Dobrá zpráva především pro rodiny s dětmi

Známe to všichni. Hvízdavý bzukot komára nedaleko našich uší, nedaleko naší tváře.  Napjatě očekáváte, kam sedne, abyste sami sebe inzultovali v touze rozdrtit malého vetřelce. Většinou se to nepodaří a rozhodnete se nakonec vstát a rozsvítit. Jenže v tu chvíli komár mizí do nějaké další dimenze, aby z ní zaútočil, jakmile opět zhasnete. Je to vyčerpávající a frustrující. A teď si k tomu všemu přidejte obavu z toho, že právě tenhle komár je nositelem malárie a jeho štípnutí vás může nakazit. Dobrá zpráva je, že jsou v Africe místa, kde to neplatí. Můžete vyrazit na safari a nemusíte se bát rizika malárie.

Západ slunce má na safari vždy opojnou atmosféru.

Západ slunce má na safari vždy opojnou atmosféru.

FOTO: archiv autora

Jihoafrické chytré hlavy

Apartheid. Období, které přineslo Jihoafrické republice mezinárodní izolaci.  Období, na které se většina lidí mimo Jihoafrickou republika dívá tak trochu mezi prsty. Jenže ne všechno z toho období bylo špatné. Jihoafričané začali mnohem více cestovat po své vlastní zemi. Začali objevovat její přírodní krásy a zjistili, že mají právo být na svou zemi pyšní a hrdí, protože je opravdu nádherná. Politika byla jedna věc, ale každodenní život věc druhá. Svou dovolenou a volný čas chce prožít hezky a zajímavě každý. Došlo k nebývale velkému rozvoji turistické infrastruktury, především té napojené na přírodu a pobyt v ní. Jenže tu byl strašák malárie. Nejprve se rozvíjela celá škála prevence od dokonalých repelentů až po moskytiéry apod. Chytré hlavy se zároveň začaly soustřeďovat na hledání míst, kde malárie nehrozí.  A dnes můžete na safari do tzv. „Malaria Free Zone“, bez obav z největšího afrického zabijáka.

Dětské safari je nejlepší školou o světě divokých zvířat.

Dětské safari je nejlepší školou o světě divokých zvířat.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Proč si vybrat safari v území bez malárie?

Taková otázka může na první pohled vypadat trochu hloupě. Jenže pojem safari je strašně široký pojem. Safari na velkých otevřených pláních východní Afriky (Masai Mara v Keni, Serengeti v Tanzanii) je úplně jiné safari než safari v mokřadech Botswany (Delta Okavango), nebo v poušti Kalahari. A úplně jiné je v soukromých parcích v Krugerově národním parku. Některé zážitky prostě nemůžete v lokalitách bez malárie očekávat. Proto je dobré vědět, proč si vybrat safari v území bez malárie.

Stopovat třeba i jen malou antilopu je zážitek.

Stopovat třeba i jen malou antilopu je zážitek.

FOTO: archiv autora

Pokud cestujete s dětmi, pokud by vám mohla uškodit antimalarika nebo jste těhotné, je právě území bez nebezpečí malárie skvělou alternativou. Tady se nemusíte bát při pohledu na každého komára.

Děti milují žirafy.

FOTO: wilderness

Užitečné rady pro ty, kteří se chystají s cestovní kanceláří do Afriky (a nejen pro ně)

Díky turistice se vrátila zvířata

V mnoha oblastech bez malárie vznikly soukromé rezervace, které umožnily návrat zvěře i do míst, kde už původní zvěř dávno nežila. Nejedná se o žádnou živelnou amatérskou záležitost. Není to žádná milionářská zábava v soukromé oboře. Soukromé rezervace musí splňovat velmi přísná kritéria, především z hlediska velikosti, členění terénu, vodního režimu, vyřešení vztahu s místními komunitami, ochrany proti pytlákům apod. Teprve pak mohou získat licenci k provozování a je jim umožněn nákup zvěře za podmínek vnitřního trhu se zvěří. Vnitřní trh se zvěří má úplně jiná pravidla a úplně jiné ceny než trh se zvěří určenou pro lov. U zvěře pro rezervace jde o zdraví zvířat, genofond, zachování přirozeného potravinového řetězce, požadavky na velikost teritorií a migračních zvyklostí zvířat apod.  Když pak navštívíte soukromou rezervaci, nejedete do zoo, ale do opravdové divočiny.

Top 5 „Malaria Free“ míst v Jihoafrické republice

1.       Národní park Pilanesberg

Nádherný kus nedotčené přírody je čtvrtým největším jihoafrickým parkem. Divoká buš je domovem pestré rodiny zvěře a ptactva. Díky vizionářskému vedení parku jsou v parku k dispozici všechny typy safari včetně pěšího. Trochu ke škodě může být množství návštěvníků. Díky blízkosti světoznámého Sun City jsou dny, kdy je návštěvníků v parku opravdu hodně. Přesto vás Pilanesberg nikdy nezklame.

