Brandberg Mountain – téměř neznámé hory

Západ slunce má své kouzlo téměř všude. Když zapadá slunce, probouzí se v nás zvláštní nostalgie, jako bychom se loučili s dnešním dnem. Netýká se to pouze nás. Najednou utichnou ptáci, vítr se promění ve vánek a vlny ve vlnky.

Při západu slunce si uvědomíte, že původní název Fire Mountain (Hořící hora) byl velmi trefný. V nejvyšším bodě (Königstein) je hora vysoká až 2 606 m n. m. (někdy se uvádí 2 753 m n. m., ale kdo ví, jaká je pravda, když to nevíme přesně ani u Sněžky). Ať tak či onak,  je jí pro nás Čechy docela slušná porce. Navíc se tyčí docela strmě z táhlé plošiny, takže je vidět hodně zdaleka.

Brandberg se tyší nad planinou až do výšky 2 606 m n.m.

Brandberg se tyčí nad planinou až do výšky 2 606 m n. m.

FOTO: archiv autora

Na planině na úpatí hory Brandberg najdet množství velkých kamenů. Kdysi zřejmě byly součástí hory.

Na planině na úpatí hory Brandberg najdete množství velkých kamenů. Kdysi zřejmě byly součástí hory.

FOTO: archiv autora

Trek na Brandberg

Zdolat dva kilometry převýšení od úpatí na vrchol hory zvládnete za tři dny. Musíte počítat s tím, že půjdete denně 7–8 hodin a musíte vzít v potaz i složitější úseky. Raději se vydejte na výstup v chladnějším období od dubna do října a je lépší se vypravit s horským vůdcem a solidním logistickým zajištěním.

Celé území u hory Brandberg je nesmírně fotogenické.

Celé území u hory Brandbergu je nesmírně fotogenické.

FOTO: archiv autora

Můžete se oblastí toulat svobdoně, ale přesto doporučujeme využít doporučených tras.

Oblastí Spitzkoppe se můžete svobodně toulat, ale přesto doporučujeme využít doporučených tras.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Nevídané skalní útvary – Spitzkoppe

Ani oblast Spitzkoppe není chválabohu zatím v programech masové turistiky. Máte tedy šanci si návštěvu Spitzkoppe užít, aniž byste zakopávali na každém kroku o nějakého dalšího fotografa. Když chcete divoké skalní útvary nafotit, chce to najít si to správné místo a počkat na správné světlo.

Přečtěte si další podrobnosti o této nádherné lokalitě.
Az se jednou začne kutálet, to bude mela.

Až se jednou začne kutálet, to bude mela.

FOTO: Archiv autora

Sossusvlei

Sossusvlei

FOTO: Archiv autora

Diamant ve zlaté čelence – poušť Sossusvlei

Tady se asi turistům nevyhnete. Je to jedna z nejslavnějších namibijských lokalit. Každý, kdo se vydá do Namibie a má trochu času, míří sem. Přesto se dá návštěva Sossusvlei vychytat tak, aby se nenarušilo kouzlo místa. Západ slunce je tu úchvatný a určitě se pokuste zůstat alespoň jednu noc někde nedaleko, abyste večer nikam nechvátali a měli ráno šanci se sem vrátit a uvidět Sossusvlei v úplně jiném světle. Chvílemi budete mít pocit, že jste na dvou různých místech.

Přečtěte si víc o Sossusvlei a také několik rad, které vám pomohou při návštěvě

Fish River Canyon je druhý největší kaňon na světě.

Fish River Canyon je druhý největší kaňon na světě.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Trek v kaňonu Fish River Canyon

85 km dlouhý trek, při kterém není k dispozici žádné ubytovací zařízení a musíte spát všechny noci venku, trvá 5–7 dnů podle toho, jak jste zkušení, jak je zkušená vaše skupina a jak se dohodnete s horským vůdcem. Počet osob, které mohou do kaňonu vstoupit a vyrazit na trek, je úředně omezen, aby byl zachován klid pro obyvatele kaňonu. Na první pohled vypadá nehostinně a opuštěně, ale žijí v něm zebry, kuduové a další druhy antilop. Můžete tu docela snadno potkat leoparda a skupiny paviánů. Při troše štěstí tu potkáte, docela překvapivě, i divoké koně. Rezervaci pro trek je třeba udělat předem a poradit se s cestovní kanceláří, jaké formality musíte splnit.

