North Island, Seychely, dlouhá bílá pláž jen pro 20 návštěvníků.

North Island, Seychely, dlouhá bílá pláž jen pro 20 návštěvníků

FOTO: Wilderness Safari

Vrátili krysí království přírodě

Společnost Wilderness koupila ostrov v roce 1997 za pět miliónů amerických dolarů. Ostrov byl v moci krys, koček a krav. Přivezené rostliny válcovaly původní vegetaci a situace se klidně dala brát jako ekologická katastrofa. Krávy a kočky byly odchytány a odvezeny. Nejhorší byly krysy. Vybíraly hnízda želv a ptáků a devastovaly okolí. I s použitím pesticidů trvalo skoro tři roky, než se ostrov krys zbavil. Původní vegetace a fauna se mohly začít vracet. Sen výkonného ředitele společnosti Wilderness Andyho Paynea se stal realitou. „Chci tenhle krásný ostrov vyléčit. Vrátit mu zdravý dech a život. Je to mimořádné místo a zaslouží si to,“ prohlásil tehdy Andy Payne.

North Island, Seychelské ostrovy

North Island, Seychelské ostrovy

FOTO: Wilderness SafariOstrovní ráj

„Jsme útočiště pro ty, kteří hledají vzácnou nedotčenou tropickou přírodu. Jsme přírodní svatyně, kde i unavená a ohrožená příroda Seychel nachází možnost regenerace,“ vysvětluje Wayne Milgate, generální ředitel North Islandu. Na mou poznámku o tom, že je trochu divné, když mluví o přírodě, a ne o klientech, pro které byl resort na North Islandu postavený, dodává: „Naši hosté sem jezdí právě proto, že jsme jeden z nejambicióznějších projektů, které kdy soukromá společnost v přírodě vybudovala. Přes všechny naše zkušenosti v Namibii, Botswaně a Jihoafrické republice se nám ještě nikdy nenaskytla příležitost tak výrazně pozitivně ovlivnit lokalitu. Jsme vynikajícím příkladem využití přírodního bohatství. Vybudovali jsme ostrovní ráj.“

North Island, Seychely, nádherně modrá průzračná voda láká ke šnorchlování.

North Island, Seychely, nádherně modrá průzračná voda láká ke šnorchlování.

FOTO: Wilderness Safari

Ideální mix mezi hipíkem a Robinsonem Crusoe

Tady se můžete naprosto uvolnit. Můžete přijmout idealizovanou podobu existence Robinsona Crusoea a vcítit se do naprosté svobody hipíků, pro které nic nebylo problém. Tohle ale není Hollywood. Stočlenný diskrétní štáb je připravený udělat všechno pro to, abyste se na ostrově cítili dobře. Můžete se úplně zbavit svých starostí a dobíjet energii, protože tady cítíte na každém kroku, že jsou ještě místa, kam se dá uniknout. Když přilétáte a vaše helikoptéra zakrouží nad ostrovem, pocítíte výjimečnost a exkluzivitu. Nečekají vás však zlaté vodovodní kohoutky, mramorová schodiště a načančané parádičky, ale neuvěřitelné místo, které je otevřené jen pro pár vyvolených.

North Island, Seychelské ostrovy, na kole ve vnitrozemí.

North Island, Seychelské ostrovy, na kole ve vnitrozemí

FOTO: archiv CK Marco Polo

North Island, Seychelské ostrovy, na kajaku kolem pobřeží ostrova.

North Island, Seychelské ostrovy, na kajaku kolem pobřeží ostrova

FOTO: Wilderness Safari

Kouzlo je v detailu

„Než jsme začali navrhovat jednotlivé vily, udělali jsme velmi důkladnou analýzu toho, co v dnešním přelidněném světě lidé hledají na své dovolené. Jednoznačně nám vycházelo, že hledají soukromí a prostor. A soukromí a prostor se staly základními stavebními kameny při projektování vil. Každá vila má okolo 450 m2. Zdá se, že je to dostatek místa, aby si každý mohl vychutnat pocit jedinečnosti, exkluzivity a soukromí. Ostrovní styl uvolní mysl a osvěží duši, zdánlivá jednoduchost je dokonale promyšlena, včetně výhledů na pláž a zvuku vln narážejících na pobřeží.“ Wayne Milgate je evidentně hrdý na místo, kterému šéfuje. Je cítit, že to nejsou jen nacvičená prohlášení, ale že se tvůrci resortu opravdu zabývali vším, co může ovlivnit pocit klienta.

North Island, Seychelské ostrovy,v souladu s okolní přírodou.

North Island, Seychelské ostrovy, v souladu s okolní přírodou

FOTO: archiv autora

North Island, Seychelské ostrovy,každá vila má alespoň 450 m2.

