Z dálky vypadá třetí nejvyšší vodopád v Africe Trou de Fer mírumilovně. Reunion.

Z dálky vypadá třetí nejvyšší vodopád v Africe Trou de Fer mírumilovně. Reunion.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Trou de Fer

Musíte mít v sobě velkou dávku odvahy, navíc namíchanou s šílenstvím, když se rozhodnete slaňovat do kaňonu, do kterého padá vodopád Trou de Fer. Je to v podstatě zoufalý skutek. A možná právě proto se do „Železné díry“, jak zní překlad názvu, spouští rok od roku více lidí. Je nesmírně těžké psát o tomhle zvláštním místě bez emocí. Každý si to tu prožívá po svém. Díváte se do tajemné díry, hluboké téměř kilometr, naplněné vodní tříští a mlhou. Vůbec by vás nepřekvapilo, kdyby se proti vám z ničeho nic vynořil nějaký drak. Jeho tři hlavy by se řítily vzhůru. Křídla by se otírala o stěny a srážela by drobné kusy skal porostlé pokroucenými keři. Ocas by se ztrácel v mlhovině. Padli byste na záda a drak by vás minul opravdu jen o vlásek. Nad vámi by se pak rozplynul v neuvěřitelně modrém nebi.

Přečtěte si zajímavý článek o nejvyšších vodopádech v Africe.

Pohled dolů opravdu bere dech. Slovenský dobrodruh a filmař Pavol Barabáš natočil o prožitku z Trou de Fer krásný dokument, který doporučuji zhlédnout. Trou de Fer  je nejvyšším vodopádem na ostrově Réunion a výškou 725 metrů je třetím nejvyšším vodopádem Afriky.

Vodopád na řece Langevin. Reunion.

Vodopád na řece Langevin. Reunion.

FOTO: archiv autora

Příjemná řeka Riviere Langevin

Malá říčka Riviere Langevin se prodírá z hor téměř souběžně s nedalekou řekou Riviere de Remparts. Při pohledu na mapu vypadá Langevin jako tenká nit vedle tlustého lana sousední řeky. Jako by si toho byla vědoma, snaží se Langevin upoutat pozornost několika krásnými vodopády. Za obcí Langevin (jedni tvrdí, že obec dala název řece,  druzí, že řeka dala název obci) vás malá silnice vedoucí do Grand Galetu přivede asi po 6 km k prvním kaskádám. Musíte se k nim dostat lesní cestou, ale těch deset minut chůze určitě stojí za to. Kaskády du Trou Noir nasvícené sluncem vypadají moc hezky.

Nádherná krajina bere dech. Reunion.

Nádherná krajina bere dech. Reunion.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Jenže to není jediná perlička na říčce Riviere Langevin. Cascade de la Grand Ravine jsou tou druhou. Dostat se k nim ale není tak jednoduché. Silnice se nenápadně zúží v uličku, která by v Evropě musela být jednosměrná, a navíc se začne klikatit do serpentin. Musíte mít nervy na takovou jízdu. Plná soustředěnost je určitě naprosto na místě. Častokrát si položíte otázku, zda to za to stojí a zda by nebylo lepší se sem vůbec nevydávat. Trubte na poplach! Trubte na poplach hodně často! Otevřete okénka, ať slyšíte, když troubí ti, co se hrnou proti vám. A modlete se, ať jich není mnoho. Vyhnout se na téhle silnici je zážitek. Kaskády de la Grand Ravine budete mít po pravé straně.

Jedna z nejaktivnějších sopek v Africe. Piton de la Fournaise. Reunion.

Jedna z nejaktivnějších sopek v Africe. Piton de la Fournaise. Reunion.

FOTO: archiv autora

Pekelný vodopád

Piton de la Fournaise, jedna z nejaktivnějších sopek v Africe s více než 100 erupcemi v posledních 300 letech. Proud lávy připomíná vodopád, ale pekelný.

Piton de la Fournaise. Reunion.

Piton de la Fournaise. Reunion.

FOTO: archiv autora

Sopečná oblast Piton de la Fournaise je rájem vysokohorských turistů. Správci národních parků připravili v téhle pekelné oblasti téměř dvacet různých tras, na které se můžete vydat. Musíte počítat s tím, že se budete pohybovat v místech s extrémním počasím. Může pálit slunce, ale i prudce pršet, může foukat ostrý vítr nebo být úplně pohodové počasí. Je třeba být připravený na všechno. O nejvhodnější trase právě pro vás se musíte poradit. Počítejte ale, že budete potřebovat nejméně 5 hodin času a energie na 5 hodin chůze.

Přečtěte si zajímavé články o sousedním ostrově Mauritius, který se často s Réunionem spojuje do jedné cesty.
Let nad Reunionem je nesmírně silný zážitek. Reunion.

Let nad Reunionem je nesmírně silný zážitek. Reunion.

