Romantická večeře je samozřejmostí.

Romantická večeře je samozřejmostí.

FOTO: andBeyond

Tady má každý host jméno

Dá to hodně úsilí, zvlášť v Africe, vyškolit personál na takovou úroveň, kde se před vašima očima změní zaměstnanec v usměvavého přítele, který vás hostí. Najednou máte pocit, že svou romantickou dovolenou trávíte mezi přáteli, že lidé kolem vás dokonale cítí a respektují vaši povznesenou náladu.

Zdá se to být jen hra se slovíčky, ale v realitě je to obrovský rozdíl, který každá romantická duše pozná a ocení. V Ngala má každý host jméno a jméno mají i lidé, kteří se tu o vás starají.

Každé zákoutí je připraveno poskytnout příjemné místo k odpočinku.

Každé zákoutí je připraveno poskytnout příjemné místo k odpočinku.

FOTO: CK Marco Polo International

Jen tak si posedět

Jste na dovolené, tak proč někam chvátat. Všude kolem jsou „narafičená“ místečka, kde si chcete jen tak posedět. Otevřít knížku a chvíli si číst. Povídat si ruku v ruce nebo jen tak mlčet a poslouchat zpěv ptáků. Pohodlné sezení, polštáře, duchny jako od babičky. Čas se trochu zpomalí, hlava odpočívá a duše pookřeje. Zvlášť čas mezi snídaní a obědem a čas po obědě se dá tak krásně prolenošit. Navíc přirozená pohostinnost lidí kolem vám lenošení dokáže ještě vylepšit. Tady se opravdu odpočívá dobře.

I u npajedla se dá posedět ležérně a se sklenkou v ruce.

I u napajedla se dá posedět ležérně a se sklenkou v ruce.

FOTO: andBeyond

Pohoda na rozdávání

Dlouho mi trvalo, než jsem dokázal pojmenovat ten zvláštní pocit, který vyzařuje z kuchařů, pokojských, komorníků a dalších lidí ze servisu v Ngala, a nejen v Ngala, ve všech projektech &Beyond, které jsem navštívil. Ta jejich nenucenost, vstřícnost, absolutní absence rutiny, laskavost a pohoda. A pak jsem jednou seděl a pozoroval kuchaře, jak na pánvi připravuje obyčejnou omeletu k snídani. Nevěděl, že ho sleduji, měl pocit, že je sám a nikdo se na něj nedívá. Začal si podupávat a pohvizdovat a kroutil se u pánve jako páv při námluvách. A mně došlo, že to, co ze všech těch lidí vyzařuje,  je vášeň. Vášeň pro každodenní pohodový život. Žiji teď a teď jsem v pohodě, tak si to užiju. A protože být zaměstnán v Ngala je pro lidi z lokální komunity neuvěřitelný posun v kvalitě života, jsou všichni v naprosté pohodě a užívají si to tak, že ta pohoda a vášeň zasahují i vás. Nic ale není samo sebou. Běloši ve vedení musí být velcí profíci, aby ten koncert nenápadně, ale důrazně dirigovali.

Přímo z vany můžete pozorovat divokou buš. I když, divoká buš může pozorovat vás.

Přímo z vany můžete pozorovat divokou buš. Anebo divoká buš může pozorovat vás.

FOTO: andBeyond

Přečtěte si další zajímavé články o stylu safari.

Každý pokoj je originál

Interiér všech 20 bungalovů je tak trochu originál. Detaily, drobná výzdoba, obrazy a další dekorace mění každý pokoj v individuální svět. Nábytek z masívu, kování, styl lamp a závěsů a rámečky obrázků navozují vzpomínky na staré dobré časy cestovatelů z koloniální doby. Afrika není jen venku za okny, je i v každém detailu interiéru.

Rodinný pokoj má výborně vybavený obývák.

Rodinný pokoj má výborně vybavený obývák.

