Je to opravdu veliká země

Jihoafrická republika je dvakrát větší než Francie a vytvořit dobrý itinerář není jednoduché. 3000 km panenského pobřeží, rozděleného mezi Atlantský a Indický oceán, velkolepé scenérie vysokých pohoří lemujících Velkou příkopovou propadlinu, pestrobarevná kolekce černošských kultur, od původních Křováků (Bušmenů) přes bojovné Zuluy až po zemědělské bantuské kmeny, divočina plná zvěře, romantický vinařský kraj a matka měst (Kapské Město), to je Jihoafrická republika.

Na konci cesty čeká třešnička na dortu - Matka měst, Kapské Město.

Třešnička na dortu každé cesty do Jihoafrické republiky  – matka měst, Kapské Město.

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

 Bez pořádného plánování to nejde

K polykání kilometrů je nutné přistoupit s rozumem. Naplánovat trasu a denní dávku kilometrů tak, aby nebyl narušen hlavní důvod cesty – poznání jedné z nejkrásnějších afrických zemí. Pokud se rozhodnete pro organizovanou cestu s průvodcem, musíte se zamyslet nad tím, jak se po Jihoafrické republice jezdí. Musíte si uvědomit, že mnoho krásných míst je dostupných jen obtížně, že velký turistický autobus se do takových míst vůbec nedostane. Proto je nejlepší vyrazit na cestu v expedičním autě. Je to skvělá varianta a s dobře připravenou a promyšlenou trasou je podle mého dokonce nejblíže duchu starých cestovatelů. Pokud máte dobrodružnou povahu a srdce na pravém místě, můžete sami sobě naordinovat výbornou cestu po Jihoafrické republice. Navíc za velmi dobrou cenu.

Terénní vůz vám umožní dostat se do míst, kam se běžný turista z autokarového zájezdu nedostane.

Terénní vůz vám umožní dostat se do míst, kam se běžný turista z autokarového zájezdu nedostane.

FOTO: Archiv autora

Proč je expediční náklaďák lepší než autobus?

Speciálně upravené expediční nákladní auto je mnohem lepší než klasický autobus. Má stejně pohodlná sedadla, ale víc místa pro nohy. Lepší výhled, skříňky na zavazadla a mnoho dalších vychytávek, o kterých se běžnému autobusu může jen zdát. V takovém voze se kilometry polykají mnohem radostněji a sama jízda se pak stává zážitkem. Navíc itinerář může zamířit i na mnohem drsnější cesty a vyhnout se tak trasám masové turistiky.

Dračí hory jsou ideální pro milovníky treků.

Dračí hory jsou ideální pro milovníky treků.

FOTO: archiv autora

Každý den musí přinést zážitek na celý život

Tímto mottem se na jihu a východě Afriky řídí už od roku 1983. 30 let zkušeností, dobře propracovaný systém vzdělávání průvodců a velmi pokorný přístup k ohlasům a podnětům cestovatelů, to je záruka, že motto není heslem na náhrobku, ale živým hnacím motorem, který nutí všechny okolo expedice zlepšovat, co jde.

Na safari v soukromém parku Balule vyrazíte v otevřeném terénním voze.

Na safari v soukromém parku Balule vyrazíte v otevřeném terénním voze.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Při expedici Jihoafrickou republikou zažijete nejen běžné safari, ale i pěší safari nebo safari v otevřeném terénním voze. Navštívíte soukromou rezervaci Balule Nature Reserve, Krugerův národní park a park Hluhluwe. Projdete se po Dračích horách i po pobřeží Indického oceánu. Poznáte kulturu Zuluů i svérázné Svazijsko. V civilizované, nejjižnější části Jihoafrické republiky projedete Zahradní cestu, oblast vinic a navštívíte Kapské Město. Každý den zažijete něco, co stojí za to, vydat se na expedici.

Ubytování v Hazyview Lodge.

Ubytování v Hazyview Lodge.

FOTO: archiv autora

Unikátní místa a střecha nad hlavou

Většina lidí si pod pojmem expedice představí noclehy v kempovištích, kde si účastníci staví svůj stanový tábor. Na mnoha našich expedicích to opravdu tak je. V Botswaně, Namibii, v Mosambiku. Ale expediční cesta Jihoafrickou republikou je v tomhle ohledu výjimečná, protože všechny noclehy jsou v lodžích s tradičními, plně vybavenými pokoji. Ale nebyla by to expedice, kdyby používané lodže nebyly postaveny na unikátních místech. V soukromé rezervaci, tropickém lese, uvnitř Krugerova národního parku, v pobřežním lese nedaleko Indického oceánu, vysoko v Dračích horách a v centru Zahradní cesty. Ubytování je u této expedice nedílnou součástí zážitku, není to jen „ubytování turistické kategorie“, jaké nabízejí běžné poznávací zájezdy do Jihoafrické republiky. Jsou to unikátní zařízení na unikátních místech. Střecha nad hlavou je během této expedice vaším domovem.

