Jakub Janda, šéfkuchař Tulia Zanzibar

FOTO: archiv autora

Chystáte se na svou misi do Afriky. Je to velká změna proti vašemu dosavadnímu působení?

Změna to samozřejmě je. Ale já jsem zvyklý na „mise“, v rámci kterých se často přesunuji a zvykám si na nové prostředí. Na práci se moc těším, stejně jako na nové prostředí, ale hlavně na nové kulinářské inspirace a suroviny.

Tulia Zanzibar má jen 17 pokojů, s maximální kapacitou 40 hostů. To se může zdát jako velmi příjemné množství strávníků pro šéfkuchaře a jeho tým. Je to opravdu tak? Jaké jsou výhody a nevýhody?

Nejde o množství,  ale o kvalitu... Pokaždé, když jste cíleně zaměřen na detail, na kvalitu, přímo na klienta, tak to není lehké. Je pravda, že v menším  množství klientů se lépe uhlídá kvalita přípravy, prezentace a samozřejmě i přístup k čerstvosti surovin. Každopádně počítám s tím, že budeme ke klientům přistupovat velmi individuálně. V tom bude naše mise nejnáročnější, abychom naplnili veškerá očekávání, a dokonce je překonali.

Tulia Zanzibar, Unique Beach Resort

Tulia Zanzibar, Unique Beach Resort

FOTO: Petr Nevečeřal

Tulia Zanzibar otevírá už za dva měsíce
První česká investice do turistiky na ostrově Zanzibar, která dlouhou dobu vypadala jako nekonečný příběh, se chystá otevřít prvním hostům 22. listopadu. Čeští investoři dali příležitost několika českým firmám, aby na ostrově ukázali své schopnosti. Výrobce tobogánů, dodavatel elektroinstalace a osvětlení, dodavatel nábytku a vybavení restaurace, dodavatel záclon a závěsů, výrobce matrací a další drobní dodavatelé, ti všichni se mohli podílet na kvalitě, která si zaslouží pozornost.
Tulia Zanzibar,příchod na pláž

Tulia Zanzibar, příchod na pláž

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Jakou kuchyni mají klienti v Tulii očekávat?

Kuchyni založenou na čerstvých, zejména lokálních surovinách. Moderní prezentace, přirozené chuti.

A co specialita šéfkuchaře? Na co se mohou klienti těšit?

To ještě nevím, nechám se inspirovat na místě. Ale vzhledem k lokalitě mi něco říká, že by to mohl být humr s piniovým máslem.

Ukážete klientům i něco z tradiční české a moravské kuchyně?

Rozhodně bych rád. Doufám, že budu mít možnost dostat vhodné suroviny, to bývá ve světě problém. Ovšem telecí řízeček s přepuštěným máslem a lehkým salátem si neodpustím ani na Zanzibaru.

Tulia Zanzibar, Unique Beach Resort

Tulia Zanzibar, Unique Beach Resort

FOTO: Petr Nevečeřal

Přečtěte si více o hotelu Tulia Zanzibar, Unique Beach Resort
Tulia Zanzibar, Unique Beach Resort

Tulia Zanzibar, Unique Beach Resort

FOTO: Petr Nevečeřal

Hlavními klienty Tulia Resort budou hlavně klienti z Velké Británie,  Německa, Jihoafrické republiky a zemí Západní Evropy. Chystáte se je překvapit něčím africkým, zanzibarským?

Rozhodně je čeká kuchyně bohatá na lokální zdroje, tedy superčerstvé „seefood“, ovoce a zelenina. Navíc Zanzibar je ostrov koření.

Tulia Resort je all inklusive resort, má to pro vás jako šéfkuchaře nějaká specifika? Nemůže se stát, že se klient dočká opakování jídel?

Máme připravený koncept individuálního přístupu v téměř rodinném prostředí. Při tomto množství klientů si v podstatě nedovedu ani jiný přístup představit. V českém prostředí nenajdete žádný all inklusive hotel, který by měl podobný koncept, a i na Zanzibaru to bude něco výjimečného. Mnoho věcí se budeme učit za pochodu. Nebudu zastírat, může se stát, že když přijede klient třeba dvakrát za rok, může dostat stejný pokrm... svůj oblíbený ovšem;-)

Těšíte se?

Moc. Ale jsem moc dobře vědom, že to nebude jednoduchý úkol.

Tulia Zanzibar, Unique Beach Resort

Tulia Zanzibar, Unique Beach Resort

FOTO: Petr Nevečeřal

Přečtěte si více článků o Zanzibaru

 

Tulia Zanzibar, Unique Beach Resort

FOTO: Petr Nevečeřal

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Tulia Zanzibar, příchod na pláž

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Termín: každý den od 22. 11. 2015

Více informací o nabídce zde 

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA

TULIA RESORT ZANZIBAR

ZAVÁDĚCÍ CENA PŘI OTEVŘENÍ

Hotel Tulia plánuje otevření na konec listopadu  2015. Na první měsíce po otevření nabízí 68% slevu z ceny jako zaváděcí ceny po otevření hotelu.

Využijte tuto nabídku a zažijte mimořádnou kvalitu ubytování a stravování na nádherném ostrově Zanzibar.

  

 

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv CK Marco Polo


 Termín: 5. 5. 2016

Cena: 86 500 Kč za 17 nocí

Více o zájezdu

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry. 

 

Peru

FOTO: archiv autora

Termín:  10. 10. 2015

Cena: 99 980 Kč

Více informací o zájezdu

Průvodce Jan Papež

PERU S ČESKÝM PRŮVODCEM

POD KŘÍDLY KONDORA

Je jen málo zemí na světě s takovým nábojem mystiky a tajemství, jako je Peru. Pradávné peruánské kultury, ve své době nejmodernější na světě, jsou opředené tajemstvím a vše, co si dnes o nich vykládáme, je jen pouhá naše iluze, protože neexistují žádné písemné záznamy o tom, co se v Peru před příchodem Španělů vlastně dělo. Impozantní stavby postavené v překrásné krajině. Krajině stejně divoké jako dějiny poslední kultury na území Peru, kultury Inků. Vydejte se se mnou do těch nejkrásnějších míst andské velmoci, poznejte s námi Cuzco, Posvátné údolí, jezero Titicaca, Macchu Picchu a další místa.
 

 

Srí Lanka

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Termín: 21. 2. 2016

Cena: 70 990 za 9 nocí

Více informací o zájezdu

SRÍLANSKÉ DELIKATESY

S ČESKÝM PRŮVODCEM

Zájezd, který dle našeho názoru obsahuje opravdu to nejlepší, co tento nádherný ostrov nabízí: příjemný poznávací okruh a pak relax na jedné z nejlepších pláží Indického oceánu v oblasti Bentoty. Ubytování zajištěno postupně ve třech kvalitních (min. 4*) a prověřených hotelích, malé skupince poskytující maximální pohodlí a servis všech účastníků, za doprovodu kvalifikovaného pracovníka CK, který zájezd připravoval.

 

 

 

Pomníky minulých časů. Namibie

FOTO: archiv autora

Termín: 27. 10.

Cena: 39 990 Kč za 11 nocí

(v ceně není letenka do Namibie)

Více informací o zájezdu

KEMPOVÁNÍ V NAMIBII

Expedice v náklaďáku

Během tohoto poznávacího zájezdu do Namibie navštívíte to „nej“ ze střední i severní části země a zároveň se budete pohybovat mimo obvyklé cesty turistů.