Revoluce v cestování

V posledních dvou až třech letech probíhá v turistice tichá, nenápadná revoluce. Lidé, kteří vyráželi do světa po prolomení hranice v devadesátých letech a tvořili dominantní skupinu cestovatelů, zestárli. Za těch dvacet let procestovali téměř celý svět, změnily se jejich nároky, trochu se unavili, trochu zpohodlněli a změnil se i svět. Za těch dvacet let ale vychovali novou generaci cestovatelů, která začíná určovat trendy v turistice. A ty se od trendů generace rodičů hodně liší. Cílem není jen návštěva konkrétní země, ale jde hlavně o zážitky, a to i při rodinné dovolené.

Zážitek je cílem cesty

Generace současných třicátníků a čtyřicátníků chce cestovat trochu jinak, než cestovali jejich rodiče. Jsou v plné síle a chtějí aktivní dovolenou. Netouží po konkrétních destinacích, ale po zážitku. Po něčem, na co budou vzpomínat celý svůj život. A stejně přistupují k rodinné dovolené. Dávají přednost společnému zážitku, prožitku, který bude zajímavý pro všechny členy rodiny.

Děti mají o divokou přírodu přirozený zájem.

Děti mají o divokou přírodu přirozený zájem.

FOTO: archiv autora

Afrika je vynikající příležitostí pro rodinné zážitky. Cesta ale musí být předem velmi pečlivě připravena. Při přípravě musí být bráno na vědomí mnoho odlišností cestování rodin s dětmi od cestování samotných dospělých. Vše musí být podřízeno hlavnímu smyslu cesty – společnému zážitku celé rodiny.

Při poznávacích dovolených s dětmi požadujte všechny informace o tom, kam děti mohou a kam ne.

Projít se po svých, v doprovodu ozbrojeného strážce, je pro děti nezapomenutelný zážitek.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Rodinná dovolená v Keni znamená velké rodinné dobrodružství.

Keňa je plná protikladů. Nenajdete tu žádné obrovské aquaparky ani jiné vymoženosti moderní doby. V Keni na vás čeká rodinná pohoda ve spojení s přírodou. Vytrhnout děti ze světa počítačů, tabletů a televizí a nadchnout je pro něco úplně jiného není snadná věc. Ale pozorování líhnoucích se krokodýlích mláďat nebo motýlů, krmení obřích želv, projížďka na oslících a objevování ztracených civilizací ve společnosti rodičů – to funguje. Dobrodružství prožité v savaně plné divokých zvířat je společný zážitek, který se zapíše pod kůži.

Setkání s divokou zvěří je pro děti úchvatný zážitek.

Setkání s divokou zvěří je pro děti úchvatný zážitek.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Kam na rodinné safari vyrazit?

Kvalitní rodinné safari lze zažít v Jihoafrické republice,Tanzanii, Keni, ale i v Zimbabwe u Viktoriiných vodopádů. Vždy je důležité dbát na to, aby rodina měla terénní vůz pouze pro sebe. Každý kompromis z tohoto požadavku ohrožuje společný zážitek, ohrožuje hlavní smysl celé cesty. Jedině když bude vůz sloužit pouze vám, můžete prožívat dobrodružství v africké divočině v intimitě své rodiny a nemusíte se podřizovat přáním, touhám a tempu někoho dalšího. Stejně důležité je trvat na terénním vozidle a nespokojit se s mikrobusem. Kouzlo rodinného safari je v příležitosti společného pozorování zvířat – a terénní vůz vám umožní dostat se k nim mnohem blíže a je také k pozorování zvířat lépe upravený.

Terénní vozidlo poskytuje prostor a pohodlí. Rodinné safari v Tanzanii.

Terénní vozidlo poskytuje prostor a pohodlí. Rodinné safari v Keni nebo v Tanzanii.

FOTO: archiv autora


Do Keni s dětmi staršími 8 let

Vybrat zemi a lokalitu pro své rodinné safari musíte i podle věku dětí, se kterými cestujete. V Keni a Tanzanii nedoporučuji safari s dětmi mladšími 8 let, kdežto v Jihoafrické republice jsou lokality vhodné i pro děti od 6 let. U mladších dětí je určitě potřeba vybírat lokality, kde nehrozí malárie, tedy oblasti ve vyšších nadmořských výškách. Společný zážitek z poznávání divoké africké přírody umocněte možností pěšího putování savanou nebo buší. Adrenalin pěšího safari, stopování zvířat, pocit lovce, vůně a pachy divočiny, zvuky drobných živočichů, zpěv ptáků, ale i ticho plné napětí – to nelze zažít bez pěší procházky. Vybírejte si proto lokality, kde můžete prožít i pěší safari.

Na takové chvíle budou děti vzpomínat celý život.

Na takové chvíle budou děti vzpomínat celý život.

FOTO: archiv autora

„Kdyby to tak viděly naše děti“

Často se setkáváme s hosty v Keni, kteří si nad tou vší krásou povzdychnou: „Kdyby to tak viděly naše děti.“ Ale proč by to nemohly vidět? Pokud se rozhodnete pro safari, ani s tím není problém. S dětmi na safari lze jet beze strachu. Samozřejmě nejsme šílenci, kteří vám budou tvrdit, jak všechno půjde bez přípravy, ale při dodržení několika pravidel funguje safari s dětmi bez problémů.

Prasátka bradavičnatá jsou zdrojem zábavy při každém setkání.

Prasátka bradavičnatá jsou zdrojem zábavy při každém setkání.

