Po výbuchu sopky Dallol se okolní poušť Danakil rozzářila barvami.

FOTO: CK Marco Polo International


Srážka zemských desek otevřela bránu

Země se pohnula. Podmořské zemské desky v Rudém moři a v Adenském zálivu vrazily do Východoafrického zlomu a odrazem odskočily zpět. Danakilská proláklina spatřila světlo světa. Proláklina hluboká až 155 metrů pod úrovní hladiny moře se nenaplnila vodou jako jiné prolákliny. I v legendách kočovného kmene Afarů, kteří Danakil obývají, byla některá místa prolákliny pokládána za vstup do podzemí. Pekelná brána tu určitě někde je. Legendy tvrdí, že tou skutečnou bránou do pekla je nejjižnější kráter sopky Erta Ale, která je součástí Danakilu.

Sopka Erta Ale je jednou z pěti činných sopek, které mají stálé lávové jezírko.

Sopka Erta Ale je jednou z pěti činných sopek, které mají stálé lávové jezírko.

FOTO: archiv autora

Erta Ale nepřetržitě činná sopka

Naposledy si ulevila 3. ledna letošního roku. Naštěstí to tentokrát bylo bez lidských obětí. Když si Erta Ale ulevila 4. ledna 2012, zemřelo několik turistů a vědců, kteří kempovali nedaleko lávových jezer. Lávová jezera jsou velkou atrakcí. Je jenom pět míst na světě, kde můžete pozorovat aktivní lávová jezera. Ta na sopce Erta Ale přetrvávají už od roku 1906. To, že poslední dvě erupce proběhly v lednu, se zdá být jako náhoda, protože předchozí erupce byly v jiných měsících (září 2005, listopad 2007, srpen 2008).

Danakil není příliš často součástí poznávacích zájezdů do Etiopie. Je to škoda, protože je nesmírně zajímavé místo.

Danakil není příliš často součástí poznávacích zájezdů do Etiopie. Je to škoda, protože je to nesmírně zajímavé místo.

FOTO: CK Marco Polo International

Přečtěte si další zajímavé články o neznámé Etiopii

Kmen Mursi.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Když potkáte v Etiopii chlapíka s útočnou puškou, nelekejte se
 

Kněží jsou v Etiopii vždy velmi výrazné osobnosti.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

 Země, kde Bůh má stále ještě duši – Etiopie
 

Doporučujeme pro delší treky využít služby horských vůdců.

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Nejkrásnější hory východní Afriky

 


Solná jezírka by klidně mohla být náhradou pekelných kotlů.

FOTO: archiv autora

Jedno z nejteplejších míst v Africe

Solné jezero Dallol má celoroční průměrnou teplotu téměř 35 °C.  Patří k nejníže položeným místům na světě. Někdy se uvádí, že je 116 metrů pod úrovní moře, někdy dokonce 133 metrů. Ať už je pravda jakákoli, bude vám to při návštěvě Dallolu úplně jedno. Budete totiž uchváceni krajinou a na čísla si ani nevzpomenete. Oranžová, žlutá, sněhově bílá, zelená. Nádherné barvy rozzáří měsíční krajinu nehostinné pouště.

Danakil, okolí sopky Dallol, Etiopie.

Danakil, okolí sopky Dallol, Etiopie.

FOTO: archiv autora

Dílo sopky Dallol

Před výbuchem sopky Dallol v roce 1926 vypadala krajina kolem jako zbytek prolákliny Danakil. Poušť. Spíše hnědošedá než žlutá nebo oranžová. Nehostinné místo, které působilo hodně depresivně. Po výbuchu se ale vše změnilo a svět kolem sopky Dallol se rozzářil barvami. Vrchol sopky je přitom 48 metrů pod úrovní moře.

Obdivuhodný kmen Afarů dokáže žít i v tak nehostinných podmínkách jako je poušť Danakil.

Obdivuhodný kmen Afarů dokáže žít i v tak nehostinných podmínkách, jako je poušť Danakil.

FOTO: archiv autora

Kmen Afarů využívá solná naleziště v okolí sopky Dallol k těžbě. Na krátké trasy vy užívá k transportu osly.

Kmen Afarů využívá solná naleziště v okolí sopky Dallol k těžbě. Na krátké trasy využívá k transportu osly.

FOTO: CK Marco Polo International

Afarové

Zdálo by se, že měsíční krajina s alkalickou půdou téměř bez šance na pěstování čehokoli nemůže být domovem lidí. Kmen Afarů ji ale obývá od nepaměti. Žije nejen na území Etiopie, ale i sousední Eritreje a v Džibutsku. Aktivita sopky Dallol byla pro Afary božím darem. Nově vzniklá zásobárna soli jim dala šanci obchodovat, a získat tak potřebné prostředky na všechno, co k přežití potřebují. Kromě tradičního pastevectví začali Afarové těžit sůl a jejich karavany začaly sůl dovážet i do hodně vzdálených míst.

