Setkání s nosorožcem. To bude ve škole o čem vyprávět. Rodinné safari v Jihoafrické republice.

Setkání s nosorožcem. To bude ve škole o čem vyprávět. Rodinné safari v Jihoafrické republice.

FOTO: Lalibela Lodge

Jaké safari chcete zažít?

Co to je za otázku, řeknete si. Jaké safari chcete zažít?  Prostě safari, co je na tom. Jenže ono není safari jako safari. Safari v zarostlé buši je úplně jiné než safari na otevřených pláních.  Safari v autě s dalšími deseti lidmi je úplně jiné než safari v autě, které je jen pro vaši rodinu. Pěší safari je jiné než safari na koních nebo na lodi. Někdo se chce co nejvíce přiblížit zvířatům a někdo chce zažít veliká stáda. Máte na safari jen pár dnů, nebo více než týden? Jsou místa, kam nemohou děti mladší než deset let, a jiná místa, kam mohou děti již od šesti let. Určitě je dobré si některé věci promyslet a pak se teprve rozhodovat kam, na jak dlouho a s kým.

Kluci, kluci, vidíte toho slona tam za křovím?

Kluci, kluci, vidíte toho slona tam za křovím?

FOTO: Lalibela Lodge

Přečtěte si další zajímavý článek o rodinném safari

Jihoafrická republika

Nejlepší zázemí pro rodinné safari je určitě v Jihoafrické republice. Musíte ale vědět, kdy se tam vydat. Určitě ne v období od listopadu do února, to by vám dovolená na safari mohla celá propršet. Pokud se vydáte na safari v období jarních prázdnin, bude vše v pohodě. Díky předchozím dešťům bude vše velmi zelené a stromy a tráva poženou rychle do výšky. Bude tedy trochu problém vidět drobná zvířata.  Bude teplo a krásně.

Pokud byste se na rodinné safari do Jihoafrické republiky chystali až o hlavních prázdninách, musíte počítat s tím, že červenec a srpen jsou na jihu Afriky zvláštní měsíce. Je to jejich zima a na Afriku může být až překvapivě chladná. Jsou dny, kdy můžete v horách zažít i mráz. Nejlepší rodinné safari je ale právě v těchto měsících. Všude je sucho a zvířata se stahují k vodním zdrojům, kterých je málo. Navíc i většina keřů shodila listy a zvířata jsou mnohem lépe vidět než na jaře nebo v létě. Musíte ale počítat s teplým oblečením. Kulich, rukavice, šála a zimní bunda nejsou při ranním nebo večerním safari vůbec k zahození. Když k tomu přidáte velmi dobré letecké spojení a malý časový posun, pak vychází Jihoafrická republika jako jeden z favoritů při hledání nejlepších míst pro rodinné safari.

Ulovit něco lukem by nebyla žádná snadná věc. Rodinné safari Jihoafrická republika.

Ulovit něco lukem by nebyla žádná snadná věc. Rodinné safari Jihoafrická republika.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Když se řekne Jihoafrická republika a safari, většina lidí automaticky pomyslí na Krugerův národní park. Určitě je to ikona safari v Jihoafrické republice, ale není to jediný park, kde můžete pozorovat zvířata, a pro rodiny s dětmi jsou i mnohem vhodnější místa. Zaměřte svou pozornost hlavně na provincii Limpopo. V ní najdete Waterberg, a to je podle mého názoru nejideálnější místo pro safari s dětmi v Jihoafrické republice. Jedním z důležitých důvodů je ten, že se vůbec nemusíte bát malárie. Waterberg je v zóně bez malárie (Malaria free). Safari se tu jezdí v otevřených terénních vozech, ze kterých je výborný výhled. Řídí je zkušení stopaři a rangeři a jsou speciálně školeni na komunikaci s dětmi. Můžete vyrážet i na pěší safari, a to je velký zážitek. Na několika místech můžete vyrazit na safari i na koni.