FOTO: andBeyond

Když vás lenošení přestane bavit

Obklopuje vás Krugerův národní pak, divoká příroda, a na to by se nemělo úplně zapomínat. Ačkoliv jste uvnitř národního parku, jste zároveň na soukromé půdě. Díky tomu můžete dělat věci, které „obyčejní” návštěvníci národního parku dělat nemohou. Můžete třeba vyrazit na pěší safari. Stopaři a rangeři připraví trasu podle vašich zkušeností a náročnosti, kterou snesete. Ale i při safari vás čekají příjemná překvapení. Posezení u napajedla, stoleček s občerstvením v otevřené  savaně, vychlazená sklenka bílého vína při západu slunce. Pokud se vydáte na safari v terénním voze, jsou stopaři a rangeři připraveni vysvětlit o divoké africké přírodě každý detail.

Klasické safari v terénních vozech. Výhoda soukromého pozemku je, že můžete i mimo cesty.

Klasické safari v terénních vozech. Výhoda soukromého pozemku je, že můžete i mimo cesty.

FOTO: CK Marco Polo International

Pěší safari je nezapomenutelný zážitek.

Pěší safari je nezapomenutelný zážitek.

FOTO: andBeyond

Přejete si večeři pro dva v buši?

Když do buše přichází noc, je to zvláštní čas. Ptáci zpívají mnohem intenzivněji, jako by chtěli dát na vědomí, že tu jsou a že tu určitě budou i ráno, až se noc nenápadně vytratí. Predátoři vyrážejí na lov a strach o život naplňuje všechny temné kouty. Ideální čas na večeři ve dvou v divoké buši.

Ve vyschlém říčním korytu se dá připravit romantické posezení.

FOTO: andBeyond

Dopřejte si den navíc

Opakuje se to naprosto pravidelně. Když se váš čas v Ngala naplní, budete si říkat, že jste si měli přidat ještě jeden den navíc. Ideální je zůstat tu alespoň na 4 noci. Zabydlíte se, zklidníte, zjistíte, že vám nic neuteče, a vychutnáte si tu nádhernou romantickou atmosféru. Všechno chce přece svůj čas.

Čas mezi snídaní a obědem je ideální pro odpočinek u bazénu.

Čas mezi snídaní a obědem je ideální pro odpočinek u bazénu.

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

 

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Tulia Zanzibar, příchod na pláž

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Termín: každý den od 22. 11. 2015

Více informací o nabídce zde 

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA

TULIA RESORT ZANZIBAR

ZAVÁDĚCÍ CENA PŘI OTEVŘENÍ

Hotel Tulia plánuje otevření na konec listopadu  2015. Na první měsíce po otevření nabízí 68% slevu z ceny jako zaváděcí ceny po otevření hotelu.

Využijte tuto nabídku a zažijte mimořádnou kvalitu ubytování a stravování na nádherném ostrově Zanzibar.

  

 

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 9. 1. 2016 a pak každých 14 dnů

Cena: 49 500 Kč za 11 nocí

V ceně není letenka do Nairobi (zhruba 18 000 Kč)

Více o zájezdu

EXPEDICE VÝCHODNÍ AFRIKA

KEŇA + TANZANIE

Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, ale přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

Navštívíte jezera Velké příkopové propadliny Elementaita a Naivasha, rezervaci Masai Mara, Viktoriino jezero, nekonečné pláně Serengeti , kráter Ngorongoro, masajskou vesnici i "hlavní město" safari v Tanzanii Arushu.

 

 

Příjemné posezení láká k lenošení.

FOTO: archiv autora

 Více informací o hotelu

NGALA SAFARI LODGE

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA

Chystáte se na svatební cestu? Připravujete si cestu do Jihoafrické republiky? Chcete vyrazit na safari? Pak si naplánujte zastávku v jedné z nejkrásnějších safari lodge na jihu Afriky,
v Ngala Safari Lodge.

 

  

 

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín:  13. 1. 2016

Cena: 45 990 Kč

Více informací o zájezdu

Průvodce Jan Papež

KOH HAI – THAJSKO

OBJEVOVÁNÍ PANENSKÉHO JIHU 

S ČESKÝM PRŮVODCEM

Jedinečná příležitost, jak poznat jižní část Thajska, která ještě není zasažená masovou turistikou. Nabízí na svých malých ostrůvcích pocit objevování, jaký zažili turisté v 90. letech na Samui nebo Koh Changu. Zájezd doprovází majitel CK Marco Polo Jan Papež.
V programu je i zastávka v Bangkoku a zájezd se dá na požádání prodloužit o jiná místa, například o Samui, Krabi nebo Koh Lantu.