Devonvale Golf and Wine

FOTO: Devonvale Golf and Wine

Golf, víno a pohoda

Co si přát víc než postavit se na odpaliště první jamky bez stresu, že přede mnou je plné hřiště a za mnou už čekají další zoufalci, kteří se nemohou dočkat, až na ně přijde řada. Před vámi je nádherně střižená ferway, lemovaná rozkvetlými keři a palmovou alejí. Někde v dáli se tyčí vysoké skalnaté pohoří a rámuje všechnu tu krásu. Slunce vysušuje ranní rosu. Je třeba se zastavit, zhluboka nadechnout a v duchu si potvrdit: „My si tedy dovedeme žít!“  Čeká vás několikahodinové putování krásnou krajinou, kterou lidská ruka vymodelovala v golfové hřiště.  Ať už vám hra půjde, nebo ne, budete mít pohodový den. Navíc vás na konci čeká 19. jamka s výběrem dobrých vín.

Arabella Golf Course

Arabella Golf Course

FOTO: Archiv CK Marco Polo

To je běžný obrázek golfu v Kapském Městě a okolí. Pokud si jako základnu zvolíte vinařské městečko Stellenbosch, budete mít v okruhu 20 km jedenáct hřišť, a je tedy z čeho vybírat. Mnohá hřiště jsou protkána vinicemi nebo jsou v jejich přímém sousedství a všechna jsou v krásné krajině. Green Fee je velmi příjemné (od 180 ZAR = 400 Kč po 700 ZAR = 1550 Kč).

Gray Player

Gray Player

FOTO: www.golfove-zajezdy.cz

Gary Player, Ernie Els a další

Popularita golfu v Jihoafrické republice nevznikla jen tak náhodou. Je to především zásluhou velkých golfových osobností. Gary Player a Ernie Els jsou ikonami jihoafrického golfu. Gary Player je živou legendou. V roce 2000 byl vyhlášen nejlepším jihoafrickým sportovcem století a mnoho lidí jej pokládá za největší sportovní osobnost země v historii. On naučil Jihoafričany hrdosti na své golfové hráče, on vyvolal obrovský zájem nesmírně široké hráčské základny o golf a z jeho projekční dílny vyšlo mnoho plánů na špičková hřiště (po celém světě je jich více než 320). Se svou noblesou, korektností a životní vůlí nakazil i další známé jihoafrické golfové osobnosti. V jeho šlépějích kráčejí Ernie Els (s přezdívkou THE BIG EASY) a další špičkoví hráči. Nikdo z nich nezapomíná, kde se narodili a kde začali hrát golf. Jsou to velmi typičtí Jihoafričané. Hrdí na svou zemi, hrdí na svůj úspěch, štědří vůči těm, kteří takové štěstí neměli, a podporující talenty bez ohledu na jejich rodinné a ekonomické zázemí.

Ernie Els

Ernie Els

FOTO: www.golfove-zajezdy.cz

FOTO:  Jan Papež

Krása vinařského kraje v Kapsku přilákala i miliardáře pana Bakalu

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

Kapské Město, jižní brána do Afriky

 

Golf, safari a adrenalin

Být v Africe a nemít zážitek ze safari by byl opravdu hřích. Velmi často jsou lidé, kteří přiletí za golfem do Kapska, zlákáni na safari v Kapsku nebo někde v okolí tzv. Garden Route (Zahradní cesty). Není to úplně špatně, ale jde to udělat mnohem lépe. Rozhodně stojí za to přeletět do oblasti Krugerova národního parku a vybrat si v této oblasti golfové hřiště, kde se dobře hraje a odkud se dá vyrážet na safari.

Výbornou volbou je městečko Hazyview a v něm hřiště Sabi River Sun Golf Course. Velmi příjemné 18jamkové hřiště se 4* hotelem a skvělou polohou pro výjezdy do Krugerova národního parku a navíc s nedalekým centrem adrenalinových sportů (čtyřkolky, rafting apod.). Tady se rozhodně nebudete nudit.

Fancourt, Montagu.

Fancourt, Montagu

FOTO: Fancourt


Velká golfová pětka

Vybrat pět nejlepších hřišť v Jihoafrické republice není snadné a vždy bude taková volba nespravedlivá, protože některé ze hřišť, které nebude zařazeno do Velké golfové pětky, se může cítit poškozené. Dovolil jsem si uzurpovat právo určit takovou Velkou golfovou pětku, i když vím, že ne všichni golfisté se mnou budou souhlasit. Arabella Western Cape, Fancourt, Pezula, Steenberg Golf Club a Sun City Gary Player.  Stejně jako se milovníci safari rádi setkají se žirafou, hrochem, gepardem a mnoha dalšími zvířaty a nehledí na to, že nejsou ve Velké pětce, i golfisté si určitě rádi zahrají na dalších hřištích, kterých je na výběr víc než dost.

