Východní Afrika nezklame

Keňa, Tanzanie, Uganda a Rwanda jsou v únoru pro milovníky safari rájem. Určitě si ale pořádně rozmyslete, jaké safari vlastně chcete zažít, a podle toho si vyberte tu správnou zemi a ten správný národní park. V Keni nečekejte velká stáda, ta se posunula do Tanzanie a rozptýlila se po obrovském prostoru mezi Serengeti, okolím kráteru Ngorongoro, až po oblast národního parku Tarangire. Kdo chce ale pozorovat slony, má skvělou příležitost v keňských parcích Samburu, Tsavo a Amboseli. Za gorilami se musí do Ugandy nebo Rwandy.

Přečtěte si zajímavé články o možnostech safari ve Východní Africe.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Keňský národní park Tsavo East je u Čechů stále populárnější. Jak se nezklamat při výběru výletu do něj? Poradíme

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Češi začínají objevovat krásu pohoří Mt. Kenya

FOTO: archiv autora

Sloní bahenní lázně v Tarangire
 

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Vydejte se do Afriky za dobrodružstvím
 

FOTO: AHBS

 Safari na koních je unikátní zážitek

 

Při každé bouři se nad Stolovou horou odehrává světelná show plná blesků. Lovci blesků proto Stolovou horu přímo milují.

Při každé bouři se nad Stolovou horou odehrává světelná show plná blesků. Lovci blesků proto Stolovou horu přímo milují.

FOTO: Glenn Käsner

Jihoafrická republika – jih ano, sever s rozmyslem

Až do konce ledna, možná do poloviny února, je oblast severní části Jihoafrické republiky trochu riskantní. Může vám hodně pršet nebo bude mlha a safari v takovém počasí nestojí za nic. Na jihu takový problém mít nebudete. Na jihu je i několik parků dokonale připravených na rodinné safari, takže můžete využít jarních prázdnin a ukázat svým dětem africkou divočinu. Kapské Město a jeho okolí vás okouzlí a v Knysně najdete vynikající možnosti pro vaši aktivní dovolenou.

Přečtěte si zajímavé články o Jihoafrické republice

FOTO: archiv autora

Hlavní město tučňáků brýlových na jihu Afriky

FOTO: wegortw

Srdcem legendární Zahradní cesty je městečko Knysna

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

Krása vinařského kraje v Kapsku přilákala i miliardáře Zdeňka Bakalu

Botswana, Zambie a Zimbabwe – raději až v dubnu

Až do dubna by bylo lépe se Botswaně a Zambii vyhnout. Pokud se vydáte k Viktoriiným vodopádům, pak raději počítejte s tím, že počasí nebude vlídné a mnoho aktivit nebude v provozu.

Výlet balónem je drahý, ale je to celoživotní zážitek.

Let balónem je drahý, ale je to celoživotní zážitek.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Namibie –  místy ano, místy s opatrností

Namibie je pouštní stát. Deštivé počasí, které postihuje sousední Botswanu, zasahuje do Namibie jen okrajově, i když se může projevit i v oblastech, kde bychom to nečekali. Cesty jsou pak několik dnů nesjízdné. Sever Namibie a oblast Caprivi jsou zasaženy mnohem více a je třeba vybírat si pobyt v těchto lokalitách s opatrností.

Přečtěte si zajímavé články o Namibii

FOTO: archiv autora

Nejkrásnější africká poušť. To je sen

FOTO: archiv CK Marco Polo

Kalahari – ráj fotografů a samotářů

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Spitzkoppe – tahle krása musí být boží dílo

Určitě se na safari v lednu a v únoru vydejte, ale poraďte se se svou cestovní kanceláří a získané informace prověřte. Počasí nemá úplně přesný jízdní řád a čas od času nás dokáže hodně překvapit. Čím víc informací máme, tím jsme na taková překvapení lépe připraveni.

Užitečné rady pro ty, kteří se chystají s cestovní kanceláří do Afriky (a nejen pro ně)

Sloni jsou ozdobou safari v Africe. Podívat se jim z oka do oka je velký zážitek.

