I Afrika má své stálice, místa, která vás nikdy nezklamou. Samozřejmě za podmínky, že se do nich vydáte ve správný čas. Tři ostrovy, perly afrického pobřeží Indického oceánu – Mauritius, Zanzibar, Seychely. Každý ostrov má své příznivce, své osobité kouzlo, originální a neopakovatelnou atmosféru. Na všechny tři se lidé rádi vracejí.

Mauritius

K nejlepším měsícům na Mauritiu (Mauriciu) patří listopad a prosinec. Jedná se o místní vrchol jara a začátek léta. Většina keřů a stromů ještě stále kvete a celý ostrov se zelená. Dokonce i východ ostrova, který bude v lednu a v únoru pod náporem větru, je v tomto období ovíván příjemným vánkem.

O Mauritiu určitě platí, že za své peníze dostanete odpovídající službu. Je mnoho míst na světě, kde budete mít pocit, že jste zaplatili víc, než dostáváte. Na Mauritiu sice zaplatíte hodně, ale také hodně dostanete. Na kvalitu služeb, jídla a ubytování tu hodně dbají.

Určitě vybírejte velmi pozorně pláž, na které budete chtít trávit svou dovolenou. Jsou pláže, kde jsou vlny, jiné, kde je velmi mělká zátoka a jiné, kde se dá dobře plavat. Každý si ale na Mauritiu dokáže najít tu svou pláž, která bude odpovídat jeho potřebám.

Hora La Morne je symbolem jihu ostrova Mauricius.

Hora La Morne je symbolem jihu ostrova Mauritius.

FOTO: CK Marco Polo International

Především golfisté milují konec listopadu a začátek prosince, protože jejich výkony jsou díky českému létu na vrcholu a dokonalá hřiště jsou nádhernou kulisou k jejich dobré hře. Golfové zájezdy na Mauritius nadchnou každého milovníka této hry.

Navíc, když se vrátí golfista domů někdy v polovině prosince, dohlédne na konec zimy a ví, že to do jara nějak přečká. Mauritius je jednou z mála destinací, kde si můžete být jisti, že za své peníze dostanete odpovídající servis a kvalitu.

Anse Lazio, jeden ze symbolů Seychel.

Anse Lazio, jeden ze symbolů Seychel

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Seychely

Listopad na Seychelách ještě ujde, ale s koncem roku končí pohodové období. Pokud se na Seychely chystáte a nemůžete v listopadu, raději dejte přednost až březnu. V prosinci, lednu a únoru můžete mít po celou dovolenou zataženou oblohu a ráj bez slunce je jen polovičním rájem.

Fakt je, že v  prosinci až únoru jsou hoteliéři ochotni diskutovat o cenách, a tak si svou vysněnou dovolenou můžete pořídit za nejlepší ceny. Je jen na vás, zda risknete, že budete v teple, na krásném místě, ale slunce uvidíte jen občas.

Při návštěvě Seychel se nebojte i kombinovat více ostrovů v jednom zájezdu. Každý ostrov má trochu jiný charakter a trocha objevování vám osvěží dovolenou.

V okolí turistických lokalit se dá najmout dhow i k plavbě v pobřežních vodách. Zvlášť odpoledne je to velmi příjemné.

V okolí turistických lokalit se dá najmout dhow i k plavbě v pobřežních vodách. Zvlášť odpoledne je to velmi příjemné.

FOTO: Archiv autora

Zanzibar

Zanzibar roste do krásy. Kvalita hotelů se vylepšuje rok od roku a ostrov začíná bezesporu patřit do trojice nejlepších afrických plážových dovolených. Zanzibar se dá úplně skvěle kombinovat se safari v Keni nebo v Tanzanii, což je jedinečná věc především pro ty, kteří nevydrží na pláži více než pár dnů.

Zatím bohužel není na Zanzibar příliš dobré letecké spojení a tolik propagovaný charter v tomhle ohledu nic neřeší, protože má několik mezipřistání. Nenechte se zmást pojmem „přímý let“, ten totiž vůbec neznamená „let bez mezipřistání“, znamená pouze to, že odlétnete ve stejném letadle, ze kterého v cíli vystoupíte. Kolik mezipřistání ovšem letadlo udělá, tento pojem vůbec neříká.

Tulia Zanzibar, plážový bungalov, terasa

FOTO: archiv autora

Často je tedy rychlejší a pohodlnější přestoupit na pravidelných linkách než letět tzv. přímým letem na charteru. Ať už tam poletíte jakkoli, Zanzibar vám určitě vrátí vynaložené úsilí. Zvlášť když si dáte pozor při výběru ubytování.

Přečtěte si články o českém hotelu na Zanzibaru
Tulia Zanzibar, Unique Beach Resort

Tulia Zanzibar, Unique Beach Resort

FOTO: Petr Nevečeřal

Keňa, Egypt – nezklamou, když víte, co očekávat

Keňa

Zatím není úplně jasné, zda bude z Prahy létat charter do Mombasy, jako tomu bylo v posledních letech. Boj cestovních kanceláří, které provozují charter na keňské pobřeží, sice tlačí ceny dolů, ale je třeba si uvědomit, že s cenou většinou klesá i kvalita. Za to ovšem nemůže Keňa.

