Náhražka nikdy není to pravé ořechové

Když hrajete golf, nevydržíte bez hraní tři nebo dokonce čtyři měsíce. Jistě, je tu hra na simulátorech, ale to je tak trochu jako randit s gumovou pannou. Nic nenahradí ranní rosu na čerstvě posekané trávě, slunce vycházející nad greenem a míček na „týčku“ na odpališti. Hodně hráčů zamíří do Turecka, Thajska, Dubaje nebo na Kanárské ostrovy. Jen málokdo se vydá ale do opravdového ráje, do Fancourtu.

Prastará historie

Zakladatel Fancourtu by se asi divil, kdyby viděl, jak dnes vypadá území, na kterém postavil v polovině 19. století přístřešek pro své dělníky, kteří budovali silnici a horský průsmyk v Outenigua Mountains.

Fancourt Manor House.

FOTO: Fancourt

Henry Fancourt White budoval průsmyk Montagu v letech 1844 až 1848 a pomohl významně expanzi kolonistů do dalších částí afrického jihu.

Přístřešek se postupem času proměnil v dům s mnoha pokoji a po smrti Henryho byl prodán v dražbě. Několikrát změnil majitele, až jej v roce 1903 syn zakladatele Ernest Montagu White koupil zpět a pojmenoval ho na počest otce Fancourt Manor House.

Fancourt Manor House je srdcem golfové Mekky

Fancourt Manor House je dnes nejen národní památkou, ale i luxusním hotelem s 18 pokoji a nádhernou ukázkou toho, jak se dá rekonstruovat stará budova s respektem k minulosti při splnění těch nejnáročnějších požadavků současné luxusní klientely.

Fancourt Manor House.

FOTO: Fancourt

Naši památkáři by se měli do Jihoafrické republiky vydat, aby viděli, že komerční využití starých budov nemusí znamenat jejich konec, ale naopak záchranu.

Fancourt, Montagu.

Fancourt, Montagu.

FOTO: Fancourt

Hlavní město golfu v Jihoafrické republice

Jihoafrická republika je pro každého golfistu rájem. Skvělých hřišť je tu celá řada. Ale hlavním městem golfu v zemi je jednoznačně Fancourt. 213 ha pozemků okolo původního domu bylo přebudováno v golfový resort, který uspokojí i hodně náročné hráče.

Fancourt je spojován se dvěma ikonami jihoafrického golfu, s Garym Playerem a Erniem Elsem. Gary Player je autorem designu všech tří místních hřišť. Sám tvrdí, že The Links je jeho nejkrásnějším hřištěm. Všechna tři hřiště patří mezi 20 nejlepších v Jihoafrické republice a často jsou vyhlašována jako vůbec nejlepší.

The Links

Pro české hráče je The Links opravdovou zkouškou odvahy. Při jeho projektování vycházel Gary Player ze zkušeností ze skotských a irských hřišť. Hřiště co nejvíc otevřel větru a jamky modeloval tak, aby největší překážky byly postaveny právě ve vzdálenostech vašich maximálních ran.

Tohle hřiště vás donutí používat hlavu, ranaři tu budou nešťastní a zásoba míčků jim bude stačit sotva na první devítku. Rozhodně tímhle hřištěm svůj pobyt ve Fancourtu nezačínejte, protože byste se hodně natrápili. Hřiště je ale krásné a vždy perfektně udržované, a kdo ho projde s dobrým číslem, odnese si domů skvělou vzpomínku.

Fancourt, Links.

Fancourt, Links.

FOTO: Fancourt

Montagu

Montagu je lahůdka. Při projektování využil Gary Player původní park s vysokými stromy, potoky a rybníky. Kdo má rád hřiště s parkovou úpravou, přijde si na Montagu na své.

Každá jamka je naprosto odlišná od ostatních a sama o sobě je zahradou plnou květin, stromů, velkých balvanů a nádherných zákoutí. Přitom jsou tu široké ferveje a rozměrné greeny.

Fancourt, Montagu.

Fancourt, Montagu

FOTO: Fancourt

Montagu bylo několikrát vyhlášeno nejlepším hřištěm Jihoafrické republiky. Pokud jedete na golf v páru, máte naprostou jistotu, že na Montagu bude vaše partnerka nadšená a bude často sahat  pro fotoaparát. Není to ale rozhodně lehké hřiště, které by neumělo potrápit. Je tu hodně vody a jamky jsou dlouhé.

Fancourt, Montagu.

Fancourt, Montagu.

FOTO: Fancourt

Outeniqua

Asi nejlehčí z trojice hřišť ve Fancourtu. Je pojmenované po pohoří, které vytváří nádherné panorama okolo celého areálu.

Fancourt, Outeniqua.

Fancourt, Outeniqua.

