V oblasti Malindi vlastní Italové víc než 2500 nemovitostí a to je samozřejmě na atmosféře lokality znát.  Pamatuji si, jak mne překvapilo, když jsem na Malindi před lety přijel poprvé, že jsou tu vývěsní štíty v italštině a na plakátech inzeráty v italštině. Pizza, olivový olej, parmská šunka, sýry, italská zmrzlina a usměvavý Alberto Tomba ve výloze.  Vše zůstalo italské dodnes, jen Alberta Tombu nahrazují jiní.

Malá Itálie, pláž Malindi, Keňa

Malá Itálie, pláž Malindi, Keňa.

FOTO: Alex Bernoaux

Pilíř s křížem. Vzpomínka na Vasco da Gamu. Malindi, Keňa.

FOTO: Alex Bernoaux

 

Vasco da Gama

Vasco da Gama byl velký mořeplavec. Na trase z Portugalska do Indie zanechal mnoho nepřehlédnutelných stop a zasloužil se jako první o to, že Malindi začalo být místem, které se stále častěji objevovalo v mapách vydávaných v Evropě. Po celou dobu své první plavby do Indie vztyčoval Vasco da Gama na pobřeží kolem Afriky kamenné kříže, kterými dával najevo, že tu byl. Ale navíc takový pilíř formálně označoval nové území jako území patřící pod správu portugalské koruny. Jeden takový pilíř vztyčil i v oblasti Malindi. Byla to od Vasca da Gamy tak trochu drzost, ale dá se předpokládat, že místní nebyli úplně zasvěcení do tajů formalit platících v Evropě. Legenda dokonce říká, že Vasco da Gama trefil do Indie jen díky navigátorům, které si najal právě na Malindi. Ománští obchodníci totiž provozovali obchod mezi Indií a východoafrickým pobřežím už dávno předtím, než se ve vodách Indického oceánu zjevil Vasco da Gama.

Vasco da Gama.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Pláž je bezva, ale…

O plážích v Keni se dá slyšet a číst hodně negativních komentářů. Většina z nich má v sobě alespoň zrnko pravdy. Jenže nespokojenost většinou vzniká tam, kde chybí informace a kde se představy a sny vydávají za skutečnost. Je s podivem, kolik lidí letí na dovolenou tak daleko a vůbec se nezajímá o to, kam to vlastně letí. Při dnešních možnostech získat informace to je až zarážející. Je asi chyba cestovních kanceláří, že ve strachu, aby náhodou nepřišly o některé klienty, raději zamlčí skutečnost, že téměř na celém keňském pobřeží nemůžete po celý den plavat v moři. Velký odliv to znemožňuje.

Moře při přílivu přináší chaluhy. Malindi, Keňa.

Moře při přílivu přináší chaluhy. Malindi, Keňa.

FOTO: Alex Bernoaux

Silný odliv a příliv s sebou přinášejí ještě jednu nepříjemnost. Na pláž se neustále vracejí věci, které byly při odlivu do moře odneseny, a přidávají se další, které moře vyvrhne. Nejčastěji jsou to chaluhy, které pak zůstávají na pláži. Pláž je totiž veřejná a zatím nikoho nenapadlo, že by ji měl uklízet. Nejde o odpadky, ale i chaluhy vypadají na pláži divně.  Klienti, kteří to nevějí, jsou pak překvapeni. Jen několik hotelů pochopilo, že i veřejná pláž před jejich hotelem musí vypadat k světu, a naplaveniny uklízejí.

U některých hotelů se s naplavenými chaluhami dokážou vyrovnat. Malindi, Keňa.

FOTO: Alex Bernoaux

Když se do Keni vydáte a víte, že vás tam takové moře čeká, budete příjemně překvapeni pohodovou, širokou a krásou pláží. A Malindi je hezká pláž, která je lemována zeleným pobřežím a modrým mořem.

Přečtěte si článek o aktivitě Čechů na nedalekém Zanzibaru

* Češi nenápadně zapouštějí kořeny na Zanzibaru

Přečtěte si zajímavý článek o cestách do Afriky

Watamu

K Malindi se velmi často „přiděluje“ další zajímavá lokalita. Pláž Watamu, která leží zhruba 20 km jižně od Malindi. Pláž Watamu lemuje stejnojmennou lagunu, která byla vyhlášena národním mořským parkem. Chráněná mořská oblast o rozloze 229 km2  je velmi bohatá na podvodní život – žraloky, manty, želvy, korálové útesy. Panenská pláž láká milovníky moře, ale Watamu vyhledávají především ti, co rádi šnorchlují nebo se potápějí. Na jedné části Watamu se do moře vlévá potok Mida, který je obklopený hustým lesním porostem, rájem ptáků. Kdo rád fotografuje ptáky, měl by se nechat zlákat k výletu do oblasti potoka Mida. Zvláště v zimních měsících je tu ptáků opravdu hodně.

