dramatičtější prostředí.

Z dálky vypadá třetí nejvyšší vodopád v Africe Trou de Fer mírumilovně. Reunion.

Z dálky vypadá třetí nejvyšší vodopád v Africe Trou de Fer mírumilovně. Réunion.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Trou de Fer

Musíte mít v sobě velkou dávku odvahy, navíc namíchanou s šílenstvím, když se rozhodnete slaňovat do kaňonu, do kterého padá vodopád Trou de Fer. Je to v podstatě zoufalý skutek. A možná právě proto se do „Železné díry“, jak zní překlad názvu, spouští rok od roku více lidí. Je nesmírně těžké psát o tomto zvláštním místě bez emocí. Každý to tu prožívá po svém. Díváte se do tajemné díry, hluboké téměř kilometr, naplněné vodní tříští a mlhou. Vůbec by vás nepřekvapilo, kdyby se proti vám z ničeho nic vynořil nějaký drak. Jeho tři hlavy by se řítily vzhůru. Křídla by se otírala o stěny a srážela by drobné kusy skal porostlé pokroucenými keři. Ocas by se ztrácel v mlhovině. Padli byste na záda a drak by vás minul opravdu jen o vlásek. Nad vámi by se pak rozplynul v neuvěřitelně modrém nebi.

Přečtěte si zajímavý článek o nejvyšších vodopádech v Africe.

Pohled dolů opravdu bere dech. Slovenský dobrodruh a filmař Pavol Barabáš natočil o prožitku z Trou de Fer krásný dokument, který doporučuji zhlédnout. Trou de Fer  je nejvyšším vodopádem na ostrově Réunion a s výškou 725 metrů je třetím nejvyšším vodopádem Afriky.

Kaskády na řece Langevin. Reunion.

Kaskády na řece Langevin. Réunion.

FOTO: archiv autora

Příjemná řeka Riviere Langevin

Malá říčka Riviere Langevin se prodírá z hor téměř souběžně s nedalekou řekou Riviere de Remparts. Při pohledu na mapu vypadá Langevin jako tenká nit vedle tlustého lana sousední řeky. A jako by si toho byla vědoma, snaží se Langevin upoutat pozornost několika krásnými vodopády. Za obcí Langevin (jedni tvrdí, že obec dala název řece, druzí, že řeka dala název obci) vás malá silnice vedoucí do Grand Galet přivede asi po 6 km k prvním kaskádám. Musíte se k nim dostat lesní cestou, ale těch deset minut chůze určitě stojí za to. Kaskády du Trou Noir. Nasvícené sluncem vypadají moc hezky.

Vodopád na řece Langevin. Reunion.

Vodopád na řece Langevin. Réunion.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Jenže to není jediná perlička na říčce Riviere Langevin. Cascade de la Grand Ravine jsou tou druhou. Dostat se k nim ale není tak jednoduché. Silnice se nenápadně zúží v uličku, která by v Evropě musela být jednosměrná, a navíc se začne klikatit do serpentin. Musíte mít nervy na takovou jízdu. Plná soustředěnost je určitě naprosto na místě. Častokrát si položíte otázku, zda to za to stojí a zda by nebylo lepší se sem vůbec nevydávat. Trubte na poplach! Trubte na poplach hodně často! Otevřete okénka, ať slyšíte, když troubí ti, co se hrnou proti vám. A modlete se, ať jich není mnoho. Vyhnout se na téhle silnici je zážitek. Kaskády de la Grand Ravine budete mít po pravé straně.

Jedna z nejaktivnějších sopek v Africe. Piton de la Fournaise. Reunion.

Jedna z nejaktivnějších sopek v Africe. Piton de la Fournaise. Réunion.

FOTO: archiv autora

Pekelný vodopád

Piton de la Fournaise, jedna z nejaktivnějších sopek v Africe s více než 100 erupcemi v posledních 300 letech. Proud lávy připomíná vodopád, ale pekelný.

Piton de la Fournaise. Reunion.

Piton de la Fournaise. Réunion.

