Dokonalé místo

„Vybrat si dokonalé místo a pak se postarat o vše ostatní. Mít šestý smysl a vidět krásné místo v harmonii s tím, co na tom místě postavíte. V tom je kouzlo, které ovládá jen málo lidí na světě.“ Vysvětluje klíč k úspěchu Sonu Shivdasani, zakladatel a výkonný ředitel Six Senses. Někomu to může znít trochu neskromně, ale je to jen velmi upřímné přiznání. Sleduji vývoj Six Senses od samého počátku, kdy otevřeli svůj první hotel na Maledivách a úplně tím změnili styl Malediv. Jejich Soneva Fushi přišla jako první s konceptem luxusních bungalovů, dokonale zasazených do původní přírody ostrova. Jako první nepoužila k výstavbě korály z okolí ostrova a jako první poskytovala co nejintimnější a nejohleduplnější servis. Sonu Shivdasani a jeho žena Eva pak začali hledat další krásná místa v Asii, kde by mohli svou zkušenost uplatnit. Nedbali na to, jaká je kde infrastruktura, jaké další hotely jsou v okolí, nedávali si žádná omezení. Vybrali si dokonalé místo a pak se postarali o vše ostatní.

Ninh Van Bay. Vietnam.

Ninh Van Bay. Vietnam.

FOTO: archiv autora

Rajský ostrov u vietnamského pobřeží

Ve Vietnamu jsou všechny pláže veřejné. Tak zní zákon. Jenže když si správně vyberete pláž, kterou na obou koncích svírají skaliska a nad kterou se tyčí velký kopec, porostlý nepropustnou džunglí, a ten kopec i se skálami si koupíte nebo pronajmete, vytvoříte si z veřejné pláže soukromou. A to je přesně příklad zátoky Ninh Van Bay. Jen málo hotelů se může pochlubit tak krásnou, dlouhou, písčitou a opuštěnou pláží. Takže dokonalé místo bychom měli a teď se jen postarat o to ostatní.

Ninh Van Bay. Vietnam.

Ninh Van Bay. Vietnam.

FOTO: archiv CK Marco Polo


Příroda a soukromí

Seděl jsem na kajaku kousek od pobřeží a pozoroval hotelový komplex zpovzdálí. Dlouho jsem nemohl přijít na to, čím mě ten pohled tak fascinuje. Vilky rozházené po pobřeží a po svahu kopce nebo na velkých kamenech. Oblouk dlouhé pláže. Sytá zeleň tropické džungle. Modrá barva vodní hladiny. To všechno tu sice bylo, ale to už jsem viděl na víc místech. Tady bylo ale něco navíc, něco, co jsem nedokázal pojmenovat. Odpádloval jsem ještě o kus dál, abych získal ještě trochu větší odstup. A pak jsem na to přišel. Najednou vilky zmizely. Splynuly dokonale s terénem, s džunglí, se skalisky. Jako by tu resort vůbec nebyl. Jako by byl přede mnou jen neobydlený, opuštěný ostrov. Kdyby někdo hotel rozmontoval a odvezl, nikdo by nic nepoznal.

Nanh Van Bay. Vietnam.

Nanh Van Bay. Vietnam.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Kámen, moře a vy

Architektura celého hotelu je dokonalá, ale stejně mě nejvíc fascinují vily postavené na obrovských kamenech. Jsou trochu odstrčené od ostatních vil. Na konci zálivu, v ničím nerušené izolaci. Celý svět jako by byl někde za kopcem. Jste tu jen vy, mohutné kameny, pláž a moře. Dřevěná konstrukce vilek vypadá až neuvěřitelně jednoduše. Tak trochu stodola. Ale velmi příjemná, s jemným koloniálním duchem. Na první pohled prostá, ale pak zjistíte, že někdo velmi dobře myslel na vaše pohodlí, a když přijmete myšlenku, že jste na dovolené a nepotřebujete mnoho moderních vymožeností, na které jste zvyklí ze svého městského bytu, pak se najednou uvolníte, odhodíte boty a začnete si užívat svou plážovou dovolenou.

Ninh Van Bay. Vietnam.

Ninh Van Bay. Vietnam.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Dejte si jídlo, kde je vám libo a kdy je vám libo

K tak dobrému místu a tak dobrým vilám samozřejmě patří i dobré jídlo. Čerstvé ryby, lobster, krevety? Nebo hovězí či jehněčí? Nebo jen zelenina? Je na vás, co si vyberete. Nechce se vám jít do restaurace a chcete zůstat na své terase s výhledem na moře? Nebo chcete připravit stůl na pláži? Dobré jídlo a pohodové stolování patří k dovolené, tak proč se omezovat jen na tradiční restauraci.

Ninh Van Bay. Vietnam.

Ninh Van Bay. Vietnam.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Rub izolace

Je skvělé mít pláž téměř jen pro sebe. Je skvělé mít intimní soukromí. Je skvělé mít velmi privátní a spolehlivý servis. Jenže vždy je něco za něco. Když po pár dnech budete mít nutkání vyrazit si v podvečer do hlučných ulic vietnamského městečka, zajít si na obyčejné nudle s kuřecím nebo na tradiční pouliční polévku pho, nemůžete jen tak vyjít z hotelové brány. Jste na ostrově, od civilizace vzdáleni cca 45 minut lodí. Přes den vás na pobřeží hotelová loď doveze, ale večer je to z důvodu bezpečnosti, už mnohem složitější. Raději počítejte s tím, že se z ostrova moc nepohnete. Proto je možná lepší kombinovat si pobyt v Minh Van Bay ještě s pár dny někde mezi lidmi. Třeba v Saigonu.

Ninh Van Bay. Vietnam.

Ninh Van Bay. Vietnam.

FOTO: archiv autora

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 
Ninh Van Bay

Ninh Van Bay

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více o hotelu

SIX SENSES NINH VAN BAY

VIETNAM

Jeden z nejkrásnějších hotelů ve Vietnamu.  Majitelé Sonu a Eva Shivdasani si dali velmi záležet, aby se Ninh Van Bay stal výkladní skříní jejich společnosti ve Vietnamu.

 

 

Hroší kůže trpí především vysoušením a neustálými souboji.

FOTO: archív autora

Termín odjezdu: 20. 3. 2016

Cena: 83 990 Kč NA 17 DNŮ!

Více informací o zájezdu zde 

GARANTOVANÝ ODJEZD!!!!

Navštivte náš Facebook

EXPEDIČNÍ CESTA NA TŘI TÝDNY

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, pláže a Kapské Město

s českým průvodcem

Během tohoto zájezdu navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, dovolenkové i divoké pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.

  
Jao Camp, Botswana

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Termín: 5. 5. 2016

Cena: 86 500 Kč za 17 nocí

Více o zájezdu

Navštivte náš Facebook

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry. 

 

Barma

Barma

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 23. 3. 2016

Cena: 99 590  Kč za 10 nocí

Více informací zde

MAGICKÁ BARMA

ČESKÝ PRŮVODCE

Málo zemí na světě nabídne svým návštěvníkům tak autentické a intenzívní zážitky jako Barma. Památky máte doslova na dosah bez plotů, bariér a zákazů vstupu. Jednoduše si na všechno „sáhnete“. Atmosféru dob dávno minulých dokreslují místní lidé, kteří žijí prostě a tradičně – žádné džíny, trička či mobily u ucha. Přes svoji chudobu si udržují vřelost a srdečnost. Při procházce vesnicí vás pozvou do svých příbytků a pohostí oříšky či šálkem čaje.
Připravili jsme pro vás zájezd s českým průvodcem při min. počtu šest osob.