Pohoda na Malindi, Keňa.

Pohoda na Malindi, Keňa.

FOTO: Alex Bernoaux

Vydat se na dovolenou na Malindi, nebo ne?

Pokud chcete celý den plavat v moři, pak pro vás Malindi není dobrou volbou. Pokud ale chcete odpočívat u krásné pláže s nádherně modrým mořem, pak je Malindi správná volba. Navíc jste velmi blízko národního parku Tsavo East a můžete tedy pohodlně kombinovat odpočinek u moře se safari. Určitě ale dejte velký pozor při výběru hotelu a ještě větší pozor při výběru safari. Tady se určitě vyplatí poslechnout staré dobré pravidlo: dvakrát měř, jednou řež.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

FOTO: archív autora

Termín odjezdu: 20. 9., 25. 10., 20. 3.

Cena: 85 990 Kč 

Více informací o zájezdu zde 

EXPEDIČNÍ CESTA NA TŘI TÝDNY

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, pláže a Kapské Město

s českým průvodcem

Během tohoto zájezdu navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, dovolenkové i divoké pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.

  

 

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv CK Marco Polo


 Termín: 5. 5. 2016

Cena: 86 500 Kč za 17 nocí

Více o zájezdu

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

s českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry. 

 

Peru

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín:  10. 10. 2015

Cena: 99 980 Kč

Více informací o zájezdu

Průvodce Jan Papež

PERU S ČESKÝM PRŮVODCEM

POD KŘÍDLY KONDORA

Je jen málo zemí na světě s takovým nábojem mystiky a tajemství, jako je Peru. Pradávné peruánské kultury, ve své době nejmodernější na světě, jsou opředené tajemstvím a vše, co si dnes o nich vykládáme, je jen pouhá naše iluze, protože neexistují žádné písemné záznamy o tom, co se v Peru před příchodem Španělů vlastně dělo. Impozantní stavby postavené v překrásné krajině. Krajině stejně divoké jako dějiny poslední kultury na území Peru, kultury Inků. Vydejte se se mnou do těch nejkrásnějších míst andské velmoci, poznejte s námi Cuzco, Posvátné údolí, jezero Titicaca, Macchu Picchu a další místa.
 

 

Srí Lanka

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Termín: 13. 11. 2015

Cena: 61 990 za 9 nocí

Více informací o Saruni

SRÍLANSKÉ DELIKATESY

S ČESKÝM PRŮVODCEM

Zájezd, který dle našeho názoru obsahuje opravdu to nejlepší, co tento nádherný ostrov nabízí: příjemný poznávací okruh a pak relax na jedné z nejlepších pláží Indického oceánu v oblasti Bentoty. Ubytování zajištěno postupně ve třech kvalitních (min. 4*) a prověřených hotelích, malé skupince poskytující maximální pohodlí a servis všech účastníků, za doprovodu kvalifikovaného pracovníka CK, který zájezd připravoval.

 

 

 

Pomníky minulých časů. Namibie.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 29. 9., 27. 10.

Cena: 39 990 Kč za 11 nocí

(v ceně není letenka do Namibie)

Více informací o zájezdu

KEMPOVÁNÍ V NAMIBII

Expedice v náklaďáku

Během tohoto poznávacího zájezdu do Namibie navštívíte to „nej“ ze střední i severní části země a zároveň se budete pohybovat mimo obvyklé cesty turistů.
  

Tulia Zanzibar, příchod na pláž

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Termín: každý den od 28. 10. 2015

Více informací o nabídce zde 

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA

TULIA RESORT ZANZIBAR

ZAVÁDĚCÍ CENA PŘI OTEVŘENÍ

Hotel Tulia plánuje otevření na konec října 2015. Na první měsíce po otevření nabízí 68% slevu z ceny jako zaváděcí ceny po otevření hotelu.

Využijte tuto nabídku a zažijte mimořádnou kvalitu ubytování a stravování na nádherném ostrově Zanzibar.