Malawi, nebroušený diamant z jihu Afriky

Malawi je země malá rozlohou, ale velká svojí duší. Malawijci totiž patří mezi nejpřátelštější a nejusměvavější africké národy a slovo kriminalita téměř neznají. Už vstup do země je zážitkem, zvlášť při překročení pozemní hranice ze Zambie či Mosambiku. Náhle se vše rozsvítí, krajina se zazelená, slunce je zářivější. Jednoduše zapůsobí atmosféra a nálada Malawi, a to doslova pár metrů za hraničním přechodem.

Malawi je země usměvavých lidí.

Malawi je země usměvavých lidí.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Malawi dýchá starodávnou atmosférou. Země je plná tradičních vesnic a vesniček rozložených v zelené krajině, na rovinatých pláních i horských svazích, často zahalených do mlhy a oparu. Najdete zde hluboká údolí i vrcholky hor čnící vysoko k modré obloze. Rozmanitost přírody zve k trekům, pěšímu safari či vyjížďkám na horských kolech.

Náhorní planina Nyika je rájem pro pěší turistiku a pěší safari. Je tu ale možnost vyjet i na horském kole nebo na koni.

Náhorní planina Nyika je rájem pro pěší turistiku a pěší safari. Je tu ale možnost vyjet i na horském kole nebo na koni.

FOTO: Archiv autora

Malawi je jednou z nejmenších zemí na jihu Afriky. Se svými 118 000 km2 je velká jako Kuba nebo, chcete-li, 1,5x větší než Česká republika. Od severu k jihu má více než 900 km a dvě třetiny této délky tvoří pobřeží jezera Malawi. Teritoriálně se dá celá země rozdělit na tři oblasti – severní, střední a jižní. Každá oblast se liší nejen krajinou, ale i původem obyvatel a kulturou. Díky této rozmanitosti můžete v každém ze tří regionů zažít velmi odlišné věci.

A právě kombinování rozdílných zážitků je jednou z velkých výhod pro návštěvníky Malawi.

Voda v jezeře Malawi je překvapivě průzračná a šnorchlování v jezeře je zajímavou zkušeností.

Voda v jezeře Malawi je překvapivě průzračná a šnorchlování v jezeře je zajímavou zkušeností.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

 

Jižní Malawi - čajové plantáže, horské masivy, safari

Jih Malawi je nejrozvinutější částí země. Je zde nejen historické koloniální město Zomba, ale i největší komerční centrum Blantyre. Rozkládá se tu pět národních parků a velmi zajímavé oblasti zalesněných hor. Jižním Malawi se proplétá řeka Shire River, vytékající z jezera Malawi a postupující údolím Rift Valley až k hranicím s Mosambikem, aby se později vlila do legendární řeky Zambezi.

Západy slunce v pohoří Mulanje.

Západy slunce v pohoří Mulanje.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

V jižní části Malawi se tyčí i nejvyšší hora Malawi Sapitwa, která má pro návštěvníky až překvapivých 3002 m n. m. a je vrcholem pohoří Mulanje. Pohoří, které je nesmírně zajímavé pro vyznavače pěší turistiky, má kouzelné skalnaté masivy, zelená údolí a úchvatné výhledy.

Britové založili v Mulanje tradici pěstování čaje a čajové plantáže zdobí mnoho horských svahů. Tři až pět dnů v pohoří Mulanje nadchne každého milovníka hor. V západní části pohoří Mulanje najdete náhorní plošinu Zomba obklopenou stolovými horami.

Liwonde National Park. Safari na lodi.

Liwonde National Park. Safari na lodi.

FOTO: Archiv autora

Pětice národních parků rozkládajících se v jižní části Malawi není tak bohatá na zvěř jako parky v Tanzanii, Zambii nebo Keni, ale parky jsou velmi příjemné svou otevřeností, rozmanitou krajinou a autentičností. Nejzajímavějším parkem Liwonde National Park, který nabízí nejen klasické safari v terénních vozech, ale i velmi kvalitní pěší safari a zajímavé safari na lodi.

Centrální Malawi - pláže jezera Malawi

Díky hlavnímu městu Lilongwe je centrální část Malawi vstupní branou do země. Celá centrální část se nachází na náhorní planině ve výšce kolem 1200 m n. m. a díky tomu má velmi příjemné klima. Dobré zásoby kvalitní vody v mnoha jezerech a řekách umožňují zemědělskou produkci na vysoké úrovni.

Písečné pláže jezera Malawi připomínají mnohá přímořská pobřeží.

Písečné pláže jezera Malawi připomínají mnohá přímořská pobřeží.