North Island, Seychelské ostrovy, každá vila má alespoň 450 m2.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Ráj pro děti a klid pro rodiče

Některé resorty musely zakázat dětské návštěvníky, aby zaručily klid pro své hosty. North Island přistoupil k dětem úplně jinak. Rozhodl se poskytnout jim takovou zábavu a takové aktivity, aby nemusely potřebovat rodiče, a navíc vše činí tak daleko od rodičů, že o svých dětech nemusíte vůbec vědět. Od kurzu vaření přes plážové sporty, vodní sporty, toulky po ostrově až po různé řemeslné dovednosti – to vše je pro děti připravené a nuda je slovo, které na ostrově nikdo nezná.

North Island, Seychelské ostrovy, i pro děti je tu zábava.

North Island, Seychelské ostrovy, i pro děti je tu zábava.

FOTO: archiv autora

North Island, Seychelské ostrovy, dnes vaříme my.

FOTO: archiv autora

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

FOTO: archív autora

Termín odjezdu: 20. 9., 25. 10., 20. 3.

Cena: 85 990 Kč 

Více informací o zájezdu zde 

EXPEDIČNÍ CESTA NA TŘI TÝDNY

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, pláže a Kapské Město

s českým průvodcem

Během tohoto zájezdu navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, dovolenkové i divoké pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.

  

 

 

North Island, Seychelské ostrovy, panenská příroda.

 Více informací o hotelu a rezervace

North Island, Seychelské ostrovy

 Ostrov North Island patří společnosti Wilderness Safari. Ta má více než 40letou zkušenost s výstavbou a provozem velmi luxusních safari kempů na jihu Afriky a North Island bere jako svůj klenot, svou výkladní skříň.

Dokonalé zázemí pro nejnáročnější klientelu a respekt k přírodě. Zdánlivě neslučitelné požadavky jsou právě na North Islandu v absolutním souznění.

 

Peru

FOTO: Archiv autora

Termín:  10. 10. 2015

Cena: 99 980 Kč

Více informací o zájezdu

Průvodce Jan Papež

PERU S ČESKÝM PRŮVODCEM

POD KŘÍDLY KONDORA

Je jen málo zemí na světě s takovým nábojem mystiky a tajemství, jako je Peru. Pradávné peruánské kultury, ve své době nejmodernější na světě, jsou opředené tajemstvím a vše, co si dnes o nich vykládáme, je jen pouhá naše iluze, protože neexistují žádné písemné záznamy o tom, co se v Peru před příchodem Španělů vlastně dělo. Impozantní stavby postavené v překrásné krajině. Krajině stejně divoké jako dějiny poslední kultury na území Peru, kultury Inků. Vydejte se se mnou do těch nejkrásnějších míst andské velmoci, poznejte s námi Cuzco, Posvátné údolí, jezero Titicaca, Macchu Picchu a další místa.
 

 

Srí Lanka

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Termín: 13. 11. 2015

Cena: 61 990 za 9 nocí

Více informací o Saruni

SRÍLANSKÉ DELIKATESY

S ČESKÝM PRŮVODCEM

Zájezd, který dle našeho názoru obsahuje opravdu to nejlepší, co tento nádherný ostrov nabízí: příjemný poznávací okruh a pak relax na jedné z nejlepších pláží Indického oceánu v oblasti Bentoty. Ubytování zajištěno postupně ve třech kvalitních (min. 4*) a prověřených hotelích, malé skupince poskytující maximální pohodlí a servis všech účastníků, za doprovodu kvalifikovaného pracovníka CK, který zájezd připravoval.

 

 

 

Některé sukulenty v Namaqualandu narostou do velkých rozměrů.

FOTO: CK Marco Polo International


Termín: 26. 8., 4. 9.

Cena: 51 990 Kč za dospělou osobu

více informací zde

ROZKVETLÁ POUŠŤ A JARO V KAPSKÉM MĚSTĚ

Poušť plná květin či rozkvetlá vyprahlá krajina. Zní to bláznivě? Určitě dost na to, aby to mohla být pravda. Na severu atlantského pobřeží jižní Afriky takové místo existuje.

Při cestě na jih afrického kontinentu samozřejmě nemůžete vynechat ani jedno z nejkrásnějších měst na světě, Kapské Město.
Navíc můžete v této době u břehů Kapska pozorovat velryby, které sem každoročně připlouvají.

  

Tulia Zanzibar, příchod na pláž

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Termín: každý den od 28. 10. 2015

Více informací o nabídce zde 

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA

TULIA RESORT ZANZIBAR

ZAVÁDĚCÍ CENA PŘI OTEVŘENÍ

Hotel Tulia plánuje otevření na konec října 2015. Na první měsíce po otevření nabízí 68% slevu z ceny jako zaváděcí ceny po otevření hotelu.

Využijte tuto nabídku a zažijte mimořádnou kvalitu ubytování a stravování na nádherném ostrově Zanzibar.