Přečtěte si další zajímavé články o Jihoafrické republice
Kdo chce být stopařem, musí se učit. Rodinné safari Tanzanie.

Kdo chce být stopařem, musí se učit. Rodinné safari Tanzanie.

FOTO: archiv autora

Tanzanie

Sem jezdím na safari nejraději. Nikdy mne to neomrzí. Když brzy ráno, těsně po svítání, čekáte s autem za tenkou železnou bránou u vjezdu do kráteru Ngorongoro a čekáte, až se brána pohne a budete moci vjet do kráteru, je kolem vás zvláštní ticho a klid. Slunce se začíná prodírat prstencem mlhy halící hranu kráteru, vane jemný vánek.  Křoviska nedaleko vás vypadají opuštěně a jen stěží můžete uvěřit, že tam dole pod vámi žijí stovky zvířat. Najednou se křoví rozhrne a na cestu před vámi vejde mohutný buvol a za ním další a další. Teprve až stádo poodejde, vyleze strážce parku z malé zděné boudy, odstrčí železnou bránu a mávne na vás. Můžete vstoupit. Vítejte v kráteru. Málokde můžete dětem ukázat, jak funguje svět divokých zvířat, jako v Ngorongoro.

Pěší safari je veliké dobrodružství. S dobrým stopařem se děti dostanou ke zvířatům opravdu hodně blízko.

Pěší safari je veliké dobrodružství. S dobrým stopařem se děti dostanou ke zvířatům opravdu hodně blízko.

FOTO: archiv autora

Když k návštěvě kráteru přidáte Serengeti a některé další zajímavé místo (jezero Natron, park Tarangire), pak máte o rodinné zážitky postaráno. Ale Tanzanie nabízí mnohem víc. Tady můžete dětem ukázat, jak se musí snažit lidé, aby jejich děti mohly chodit do školy, aby měly co jíst, aby si měly co oblékat. Nejde o to, ukazovat chudobu. Nejde o to, ukazovat žebrající děti u silnice a zbídačené vesnice Masajů, kteří ztratili svou identitu, vyrvali staré kořeny a nedokázali je zasadit jinde. Jde o to, ukázat například národ Iraqw v oblasti Lake Manyara, který obdělává půdu a velmi usilovně pracuje. Naučit mladé Evropánky respektu k takovým národům vůbec není k zahození.

Kromě dubna a května můžete na rodinné safari v Tanzanii kdykoli.

Přečtěte si další zajímavé články o Tanzanii

Pohoří Mt. Kenya je druhé nejvyšší pohoří v Africe. Dosahuje výšky 5 199 m.n.m.

Pohoří Mt. Kenya je druhé nejvyšší pohoří v Africe. Dosahuje výšky 5199 m n. m.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Keňa

Když se podíváte na nabídky rodinných safari v Keni, máte pocit, že vyrazit s rodinou na safari do Keni je velice snadné. Doletíte do Mombasy, ubytujete se u moře, a až se budete nudit, vyrazíte s dětmi na safari. Naprostá většina takových nabídek si plete opravdové rodinné safari se safari s dětskými účastníky. Myslí si, že jde jen o to, zda dítě smí nebo nesmí do národního parku a za jakou cenu. Jenže rodinné safari není pouze o tom, že vám někdo dovolí, abyste si vzali dítě s sebou. Nejde o to, že dítě může absolvovat to, co je určeno pro dospělé. Rodinné safari je o společném zážitku, který respektuje schopnosti dětí vnímat divokou přírodu a zvedne adrenalin všem účastníkům. Je to o úplně jiném časovém rozvrhu, je to o detailech.

Kmen Samburu patří mezi kmeny, které výborně fungují v rámci komunitních projektů.

Kmen Samburu patří mezi kmeny, které výborně fungují v rámci komunitních projektů.

