Uprostřed Zahradní cesty

Městečko Knysna je jednou z nejzajímavějších zastávek na tzv. Zahradní cestě (Garden Route). U nás ještě není tolik známá jako některá jiná místa v Jihoafrické republice.  Je to škoda. Důvodů, proč sem zavítat, by se dalo najít opravdu hodně. Prvním z nich je počasí. Je tu hezky prakticky po celý rok. Dokonce i v červenci a v srpnu, kdy je jinde na jihu dost nevlídně, dá se v Knysně trávit čas v pohodě. A navíc, je to místo, kde začíná převažovat Indický oceán nad Atlantikem a kde teplota vody v moři už není tak nepřátelská jako v Kapském Městě.

Indický oceán začíná mít v oblasti Knysny převahu nad Atlantickým oceánem. Voda je tu mnohem teplejší než v Kapském městě.

Indický oceán začíná mít v oblasti Knysny převahu nad Atlantickým oceánem. Voda je tu mnohem teplejší než v Kapském Městě.

FOTO: Archiv autora

Aktivní dobrodružná dovolená

Bývalo to líné přímořské městečko, ale to už dávno není pravda. Milovníci treků a  horských kol milují okolní dramatický terén. A mají z čeho vybírat. Od tras na jedno jediné dopoledne až po trasy na několik dnů. Od tras pro začátečníky až  po mistrovské trasy pro drsňáky, kteří si chtějí sáhnout na dno. Na kratší trasy se můžete vydat sami, ale na ty delší doporučujeme vydat se s průvodcem.

Bohatí lidé z Kapského města si staví v oblasti Knysny letní sídla. Skvělý výhled je u nich samozřejmostí.

Bohatí lidé z Kapského Města si staví v oblasti Knysny letní sídla. Skvělý výhled je u nich samozřejmostí.

FOTO: Petr Nevečeřal

Nejkrásnější trasa na Garden Route

Outeniqua Hiking Trail je treková trasa dlouhá skoro 110 km. Dá se zvládnout za 7-8 dnů. Je to tradiční a hodně náročný trek.  Přenocování je v horských boudách, kde najdete vodu, kamna, dřevo na topení a postele. Elektřina je pouze v jedné z nich. Díky omezeným kapacitám ubytování dbá správa národního parku Knysna Forest na to, aby na trase bylo maximálně 24 turistů. Pokud chcete trasu urazit za 7 dnů, počítejte s dávkou 7-13 km denně, což v praxi znamená téměř 7 hodin denně na trase.

Outeniqua Hiking Trail

Outeniqua Hiking Trail

FOTO: CK Marco Polo International

Jde to i na kolech

Na stejnou trasu se můžete vydat i na horských kolech a urazit ji za tři dny. Knysna je rájem cyklistů na horských kolech. Pokud si budete plánovat cestu na jih Afriky a máte rádi jízdu na kole, byli byste sami proti sobě, kdybyste na pár dnů do Knysny nezavítali. Krásné denní trasy od 12 do 30 kilometrů lemují pobřeží a pronikají do lesů a horských údolí. Pro zkušené je připravena i lahůdka: „Po stopách kapitána Sparrowa“, náročná pětidenní trasa, která prověří nejen vaši odolnost, ale i vůli.

Nedaleko Knysny je známý národní park Tsitsikamma, kde jsou další nádherné trekové trasy.

Národní park Tsitsikamma. Trekové trasy vedou i po pobřeží. Visuté lávky jsou velkou atrakcí.

FOTO: Archiv autora


Přečtěte si další zajímaví články o Jihoafrické republice

FOTO: Glenn Käsner

Kapské Město, jižní brána do Afriky

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Spitzkoppe - tahle krása musí být boží dílo

FOTO: archiv CK Marco Polo

Přírodní atrakce na jihu Afriky: Kaňon Blyde River

Co si trochu zařádit?

Do Knysny vyražte s kamarády nebo na firemní výlet. Můžete si tu skvěle zařádit. Začněte svůj den projížďkou na čtyřkolkách v divokém pobřežním terénu, plném písečných dun a skalisek. Pak si zabojujte na paintballovém hřišti, které si můžete dohodnout i na noční bojovku.  Extrémně rychlé čluny vás mohou vyvézt za delfíny. Sama jízda na těchto člunech je zážitek. Když se člun rozjede na plnou rychlost, pochopíte, proč kapitán trval na tom, že se musíte ve svém sedadle připoutat. Můžete se pokusit slaňovat vodopád nebo se zkusit vylézt na různě těžké skalní stěny.

Při plavbě kolem pobřeží narazíte na panenské pláže, z pevniny nepřístupné.

Při plavbě kolem pobřeží narazíte na panenské pláže, z pevniny nepřístupné.

