Dvojčata v Andamánském moři

Ostrůvky Koh Rok, dvojčata narozená ve vodách Andamánského moře. Jsou součástí chráněného území  Národního parku Mu Koh Lanta. Koh Rok Nai („vnitřní” ostrov = blíže k pevnině) a Koh Rok Nok („vnější ostrov” = dále od pevniny) jsou pokládány za jedno z nejhezčích míst na šnorchlování u západního pobřeží Thajska. Vzájemně jsou ostrůvky vzdálené jen necelých 250 metrů a úžinu mezi nimi tvoří robustný korálový útes.

Koh Rok, Thajsko

Koh Rok, Thajsko

FOTO: archiv autora

Jen skok z Koh Lanty, aneb šnorchlovací business jede

Díky vzdálenosti necelých 30 km od Koh Lanty, 20 km od Koh Kradanu a 15 km od Koh Hai (Ngai) připlouvá k ostrůvkům každý den řada lodí na jednodenní šnorchlovací výlet. Firmy nabízející tyto výlety nešetří vznosnými slovy a nazývají ostrůvky „Bermuda Ridge” nebo „Seafan Garden”. A vlastně ani moc nelžou. V hlavní sezóně je ve vodách u ostrůvků fenomenální viditelnost a řada korálů jen hýří barvami. Ryby, želvy, murény, ale i menší žraloci jsou svázáni s korálovým útesem. Jen kdyby tu nebylo chvílemi příliš mnoho lidí.

Koh Rok, Thajsko

Koh Rok, Thajsko

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Tlak na ostrovy roste

Před pár lety k ostrovům jako jsou Koh Rok dorazila loď s turisty jenom zřídka. Mohli mít právem pocit ztroskotanců a dotýkali se opravdu panenské přírody. Jenže s nárůstem masové turistiky v největších lokalitách (Phuket, Krabi, Phi-Phi) vyrostl i šnorchlovací business a brzy se zaplnily malé ostrovy v okolí letovisek. „Robinsoni” nechtěli sdílet bílé pláže s davem, a tak tlačili na pořadatele, aby objevovali stále vzdálenější ostrovy.

Koh Rok, Thajsko

Koh Rok, Thajsko

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Tlak masové turistiky ještě vzrostl příchodem turistů z Číny a Koreje a i běžní turisté z Evropy a USA chtějí raději jinam. „Robinsoni” musí tedy ještě dál.Tlak na Koh Rok se zvětšuje, i když je to pořád k vydržení.

Koh Rok, Thajsko

Koh Rok, Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Vynikajícím výchozím místem k návštěvě ostrůvků Koh Rok je ostrov Koh Hai (Ngai). Sám o sobě je velmi zajímavý a pobyt na něm uspokojí především milovníky klidu a nádherných pláží. Přečtěte si článek o Koh Hai (Ngai).

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv autora

Pohodlné šnorchlování

Velká část korálového útesu se skrývá maximálně 5 metrů pod hladinou a zkušenější vyznavači šnorchlování si právě takovou hloubku dokážou skvěle užívat. Snadná dostupnost ze břehu dává šanci i pro skupinky, které mají různé zájmy. Nikdo nemusí mít pocit, že se přizpůsobuje někomu dalšímu. Kdo chce šnorchlovat, šnorchluje, kdo se chce opalovat nebo toulat po ostrově, dělá to, co chce.

Koh Rok, Thajsko

Koh Rok, Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Džungle a skály

Vnitrozemí ostrovů Koh Rok jsou pokryté svěží džunglí, která se táhne od pláže nahoru po skalách až do výše přes 200 m n. m. Bílé pláže jsou tak lemovány zeleným pásem divoké džungle a to jen podporuje pocit panenského ráje.

Navíc na ostrově žijí obří ještěři (mohou mít i přes 1 metr délky). Nemají na ostrovech přirozené nepřátele a jsou tedy skutečnými vládci ostrůvků Koh Rok. Traduje se, že jejich velikost je úměrná jejich postavení v potravinovém řetězci. Na ostrově můžete potkat i velké množství ptáků.

Koh Rok, Thajsko

Koh Rok, Thajsko

FOTO: archiv autora

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Tulia Zanzibar, příchod na pláž

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Termín: každý den od 22. 11. 2015

Více informací o nabídce zde 

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA

TULIA RESORT ZANZIBAR

ZAVÁDĚCÍ CENA PŘI OTEVŘENÍ

Hotel Tulia plánuje otevření na konec listopadu  2015. Na první měsíce po otevření nabízí 68% slevu z ceny jako zaváděcí ceny po otevření hotelu.

Využijte tuto nabídku a zažijte mimořádnou kvalitu ubytování a stravování na nádherném ostrově Zanzibar.

  

 

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv CK Marco Polo


 Termín: 5. 5. 2016

Cena: 86 500 Kč za 17 nocí

Více o zájezdu

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry. 

 

Koh Hai (Ngai), Thajsko

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín:  13.1. 2016

Cena: 45.990 Kč

Více informací o zájezdu

Průvodce Jan Papež

KOH HAI - THAJSKO

OBJEVOVÁNÍ PANENSKÉHO JIHU 

S ČESKÝM PRŮVODCEM

Jedinečná příležitost, jak poznat jižní část Thajska, která ještě není zasažená masovou turistikou. Nabízí na svých malých ostrůvcích pocit objevování, jaký zažili turisté v 90. letech na Samui nebo Koh Changu. Zájezd doprovází majitel CK Marco Polo Jan Papež.
V programu je i zastávka v Bangkoku a zájezd se dá na požádání prodloužit o jiná místa, například o Samui, Krabi nebo Koh Lantu.
 

 

Srí Lanka

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Termín: 21. 2. 2016

Cena: 70 990 Kč za 9 nocí

Více informací o zájezdu

SRÍLANSKÉ DELIKATESY

S ČESKÝM PRŮVODCEM

Zájezd, který dle našeho názoru obsahuje opravdu to nejlepší, co tento nádherný ostrov nabízí: příjemný poznávací okruh a pak relax na jedné z nejlepších pláží Indického oceánu v oblasti Bentoty. Ubytování zajištěno postupně ve třech kvalitních (min. 4*) a prověřených hotelích, malé skupince poskytující maximální pohodlí a servis všech účastníků, za doprovodu kvalifikovaného pracovníka CK, který zájezd připravoval.

 

 

 

Pomníky minulých časů. Namibie

FOTO: archiv autora

Termín: 27. 10.

Cena: 39 990 Kč za 11 nocí

(v ceně není letenka do Namibie)

Více informací o zájezdu

KEMPOVÁNÍ V NAMIBII

Expedice v náklaďáku

Během tohoto poznávacího zájezdu do Namibie navštívíte to „nej“ ze střední i severní části země a zároveň se budete pohybovat mimo obvyklé cesty turistů.