Jiná planeta

Je jedno, zda si sednete na kámen u hrany některé prolákliny ráno nebo v podvečer. Jisté je, že se vám bude zdát, že jste se ocitli na úplně jiné planetě. Civilizace zůstala daleko za vámi a čas se zastavil. Nejprve vás překvapí neuvěřitelné ticho (pokud se neocitnete vedle skupinky polských turistů). Pak si uvědomíte, že i světlo kolem vás vnímáte jinak než jindy. Jako byste vstoupili do filmu, tak ostré jsou kontrasty a tak hluboký je obraz. Chce se vám zhluboka se nadechnout, zatajit dech a pak pozvolna vydechnout. I když nejde jediným pohledem obsáhnout celý prostor dlouhý 160 km a široký 27 km, na kterém se Fish River Canyon rozkládá, přesto pohled do kaňonu bere dech.

Fish River Canyon. Namibie.

Fish River Canyon. Namibie.

FOTO archiv autora

Fish River Canyon není o zvířatech

Většina lidí, kteří se vydávají na jih Afriky očekává, že všude, kam se pohnou, jsou zvířata, pokud možno ta největší a nejdivočejší a v takovém množství, že se o ně téměř zakopává. Zvlášť když je nějaké území vyhlášeno národním parkem nebo rezervací. Jenže některá území jsou chráněna pro svou přírodní krásu, ne pro své obyvatele. Fish River Canyon patří mezi takové oblasti. Zvířata v parku jsou, ale nejsou tím hlavním důvodem k návštěvě. Tím je kaňon samotný. Různé druhy antilop jsou spíše příjemným zpestřením.

Fish River Canyon. Namibie.

Fish River Canyon. Namibie.

FOTO archiv autora

Přečtěte si další zajímavé články o Namibii.

FOTO: archiv autora

Náročné putování

Nemusíte se vydávat na Kilimandžáro nebo na Mt. Kenya, když si chcete dát řádně do těla. Pětidenní trek v oblasti Fish River Canyon dá zabrat a prověří fyzičku. Od května do září si můžete najmout horského vůdce a vyrazit. Na rozdíl od jiných míst tady za vámi (nebo před vámi) nebude šlapat horda nosičů, kteří by vám putování zjednodušili a zpříjemnili. Co si na cestu vezmete, ponesete na svých vlastních zádech. Včetně jídla a pití. Je to vaše putování, je to vaše dobrodružství, tak trpte. Jakmile jednou vyrazíte na cestu, neexistuje žádný jednoduchý způsob, jak ji ukončit. Není jednoduchý způsob, jak z toho ven. Vůdce vás nemůže doprovodit zpět, musí zůstat s těmi, kteří zůstávají. Nakonec se překonáte a budete pokračovat. Pomalu, s pomocí, ale budete. Trápení sebe sama je součástí zážitku a vzpomíná se na ně pak hodně dlouho.

Mobilní kemp při putování kaňonem Fish River Canyon. Namibie.

Mobilní kemp při putování kaňonem Fish River Canyon. Namibie.

FOTO archiv CK Marco Polo

Pro méně odvážné

Pro méně odvážné funguje mobilní kemp, který vytváří zázemí pro putující. Posádka kempu se stará o celkové zázemí. Postaví a zbourá kemp, zajistí přepravu na nové místo, zajišťuje přesun potravin a všeho ostatního, co vyžaduje komfortní pěší putování. Dávka kilometrů zůstává stejná, ale záda bolí o hodně míň a zbývá mnohem víc energie na večerní posezení u ohně a na vedlejší procházky. 90 kilometrů základní trasy projde během hlavní sezóny hodně skupinek, ale smích během pochodu většinou uslyšíte jen u těch, které si mohou dovolit zajišťovací tým.

Když jdete nalehko..... Namibie.

Když jdete nalehko..... Namibie.

FOTO archiv CK Marco Polo

Nádherná zastávka na cestě

Fish River Canyon je skvělá zastávka při cestě po Namibii nebo při cestě z Jihoafrické republiky do Namibie. I když se tu zastavíte jen na jedno odpoledne nebo jeden den, nebudete litovat.

Pomníky minulých časů. Namibie.

Pomníky minulých časů. Namibie.

FOTO archiv autora

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

FOTO: archív autora

Termín odjezdu: 20. 3. 2016

Cena: 83 990 Kč NA 17 DNŮ !

Více informací o zájezdu zde 

GARANTOVANÝ ODJEZD !!!!

Navštivte náš Facebook

EXPEDIČNÍ CESTA NA TŘI TÝDNY

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, pláže a Kapské Město

s českým průvodcem

Během tohoto zájezdu navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, dovolenkové i divoké pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.

  

 

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 13. 1. 2015 za 45 990 Kč

Více informací o nabídce zde 

Navštivte Facebook Marco Polo

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA

KOH HAI – OBJEVOVÁNÍ PANENSKÉHO JIHU THAJSKA

s českým průvodcem Janem Papežem

Jedinečná příležitost, jak poznat jižní část Thajska, která ještě není zasažena masovou turistikou. Nabízí na svých malých ostrůvcích pocit objevování, jaký zažili turisté v 90. letech na Samui nebo Koh Changu.

  

 

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv CK Marco Polo


 Termín: 5. 5. 2016

Cena: 86 500 Kč za 17 nocí

Více o zájezdu

Navštivte náš Facebook

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry. 

 

Barma

FOTO: Tomáš Endris, CK Marco Polo

Termín : 23. 3. 2016

Cena: 99 590  Kč za 10 nocí

Více informací zde

MAGICKÁ BARMA

ČESKÝ PRŮVODCE

Málo zemí na světě nabídne svým návštěvníkům tak autentické a intenzívní zážitky jako Barma. Památky máte doslova na dosah bez plotů, bariér a zákazů vstupu. Jednoduše si na všechno „sáhnete“. Atmosféru dob dávno minulých dokreslují místní lidé, kteří žijí prostě a tradičně – žádné džíny, trička či mobily u ucha. Přes svoji chudobu si udržují vřelost a srdečnost. Při procházce vesnicí vás pozvou do svých příbytků a pohostí oříšky či šálkem čaje.
Připravili jsme pro vás zájezd s českým průvodcem při min. počtu šest osob.

 

 

Srí Lanka

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Termín: 21. 2. 2016

Cena: 70 990 Kč za 9 nocí

Více informací o zájezdu

SRÍLANSKÉ DELIKATESY

S ČESKÝM PRŮVODCEM

Zájezd, který dle našeho názoru obsahuje opravdu to nejlepší, co tento nádherný ostrov nabízí: příjemný poznávací okruh a pak relax na jedné z nejlepších pláží Indického oceánu v oblasti Bentoty. Ubytování zajištěno postupně ve třech kvalitních (min. 4*) a prověřených hotelích, malé skupince poskytující maximální pohodlí a servis všech účastníků, za doprovodu kvalifikovaného pracovníka CK, který zájezd připravoval.