Erawan, Kanchanaburi

Erawan, Kanchanaburi.

FOTO: archiv autora

Erawan, Kanchanaburi

Nádherná soustava sedmi vodopádů rozložených mezi lesnatým porostem národního parku Erawan National Park v oblasti Kanchanaburi. Díky vápencovému podloží jsou některé dopadové bazénky za slunečných dnů zbarvené do nádherné tyrkysové barvy. Procházka kolem kaskády Erawan je příjemná a zvládne ji téměř každý.

Erawan, Kanchanaburi

Erawan, Kanchanaburi

FOTO: archiv autora

Národní park Erawan, ve kterém jsou stejnojmenné vodopády, nemá mnoho tras pro návštěvníky, ale ty, které jsou k dispozici, jsou docela zajímavé. Nečekejte žádné velké množství zvěře, ale krásný mlžný les. Když máte trochu štěstí, potkáte makaky a některé další druhy malých opic. Ráno a odpoledne se lesem ozývá zpěv ptáků a můžete několik zajímavých druhů i zahlédnout. I když je park otevřený celý rok, raději se do něj vydejte ve všední den, kdy budete v parku téměř sami. Období dešťů je v parku v říjnu a v listopadu.

Thi Lo Su, Tak

Thi Lo Su, Tak.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Thi Lo Su, Tak

Pravděpodobně nejvyšší thajský vodopád. Slovo „pravděpodobně“ je tu na správně, protože velmi záleží na tom, jak se rozhodnete výšku posuzovat. Započtete do ní jen nejdelší proud přímo padající vody? Nebo se rozhodnete zahrnout do měřené výšky i kaskády, které na hlavní proud navazují? Nebo jen část kaskády? Podle toho, jakou metodu zvolíte, můžete Thi Lo Su prohlásit za vodopád vysoký 200, 300 nebo dokonce 400 metrů. Ať se rozhodnete jakkoliv, určitě patří Thi Lo Su k nejzajímavějším vodopádům v Thajsku.

Thi Lo Su, Tak

Thi Lo Su, Tak.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Vodopád se nachází v nádherném prostředí chráněné oblasti Umphang, která se táhne až k hranici s Barmou. Je tu několik velmi zajímavých trekových tras a milovníci divoké přírody si tu přijdou na své. Dlouhou dobu byla tato oblast pro turisty uzavřena a doposud není zasažena masovou turistikou.

Mae Ya, Chian Mai

Mae Ya, Chian Mai.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Mae Ya, Chian Mai

Když se budete ptát Thajců, jak velký je vodopád Mae Ya, často uslyšíte, že je vysoký 260 metrů a široký kolem 100 metrů. Viděl jsem ho několikrát a byl vždy mnohem skromnější. Široký asi 40 metrů a výška hlavního proudu byla tak 60 metrů. Je ale pravdou, že jsem u něj nikdy nebyl v období dešťů. Skaliska okolo vodopádu určitě dovolují, aby se voda rozlila do šíře a aby kolem hlavního toku vznikaly další drobné vodopády. Určitě se ale k vodopádu vydejte, když vás program vaší návštěvy Thajska přivede na sever.

Mae Ya, Chian Mai

Mae Ya, Chian Mai.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Pokud chcete vodopád fotografovat, doporučuji navštívit ho až odpoledne, spalující slunce se dostane níž k horizontu, začne si hrát s barvami skalisek a obraz dostane hloubku.

Další krasavci

Khlong Lan

Khlong Lan.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

FOTO: archiv autora

 Termín: 21. 2., 28. 2.

Cena: 39 990,- za 7 nocí

Termín: 12. 3., 19. 3.

Cena:  42 990,- za 7 nocí

Více o zájezdu

 GOLFOVÁ AKADEMIE NA KYPRU

 S PROFESIONÁLEM OTAKAREM MAREŠEM

 Ve spolupráci s profesionálním trenérem Otakarem Marešem si vás dovolujeme pozvat na intenzivní golfový trénink, který se bude konat v příjemném prostředí 5* hotelu Aphrodite Hills.
Zájezd je vhodný nejen pro pokročilé hráče, kteří chtějí využít zimy ke zlepšení švihu a upevnění svojí hry, ale také pro ty, kteří s golfem teprve začínají. Při takto intenzivním tréninku je možné svůj vstup do golfového světa zjednodušit. Trénink probíhá zábavnou formou a je na každém hráči, na jakou úroveň chce svoji hru posunout.

 

 

FOTO: archív autora

Termín odjezdu: 20. 3. 2016

Cena: 83 990 Kč NA 17 DNŮ!

Více informací o zájezdu zde 

GARANTOVANÝ ODJEZD!!!!

Navštivte náš Facebook

EXPEDIČNÍ CESTA NA TŘI TÝDNY

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, pláže a Kapské Město

s českým průvodcem

Během tohoto zájezdu navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, dovolenkové i divoké pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.

  

 

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 13. 1. 2015 za 45 990 Kč

Více informací o nabídce zde 

Navštivte Facebook Marco Polo

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA

KOH HAI - OBJEVOVÁNÍ PANENSKÉHO JIHU THAJSKA

s českým průvodcem Janem Papežem

Jedinečná příležitost, jak poznat jižní část Thajska, která ještě není zasažená masovou turistikou. Nabízí na svých malých ostrůvcích pocit objevování, jaký zažili turisté v 90. letech na Samui nebo Koh Changu.

  

 

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv CK Marco Polo


 Termín: 5. 5. 2016

Cena: 86 500 Kč za 17 nocí

Více o zájezdu

Navštivte náš Facebook

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry. 

 

Barma

FOTO: Tomáš Endris, CK Marco Polo

Termín: 23. 3. 2016

Cena: 99 590  Kč za 10 nocí

Více informací zde

MAGICKÁ BARMA

ČESKÝ PRŮVODCE

Málo zemí na světě nabídne svým návštěvníkům tak autentické a intenzívní zážitky jako Barma. Památky máte doslova na dosah bez plotů, bariér a zákazů vstupu. Jednoduše si na všechno „sáhnete“. Atmosféru dob dávno minulých dokreslují místní lidé, kteří žijí prostě a tradičně – žádné džíny, trička či mobily u ucha. Přes svoji chudobu si udržují vřelost a srdečnost. Při procházce vesnicí vás pozvou do svých příbytků a pohostí oříšky či šálkem čaje.
Připravili jsme pro vás zájezd s českým průvodcem při min. počtu 6 osob.

 

 

Srí Lanka

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Termín: 21. 2. 2016

Cena: 70 990 Kč za 9 nocí

Více informací o zájezdu

SRÍLANSKÉ DELIKATESY

S ČESKÝM PRŮVODCEM

Zájezd, který dle našeho názoru obsahuje opravdu to nejlepší, co tento nádherný ostrov nabízí: příjemný poznávací okruh a pak relax na jedné z nejlepších pláží Indického oceánu v oblasti Bentoty. Ubytování zajištěno postupně ve třech kvalitních (min. 4*) a prověřených hotelích, malé skupince poskytující maximální pohodlí a servis všech účastníků, za doprovodu kvalifikovaného pracovníka CK, který zájezd připravoval.