FOTO: Fancourt

Díky převýšení vás čekají na mnoha jamkách nádherné výhledy a často získáte velmi dobrý pocit, protože vaše rány poletí mnohem dál, než jste obyčejně zvyklí.

Tady nebyl Gary Player škodolibý jako na The Links a nepřipravil žádné záludnosti v dopadových zónách. Začněte svůj pobyt právě tady, abyste si trochu vydechli, nabrali sebevědomí a začali si svůj pobyt na Fancourtu opravdu užívat.

2 000 lvů v Krugerově národním parku dává velkou naději na dobrý snímek.

2000 lvů v Krugerově národním parku dává velkou naději na dobrý snímek.

FOTO: archiv autora

Nejen golfem živ je golfista

Letět do Jihoafrické republiky za golfem a nevidět a nezažít nic jiného by bylo rouhání. Nechte se okouzlit vinařským krajem v okolí Stellenbosche a Franschhoeku. Vydejte se na safari v oblasti Krugerova národního parku. Navštivte „matku měst“ pod Stolovou horou nebo si dopřejte adrenalinový víkend v Knysně.

Přečtěte si zajímavé články o Jihoafrické republice
Na takhle krásných pobřežních vodách můžete bez problému zkusit své schopnosti při plavbě na kajaku.

Knysna. Na takhle krásných pobřežních vodách můžete bez problému zkusit své schopnosti při plavbě na kajaku.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

FOTO: archív autora

Termín odjezdu: 20. 9., 25. 10., 20. 3.

Cena: 85 990 Kč 

Více informací o zájezdu zde 

EXPEDIČNÍ CESTA NA TŘI TÝDNY

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, pláže a Kapské Město

s českým průvodcem

Během tohoto zájezdu navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, dovolenkové i divoké pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.

 

Peru

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Termín:  10. 10. 2015

Cena: 99 980 Kč

Více informací o zájezdu

Průvodce Jan Papež

PERU S ČESKÝM PRŮVODCEM

POD KŘÍDLY KONDORA

Je jen málo zemí na světě s takovým nábojem mystiky a tajemství, jako je Peru. Pradávné peruánské kultury, ve své době nejmodernější na světě, jsou opředené tajemstvím a vše, co si dnes o nich vykládáme, je jen pouhá naše iluze, protože neexistují žádné písemné záznamy o tom, co se v Peru před příchodem Španělů vlastně dělo. Impozantní stavby, postavené v překrásné krajině. Krajině stejně divoké jako dějiny poslední kultury na území Peru, kultury Inků. Vydejte se se mnou do těch nejkrásnějších míst andské velmoci, poznejte s námi Cuzco, Posvátné údolí, jezero Titicaca, Macchu Picchu a další místa.
 

 

Koncept otevřeného prostoru do krajiny je pro vily v Saruni charakteristický.

FOTO: archiv CK Marco Polo


Více informací oSaruni


GLAMPING V PRAXI

SARUNI SAMBURU V KENI

6 prostorných, plně vybavených stanů poskytuje vynikající zázemí pro safari. K pohodlí a odpočinku mezi výlety za zvířaty slouží i bazén, restaurace a lázně. Kemp je napojen na Lewa Wildlife Conservancy Northern Kenya, organizaci, jejímž cílem je propagace a pomoc rezervacím na severu Keni.
Samburu patří k rezervacím, které nejsou přelidněné - můžete tu zažít pocit exklusivního setkání se zvířaty. Je zde možné i noční safari, pěší safari a další privátní aktivity, které v jiných parcích nejsou možné.

 

 

 

Některé sukulenty v Namaqualandu narostou do velkých rozměrů.

FOTO: CK Marco Polo International


Termín: 20. 8., 26. 8., 4. 9.

Cena: 51 990 Kč za dospělou osobu

více informací zde

ROZKVETLÁ POUŠŤ A JARO V KAPSKÉM MĚSTĚ

Poušť plná květin či rozkvetlá vyprahlá krajina. Zní to bláznivě? Určitě dost na to, aby to mohla být pravda. Na severu atlantského pobřeží jižní Afriky takové místo existuje.

Při cestě na jih afrického kontinentu samozřejmě nemůžete vynechat ani jedno z nejkrásnějších měst na světě, Kapské Město.
Navíc můžete v této době u břehů Kapska pozorovat velryby, které sem každoročně připlouvají.

  

Tulia Zanzibar, příchod na pláž

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Termín : každý den od 28. 10. 2015

Více informací o nabídce zde 

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA

TULIA RESORT ZANZIBAR

ZAVÁDĚCÍ CENA PŘI OTEVŘENÍ

Hotel Tulia plánuje otevření na konec října 2015. Na první měsíce po otevření nabízí 68% slevu z ceny, jako zaváděcí ceny po otevření hotelu.

Využijte tuto nabídku a zažijte mimořádnou kvalitu ubytování a stravování na nádherném ostrově Zanzibar.