FOTO: archiv autora

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Hyena díky svým čelistem dokáže rozdrtit i velmi tvrdé kosti a poradí si i s kůží zeber.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

poptávkový formulář

 ZÁJEZD NA SAFARI NA MÍRU

Rádi byste se vydali na safari? Připravíme vám vaši cestu na míru. Safari není běžnou dovolenou pro masovou turistiku a každý, kdo se na safari vydává, má trochu jiné požadavky na délku pobytu, kombinaci s dalšími místy nebo službami. Je proto nejvhodnější připravovat každý zájezd individuálně po dohodě s klientem.

 

 

FOTO: archiv autora

 Termín: 21. 2., 28. 2.

Cena: 39 990 Kč za 7 nocí

Termín: 12. 3., 19. 3.

Cena:  42 990 Kč za 7 nocí

Více o zájezdu

 GOLFOVÁ AKADEMIE NA KYPRU

 S PROFESIONÁLEM OTAKAREM MAREŠEM

 Ve spolupráci s profesionálním trenérem Otakarem Marešem si vás dovolujeme pozvat na intenzivní golfový trénink, který se bude konat v příjemném prostředí 5* hotelu Aphrodite Hills.
Zájezd je vhodný nejen pro pokročilé hráče, kteří chtějí využít zimy ke zlepšení švihu a upevnění svojí hry, ale také pro ty, kteří s golfem teprve začínají. Při takto intenzivním tréninku je možné svůj vstup do golfového světa zjednodušit. Trénink probíhá zábavnou formou a je na každém hráči, na jakou úroveň chce svoji hru posunout.

 

 

FOTO: archív autora

Termín odjezdu: 20. 3. 2016

Cena: 83 990 Kč NA 17 DNŮ!

Více informací o zájezdu zde 

GARANTOVANÝ ODJEZD !!!!

Navštivte náš Facebook

EXPEDIČNÍ CESTA NA TŘI TÝDNY

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, pláže a Kapské Město

s českým průvodcem

Během tohoto zájezdu navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, dovolenkové i divoké pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.

  

 

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv CK Marco Polo


 Termín: 5. 5. 2016

Cena: 86 500 Kč za 17 nocí

Více o zájezdu

Navštivte náš Facebook

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry. 

 

Barma

FOTO: Tomáš Endris, CK Marco Polo

Termín: 23. 3. 2016

Cena: 99 590  Kč za 10 nocí

Více informací zde

MAGICKÁ BARMA

ČESKÝ PRŮVODCE

Málo zemí na světě nabídne svým návštěvníkům tak autentické a intenzívní zážitky jako Barma. Památky máte doslova na dosah bez plotů, bariér a zákazů vstupu. Jednoduše si na všechno „sáhnete“. Atmosféru dob dávno minulých dokreslují místní lidé, kteří žijí prostě a tradičně – žádné džíny, trička či mobily u ucha. Přes svoji chudobu si udržují vřelost a srdečnost. Při procházce vesnicí vás pozvou do svých příbytků a pohostí oříšky či šálkem čaje.
Připravili jsme pro vás zájezd s českým průvodcem při min. počtu šest osob.

 

 

Srí Lanka

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Termín: 21. 2. 2016

Cena: 70 990 Kč za 9 nocí

Více informací o zájezdu

SRÍLANSKÉ DELIKATESY

S ČESKÝM PRŮVODCEM

Zájezd, který dle našeho názoru obsahuje opravdu to nejlepší, co tento nádherný ostrov nabízí: příjemný poznávací okruh a pak relax na jedné z nejlepších pláží Indického oceánu v oblasti Bentoty. Ubytování zajištěno postupně ve třech kvalitních (min. 4*) a prověřených hotelích, malé skupince poskytující maximální pohodlí a servis všech účastníků, za doprovodu kvalifikovaného pracovníka CK, který zájezd připravoval.