FOTO: Petr Nevečeřal

Kajak, pádlo, vy a moře

Vydat se na dopoledne nebo na celý den na kajaku podél pobřeží vyžaduje alespoň trochu zkušeností. Moře může překvapit velkými vlnami a síly mohou odcházet rychleji, než bychom čekali. Na druhé straně je to nádherná příležitost, jak se setkat s pobřežními skalisky, malými písčitými plážemi a neobydlenými nepřístupnými zátokami. Každý výlet je vedený velmi zkušeným vůdcem, takže máte jistotu, že je o vás dobře postaráno. Pokud se pohybujete uvnitř laguny, nečeká vás žádné nepříjemné překvapení. V poledne se zastavte v některé pobřežní hospůdce a odpoledne se vydejte pěšky po pláži. Krásný aktivní den, po kterém vám bude večeře rozhodně chutnat víc, než kdybyste pouze lenošili u bazénu.

Dramatické pobřežní vody, plné skalisek, nebyly vůči mořeplavcům příliš vlídné.

Dramatické pobřežní vody plné skalisek nebyly vůči mořeplavcům příliš vlídné.

FOTO: Petr Nevečeřal

Pro vaše malé drahoušky

Ani s dětmi se nebudete v Knysně nudit. Jedničkou bude určitě sloní park. Když jej před 20 lety Ian a Lisette Withersovi zakládali, měli ambici naučit děti a mladé lidi respektovat svět slonů, porozumět jejich potřebám a pokusit se pomoci najít kompromis mezi světem lidí a slonů. Zároveň se chtěli pokusit vracet slony do divočiny. Děti mají šanci jít na procházku se slony do zajímavého lesního terénu a nechat se pohladit sloním chobotem. Je to fantastická zkušenost, a to nejen pro ně.

Nedaleko Knysny, směrem na město George, je v lesích postavený velmi příjemný vodní park a nedaleko od něj lanový park s procházkou v korunách stromů. Na různých plážích v okolí Knysny nabízejí drobní provozovatelé celou řadu vodních sportů zaměřených i na malé a menší děti.

Knysna Golf Club je situován na náhorní plošině, odkud jsou nádherné výhledy.

Knysna Golf Club je situován na náhorní plošině, odkud jsou nádherné výhledy.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Pohoda i pro golfisty

Knysna Golf Club, Pezula, Simola a další dobrá hřiště jsou jen pár kilometrů od sebe a jejich kvalita je velmi vysoká. Pezula je šampionské hřiště, které nadchne nejen kvalitou údržby, ale především nádhernou polohou na skaliskách přímo na pobřeží. Mnoho jamek má neuvěřitelný výhled a zahrát si Pezulu je opravdu zážitek na celý život. Navíc jste pouhých 60 km od další golfové lahůdky – golfového resortu Fancourt. Týden, deset dnů můžete hrát bez toho, že byste se začali třeba jen trochu nudit.

 

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Tulia Zanzibar, příchod na pláž

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Termín: každý den od 22. 11. 2015

Více informací o nabídce zde 

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA

TULIA RESORT ZANZIBAR

ZAVÁDĚCÍ CENA PŘI OTEVŘENÍ

Hotel Tulia plánuje otevření na konec listopadu  2015. Na první měsíce po otevření nabízí 68% slevu z ceny jako zaváděcí ceny po otevření hotelu.

Využijte tuto nabídku a zažijte mimořádnou kvalitu ubytování a stravování na nádherném ostrově Zanzibar.

  

 

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv CK Marco Polo


 Termín: 5. 5. 2016

Cena: 86 500 Kč za 17 nocí

Více o zájezdu

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry. 

 

FOTO: archív autora

Termín odjezdu: 25. 10., 20. 3.

Cena: 85 990 Kč 

Více informací o zájezdu zde 

EXPEDIČNÍ CESTA NA TŘI TÝDNY

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, pláže a Kapské Město

s českým průvodcem

Během tohoto zájezdu navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, dovolenkové i divoké pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.

 

 

Srí Lanka

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Termín: 21. 2. 2016

Cena: 70 990 Kč za 9 nocí

Více informací o zájezdu

SRÍLANSKÉ DELIKATESY

S ČESKÝM PRŮVODCEM

Zájezd, který dle našeho názoru obsahuje opravdu to nejlepší, co tento nádherný ostrov nabízí: příjemný poznávací okruh a pak relax na jedné z nejlepších pláží Indického oceánu v oblasti Bentoty. Ubytování zajištěno postupně ve třech kvalitních (min. 4*) a prověřených hotelích, malé skupince poskytující maximální pohodlí a servis všech účastníků, za doprovodu kvalifikovaného pracovníka CK, který zájezd připravoval.

 

  
 

Úžice, cestovatelský večer.

FOTO:pan Turoň

 Připravujeme další oblíbenou cestovatelsko-gastronomickou besedu s cestovatelem Janem Papežem.

V PÁTEK  2.10. 2015

EGYPT

Čeká vás bohatý program a vynikající pětichodové degustační menu připravené našimi kuchaři pod vedením šéfkuchaře Jana Folka.

Více informací o akci zde

 

 

Pomníky minulých časů. Namibie

FOTO: archiv autora

Termín: 27. 10.

Cena: 39 990 Kč za 11 nocí

(v ceně není letenka do Namibie)

Více informací o zájezdu

KEMPOVÁNÍ V NAMIBII

Expedice v náklaďáku

Během tohoto poznávacího zájezdu do Namibie navštívíte to „nej“ ze střední i severní části země a zároveň se budete pohybovat mimo obvyklé cesty turistů.