Ráj na konci světa

Svět je zapomenut! Zůstala jen nádherná bílá pláž, desítky odstínů modré barvy v laguně a na nebi. A pohoda. Tam někde za horizontem jsou všechny ty každodenní rvačky o přežití, politikaření všech proti všem, náboženské roztržky a ekonomické krize, běžný svět.

Pláž a moře. Ostrov Mnemba.

Pláž a moře. Ostrov Mnemba.

FOTO: andBeyond, archiv portálu Sopka.cz

Mnemba má obvod pouhých 1,5 km. Ostrov i s atolem jsou velmi striktně určeny pouze pro klienty a sloužící personál. V 10 plážových bungalovech se může ubytovat maximálně 20 návštěvníků a i počet dětských návštěvníků se snaží majitelé udržet ve velmi snesitelné míře (maximálně dvě děti v jednom termínu na celý ostrov!). Tady si nikdo nemá lézt na nervy a kazit si vzájemně dovolenou.

Na ostrově mohou být maximálně 2 děti v jednom termínu. Ale ti si pobyt opravdu užívají.

Na ostrově mohou být maximálně dvě děti v jednom termínu. Ale ty si pobyt opravdu užívají.

FOTO: andBeyond, archiv CK Marco Polo

Žádní prodavači na pláži

Kdo zažil dovolenou na pobřeží Keni nebo Zanzibaru, potvrdí, že jedna z věcí, která dříve nebo později začne na dovolené vadit, jsou plážoví prodavači.

Samozřejmě člověk pochopí, že jsou to živitelé rodin a prodat něco turistům může zajistit obživu, která se jinak shání hodně těžko. První den to jde, ale třetí, čtvrtý den, když už jste mockrát řekli všem, že opravdu nic nepotřebujete, vás začne tlak prodavačů otravovat. Ostrůvek Mnemba je takových problémů naprosto ušetřen, tady na pláži žádné prodavače nepotkáte. Jste sami pány svého času a prostoru. Takových míst na světě není mnoho.

Nedaleký korálový reef láká k potápění nebo snorchlování.

Nedaleký korálový reef láká k potápění nebo šnorchlování.

FOTO: andBeyond, archiv portálu Sopka.cz

 

FOTO: archiv CK Marco Polo

Češi nenápadně zapouštějí kořeny na Zanzibaru

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Zanzibar – ostrov rozkročený mezi Afrikou a Ománem
 

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

 

Zanzibar - místo iluzí, kde nic nemusí být tak, jak se zdá

Robinsoni z vlastní vůle

Všechny stavby na ostrově jsou postaveny z přírodních materiálů a každý detail je propracovaný s cílem navodit atmosféru panenského ostrova, nepostiženého chorobami civilizace. Jste tak trochu Robinsony z vlastní vůle.

Konstrukce bungalovů z kmenů stromů, místo podlahy režná rohož položená na písku, místo stěn rohože z palmových listů. Velmi kvalitní postel se skvělou matrací a velmi kvalitní povlečení. Prostorné pokoje, co nejvíce otevřené směrem k pláži a moři.  V souladu komfortu a jednoduchosti, kvality a prosté architektury, exkluzivity a respektu k přírodě, v tom všem dohromady je to kouzlo, kterému propadnete, když se na ostrov vydáte. Boty neobujete celý pobyt a na veškeré formální oblečení si ani nevzpomenete. Tady jste jen vy, pláž, moře a zázemí, co vás má činiti šťastnými.

Bungalovy jsou postavené z přírodních materiálů s respektem k okolní přírodě.

Bungalovy jsou postavené z přírodních materiálů s respektem k okolní přírodě.

FOTO: andBeyond, archiv autora

Není malý ostrov velkou nudou?

Základní vymožeností je ostrově Mnemba právo nedělat vůbec nic! Zastavit se, vypnout a odpočívat. Ale když toho nejste schopni, můžete šnorchlovat nebo se potápět v laguně a u korálového reefu, můžete rybařit, můžete se odebrat na odvrácenou stranu ostrova a pozorovat mořské ptáky, kterých je tu početná kolonie, můžete se plavit na jedné ze dvou nádherných starých lodí.

Navíc má každý pokoj svého komorníka a ten je vám plně k dispozici. S ním můžete konzultovat veškeré své aktivity. Proč komorníka nepožádat, aby vám uspořádal romantický piknik na pláži? A co večerní posezení v peřinách na bílém jemném písku? Pohodlně se natáhnete, založíte si ruce za hlavu a budete pozorovat hluboké africké nebe? Sklenka s nápojem bude zapíchnutá do písku vedle vás, a když dopijete, komorník dolije další. Nudit se určitě nebudete. Televizi na pokoji nečekejte, ale WIFI ano. Budete však žádáni, abyste respektovali právo sousedů na klid.

Dvě staré tradiční lodě jsou připraveny na plavby po laguně.

Dvě staré tradiční lodě jsou připraveny na plavby po laguně.

FOTO: andBeyond, archiv portálu Sopka.cz

Plavba na staré lodi je opravdu pohoda a relax.

Plavba na staré lodi je opravdu pohoda a relax.

FOTO: archiv autora

Krkolomná cesta na ostrov

Cesta do ráje bývá poseta trny, tvrdívají klasici. I do ráje na ostrově Mnemba se musíte prokousat přes pár překážek. Sám let na Zanzibar není z Evropy úplně pohodlný, vyžaduje alespoň jeden přestup (spíš dva).