Vydat se na 5-7 denní výšlap do kaňonu Fish River Canyon nelze bez předchozí rezervace. Počet osob, které mohou do kaňonu vstoupit je limitovaný.

Vydat se na 5–7denní výšlap do kaňonu Fish River Canyon nelze bez předchozí rezervace. Počet osob, které mohou do kaňonu vstoupit, je limitován.

FOTO: CK Marco Polo International

Namibie je zemí západů slunce. U nás ještě není tak slavná jako Keňa, Tanzanie nebo Jihoafrická republika, ale pokud si svou cestu do Namibie připravíte pečlivě, nemůžete být zklamáni a budete se chtít vracet. To platí určitě pro celou Afriku. Komu jednou vleze pod kůži, je tažen zpět jako magnetem.

Okaukeujo v rezervaci Etosha.

Okaukeujo v rezervaci Etosha. I tady můžete zažít zajímavý západ slunce.

FOTO: CK Marco Polo International

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Tulia Zanzibar, příchod na pláž

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Termín: každý den od 22. 11. 2015

Více informací o nabídce zde 

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA

TULIA RESORT ZANZIBAR

ZAVÁDĚCÍ CENA PŘI OTEVŘENÍ

Hotel Tulia plánuje otevření na konec listopadu  2015. Na první měsíce po otevření nabízí 68% slevu z ceny jako zaváděcí ceny po otevření hotelu.

Využijte tuto nabídku a zažijte mimořádnou kvalitu ubytování a stravování na nádherném ostrově Zanzibar.

  

 

Pomníky minulých časů. Namibie

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Termín: 9. 1. 2016 a pak každý týden

Cena: 58 990 Kč za 23 nocí

Cena nezahrnuje letenku z Evropy (cca 20 tisíc Kč)

Více o zájezdu

EXPEDICE JIHEM AFRIKY

Kapské Město–EtoshaOkavangoViktoriiny vodopády–Johannesburg

24 dní

Vydejte se s námi na velkou cestu po jižní Africe: od okouzlujícího Kapského Města přes vyprahlé pouště Namibie, rezervace plné zvěře v Botswaně a Zimbabwe až po majestátní Viktoriiny vodopády.  

V průběhu tohoto poznávacího zájezdu do Afriky vás čeká mnoho nezapomenutelných zážitků: vylezete na Stolovou horu, pojedete na kanoi po řece Orange, zdoláte gigantické písečné duny v Namibii, zažijete safari v proslulých afrických parcích a nakonec stanete u úchvatných Viktoriiných vodopádů.

 

 

Srí Lanka

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Termín: 21. 2. 2016

Cena: 70 990 Kč za 9 nocí

Více informací o zájezdu

SRÍLANSKÉ DELIKATESY

S ČESKÝM PRŮVODCEM

Zájezd, který dle našeho názoru obsahuje opravdu to nejlepší, co tento nádherný ostrov nabízí: příjemný poznávací okruh a pak relax na jedné z nejlepších pláží Indického oceánu v oblasti Bentoty. Ubytování zajištěno postupně ve třech kvalitních (min. 4*) a prověřených hotelích, malé skupince poskytující maximální pohodlí a servis všech účastníků, za doprovodu kvalifikovaného pracovníka CK, který zájezd připravoval.

 

 

 

Pomníky minulých časů. Namibie

FOTO: archiv autora

Termín: 27. 10.

Cena: 39 990 Kč za 11 nocí

(v ceně není letenka do Namibie)

Více informací o zájezdu

KEMPOVÁNÍ V NAMIBII

Expedice v náklaďáku

Během tohoto poznávacího zájezdu do Namibie navštívíte to „nej“ ze střední i severní části země a zároveň se budete pohybovat mimo obvyklé cesty turistů.