Jižní brána do Afriky

Kapské Město je jižní brána do Afriky. Moderní kosmopolitní město s jedinečnou polohou leží na pobřeží moře a na úpatí hor, tyčících se do výše 1000 metrů nad mořem. Skalnaté pohoří dělí město na menší části, takže nemáte téměř nikdy pocit velkoměsta a jen málokdo by odhadl, že se pohybuje ve městě s více než pěti milióny obyvatel. Malebnou scenérii města doplňuje množství zeleně, parků a zahrad.

K barvám Kapského Města patří samozřejmě i barva mořských zálivů. Noordhoek Beach.

K barvám Kapského Města patří samozřejmě i barva mořských zálivů. Noordhoek Beach.

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Podívejte se na město z moře

Je nádherný slunečný den. Proplouvám na malé jachtě kolem pobřeží. Ten pohled stojí za to. Když v roce 1488 portugalský mořeplavec Bartolomeo Diaz obeplouval Kapský poloostrov, neměl tak hezký výhled na Stolovou horu jako já. Diazovi pršelo, foukal silný vítr a pobřeží bylo zahaleno v mlze. Jen se štěstím minul zrádné útesy a nehostinné pobřeží vůbec nepokládal za místo vhodné k vylodění a osídlení. Rozhodně nemohl ani tušit, jaké město se o šest a půl století bude na malém kousku Afriky rozprostírat. Vždyť trvalo dalších 164 let, než se v oblasti dnešního Kapského Města usadili první holandští osadníci.  Určitě se vydejte na moře a podívejte se na město pohledem námořníka.

Stellenbosch

Stellenbosch

FOTO: archiv autora

Stopy Holanďanů na každém rohu

Holanďané bezesporu určili ráz a charakter nejen Kapského Města, ale i celého kraje, který se dnes nazývá Kapsko. Neplatí to jen o nezaměnitelné architektuře, ale i o otevřené mysli, kterou jsou Holanďané známí. Kapsko je velmi kosmopolitní a především mladí lidé tu nemají žádné rasové a náboženské předsudky. Současná vláda sice komplikuje lidem život svými zákony a předpisy, které nařizují poměrná zastoupení černochů ve státních úřadech, vedení firem apod., ale právě v Kapsku se lidé snaží naplnit nové pořádky citlivě. V posledních volbách dokonce volila černošská většina velmi často bělošské kandidáty do zastupitelstva. Na atmosféře v Kapsku jsou takové „drobnosti“ velmi znát.

Píšťalka je neodmyslitelnou součástí vybavení pouličních kapel.

Píšťalka je neodmyslitelnou součástí vybavení pouličních kapel.

FOTO: archiv autora

Máte mít strach?

Restaurace, bary a kluby jsou soustředěné nejen na vyhlášené Long Street, ale i v přístavním V&A Waterfront a nákupním centru Canal Walk. Kdo si chce večer a v noci užívat rušného nočního života, je na správném místě. Na Long Street je třeba obávat se kapsářů, ale díky velké snaze vedení města je kriminalita postupně vytlačována ven z města a noční město není nebezpečnější než některé divočejší evropské metropole.

Golf ve vinařském kraji je stále oblíbenější i u českých golfistů.

Golf ve vinařském kraji je stále oblíbenější i u českých golfistů.

FOTO: andBeyond, archiv portálu Sopka.cz

Nejpohodovější město Afriky

Úroveň restaurací a gastronomie v Jihoafrické republice, a hlavně v Kapském Městě a okolí, je záviděníhodná. Tady se jí opravdu skvěle, zdravě a za velmi slušné ceny. Není se čemu divit, kvalita surovin je vynikající – vyhlášené hovězí maso, mořské plody, ovoce a zelenina z dobře vedených farem, to se to kuchařům vaří. Kvalitní gastronomie má ve městě dlouhou tradici a je to znát na každém kroku.

Kapské Město se stává pravidelně zastávkou koncertních turné světových hvězd jak populární, tak vážné hudby, a tak se dá návštěva města spojit i s velkým kulturním zážitkem.

Barevné štíty domů ve čtvrti Bo Kaap lákají pozornost fotografů z celého světa.

Barevné štíty domů ve čtvrti Bo Kaap lákají pozornost fotografů z celého světa.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Na Kapsko ale měla silný vliv i komunita malajských a indických dělníků, britských kolonistů a různých černošských národů. Kapsko je díky tomu velmi zajímavou oblastí.