Nepodlehněte zdání, že charter na Zanzibar, který nabízejí některé cestovní kanceláře jako tzv. „přímý let“, je nějaká výhra. Přímý let neznamená let bez mezipřistání, znamená pouze, že vystoupíte v cíli z toho samého letadla, do kterého jste nastoupili. Přímý let z Prahy má nejméně dvě mezipřistání – v Egyptě a v Keni. Určitě se před případnou rezervací poptejte, kolik hodin takový přímý let trvá.

Trocha večerní romantiky nikoho nezabije.

Trocha večerní romantiky nikoho nezabije.

FOTO: andBeyond, archiv portálu Sopka.cz

A to není všechno. Když už přistanete na Zanzibaru, musíte se dostat do přístavu na severu ostrova. Ta cesta je hrbolatá a nepohodlná a po dlouhém letu je tak trochu trápením neviňátek. Pak ještě kousek lodí a jste v ráji. Stojí za to ty překážky překonat.

Skvělá kombinace se safari

Jste kousek od jedněch z nejlepších míst na safari ve východní Africe – ať už jsou to národní parky na jihu Tanzanie, které nejsou tolik známé, ale jsou nepostižené masovou turistikou, nebo kráter Ngorongoro a národní parky Tarangire, Serengeti a Lake Manyara. Ideální kombinace je 5-6 dnů safari a 6-8 dnů na ostrově.

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

Mimořádná přírodní památka - Ngorongoro

FOTO: Jan Papež pro Crater Lodge

Kouzelné kempování - glamping

&Beyond záruka kvality

Neobydlený panenský ostrůvek koupila jihoafrická společnost &Beyond (dříve CC Africa), která přichází už mnoho let s vizionářskými projekty v jižní a východní Africe. Jako první otevírala privátní safari té nejvyšší kvality, první začala propagovat luxusní stany, nové typy terénních vozů a velmi privátní servis. Kdo jednou ochutnal servis &Beyond, hledá jen těžko srovnatelnou kvalitu.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

FOTO: archív autora

Termín odjezdu: 20. 9., 25. 10., 20. 3.

Cena: 85 990 Kč 

Více informací o zájezdu zde 

EXPEDIČNÍ CESTA NA TŘI TÝDNY

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, pláže a Kapské Město

s českým průvodcem

Během tohoto zájezdu navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, dovolenkové i divoké pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.

  

 

Vaše pláž, vaše moře. Před bungalovem číslo 9.

FOTO: andBeyond, archiv CK Marco Polo

Více o hotelu

Mnemba Island Lodge

Vítejte v ráji. Kousek od severovýchodního pobřeží ostrova Zanzibar se nachází soukromý ráj jménem Mnemba. Ostrůvek má v průměru pouze 1,5 kilometru a bude patřit jenom vám a personálu, který se o vás bude starat. Ostrov obklopují korálové útesy, které vybízejí ke šnorchlování a potápění.

 

 

Peru

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Termín:  10. 10. 2015

Cena: 99 980 Kč

Více informací o zájezdu

Průvodce Jan Papež

PERU S ČESKÝM PRŮVODCEM

POD KŘÍDLY KONDORA

Je jen málo zemí na světě s takovým nábojem mystiky a tajemství, jako je Peru. Pradávné peruánské kultury, ve své době nejmodernější na světě, jsou opředené tajemstvím a vše, co si dnes o nich vykládáme, je jen pouhá naše iluze, protože neexistují žádné písemné záznamy o tom, co se v Peru před příchodem Španělů vlastně dělo. Impozantní stavby postavené v překrásné krajině. Krajině stejně divoké jako dějiny poslední kultury na území Peru, kultury Inků. Vydejte se se mnou do těch nejkrásnějších míst andské velmoci, poznejte s námi Cuzco, Posvátné údolí, jezero Titicaca, Macchu Picchu a další místa.
 

 

Srí Lanka

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Termín: 13. 11. 2015

Cena: 61 990 za 9 nocí

Více informací o Saruni

SRÍLANSKÉ DELIKATESY

S ČESKÝM PRŮVODCEM

Zájezd, který dle našeho názoru obsahuje opravdu to nejlepší, co tento nádherný ostrov nabízí: příjemný poznávací okruh a pak relax na jedné z nejlepších pláží Indického oceánu v oblasti Bentoty. Ubytování zajištěno postupně ve třech kvalitních (min. 4*) a prověřených hotelích, malé skupince poskytující maximální pohodlí a servis všech účastníků, za doprovodu kvalifikovaného pracovníka CK, který zájezd připravoval.

 

 

 

Pomníky minulých časů. Namibie.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín : 29.9., 27.10.

Cena : 39.990,- za 11 nocí

(v ceně není letenka do Namibie)

Více informací o zájezdu

KEMPOVÁNÍ V NAMIBII

Expedice v náklaďáku

Během tohoto poznávacího zájezdu do Namibie navštívíte to „nej“ ze střední i severní části země a zároveň se budete pohybovat mimo obvyklé cesty turistů. Během tohoto poznávacího zájezdu do Namibie navštívíte to „nej“ ze střední i severní části země a zároveň se budete pohybovat mimo obvyklé cesty turistů.
  

Tulia Zanzibar, příchod na pláž

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Termín: každý den od 28. 10. 2015

Více informací o nabídce zde 

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA

TULIA RESORT ZANZIBAR

ZAVÁDĚCÍ CENA PŘI OTEVŘENÍ

Hotel Tulia plánuje otevření na konec října 2015. Na první měsíce po otevření nabízí 68% slevu z ceny jako zaváděcí ceny po otevření hotelu.

Využijte tuto nabídku a zažijte mimořádnou kvalitu ubytování a stravování na nádherném ostrově Zanzibar.

 

Jan Papež, CK Marco Polo