FOTO: archiv autora

Sopečná oblast Piton de la Fournaise je rájem vysokohorských turistů. Správci národních parků připravili v téhle pekelné oblasti téměř dvacet různých tras, na které se můžete vydat. Musíte počítat s tím, že se budete pohybovat v místech s extrémním počasím. Může pálit slunce, ale i prudce pršet, může foukat ostrý vítr nebo být úplně pohodové počasí. Je třeba být připravený na všechno. O nejvhodnější trase právě pro vás se musíte poradit. Počítejte ale, že budete potřebovat nejméně pět hodin času a energii na pět hodin chůze.

Nádherná krajina bere dech. Reunion.

Nádherná krajina bere dech. Réunion.

FOTO: archiv autora

Dovolte si ten přepych

Většina lidí, kteří na to nemají nebo nejsou ochotni takové peníze utratit, ohrnuje nos nad lety helikoptérou nebo malým letadlem. Vykřikují hodně nahlas, že je to snobárna a že to za ty peníze nestojí, že to ničí přírodu apod. Jsem si jistý, že u většiny z nich je to pouhá závist, že by se hrozně rádi vznesli nad Viktoriiny vodopády, nad nějaký zajímavý hrad nebo skalní útvar. Na Réunionu to platí dvojnásob. Dovolte si ten přepych a „roztáhněte křídla“!  Vysoké horské štíty, hluboká zelená údolí, vodopády padající do nesmírné hloubky, dramatické pobřeží. To vše vypadá ze vzduchu impozantně.

Navíc piloti milují svou práci a ještě víc milují hrůzu v očích svých klientů. Tu vyvolávají náhlými změnami směru letu, prudkým nakloněním, frontálním útokem na skalnaté masívy a propady do hlubokých kaňonů. Škarohlídi tam dole vám mohou být ukradení. Zážitek z letu nad Réunionem vám už nikdo nevezme – a ať vás pro tu chvíli klidně pokládají za snoba.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Réunion láká i milovníky hor.

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín odjezdu: 1. 5. 2016

Cena: 85 500 Kč na 10 nocí

Více informací o zájezdu zde 

Navštivte náš Facebook

RÉUNION

 Hotel LUX + auto v ceně

Vulkanický zázrak v srdci Indického oceánu, to je ostrov Réunion! Ubytujte se v nejlepším zdejším plážovém hotelu a během pobytu vyrážejte za kouzlem hornatého vnitrozemí - auto na celou dobu pobytu máte v ceně!

Chcete-li na ostrově Réunion ubytování v dobrém hotelu, nemáte příliš na výběr. Má-li to být hotel přímo u pláže, je možností ještě méně. Tento hotel naštěstí splňuje obě hlediska! Navíc nyní patří do portfolia velmi renomovaného řetězce LUX Island Resorts, který má další kapacity na Mauriciu a Maledivách. Výborné zařízení pro prostý relax u moře či jako základna pro poznávání přírodních krás vulkanického zázraku jménem Réunion.

  

 

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Navštivte český web hotelu!

Více informací o nabídce zde 

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA

KOH HAI – OBJEVOVÁNÍ PANENSKÉHO JIHU THAJSKA

Od začátku února 2016 má hotel Koh Hai Fantasy resort zastoupení v Praze. Máte tedy jedinečnou možnost rezervovat si pobyt na ostrůvku Koh Hai bez komplikované komunikace s Thajskem. Ceny jsou naprosto stejné, včetně mimořádných nabídek a speciálních cen.

  

 

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv CK Marco Polo


 Termín: 5. 5. 2016

Cena: 86 500 Kč za 17 nocí

Více o zájezdu

Navštivte náš Facebook

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry. 

 

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 5. 8. 2016

Cena: 28 900 Kč za 7 nocí

Více informací zde

KOUZELNÁ MADEIRA

ČESKÝ PRŮVODCE

Hledáte ráj na Zemi? Potom určitě zkuste navštívit nádherný ostrov Madeiru. Madeira je často přezdívaná „květinovým ostrovem", protože ve zdejším subtropickém klimatu se daří i exotické květeně, která sem byla v hojné míře dovážena z celého světa. Madeira má i neobyčejně nádhernou přírodu. Pobřeží lemují vysoké rozeklané útesy, uvnitř ostrova se vypínají vysoké hory sopečného původu. Díky subtropické poloze a vlivu Atlantského oceánu je na ostrově dostatek vláhy i tepla a Madeira získala i přívlastek „ostrov věčného jara".