Při každé bouři se nad Stolovou horou odehrává světelná show plná blesků. Lovci blesků proto Stolovou horu přímo milují.

Při každé bouři se nad Stolovou horou odehrává světelná show plná blesků. Lovci blesků proto Stolovou horu přímo milují.

FOTO: Glenn Käsner

Nejslavnější africká hora po Kilimandžáru

Symbolem Kapského Města je Stolová hora a rozhodně stojí za to ji navštívit. Tyčí se neuvěřitelných 919 metrů nad mořem a při dobrém počasí si můžete užít nádherné výhledy nejen na Kapské Město, ale i na okolní pohoří. Na horu se můžete dostat lanovkou, cesta dlouhá 1244 metrů trvá pouhých sedm minut.

Nahoře pak vedou cesty k devíti vyhlídkovým plošinám, které vám nabídnou výhled na město, přístav a zátoku až k horám Bolandu a na Atlantik s malým ostrůvkem Robben Island, kde byl určitý čas vězněn Nelson Mandela. Když je silný vítr, lanovka nejezdí, a také když je hora zahalena v mlze, nemá smysl nahoru jet. Počasí je tak nevyzpytatelné, že je dobré mít během pobytu v Kapském Městě několik rezervních volných chvil, ve kterých můžete na Stolovou horu vyrazit.

Pobřeží Mysu dobré naděje láká malými písčitými plážemi a divokými skalisky.

Pobřeží mysu Dobré naděje láká malými písčitými plážemi a divokými skalisky.

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

Dejte Kapskému Městu čas

Na návštěvu Kapského Města si určitě nechejte alespoň čtyři dny, jinak budete mít pocit, že jste rozhodně nestihli vidět všechno, co se tu vidět dá. Celý Kapský poloostrov je totiž velmi zajímavý. Mys Dobré naděje, Cape Point, vinařský kraj s městečky Franschhoek a Stellenbosch a další místa stojí za návštěvu.

Pokud se chystáte do Jihoafrické republiky poprvé, měli byste vstoupit právě jižní branou. Tady ukazuje Afrika svou laskavější tvář, tady můžete nahlédnout za oponu. Zbavíte se mnoha předsudků a můžete se pak mnohem snáze pustit do dalších afrických dobrodružství.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

FOTO: archív autora

Termín odjezdu: 20. 3. 2016

Cena: 83 990 Kč NA 17 DNŮ!

Více informací o zájezdu zde 

GARANTOVANÝ ODJEZD!!!!

Navštivte náš Facebook

EXPEDIČNÍ CESTA NA TŘI TÝDNY

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, pláže a Kapské Město

s českým průvodcem

Během tohoto zájezdu navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, dovolenkové i divoké pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.

  

 

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Navštivte český web hotelu!

Více informací o nabídce zde 

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA

KOH HAI – OBJEVOVÁNÍ PANENSKÉHO JIHU THAJSKA

Od začátku února 2016 má hotel Koh Hai Fantasy resort zastoupení v Praze. Máte tedy jedinečnou možnost si rezervovat pobyt na ostrůvku Koh Hai bez komplikované komunikace s Thajskem. Ceny jsou naprosto stejné, včetně mimořádných nabídek a speciálních cen.

  

 

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv CK Marco Polo


 Termín: 5. 5. 2016

Cena: 86 500 Kč za 17 nocí

Více o zájezdu

Navštivte náš Facebook

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry. 

 

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

 

Termín: 5. 8. 2016

Cena: 28 900 Kč  za 7 nocí

Více informací zde

KOUZELNÁ MADEIRA

ČESKÝ PRŮVODCE

Hledáte ráj na Zemi? Potom určitě zkuste navštívit nádherný ostrov Madeiru. Madeira je často přezdívaná „květinovým ostrovem", protože ve zdejším subtropickém klimatu se daří i exotické květeně, která sem byla v hojné míře dovážena z celého světa. Madeira má i neobyčejně nádhernou přírodu. Pobřeží lemují vysoké rozeklané útesy, uvnitř ostrova se vypínají vysoké hory sopečného původu. Díky subtropické poloze a vlivu Atlantského oceánu je na ostrově dostatek vláhy i tepla a Madeira získala i přívlastek „ostrov věčného jara".