2.       Shamwari Game Reserve

Rezervace navazuje na proslavenou Zahradní cestu (Garden Route). Zajímavá je především, že v rámci jednoho jediného parku můžete poznat pět naprosto odlišných unikátních ekosystémů. Rezervace je po většinu roku opravdu plná zvěře a ptactva. Kromě safari bez rizika malárie si můžete v Shamwari užívat lázní a odpočinku.

3.       Madikwe Game Reserve

Výkladní skříň koncepce safari „Malaria free“. Dokonale promyšlené rozdělení parku mezi jednotlivá ubytovací zařízení, podpora přirozeného vývoje druhů zvěře (velmi podrobně poučeni fungováním kráteru Ngorongoro), pestrá paleta zvěře a ptactva. Vynikající ubytování ve 4* a 5*  kempech (lodge). Možnost výborně kombinovat s Pilanesberg.

4.       Addo Elephant

Ojedinělé místo. Mnoho cestovatelů podceňuje jeho krásu a možnosti a je to škoda. Addo nabízí nejen safari v buši, ale i safari na moři. Kromě tzv. Velké pětky (lev, leopard, slon, buvol a nosorožec) nabízí navíc ještě možnost pozorovat velryby a velkého bílého žraloka. Je to tedy vlastně park, kde můžete pozorovat Velkou sedmičku. Kdo chce fotografovat slony, najde jen málo lepších míst.

5.       Národní park Marakele

Národní park Marakele mám rád především pro majestátnost krajiny, ve které se nachází. Vysoké travnaté kopce, hluboká údolí, nádherné výhledy. Na každém kroku máte pocit, že opravdu objevujete Afriku.

Nechte své děti vyzkoušet si lovecké metody původních křováků.

Nechte své děti vyzkoušet si lovecké metody původních křováků.

FOTO: andBeyond

Ideální pro jarní prázdniny

Ukažte svým dětem úplně jiný svět. Svět divoké buše a divokých zvířat. Jarní prázdniny na safari jsou zážitkem na celý život a v místech, kde nehrozí malárie, jsou i bez obvyklých obav a rizik. O horách a o moři vědí toho naše děti už hodně, ale o světě divoké zvěře asi ne. Darujte jim tu možnost. Může se zdát, že jarní prázdniny jsou ještě daleko, ale příprava takové cesty vyžaduje čas a nejlevnější letenky se dají sehnat vždy s určitým předstihem.

Ve všech rezervacích na území bez rizika malárie můžete výborně pozorovat ptačí svět.

Ve všech rezervacích na území bez rizika malárie můžete výborně pozorovat ptačí svět.

 FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Tulia Zanzibar, příchod na pláž

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Termín: každý den od 22. 11. 2015

Více informací o nabídce zde 

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA

TULIA RESORT ZANZIBAR

ZAVÁDĚCÍ CENA PŘI OTEVŘENÍ

Hotel Tulia plánuje otevření na konec listopadu  2015. Na první měsíce po otevření nabízí 68% slevu z ceny jako zaváděcí ceny po otevření hotelu.

Využijte tuto nabídku a zažijte mimořádnou kvalitu ubytování a stravování na nádherném ostrově Zanzibar.

  

 

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv CK Marco Polo


 Termín: 5. 5. 2016

Cena: 86 500 Kč za 17 nocí

Více o zájezdu

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry. 

 

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín:  13.1. 2016

Cena: 45.990 Kč

Více informací o zájezdu

Průvodce Jan Papež

KOH HAI - THAJSKO

OBJEVOVÁNÍ PANENSKÉHO JIHU 

S ČESKÝM PRŮVODCEM

Jedinečná příležitost, jak poznat jižní část Thajska, která ještě není zasažená masovou turistikou. Nabízí na svých malých ostrůvcích pocit objevování, jaký zažili turisté v 90. letech na Samui nebo Koh Changu. Zájezd doprovází majitel CK Marco Polo Jan Papež.
V programu je i zastávka v Bangkoku a zájezd se dá na požádání prodloužit o jiná místa, například o Samui, Krabi nebo Koh Lantu.
 

 

Setkání s divokou zvěří je pro děti úchvatný zážitek.

FOTO: archiv CK Marco Polo


Poptávkový firmulář najdete zde

RODINNÉ SAFARI 

ZÁJEZD VYTVOŘENÝ NA KLÍČ

Vydat se s rodinou na safari do Afriky není to samé, jako vyjet o víkendu na Karlštejn. Afrika je nádherný kontinent, ale umí být i velmi nebezpečným místem. Nikdo nechce brát své děti do nebezpečí. 

Zájezdy do Afriky připravujeme více než 20 let a víme, kam se vydat, kdy se tam vydat a jaké nebezpečí kde hrozí. Jsme připraveni připravit Vám zájezd pro Vaši rodinu na klíč.

 

 

 

Pomníky minulých časů. Namibie

FOTO: archiv autora

Termín: 27. 10.

Cena: 39 990 Kč za 11 nocí

(v ceně není letenka do Namibie)

Více informací o zájezdu

KEMPOVÁNÍ V NAMIBII

Expedice v náklaďáku

Během tohoto poznávacího zájezdu do Namibie navštívíte to „nej“ ze střední i severní části země a zároveň se budete pohybovat mimo obvyklé cesty turistů.