FOTO: Archiv autora

Centrální část je ovšem především bránou k jezeru Malawi. Záliv Senga, nejbližší bod jezera Malawi, je vzdálený od hlavního města Lilongwe jen hodinu a půl autem. V zálivu je spousta hotýlků a lodží s výhledem na pláže a zalesněné kopce. Pláže pokračují i severně od zálivu Senga, přes historické městečko Nkhotakota známé z dob obchodů s otroky, až po Dwangwa, pobřežní centrum pěstování cukrové třtiny. Celý tento úsek pobřeží jezera Malawi evokuje svojí velmi zajímavou krajinou a svým vzhledem spíše některá asijská přímořská pobřeží.

Severní Malawi - nádherné ostrovy, horské říčky a vodopády

Kdo hledá panenskou přírodu a autentické prostředí, neměl by vynechat severní Malawi. Nejméně zalidněná část země je doposud velmi nedoceněnou destinací, nevybroušeným diamantem jižní Afriky. Dramatické pobřeží jezera Malawi s velikými balvany, připomínající Seychely. Pohoří Viphya s čajovými plantážemi, drobnými říčkami a vodopády.

Náhorní planina Nyika ve výšce 2000 m n. m. se skvělým terénem pro horská kola a vyjížďky na koních.  A samozřejmě vodních plocha Malawi s ostrovem Likoma, nádhernou perlou celého jezera.

Jezero Malawi je velmi zajímavé i pro potápěče.

Jezero Malawi je velmi zajímavé i pro potápěče.

FOTO: Archiv autora

 

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Zpestřete si pobyt u jezera Malawi trekem v okolních horách.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

 Poptávkový formulář zde

MALAWI

Malawi je jednou z mála afrických zemí, ve které se můžete pohybovat s pronajatým autem a být naprostým pánem svého času.

Nechte si od nás doporučit itinerář, zajistit auto a ubytování a další služby.

Nechcete cestovat po vlastní ose? Připravíme pro vás zájezd na klíč.

 

 

FOTO: archív autora

Termín odjezdu: 20. 3. 2016

Cena: 83 990 Kč NA 17 DNŮ !

Více informací o zájezdu zde 

GARANTOVANÝ ODJEZD !!!!

EXPEDIČNÍ CESTA NA TŘI TÝDNY

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, pláže a Kapské Město

s českým průvodcem

Během tohoto zájezdu navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, dovolenkové i divoké pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.

  

 

Tulia Zanzibar, příchod na pláž.

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Termín: každý den od 15.12. 2015

Více informací o nabídce zde 

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA

TULIA RESORT ZANZIBAR

ZAVÁDĚCÍ CENA PŘI OTEVŘENÍ

Hotel Tulia plánuje otevření na konec listopadu  2015. Na první měsíce po otevření nabízí 68% slevu z ceny jako zaváděcí ceny po otevření hotelu.

Využijte tuto nabídku a zažijte mimořádnou kvalitu ubytování a stravování na nádherném ostrově Zanzibar.

  

 

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv CK Marco Polo


 Termín: 5. 5. 2016

Cena: 86 500 Kč za 17 nocí

Více o zájezdu

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry. 

 

Barma

FOTO: Tomáš Endris, CK Marco Polo

Termín : 23. 3. 2016

Cena: 99 590  Kč za 10 nocí

Více informací zde

MAGICKÁ BARMA

ČESKÝ PRŮVODCE

Málo zemí na světě nabídne svým návštěvníkům tak autentické a intenzívní zážitky jako Barma. Památky máte doslova na dosah bez plotů, bariér a zákazů vstupu. Jednoduše si na všechno „sáhnete“. Atmosféru dob dávno minulých dokreslují místní lidé, kteří žijí prostě a tradičně – žádné džíny, trička či mobily u ucha. Přes svoji chudobu si udržují vřelost a srdečnost. Při procházce vesnicí vás pozvou do svých příbytků a pohostí oříšky či šálkem čaje.
Připravili jsme pro vás zájezd s českým průvodcem při min. počtu 6 osob.

 

 

Srí Lanka

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Termín: 21. 2. 2016

Cena: 70 990 Kč za 9 nocí

Více informací o zájezdu

SRÍLANSKÉ DELIKATESY

S ČESKÝM PRŮVODCEM

Zájezd, který dle našeho názoru obsahuje opravdu to nejlepší, co tento nádherný ostrov nabízí: příjemný poznávací okruh a pak relax na jedné z nejlepších pláží Indického oceánu v oblasti Bentoty. Ubytování zajištěno postupně ve třech kvalitních (min. 4*) a prověřených hotelích, malé skupince poskytující maximální pohodlí a servis všech účastníků, za doprovodu kvalifikovaného pracovníka CK, který zájezd připravoval.