FOTO: archiv autora

Dovolte si ten přepych

Většina lidí, kteří na to nemají nebo nejsou ochotni takové peníze utratit, ohrnuje nos nad lety helikoptérou nebo malým letadlem. Vykřikují hodně nahlas, že je to snobárna a že to za ty peníze nestojí, že to ničí přírodu apod. Jsem si jistý, že u většiny z nich je to pouhá závist, že by se hrozně rádi vznesli nad Viktoriiny vodopády, nad nějaký zajímavý hrad nebo skalní útvar. Na Reunionu to platí dvojnásob. Dovolte si ten přepych a „roztáhněte křídla“!  Vysoké horské štíty, hluboká zelená údolí, vodopády padající do nesmírné hloubky, dramatické pobřeží. To vše vypadá ze vzduchu impozantně.

Reunion.

Reunion.

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Navíc piloti milují svou práci a ještě víc milují hrůzu v očích svých klientů. Tu vyvolávají náhlými změnami směru letu, prudkým nakloněním, frontálním útokem na skalnaté masívy a propady do hlubokých kaňonů. Škarohlídi tam dole vám mohou být ukradení. Zážitek z letu nad Reunionem vám už nikdo nevezme – a ať si vás pro tu chvíli klidně pokládají za snoba.

Bassin la Paix. Reunion.

Bassin la Paix. Reunion.

FOTO: archiv autora

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Trois bassin. Reunion.

FOTO: archiv CK Marco Polo


Více o zájezdu

Termín:  10. 1. a 10. 2. 2016

Cena: 54.900 Kč

REUNION PO VLASTNÍ OSE

Exkluzívně česká delegátka!

Ostrov Reunion v srdci Indického oceánu dokáže zejména díky svým přírodním dispozicím nabídnout tolik podob dovolené, že si zde vybere snad každý: od prostého lenošení na plážích až po velmi aktivní prožití celého pobytu. Surf? Windsurf, kitesurf? Šnorchlování, potápění? Pozorování delfínů i velryb? Treky do třítisícových výšek, horská kola, kajaky, canyoning? Paragliding, dechberoucí výlety helikoptérou? Nebo snad golf?

Nebo velmi populární autoturistika, využívající perfektní infrastrukturu? Limity se hledají těžko. Pouze a výhradně u Marka Pola: nejlepší tipy vám pak při úvodní schůzce hned po příletu doporučí naše dlouholetá kolegyně paní Libuše.

 

 

FOTO: archív autora

Termín odjezdu: 20. 3.

Cena: 83 990 Kč NA 17 DNŮ !

Více informací o zájezdu zde 

GARANTOVANÝ ODJEZD !!!!

EXPEDIČNÍ CESTA NA TŘI TÝDNY

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, pláže a Kapské Město

s českým průvodcem

Během tohoto zájezdu navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, dovolenkové i divoké pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.

  

 

Tulia Zanzibar, příchod na pláž

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Termín: každý den od 22. 11. 2015

Více informací o nabídce zde 

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA

TULIA RESORT ZANZIBAR

ZAVÁDĚCÍ CENA PŘI OTEVŘENÍ

Hotel Tulia plánuje otevření na konec listopadu  2015. Na první měsíce po otevření nabízí 68% slevu z ceny jako zaváděcí ceny po otevření hotelu.

Využijte tuto nabídku a zažijte mimořádnou kvalitu ubytování a stravování na nádherném ostrově Zanzibar.

  

 

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv CK Marco Polo


 Termín: 5. 5. 2016

Cena: 86 500 Kč za 17 nocí

Více o zájezdu

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry. 

 

Barma

FOTO: Tomáš Endris, CK Marco Polo

Termín : 23. 3. 2015

Cena: 99 590  Kč za 10 nocí

Více informací zde

MAGICKÁ BARMA

ČESKÝ PRŮVODCE

Málo zemí na světě nabídne svým návštěvníkům tak autentické a intenzívní zážitky jako Barma. Památky máte doslova na dosah bez plotů, bariér a zákazů vstupu. Jednoduše si na všechno „sáhnete“. Atmosféru dob dávno minulých dokreslují místní lidé, kteří žijí prostě a tradičně – žádné džíny, trička či mobily u ucha. Přes svoji chudobu si udržují vřelost a srdečnost. Při procházce vesnicí vás pozvou do svých příbytků a pohostí oříšky či šálkem čaje.
Připravili jsme pro vás zájezd s českým průvodcem při min. počtu 6 osob.

 

 

Srí Lanka

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Termín: 21. 2. 2016

Cena: 70 990 Kč za 9 nocí

Více informací o zájezdu

SRÍLANSKÉ DELIKATESY

S ČESKÝM PRŮVODCEM

Zájezd, který dle našeho názoru obsahuje opravdu to nejlepší, co tento nádherný ostrov nabízí: příjemný poznávací okruh a pak relax na jedné z nejlepších pláží Indického oceánu v oblasti Bentoty. Ubytování zajištěno postupně ve třech kvalitních (min. 4*) a prověřených hotelích, malé skupince poskytující maximální pohodlí a servis všem účastníkům, za doprovodu kvalifikovaného pracovníka CK, který zájezd připravoval.