Zastávka v savaně na svačinu.

Zastávka na svačinu.

FOTO: Hana Pšeničná, CK Marco Polo

Masová turistika tiše závidí

Masová turistika má mnoho výhod. Má nastavené určité standardy, které zaručují, že cesta nebude nějaký velký průšvih. Je to rohlík z velké pekárny. Má standardní váhu, je standardně propečený a zasytí. Ale pochutnáme si na něm? Expedice je rohlík z malé pekárny, ručně dělaný. Některý je trochu křivý a ne všechny jsou na gram stejně veliké. Musíte si pro ně trochu přivstat, protože je nekoupíte po celý den a všude. Ale pochutnáte si. Když si zavážete oči a kousnete postupně do obou, rozhodně poznáte, který je který.

Mys Dobré naděje.

Mys Dobré naděje

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Zažil jsem to mnohokrát. Na jednom místě se potkají dvě skupiny českých turistů. Velká skupina od cestovní kanceláře pro masovou turistiku a menší od specializované cestovní kanceláře. Na první pohled všichni spokojeni. Ale jakmile se dají do řeči, mají úplně odlišné zážitky. Všichni dostanou, co si koupili a co zaplatili. Ale jako by byla každá skupina v jiné zemi. Když pak nastupují, jedni do expedičního auta a druzí do běžného (i když luxusního) autobusu, jsou jedni tak nějak víc odvázaní a druzí trochu závidí. Možná by si přáli alespoň na chvíli naskočit na náklaďák a užít si trochu toho dobrodružství. Možná kdyby si dali trochu víc práce při výběru před svou cestou, mávali by z náklaďáku a těšili se na další zážitky.

Vzhůru na Lion Head. Horu nedaleko Stolové hory. Kapské město.

Vzhůru na Lion Head. Horu nedaleko Stolové hory. Kapské Město

FOTO: Hana Pšeničná, CK Marco Polo

Věk nerozhoduje, rozhoduje touha něco zažít a vidět

Cestování expedičním náklaďákem je v mnoha ohledech pohodlnější než cestování tradičním turistickým autobusem. Díky tomu se na cestu po Jihoafrické republice mohou vydat bez problémů všechny věkové skupiny. Je vám přes 50? Vůbec se nebojte, určitě si cestu užijete.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

FOTO: archív autora

Termín odjezdu: 20. 3. 2016

Cena: 83 990 Kč NA 17 DNŮ!

Více informací o zájezdu zde 

GARANTOVANÝ ODJEZD!!!!

Navštivte náš Facebook

EXPEDIČNÍ CESTA NA TŘI TÝDNY

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, pláže a Kapské Město

s českým průvodcem

Během tohoto zájezdu navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, dovolenkové i divoké pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.

  

 

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Navštivte český web hotelu!

Více informací o nabídce zde 

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA

KOH HAI – OBJEVOVÁNÍ PANENSKÉHO JIHU THAJSKA

Od začátku února 2016 má hotel Koh Hai Fantasy resort zastoupení v Praze. Máte tedy jedinečnou možnost si rezervovat pobyt na ostrůvku Koh Hai bez komplikované komunikace s Thajskem. Ceny jsou naprosto stejné, včetně mimořádných nabídek a speciálních cen.

  

 

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv CK Marco Polo


 Termín: 5. 5. 2016

Cena: 86 500 Kč za 17 nocí

Více o zájezdu

Navštivte náš Facebook

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry. 

 

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 5. 8. 2016

Cena: 28 900,-  za 7 nocí

Více informací zde

KOUZELNÁ MADEIRA

ČESKÝ PRŮVODCE

Hledáte ráj na Zemi? Potom určitě zkuste navštívit nádherný ostrov Madeiru. Madeira je často přezdívaná „květinovým ostrovem", protože ve zdejším subtropickém klimatu se daří i exotické květeně, která sem byla v hojné míře dovážena z celého světa. Madeira má i neobyčejně nádhernou přírodu. Pobřeží lemují vysoké rozeklané útesy, uvnitř ostrova se vypínají vysoké hory sopečného původu. Díky subtropické poloze a vlivu Atlantického oceánu je na ostrově dostatek vláhy i tepla a Madeira získala i přívlastek „ostrov věčného jara".