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

Pokud cestujete s dětmi na safari, vždy je potřeba znát přesný plán cesty a vzdálenosti s dobou přejezdů. Zkušený průvodce vždy připraví zastávky na odreagování, trochu pohybu a toaletu. Program je vystavěn tak, aby se děti nenudily. Neočekáváme, že vaše láska bude několik hodin sedět a pozorovat krajinu. Vždy je po ruce nějaké dobrodružství, které děti nastartuje.

Dostatečné množství nápojů, které mají vaše děti rády. Děti vám asi celý den nebudou pít jen vodu. Je třeba jim zabránit v dehydrataci – přece jen cesta vede savanou, kde je teplo. Je dobré tyto nápoje promíchat se zeleným čajem. A i nějaká ta sladkost na cestu bude dobrá. Sladkostí ovšem nemyslíme čokoládu. Skvělá věc je dát dětem foťák nebo kameru a vyhlásit rodinnou soutěž o nejlepší fotku nebo nahrávku. Překvapí vás, jakými glosátory jsou děti.

Pohled na divoká zvířata z bezprostřední vzdálenosti je nádherný společný zážitek.

Pohled na divoká zvířata z bezprostřední vzdálenosti je nádherný společný zážitek.

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Plán cesty na míru

Vyrazit s dětmi na safari je opravdu skvělá věc. Ale je nutné si cestu připravit na míru. Každá rodina má trochu jiné zájmy, každé dítě má trochu jinou mentalitu a vztah k přírodě. Navíc Keňa umožňuje rodičům postavit děti i před skutečnost, že se děti na celém světě nemají tak dobře jako ony. To může být pro mnoho dětí skvělá zkušenost. A setkání dvou světů, tak odlišných, tak protichůdných, ale zároveň spojených dětskou bezprostředností, to je věc k nezaplacení. Proto je dobré cestu na rodinné safari plánovat na míru. Nepodlehněte zdání, že odletíte na last moment na keňské pobřeží a na místě si vyrazíte s dětmi na safari a dostanete zážitky, o kterých tu píšeme.

Malindi, Keňa.

FOTO: Alex Bernoaux

Chce to i odpočinek

Pokud si chcete také odpočinout u moře, safari v Keni můžete zakončit pobytem na pobřeží. Vždy je ale nutné vědět, kdy se kam můžete vydat. Kdy je kde jaké počasí a jaké období je vhodné z hlediska migrace zvířat. Letět s rodinou do Afriky vyžaduje odbornou přípravu a zázemí. Tzv. černá Afrika není středomořské pobřeží, má úžasné kouzlo, má mnoho tváří a ne všechny jsou vlídné, takže kvalitní partner je naprosto nezbytný pro eliminaci nebezpečí a jednodušší poodhalení všech jejích krás.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

FOTO: archiv autora

 Termín: 21. 2., 28. 2.

Cena: 39 990 Kč za 7 nocí

Termín: 12. 3., 19. 3.

Cena:  42 990 Kč za 7 nocí

Více o zájezdu

 GOLFOVÁ AKADEMIE NA KYPRU

 S PROFESIONÁLEM OTAKAREM MAREŠEM

 Ve spolupráci s profesionálním trenérem Otakarem Marešem si vás dovolujeme pozvat na intenzivní golfový trénink, který se bude konat v příjemném prostředí 5* hotelu Aphrodite Hills.
Zájezd je vhodný nejen pro pokročilé hráče, kteří chtějí využít zimy ke zlepšení švihu a upevnění svojí hry, ale také pro ty, kteří s golfem teprve začínají. Při takto intenzivním tréninku je možné svůj vstup do golfového světa zjednodušit. Trénink probíhá zábavnou formou a je na každém hráči, na jakou úroveň chce svoji hru posunout.

 

 

FOTO: archív autora

Termín odjezdu: 20. 3. 2016

Cena: 83 990 Kč NA 17 DNŮ!

Více informací o zájezdu zde 

GARANTOVANÝ ODJEZD!!!!

Navštivte náš Facebook

EXPEDIČNÍ CESTA NA TŘI TÝDNY

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, pláže a Kapské Město

s českým průvodcem

Během tohoto zájezdu navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, dovolenkové i divoké pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.

  

 

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv CK Marco Polo


 Termín: 5. 5. 2016

Cena: 86 500 Kč za 17 nocí

Více o zájezdu

Navštivte náš Facebook

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry. 

 

Barma

FOTO: Tomáš Endris, CK Marco Polo

Termín: 23. 3. 2016

Cena: 99 590  Kč za 10 nocí

Více informací zde

MAGICKÁ BARMA

ČESKÝ PRŮVODCE

Málo zemí na světě nabídne svým návštěvníkům tak autentické a intenzívní zážitky jako Barma. Památky máte doslova na dosah bez plotů, bariér a zákazů vstupu. Jednoduše si na všechno „sáhnete“. Atmosféru dob dávno minulých dokreslují místní lidé, kteří žijí prostě a tradičně – žádné džíny, trička či mobily u ucha. Přes svoji chudobu si udržují vřelost a srdečnost. Při procházce vesnicí vás pozvou do svých příbytků a pohostí oříšky či šálkem čaje.
Připravili jsme pro vás zájezd s českým průvodcem při min. počtu šest osob.

 

 

Tulia Zanzibar

FOTO: Jakub Janda


Více informací o zájezdu

ČESKÝ HOTEL NA ZANZIBARU

50% SLEVA

5* český hotel Tulia Zanzibar.
Využijte mimořádné nabídky nově otevřeného hotelu českých majitelů na nádherném ostrově Zanzibar. Až do konce dubna nabízíme 50% slevu z ceny za ubytování s all inclusive.