Sůl z Danakilu se na dlouhé vzdálenosti vozí formou velbloudích karavan, tak jako před mnoha lety.

Sůl z Danakilu se na dlouhé vzdálenosti vozí formou velbloudích karavan tak jako před mnoha lety.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Kmen Dassanech, povodí řeky Omo, Etiopie.

FOTO: archiv autora

poptávkový formulář

 ZÁJEZD DO ETIOPIE NA MÍRU

Rádi byste se vydali do Etiopie? Připravíme vám vaši cestu na míru. Etiopie není běžnou destinací pro masovou turistiku a každý, kdo se do Etiopie vydává, má trochu jiné požadavky na délku pobytu, itinerář cesty a služby. Je proto nejvhodnější připravovat každý zájezd individuálně po dohodě s klientem.

 

 

 

FOTO: archiv autora

 Termín: 21. 2., 28. 2.

Cena: 39 990,- za 7 nocí

Termín: 12. 3., 19. 3.

Cena:  42 990,- za 7 nocí

Více o zájezdu

 GOLFOVÁ AKADEMIE NA KYPRU

 S PROFESIONÁLEM OTAKAREM MAREŠEM

 Ve spolupráci s profesionálním trenérem Otakarem Marešem si vás dovolujeme pozvat na intenzivní golfový trénink, který se bude konat v příjemném prostředí 5* hotelu Aphrodite Hills.
Zájezd je vhodný nejen pro pokročilé hráče, kteří chtějí využít zimy ke zlepšení švihu a upevnění svojí hry, ale také pro ty, kteří s golfem teprve začínají. Při takto intenzivním tréninku je možné svůj vstup do golfového světa zjednodušit. Trénink probíhá zábavnou formou a je na každém hráči, na jakou úroveň chce svoji hru posunout.

 

 

FOTO: archív autora

Termín odjezdu: 20. 3. 2016

Cena: 83 990 Kč NA 17 DNŮ!

Více informací o zájezdu zde 

GARANTOVANÝ ODJEZD !!!!

Navštivte náš Facebook

EXPEDIČNÍ CESTA NA TŘI TÝDNY

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, pláže a Kapské Město

s českým průvodcem

Během tohoto zájezdu navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, dovolenkové i divoké pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.

  
 

Peru

FOTO: Archiv CK Marco Polo

 Termín: 12.3. 2016

Cena: 99.980,

Více informací o zájezdu

POD KŘÍDLY KONDORA

TO NEJLEPŠÍ Z PERU

s českým průvodcem

Vydejte se se mnou do těch nejkrásnějších míst andské velmoci, poznejte Cuzco, Posvátné údolí, jezero Titicaca, Machu Picchu a další místa. O staré andské kultury se zajímám více než 20 let a pootevřu vám dveře do nesmírně zajímavého světa pradávných království. (Jan Papež, majitel CK Marco Polo, váš průvodce po Peru). Odlet 12.3. 2016

  

 

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv CK Marco Polo


 Termín: 5. 5. 2016

Cena: 86 500 Kč za 17 nocí

Více o zájezdu

Navštivte náš Facebook

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry. 

 

Barma

FOTO: Tomáš Endris, CK Marco Polo

Termín: 23. 3. 2016

Cena: 99 590  Kč za 10 nocí

Více informací zde

MAGICKÁ BARMA

ČESKÝ PRŮVODCE

Málo zemí na světě nabídne svým návštěvníkům tak autentické a intenzívní zážitky jako Barma. Památky máte doslova na dosah bez plotů, bariér a zákazů vstupu. Jednoduše si na všechno „sáhnete“. Atmosféru dob dávno minulých dokreslují místní lidé, kteří žijí prostě a tradičně – žádné džíny, trička či mobily u ucha. Přes svoji chudobu si udržují vřelost a srdečnost. Při procházce vesnicí vás pozvou do svých příbytků a pohostí oříšky či šálkem čaje.
Připravili jsme pro vás zájezd s českým průvodcem při min. počtu 6 osob.

 

 

Východní pobřeží Srí Lanky.

FOTO: archiv autora


Termín: 19.3., 11.4., 9.5., 6.6.

Cena: 53.990.- Kč za 8 nocí

Více informací o zájezdu

SRÍ LANKA

KOUZLO VÝCHODNÍCH PLÁŽÍ

S ČESKÝM PRŮVODCEM

Na základě pozitivních ohlasů na tento program v uplynulé sezóně jsme pro Vás opět připravili výpravu za nádhernou Passikudah na východě ostrova Srí Lanka, která bez diskuse patří k nejkrásnějším v Indickém oceánu. Cesta napříč ostrovem pak – za doprovodu zkušeného pracovníka CK, který program připravoval – povede těmi nejzásadnějšími lokalitami, bez jejichž návštěvy by nikdy nebyla cesta na Srí Lanku kompletní.