Fancourt, Outeniqua.

Fancourt, Outeniqua

FOTO: Fancourt

Země zaslíbená – nejen pro golfisty

Jihoafrická republika je pro golfisty zemí zaslíbenou, a nejen pro ně.  I „golfové vdovy“ a „golfoví vdovci“ mají co dělat, když jejich partneři kličkují po ferway nebo hledají míček v rafu, trápí se v hlubokých a širokých bunkrech nebo prodlužují posezení s vínem až do setmění.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Arabella Golf Course

FOTO: Archiv CK Marco Polo

 POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ

 ZÁJEZD NA GOLF NA MÍRU

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA

 Chystáte se na golf do Jihoafrické republiky? Připravíme vám vaši cestu na míru. Golfové zájezdy do JAR připravujeme 15 let a sami golf hrajeme. V Jihoafrické republice máme velmi silné zázemí a můžeme vám připravit i kombinace s okolními zeměmi nebo s pobytem na Zanzibaru a Mauritiu.

 

 

FOTO: archiv autora

 Termín: 21. 2., 28. 2.

Cena: 39 990,- za 7 nocí

Termín: 12. 3., 19. 3.

Cena:  42 990,- za 7 nocí

Více o zájezdu

 GOLFOVÁ AKADEMIE NA KYPRU

 S PROFESIONÁLEM OTAKAREM MAREŠEM

 Ve spolupráci s profesionálním trenérem Otakarem Marešem si vás dovolujeme pozvat na intenzivní golfový trénink, který se bude konat v příjemném prostředí 5* hotelu Aphrodite Hills.
Zájezd je vhodný nejen pro pokročilé hráče, kteří chtějí využít zimy ke zlepšení švihu a upevnění svojí hry, ale také pro ty, kteří s golfem teprve začínají. Při takto intenzivním tréninku je možné svůj vstup do golfového světa zjednodušit. Trénink probíhá zábavnou formou a je na každém hráči, na jakou úroveň chce svoji hru posunout.

 

 

FOTO: archív autora

Termín odjezdu: 20. 3. 2016

Cena: 83 990 Kč NA 17 DNŮ!

Více informací o zájezdu zde 

GARANTOVANÝ ODJEZD!!!!

Navštivte náš Facebook

EXPEDIČNÍ CESTA NA TŘI TÝDNY

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, pláže a Kapské Město

s českým průvodcem

Během tohoto zájezdu navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, dovolenkové i divoké pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.

  

 

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 13. 1. 2015 za 45 990 Kč

Více informací o nabídce zde 

Navštivte Facebook Marco Polo

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA

KOH HAI - OBJEVOVÁNÍ PANENSKÉHO JIHU THAJSKA

s českým průvodcem Janem Papežem

Jedinečná příležitost, jak poznat jižní část Thajska, která ještě není zasažená masovou turistikou. Nabízí na svých malých ostrůvcích pocit objevování, jaký zažili turisté v 90. letech na Samui nebo Koh Changu.

  

 

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv CK Marco Polo


 Termín: 5. 5. 2016

Cena: 86 500 Kč za 17 nocí

Více o zájezdu

Navštivte náš Facebook

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry. 

 

Barma

FOTO: Tomáš Endris, CK Marco Polo

Termín: 23. 3. 2016

Cena: 99 590  Kč za 10 nocí

Více informací zde

MAGICKÁ BARMA

ČESKÝ PRŮVODCE

Málo zemí na světě nabídne svým návštěvníkům tak autentické a intenzívní zážitky jako Barma. Památky máte doslova na dosah bez plotů, bariér a zákazů vstupu. Jednoduše si na všechno „sáhnete“. Atmosféru dob dávno minulých dokreslují místní lidé, kteří žijí prostě a tradičně – žádné džíny, trička či mobily u ucha. Přes svoji chudobu si udržují vřelost a srdečnost. Při procházce vesnicí vás pozvou do svých příbytků a pohostí oříšky či šálkem čaje.
Připravili jsme pro vás zájezd s českým průvodcem při min. počtu 6 osob.

 

 

Srí Lanka

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Termín: 21. 2. 2016

Cena: 70 990 Kč za 9 nocí

Více informací o zájezdu

SRÍLANSKÉ DELIKATESY

S ČESKÝM PRŮVODCEM

Zájezd, který dle našeho názoru obsahuje opravdu to nejlepší, co tento nádherný ostrov nabízí: příjemný poznávací okruh a pak relax na jedné z nejlepších pláží Indického oceánu v oblasti Bentoty. Ubytování zajištěno postupně ve třech kvalitních (min. 4*) a prověřených hotelích, malé skupince poskytující maximální pohodlí a servis všech účastníků, za doprovodu kvalifikovaného pracovníka CK, který zájezd připravoval.