FOTO: archiv autora

Keňa je přepestrá. Nabízí nepřeberné množství možností. Možností pro dobré rodinné safari ale není tolik. Hledejte je spíše mimo hlavní tahy, na postranních cestách. Vyhněte se Masai Mara, vyhněte se Amboseli a Tsavo East. Mnohem zajímavější a na rodinné safari připravené jsou parky jako Samburu, Ol Pejeta, Lewa, Laikipia.  Keňa potřebuje pro dobré rodinné safari mnohem důkladnější přípravu a delší dialog o tom, jak má takové safari vypadat a kde ho chcete realizovat.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Děti mají o divokou přírodu přirozený zájem.

FOTO: archiv autora

 Poptávkový formulář zde

 RODINNÉ SAFARI NA MÍRU

Rodinné safari není běžný zájezd. Vyžaduje důkladnou a pečlivou přípravu, během které je nutné brát na zřetel mnoho specifických detailů, odlišných u každé jednotlivé rodiny. 

 Poradíme Vám a nabídneme pro Vás nejlepší variantu.  Zájezdy do Afriky pořádáme víc než 15 let  a většina našich klientů odjíždí s programem šitým na míru.

 

 

FOTO: archív autora

Termín odjezdu: 20. 3.

Cena: 83 990 Kč NA 17 DNŮ !

Více informací o zájezdu zde 

GARANTOVANÝ ODJEZD !!!!

EXPEDIČNÍ CESTA NA TŘI TÝDNY

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, pláže a Kapské Město

s českým průvodcem

Během tohoto zájezdu navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, dovolenkové i divoké pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.

  

 

Tulia Zanzibar, příchod na pláž.

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Termín: každý den od 22. 11. 2015

Více informací o nabídce zde 

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA

TULIA RESORT ZANZIBAR

ZAVÁDĚCÍ CENA PŘI OTEVŘENÍ

Hotel Tulia plánuje otevření na konec listopadu  2015. Na první měsíce po otevření nabízí 68% slevu z ceny jako zaváděcí ceny po otevření hotelu.

Využijte tuto nabídku a zažijte mimořádnou kvalitu ubytování a stravování na nádherném ostrově Zanzibar.

  

 

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv CK Marco Polo


 Termín: 5. 5. 2016

Cena: 86 500 Kč za 17 nocí

Více o zájezdu

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry. 

 

Barma

FOTO: Tomáš Endris, CK Marco Polo

Termín : 23. 3. 2015

Cena: 99 590  Kč za 10 nocí

Více informací zde

MAGICKÁ BARMA

ČESKÝ PRŮVODCE

Málo zemí na světě nabídne svým návštěvníkům tak autentické a intenzívní zážitky jako Barma. Památky máte doslova na dosah bez plotů, bariér a zákazů vstupu. Jednoduše si na všechno „sáhnete“. Atmosféru dob dávno minulých dokreslují místní lidé, kteří žijí prostě a tradičně – žádné džíny, trička či mobily u ucha. Přes svoji chudobu si udržují vřelost a srdečnost. Při procházce vesnicí vás pozvou do svých příbytků a pohostí oříšky či šálkem čaje.
Připravili jsme pro vás zájezd s českým průvodcem při min. počtu 6 osob.

 

 

Srí Lanka

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Termín: 21. 2. 2016

Cena: 70 990 Kč za 9 nocí

Více informací o zájezdu

SRÍLANSKÉ DELIKATESY

S ČESKÝM PRŮVODCEM

Zájezd, který dle našeho názoru obsahuje opravdu to nejlepší, co tento nádherný ostrov nabízí: příjemný poznávací okruh a pak relax na jedné z nejlepších pláží Indického oceánu v oblasti Bentoty. Ubytování zajištěno postupně ve třech kvalitních (min. 4*) a prověřených hotelích, malé skupince poskytující maximální pohodlí a servis všech účastníků, za doprovodu kvalifikovaného pracovníka CK, který zájezd připravoval.