Výběr hotelů je vždy na cestovní kanceláři a její zodpovědnost nekončí výběrem, ale i způsobem a kvalitou informací, které o vybraném hotelu poskytne klientům. V tom mají cestovní kanceláře největší slabinu a je na klientech, aby si prověřili, zda vše, co je jim řečeno, je pravda a zda jim některé podstatné věci nejsou zamlčeny.

Obrázky nádherného keňského moře nelžou, ale je třeba připomenout, že na mnoha místech je velký odliv a moře může „odejít“ i několik set metrů. Je tedy třeba ptát se, ptát se, ptát se. A jakmile vám někdo nebude chtít odpovědět nebo bude váhat, raději jděte o dům dál.

K Rudému moři lákají především krásné pláže a skvělé koupání.

K Rudému moři lákají především krásné pláže a skvělé koupání.

FOTO: Sheraton Soma Bay, archiv autora

Egypt

Jen málokde najdete tak krásné moře, jako je Rudé moře v Egyptě. Egypt je navíc ze všech zmíněných míst nejblíže a nabízí nejširší spektrum ubytování. Je tedy připraven uspokojit nejširší klientelu. Ale v tom často bývá problém. Vyznat se v tak široké nabídce, která navíc nemá přehlednou a jednoznačnou klasifikaci kvality, je složité.

Cestovní kanceláře a jejich partnerské cestovní agentury si často nedají příliš práce s vysvětlováním. Popisy hotelů, jejich polohy a služeb jsou často velmi obecné a matoucí. Nemusí to být záměr, může to být neznalost nebo pohodlnost. V Egyptě rozhodně platí, že 5* není jako 5*.

Je na vás, abyste si našli cestovní kancelář, která vám poctivě pomůže vybrat, nebo abyste se v celém té barevné škále orientovali sami a vybrali si barvu podle vaší chuti.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 POBYTY NA MAURITIU - Námi doporučené hotely na Mauriciu, které pravidelně osobně prověřujeme, o kterých známe všechny podrobnosti a které odpovídají náročným nárokům našich pravidelných klientů.

Shandrani Resort and Spa, Mauritius

Shandrani Resort and Spa, Mauritius

FOTO: Beachcomber, archiv ck Marco Polo


 

 

FOTO: archív autora

Termín odjezdu: 20. 3.

Cena: 83 990 Kč NA 17 DNŮ !

Více informací o zájezdu zde 

GARANTOVANÝ ODJEZD !!!!

EXPEDIČNÍ CESTA NA TŘI TÝDNY

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, pláže a Kapské Město

s českým průvodcem

Během tohoto zájezdu navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, dovolenkové i divoké pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.

  

 

Tulia Zanzibar, příchod na pláž

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Termín: každý den od 22. 11. 2015

Více informací o nabídce zde 

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA

TULIA RESORT ZANZIBAR

ZAVÁDĚCÍ CENA PŘI OTEVŘENÍ

Hotel Tulia plánuje otevření na konec listopadu  2015. Na první měsíce po otevření nabízí 68% slevu z ceny jako zaváděcí ceny po otevření hotelu.

Využijte tuto nabídku a zažijte mimořádnou kvalitu ubytování a stravování na nádherném ostrově Zanzibar.

  

 

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv CK Marco Polo


 Termín: 5. 5. 2016

Cena: 86 500 Kč za 17 nocí

Více o zájezdu

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry. 

 

Barma

FOTO: Tomáš Endris, CK Marco Polo

Termín : 23. 3. 2015

Cena: 99 590  Kč za 10 nocí

Více informací zde

MAGICKÁ BARMA

ČESKÝ PRŮVODCE

Málo zemí na světě nabídne svým návštěvníkům tak autentické a intenzívní zážitky jako Barma. Památky máte doslova na dosah bez plotů, bariér a zákazů vstupu. Jednoduše si na všechno „sáhnete“. Atmosféru dob dávno minulých dokreslují místní lidé, kteří žijí prostě a tradičně – žádné džíny, trička či mobily u ucha. Přes svoji chudobu si udržují vřelost a srdečnost. Při procházce vesnicí vás pozvou do svých příbytků a pohostí oříšky či šálkem čaje.
Připravili jsme pro vás zájezd s českým průvodcem při min. počtu 6 osob.

 

 

Srí Lanka

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Termín: 21. 2. 2016

Cena: 70 990 Kč za 9 nocí

Více informací o zájezdu

SRÍLANSKÉ DELIKATESY

S ČESKÝM PRŮVODCEM

Zájezd, který dle našeho názoru obsahuje opravdu to nejlepší, co tento nádherný ostrov nabízí: příjemný poznávací okruh a pak relax na jedné z nejlepších pláží Indického oceánu v oblasti Bentoty. Ubytování zajištěno postupně ve třech kvalitních (min. 4*) a prověřených hotelích, malé skupince poskytující maximální pohodlí a servis všech účastníků, za doprovodu kvalifikovaného pracovníka CK, který zájezd připravoval.

 

 

Jan Papež, Ck Marco Polo